Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Defalarcadan duzunemi anladın ilahi sen Oğaaa yani 12 1 arasin uyuyor taa oglene kadar Sabaha kadar degil degistirilmeyi hakediyor3,4 defa Değiştirnem gerek pişigi var. Evet bariyerleri de hala söküyorum uzaya roket firlatmiyorum buda benim anneliğim boyle rahat ediyorum.
Hııı.
Sana cevap vermeyeceğim

Yaa akla bak bebek uyuyo ve kız altını defalarca değiştircem diye kapı pencere silcem diye gece uyumuyor tövbe est. 😁
yeni görüyorum burayı akla bak ! uslube bak! Makara yapiyoruz hepimiz. Ama dozunu tadini kacirmadan. onca zaman burda bir suru sey paylaştık hic bir zaman saygisizca itamlarda bulunmadim insanin zekasini neye güldüğünü neyle eglendigi gosterirmis boylelikle senin de aklıni görmüş oldum ve bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adamı mı diye" ve susarım bu sana yeter.

Sabiha çok şükür bunu da gördük deyince sıkıntı yok ben bunu diyince zoruna gitti öyle mi? Benden sana kız mız yok.
Zaten selozyede neden çıkıştığını anlamamıştım. Buna da anlam veremedim. Beni bilen bilir bilmeyen de kendisi gibi bilir diyorum. Bu da sana yetsin.

Sabiha çok şükür bunu da gördük deyince sıkıntı yok ben bunu diyince zoruna gitti öyle mi? Benden sana kız mız yok.
Zaten selozyede neden çıkıştığını anlamamıştım. Buna da anlam veremedim. Beni bilen bilir bilmeyen de kendisi gibi bilir diyorum. Bu da sana yetsin.
Aklina baya yer etmiş gokcenin sözü keske ölçüsü de etseymiş. Burda senin üslubunu yorumladim. senli kismiyla igilenmen yeterli olurdu. İnsan kirmayi sevmiyorum guzel gunler guzel paylasimlarimiz oldu kalin saglicakla.

Doz aşılmadı ki her zaman gülüp geçtiğimiz türden laflardı. Titizliğin hakkında da hep konuşuyorduk. Dozu şuan itici özlü sözler söyleyerek ve Sinem'in zekasına hakaret ederek sen aşıyorsun.
Karşıdan alay edilmiş gibi duruyorsa kusura bakma. Büyütülmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun Senella'cığım sağlıkla büyütün inşallah.:KK200:

Sağol canım, darısı başına. Bekleyen tüm arkadaşların başına . Sende durumlar nedir?

İlk 3 ay uyutmak için her yol mübah :işsiz: heh buldum uyutmanın yolunu dersin ertesi gün işlemez. Olabildiğince sakin kal. Gazdan biz de 4.ayın sonunda kurtulduk. Ama ben daha bunlar iyi günlerin demiyorum, bence 5.ay ve sonrası gayet tatlı. Şafak saymaya başla sen:halay:

Peki bu uyutma yöntemlerine alışma durumu nedir? Eşim kucağında gezdire gezdire uyutuyor. Ve onu istiyor, bende gece kaldırıyorum nasıl alıştırdıysan al uyut diye. 😁 Ben sakin kalıyorum da, eşim kalmıyor. Ya neyi var, ağlıyor bakmıyorsun sen ne kadar rahatsın, Uyumayınca bana veriyorsun uyutmak için demeye başlıyor. 😁 5 dakika kucağında tutuyor ama sanırsın bütün yük onda.

Sizi uzaktan takip eden biri olarak bebegine kavuşmana sevindim.bebegini iyi gunlerde mutlulukla kolaylikla büyütmen dilegiyle bugünlerin zor bir süre sonra daha rahat olursun 💙💙💙💙

Sağolun teşekkür ederim. 40 yaş sayfasında çok okudum yazılarınızı tavsiyelerinizi. Özellikle arı sütü tavsiyeniz. Kullandım bir süre. Fırsatım olduğunda gelip o sayfayada yazıcam. Orda yazıp umut oluyorlardı bende olmak isterim.

Sağol canım, darısı başına. Bekleyen tüm arkadaşların başına . Sende durumlar nedir?

Peki bu uyutma yöntemlerine alışma durumu nedir? Eşim kucağında gezdire gezdire uyutuyor. Ve onu istiyor, bende gece kaldırıyorum nasıl alıştırdıysan al uyut diye. 😁 Ben sakin kalıyorum da, eşim kalmıyor. Ya neyi var, ağlıyor bakmıyorsun sen ne kadar rahatsın, Uyumayınca bana veriyorsun uyutmak için demeye başlıyor. 😁 5 dakika kucağında tutuyor ama sanırsın bütün yük onda.

