Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Civan perçemi mi yahu bu rahmi hedef alsın. Ya da embriyo ödem mi de onu atsın üç dört sap maydonoz? 😯
Maydonozu abartıp hergün bir bağ yemiyorsan ya da suyunu kaynatıp içmiyorsan tehlikeli değil ki. Aksine c vitamini deposu. Zaten bizim Türk milletinin hurafelerine kalsa dünyada kimse tüp bebekte pozitif sonuç alamazdı. Banyo yapmayan, yerinden kalkmayan var yahu pes! Leğene oturdum salonda kocam yıkadı beni diyen bi kadın vardı youtube'da. Ondan tutmuş çocuk. 😝

İstersen her şeyi ye, istersen hiçbir şey yeme sadece su iç. Hali hazırda vücudun ve psikolojin sağlıklıysa, embriyo da sağlıklıysa tutacak işte. Değilse tutmayacak ya da tutsa da düşecek. Takılma böyle şeylere. Hatta en güzeli benim gibi yap %80 tutmayacak zaten niye kasayım ki kendimi de :) Belki o zaman zoruna gider bebenin. :)
Bir hafta boyunca, diyetten dolayı her gün Yeşilçay ya da maydanoz suyu içtim. Hcg bir haftada 30 düşmüş.. biraz daha düşmezse, sonunda sıyırıp ananas kabuğundan ödem atıcı yapacağım da fena halde üşeniyorum :)

@Beste78 canımm, heyecanlı süreç bekliyor
Çok güzel, yolunda gitsin herşey🙏🙏
Hadi hayırlı olsun canım . Pazartesi bol yumurta görülsün. :)
InsAllah tedavileriniz tatli minik bebislerle sonuçlanır, bol şans kızlar :KK200:
Güzel dilekleriniz için teşekkürler kızlar, klomen veya femera ile başlayacağımız için yumurta sayı stresim hiç yok bu stresi yaşamamak ne güzel birşeymiş, hedefimiz 1 belki de 2 yumurta olucak tek duam inşallah sağlıklı yumurtam bu ay gelişecek olandır diye, tedavim nasıl ilerleyecek yarın görüşmede belli olacak, bu tedavi şeklini hiç bilmiyorum o yüzden ilk tüp tedavimde olduğu gibi daha sakinim, yarın çıkışta gelişmeleri yazarım 💞

Bir hafta boyunca, diyetten dolayı her gün Yeşilçay ya da maydanoz suyu içtim. Hcg bir haftada 30 düşmüş.. biraz daha düşmezse, sonunda sıyırıp ananas kabuğundan ödem atıcı yapacağım da fena halde üşeniyorum :)
Ne inatçı çıktı senin hcg benim bildiğim regliyle sıfırlanır hatta sıfırlanınca regli başlar, seninki ayrılmak istemiyor senden, inşallah buz bebeğin de bu kadar inatçı olup seni bırakmasın kuzum 🙏🙏

Ne inatçı çıktı senin hcg benim bildiğim regliyle sıfırlanır hatta sıfırlanınca regli başlar, seninki ayrılmak istemiyor senden, inşallah buz bebeğin de bu kadar inatçı olup seni bırakmasın kuzum 🙏🙏
Sorma canım vücut hamilelik hormonuna bayıldı bırakamıyor :) bu arada benim Adet süreci de biraz tuhaf ilerledi. Regl olduğum gün değer yükseliyor diye iğne vurdular. Kendi döngüme göre Cuma 2. Reglimin başlaması gerekiyordu, iki hafta önce yumurtlama şikayetlerim de olmuştu gününde olacağım diye düşünüyordum. ama henüz gelen giden bir şey yok. Çok kafamı takmak da istemiyorum stresten de gecikiyor sonuçta. Nedense Regl olunca sıfırlanacak gibi geliyor bana da. Bekliyoruz bakalım :)

Güzel dilekleriniz için teşekkürler kızlar, klomen veya femera ile başlayacağımız için yumurta sayı stresim hiç yok bu stresi yaşamamak ne güzel birşeymiş, hedefimiz 1 belki de 2 yumurta olucak tek duam inşallah sağlıklı yumurtam bu ay gelişecek olandır diye, tedavim nasıl ilerleyecek yarın görüşmede belli olacak, bu tedavi şeklini hiç bilmiyorum o yüzden ilk tüp tedavimde olduğu gibi daha sakinim, yarın çıkışta gelişmeleri yazarım 💞
beste ne zman görüşceksin?

panic_attack panic_attack bacı.. iç çamaşırını naptın? pier cardinin 5li donu var 40tl ondan aldım dikişsiz çok rahat.. hamile iç çamaşırı gösterdi lakin hem pahalı hem de göbeğe çekiyosun ben onla rahat edemem..
Benim favorım m&s.. onlar da çok rahat, çok kullanışlı canım. Ama fiyatı ne kadar bilmiyorum en son bir sene önce aldım :)

Femara daha az yan etkili tercih şansı varsa onu seçin canım ben de şimdi 5 gün femara bu süreçte 3 gün iğne kullandığım tedaviden elde ettiğimiz embriyo ile gebe kaldım henüz mutlu sona eremesek de bugüne kadar geldik demek ki kalite daha yüksek oluyor. Klomen rahmi inceltiyor diyorlar.

onun üst iç giyiminin methini duymuştum pahalı ama iyi diye.. valla benim aldığım da pahalı ama napimm iyi bunlar..rahat ettim :)
Evet benim sol göğsüm kistlerden dolayı sıkıntılı.. sadece oradan aldıklarımla rahat edebiliyorum. Dayanılmaz ağrım oluyor yoksa. Dediğin gibi belki biraz pahalı ama çok uzun süre kullanıyorsun.

panic_attack panic_attack bacı.. iç çamaşırını naptın? pier cardinin 5li donu var 40tl ondan aldım dikişsiz çok rahat.. hamile iç çamaşırı gösterdi lakin hem pahalı hem de göbeğe çekiyosun ben onla rahat edemem..

