Ne yapmalıyim

gulten0g

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
51
-32
30
Merhabalar arkadaşlar biz iki kız kardeş aynı evde gelindik. Benim eşimle evliyim güzel gitsede bir gün kardeşim ve eşi kavga etmişler zaten sürekli olurdu eşinin ailesi yüzünden cunki çok karşırlardi eşide uymaya akildı yatak odasina kadar anlatırdi ailesine o derece düşünün yani ensonki olayda eşimde dahilde oldu kardeşini tuttu babam ortayı bulmaya çalıştıkça yok esim iyide dolduruyo kardeşini olmaz boşansınlar diye en son artık öyle bi dereceye geldi ki babama bile vurdu esim daha sonra esim beni bıraktı gitti orda daha sonra ben evime gittim esim geldi annesigilden bi geldi üzerime yürüyo bundan sonra ailenden biri bu eve gelemez sende ole kafana estimi gidemezsin çocuğu da göremezler dedim seninkinlerde gelicek ohalde ona sen karışamazsın dedi kolumda tutup evden atmaya çalıştı ondan sonra ben gittim buna uzaklastirma aldırdım aradan 1 hafta geçti bosanma celbi geldi gerekcesinde babamla kavga edince vurunca ben onun arkasında durmamışım daha sonra aradan 3 ay geçti ben kızım için görüştüm dedimki bak yanlış yapiyosun bizim evimizde sorun yokken sen olaylara kendini kattın ben evime geldim bunca şeye rağmen sen bana bir ton şart koştun diye çocuğuna hicmi acımıysn dedim onuda göstermesem gösterme o beni büyüyünce bulur dedi ve olayın üzerinden 1 sene geçti şimdi yazmışkı evine gel seni çocuk için affediyorum diye bende dedim eğer çok yuvanı kurtarmak ve çocuğunu düşünüysn gel babamın elini op musadesini al dedim ve cevap su ben haklıyım seni hayatta gelip o şekilde alma biyere gelirsin arabayla alır geçerim diyo dünya yıkılsa öyle olmazmış ama daha sonra gider geliriz diyo şimdi ben bunca şeye rağmen babama vurmuş kardeşimi hamileyken sokağa atıp ve babasının evinde çocuğuyla kalmış ve birkere sormamışlar ben bunları turuma yedirip gidecekmisim fakat o bir gelip düzgünce babamın elini opüpte götüremezmiş simdi kafamın ici kıyamet ne yapmaliyim kızım acaba ilerde anne neden gitmedin der mi diyede düşünmeden edemiyorum uzun oldu affola

Çocuğunuzun yaşını bilmiyorum ama hiçbir çocuk salak değil. Yaşı küçük ya da büyük fark etmez, olayların gayet farkında oluyorlar. Benim annem hiçbir zaman evden gidebilecek durumda olmadı, olsaydı ister 5 ister 15 ister 25 yaşında olayım annemi desteklerdim çünkü biliyordum görüyordum olayları, yaşadıklarını.

Sizin kardeşinize babanıza saygısı olmayan birinin size de pek saygısı yok gibi duruyor. O beni bulur deyip kestirip atan birinin çok üzgünüm ama çocuğuna da pek saygısı sevgisi yoktur. Bugün babanıza, yarın size, öbür gün çocuğunuza yapar yaptıklarını. Barışın barışmayın demek bizim haddimize değil elbette ama sizi manipüle eden biri var ortada bence ve siz dahil ailenizin hiçbir üyesine de saygısı yok. Onu unutmayın bence

Ya şaka mı?
Size bunları yaşatan, babanıza vuracak kadar saygısız olan bu adama geri dönmeyi düşünüyor musunuz bide?
Çocuğunu bile düşünmemiş "göstermezsen gösterme" demiş. Bu adamdan mı çocuğunuza babalık yapmasını bekliyorsunuz. Kızınız ileride size anne neden gitmedin demeyecek. İyiki gitmemişsin diyecek.

Aksine anne niye gitttin der. Yapmayın iki gün sonra yine kapının önüne koymayacağı ne malum.
Ailenizede dönemezsiniz bu defa hangi yüzle dönebilirsiniz ki.
Hem bana hem aileme saygısı olmayan üstüne birde babama vuran adama asla dönmezdim. Kızınız dönmezseniz büyüyüp aklı yetince gurur duyar sizinle ama dönerseniz hem sizin hem evladınızın hayatı mahvolur. Karar sizin?

Nasıl bir ailenin eline düştünüz anlamadım bunlar ne ya mafyatik haller. Babanıza nasıl vurur ve babanıza vuran adam size ve kızınıza neler neler yapar kim bilir. Hazır siz, kızınız, babanız, kız kardeşiniz yaşıyorken kaçın kurtarın kendinizi bu beş para etmez rezillerden

Kızınız vizyonsuz ve cahil bir kadın olursa, kalkıp da size "Niye gitmedin anne?" derse, omuzlarından tutup sarsıp gururlu ve onurlu yaşamak için demelisiniz.

Kolunuzdan tutulup atıldığınız evin önünden bile geçmemeniz gerektiğini kızınıza göstermelisiniz.

Süklüm püklüm geri dönerseniz paspastan bir farkınız kalmayacak. Kızınıza da muhteşem(!) örnek olacaksınız.

Siz bu konuyu geçen sene yine mi acmistiniz ?
Kendinizde değilsiniz galiba bu soruyu sordugunuza göre . Kocanızda biliyor sizi bir mesajı ile tavliyor ,devam edin böyle .babanıza üzüldüm sadece birde küçücük yavrunuza o da sizin gibi saçma sapan insanların arasında büyüyeceği icin

Bizim eski bı arabamiz vardı, bi gün patladı. Biz bı ton para verip motoru yeniden yaptırdık. Sonra tamirci dolandirici çıktı dediki bu arabanın dingili kırılmak üzere yolda kırılırsa toplanmaz. Biz onu da yaptırdık. Baktık arızalar bitmiyor, devamlı harcıyoruz resmen ölüyü diriltmeye çalışıyoruz sattık hurda parasina gitti. İlk bakışta zararlı gibi gorunse de aslında büyük masraftan kurtulduk.

Sizede tavsiyem, Ölüyü diriltmeye çalışmayın derim.

Afedersiniz de siz mal mısınız?Adam babanıza vurmuş, sokağa atmış, haklı gibi boşanma celbi yollamış, siz hala" nı yıpmılıyım kızım ıçın bırışıyım mı?" he barış annem koşarak git iyice agzına zıçtırmadan bırakılmaz bu devirde baba döven koca bulmak zor zanaat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…