Sağolun teşekkür ederim. 40 yaş sayfasında çok okudum yazılarınızı tavsiyelerinizi. Özellikle arı sütü tavsiyeniz. Kullandım bir süre. Fırsatım olduğunda gelip o sayfayada yazıcam. Orda yazıp umut oluyorlardı bende olmak isterim.
Bana da sallarken hep 'alışır hep ister' falan dendi ama valla ya alışmazsa diye devam ettim, çünkü çoğu zaman başka şansım kalmıyordu yalan yok. Gezdirerek uyutma en zahmetlisi biz daha çok sallanan koltukta kucağımızda uyutuyorduk. Önceleri de denedim ama özellikle 4.5-5.aydan sonra akşamları odasında loş ışıkta kucağımda hafif sallayıp, ninni, fısıldama falan derken sersemleştiğinde yatağına koyup pışpışlamaya devam etme olarak becermeye başladım uyutmayı. Hala da öyle yapıyorum. Yani sallıyorum bile denemez, kucağımda hafif salınımda. Galiba kendine de uygun bir yöntemde biraz ısrar etmek, rutine oturtmak gerek.

Offf panik ya da bilmiş baba modeli, Allah kolaylık versin uzmanlık alanım :işsiz:ama oğlan büyüyüp de koyduğun yerde durmayınca görürüm ben onu, hemen 'sen çok iyi başediyorsun valla helal' deyip sıvışıyorlar merak etme.:KK14:

Bana da sallarken hep 'alışır hep ister' falan dendi ama valla ya alışmazsa diye devam ettim, çünkü çoğu zaman başka şansım kalmıyordu yalan yok. Gezdirerek uyutma en zahmetlisi biz daha çok sallanan koltukta kucağımızda uyutuyorduk. Önceleri de denedim ama özellikle 4.5-5.aydan sonra akşamları odasında loş ışıkta kucağımda hafif sallayıp, ninni, fısıldama falan derken sersemleştiğinde yatağına koyup pışpışlamaya devam etme olarak becermeye başladım uyutmayı. Hala da öyle yapıyorum. Yani sallıyorum bile denemez, kucağımda hafif salınımda. Galiba kendine de uygun bir yöntemde biraz ısrar etmek, rutine oturtmak gerek.

Offf panik ya da bilmiş baba modeli, Allah kolaylık versin uzmanlık alanım :işsiz:ama oğlan büyüyüp de koyduğun yerde durmayınca görürüm ben onu, hemen 'sen çok iyi başediyorsun valla helal' deyip sıvışıyorlar merak etme.:KK14:

Seninkide mi meme de uyumuyordu. Bizde memede sızıyor ama memeyi emzik yerine koyup devamlı çekiyor, ayırdığım anda uyanıyor. Zaten şunu da çözemedim gazını çıkarın öyle yatırın deniyor. Emerken uyudu mu, kaldırıp gaz çıkarıp tekrar mı uyutma faslına geçeceğiz. Hele bu geceyse ve benim oğlanın gözler açıldıysa en az 3 saat uyumuyor tekrar. Bizimkinin uyuma yöntemi şimdilik kucakta gezerek sızdığı an beşiğe alıp hafif sallayarak uyutuyoruz. Sallanan beşikte mantıklıymış. Hamak aldım hiç yatmıyor, bilseydim kendime sandalye alırdım.

Bizimki panik baba modeli. Bişey oldu mu, abisine annesine soruyor, bebek bu olur cevabını alınca, herkes öylesine çocuk büyütmüş kimsenin bişey bildiği yok diyor. Dün mesela gayet güzel uyudu, gece 2 saat uykusuz bıraktı bizi. Sabahta uyandı tekrar 😁 çocuğum niye uyumuyorsun diyor. Dedim daha ne uyuyacak çok güzel uyudu 2 saat uyumamak bişey değil. Tabi bizim bebe uyanınca ağlama moduna geçiyor. Meme veriyoruz susuyor 5 dakika. 5 dakika sonra sıkılıyor ağlama modu, dolaştırıyorsun biraz susuyor, sonra ondan da sıkılıyor. Gene ağlama. Nasıl oyalayacağımı bilmiyorum. Beşiklerin üstündeki dönenceler den alayım diyorum, dikkatini çeker mi? Yoksa ona da mı bakmaz?