Hamile donları benim göbeği de rahatsız etti. Normalde giydiğim düşük bel minnak donlarımı giyiyorum rahatım. Kıçım da büyümedi zaten. Dediklerine de bakayım.

Gız gece ölecem sandım. Dün akşam başlayıp sabah 6ya kadar süren gaz sancısı çektim. Anam o neydi gız! Ölüyorum zaar dedim çünkü öyle bi gaz sorunu yaşamışlığım yok. Uzanıyom olmuyo, yürüyom olmuyo, yuvarlanıyom olmuyo, eğiliyom olmuyo. Çıkan bişi de yok. Ağrı bi de göğüs altındaydı komple. Ulen dedim iç kanama mı acaba çünkü bağırsaklarım orda değil çok saçma. Sonra okudum, meğersem rahim bağırsakları yukarı yukarı itip sıkıştırıyomuş. Bu şimdiden böyleyse 9.ayda bütün organları dümdüz eder yav. Ödüm kopuyo gene olacak diye. Farklı bişi de yemedim ki 😫

Tedavide ben de 5 gün Femara kullanmıştım. Kaliteyi yükseltmek için veriyolarmış onu. Hadi bakalım her şey güzel ilerlesin inşallah. 💗

Hamile donları benim göbeği de rahatsız etti. Normalde giydiğim düşük bel minnak donlarımı giyiyorum rahatım. Kıçım da büyümedi zaten. Dediklerine de bakayım.

Gız gece ölecem sandım. Dün akşam başlayıp sabah 6ya kadar süren gaz sancısı çektim. Anam o neydi gız! Ölüyorum zaar dedim çünkü öyle bi gaz sorunu yaşamışlığım yok. Uzanıyom olmuyo, yürüyom olmuyo, yuvarlanıyom olmuyo, eğiliyom olmuyo. Çıkan bişi de yok. Ağrı bi de göğüs altındaydı komple. Ulen dedim iç kanama mı acaba çünkü bağırsaklarım orda değil çok saçma. Sonra okudum, meğersem rahim bağırsakları yukarı yukarı itip sıkıştırıyomuş. Bu şimdiden böyleyse 9.ayda bütün organları dümdüz eder yav. Ödüm kopuyo gene olacak diye. Farklı bişi de yemedim ki 😫
anaamm geçmiş olsunn gıı.. gaz sancısı fena adamı kalp krizi diye acile götürür mazallahh.. yediğinden değildir o, o zaman organlar yer değiştirdiğindendir. bende başlarda gaz vardı maşallah şimdi iyiyim..:) inşallah bida olmasın diyecem ama alışana kadar yaşarsın gibi.
ee benim kuzu kaburgama ittiriyodu araba kullanamadım erken izne ayrıldımdı..
sağlıklı olsun sağlıkla gelsinler de sıkıntılar da olacak artık.. :anne::KK50:

Merhaba güzel insanlar.
Hamileliğimi öğrendiğimde aşı için bugüne randevu verilmişti, sağlık ocağına gittim. El doppleriyle bebeğin kalp atışını da dinliyolarmış, öyle denedi,böyle denedi,bastırdı,büktü duyamadı. Ben bebeği hissetmesem korkudan ölürdüm ama daha sabah içerde dans ediyodu, onu düşündüm sakin olmaya çalıştım. Kasıklarıma o kadar bastırdı ki asıl ondan sonra korkmaya başladım. Neyse ordan çıkıp doktoruma gittim. Muayane olmak aklımda yoktu olmuş oldum. Bebek iyi her şey yolunda, baştan topuğa 20cm olmuş,250 gr kendisi.. :KK68:
Aklınızda bulunsun böyle bi durumla karşılaşırsanız endişelenmeyin. Bu el dopplerleri kalp atışı alamamasıyla ünlüymüş:işsiz:

Merhaba güzel insanlar.
Hamileliğimi öğrendiğimde aşı için bugüne randevu verilmişti, sağlık ocağına gittim. El doppleriyle bebeğin kalp atışını da dinliyolarmış, öyle denedi,böyle denedi,bastırdı,büktü duyamadı. Ben bebeği hissetmesem korkudan ölürdüm ama daha sabah içerde dans ediyodu, onu düşündüm sakin olmaya çalıştım. Kasıklarıma o kadar bastırdı ki asıl ondan sonra korkmaya başladım. Neyse ordan çıkıp doktoruma gittim. Muayane olmak aklımda yoktu olmuş oldum. Bebek iyi her şey yolunda, baştan topuğa 20cm olmuş,250 gr kendisi.. :KK68:
Aklınızda bulunsun böyle bi durumla karşılaşırsanız endişelenmeyin. Bu el dopplerleri kalp atışı alamamasıyla ünlüymüş:işsiz:
Ayy geçmiş olsunn nasıl da endişelenmişsindir
Ama iyiymiş şükür gözün aydın..❤
20.21 haftalarda dinleriz kalp atışını demişti. Benim aile hekimliği hemşiresi.. :)

Sağol cancım. Sende durumlar nasıl?
baş ağrısı inceden mide bulantısı halsizlik.. bunlar belli başlı sıkıntılarım canım.. tansiyonumu ölçüyorum 10 6 çıktı biraz düşük gibi onun da etkisi var sanırım halsizliğimde.. şikayet etmiyorum tabisi iyi olsunlar da napalım:)

X