Seninkide mi meme de uyumuyordu. Bizde memede sızıyor ama memeyi emzik yerine koyup devamlı çekiyor, ayırdığım anda uyanıyor. Zaten şunu da çözemedim gazını çıkarın öyle yatırın deniyor. Emerken uyudu mu, kaldırıp gaz çıkarıp tekrar mı uyutma faslına geçeceğiz. Hele bu geceyse ve benim oğlanın gözler açıldıysa en az 3 saat uyumuyor tekrar. Bizimkinin uyuma yöntemi şimdilik kucakta gezerek sızdığı an beşiğe alıp hafif sallayarak uyutuyoruz. Sallanan beşikte mantıklıymış. Hamak aldım hiç yatmıyor, bilseydim kendime sandalye alırdım.

Bizimki panik baba modeli. Bişey oldu mu, abisine annesine soruyor, bebek bu olur cevabını alınca, herkes öylesine çocuk büyütmüş kimsenin bişey bildiği yok diyor. Dün mesela gayet güzel uyudu, gece 2 saat uykusuz bıraktı bizi. Sabahta uyandı tekrar 😁 çocuğum niye uyumuyorsun diyor. Dedim daha ne uyuyacak çok güzel uyudu 2 saat uyumamak bişey değil. Tabi bizim bebe uyanınca ağlama moduna geçiyor. Meme veriyoruz susuyor 5 dakika. 5 dakika sonra sıkılıyor ağlama modu, dolaştırıyorsun biraz susuyor, sonra ondan da sıkılıyor. Gene ağlama. Nasıl oyalayacağımı bilmiyorum. Beşiklerin üstündeki dönenceler den alayım diyorum, dikkatini çeker mi? Yoksa ona da mı bakmaz?
O dönem memeden çeker emziği verirdim ağzına kanardı yavru:))
Gazını almadan yatırdığım da oldu benim o günlerde uyursa kalsın ne kadar uyursa kardır diyerek. Bide o dönem yüzüstü iyi uyudu o pozisyonda gazını kendi çıkarır geri uykuya dalardı. Gündüz yanımdayken tabi.
Yatırıp uyandığı çok oldu evet:)) ısrarla geri yatırırdım 3 4. De uyurdu ağzında emzikle. Sonra atardı pıt diye yana düşerdi emziği.

Seninki kaç haftalık oldu?

Bizimki memede uyuyordu ilk üç ay, sonra beşiğine bırakıyorduk. İyice daldıktan sonra koyarken uyanmıyordu. Ben de nerde ne şekilde uyuduysa asla gazını çıkarayım diye uyandırmadım. Bazen bir süre sonra gazdan uyandı geri uyuttum bazen de uykusunda mızmızlandı ama uyanmadan geçiştirebiliyorduk.
Dönenceye 4-6 ay biraz baktı, çok bir faydası oldu diyemem. O tip şeyleri 2.el almanı öneririm, her parçası yıkanıyor sonuçta, ya işe yararsa diye çok para harcamayın. Bizim sandalye evin bin yıllık tv koltuğu, baba koltuğu tipinde, valla çok işe yaradı emektar.
Uykudan uyanınca ağlaması durmuyorsa, karnı tok altı temizse odanın havasına nemine dikkat et fazla ısı burun tıkanıklığı yapıyor o da sıkıntı veriyor. Kundaklamayı dene. Eh sonrası sabır, göğsünde bol bol tut, sırtını devamlı pışpışla. Kimi bebek daha hassas, yapacak birşey yok. Yorucu, bazen bu zamanlar hiç geçmeyecek gibi, ama anne sütü alıyor, çok kıymetli birşey.

Yine diyorum o koca 2-3 aya havlu atar ama şimdilik iki kuruşluk yardıma beş kuruşluk sahne yaratacak, senden daha lohusa olacak :KK48: bu model böyle. Hazır hevesliyken bol bol iş ver kendisine.

Kızlar merhaba, ben nur nasılsınız tam hepsini okuyamadım bebişler ve annişler iyisinizdir inşallah,ben kendi üyeliğimi, epostamı değiştirerek arkadaşa verdim öğrenene kadar kullanırsın sonra kendine üyelik alırsın dedim sanırım aynı modem aynı ip gördüğü için hesap açınca kitliyor o yüzden 1 aydır gireyim dedim giremedim öncesinde girmek istemedim zaten virüs yüzünden marttan beri eşimle ayrıyız eşimin mesleğinden dolayı hala ayrı odalardayız.dolayısıyla çocuk askıda kaldı, Allaha emanetiz artık, Senella Senella @seheryeli77 @flx77 doğum oldumu daha okuyamadım. dvtb dvtb canım çok sevindim hamileymişsin sağlıkla kucağına alırsın inşallah
Allah razı olsun canım :KK200:

Devrelerim, bebeleri 6+ ay olanlar, bilen bilmeyen aloo
Günlük aktivite olarak ne yapıyorsunuz bu yavruların beyin ve ruhsal gelişimi için? Dikkati ve hareketliliği iyi maşallah, araştırıyorum da ama ayına göre aktivite işine çok takıldığımı söyleyemem. Atıyorum arabasına biraz park, biraz semt içinde dolanma, eve gelince bahçede oturuyoruz yine ben online çalışıyorum zaten, salonda da çitinin içinde biraz yüz üstü oynuyor dümbelekti, halkalardı sonra hemen ayağa kalkıp çitlere yapışıp bağırıyor zaten. Arada yatakta güreşiyoruz. Bazen 15-20 dk. yürüteç, bazen onda ben itiyorum ayaklarını toplayıp. Aynada benim tipsizliğime gülme en sevdiğimiz aktivitemiz :KK48: var mı bana ilham verici bir aktiviteniz?

20200917_222414.jpg
Bu alan onun alanı:) sabah kalkıyor emmesi alt değiştirmesi. Salıncakları var orada vakit geçiriyor. Şu anda oral dönem olduğundan her şey ağıza. Şarkı söylüyoruz el ayak göz burun gösteriyoruz hayvan sesleri taklit ediyoruz. Balkonda orayı burayı gösteriyoruz. Adlarını söylüyoruz. Kuşları takip ediyor. Eline kap kacak veriyorum onla biraz vakit geçiriyor. Akşam babasıyla oyalanıyor. Hasret gideriyorlar. Biraz daha büyümesi lazım eğitici oyuncaklarla vakit geçirmesi için.
Bul tak deneyebilrsin kulelerden deneyebilirsin. Biraz daha büyük seninki meryemcim.

Eki Görüntüle 2692236
Bu alan onun alanı:) sabah kalkıyor emmesi alt değiştirmesi. Salıncakları var orada vakit geçiriyor. Şu anda oral dönem olduğundan her şey ağıza. Şarkı söylüyoruz el ayak göz burun gösteriyoruz hayvan sesleri taklit ediyoruz. Balkonda orayı burayı gösteriyoruz. Adlarını söylüyoruz. Kuşları takip ediyor. Eline kap kacak veriyorum onla biraz vakit geçiriyor. Akşam babasıyla oyalanıyor. Hasret gideriyorlar. Biraz daha büyümesi lazım eğitici oyuncaklarla vakit geçirmesi için.
Bul tak deneyebilrsin kulelerden deneyebilirsin. Biraz daha büyük seninki meryemcim.
Sağol canocan. Evde şarkı falan söylüyoruz hayvan sesli, bazen de mutfakta tek kolumda o iş yapıyorum anlatarak ama genelde anladığım bende konuşma biraz eksik, yavrucumla parklarda bahçelerde oraya buraya çömüp uzun uzun uzaklara dalıyoruz ya da varoluşsal dertlerimi dinliyor garibim. Kendim gibi melankolik yapacağım çocuğu da tövbe :KK14:Bugünden itibaren daha sevimli bıcır bıcır bir anne olmayı deneyeyim bari, TRT 2 kadını gibiyim biraz galiba :KK48:

Bul tak vs. de bakacağım sağol.

Sağol canocan. Evde şarkı falan söylüyoruz hayvan sesli, bazen de mutfakta tek kolumda o iş yapıyorum anlatarak ama genelde anladığım bende konuşma biraz eksik, yavrucumla parklarda bahçelerde oraya buraya çömüp uzun uzun uzaklara dalıyoruz ya da varoluşsal dertlerimi dinliyor garibim. Kendim gibi melankolik yapacağım çocuğu da tövbe :KK14:Bugünden itibaren daha sevimli bıcır bıcır bir anne olmayı deneyeyim bari, TRT 2 kadını gibiyim biraz galiba :KK48:

Bul tak vs. de bakacağım sağol.
Arasıra melankoli de iyidir. Trt 2 kadını he sen gene iyi ben kendimi rating kaygısı olmayan yerel tv kanalı gibi hissediyorum😄
Hep bişiyler yapma gereği duymuyorum açıkçası anam babam usulü can sıkıntısı da iyidir bazen:)
Kendini zorlamayla olmuyor o işler. Yaptıkların da yeterlidir. Çocuun genel olarak mutlu bir bebekse.
Tabi daha ne yapabilirim daha iyisi nasıl olur diye de düşünmeye devam edelim.

X