Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

Durumları yok diyorsunuz, onu zor şartlarda okuttuğu icin esiniz almak istemis olabilir, babasi fiyatını hic bilmeden sevmis göstermiş olabilir. Bende benzer durumda kaldım, babam fiyatına bakmadan seçti, fiyati yüksek cikti, ben onu alamam demek zorunda kaldım daha sonradan cunku durumum yoktu. Ama zoruma gitti alamadığım için içime dert oldu üzerinden yıllar geçti ama unutamadım bunu. Beni zor durumda okuttu evde kendilerine paraları yokken bana yolladı. Bugun babalar günü ben 7 ay once babami kaybettim ve su anda bunu hatırladığım icin ağlamaya başladım.
Üzülmeyin lütfen Allah mekânını cennet etsin. Para nedir ki siz babanıza sevginizi saygınızı eksik etmediğinize mutlu olun, sevinin Allah hayırlı ölümler nasip etsin hepimiz bir gün ölüp gidicez

Sırf bu huyundan dolayı evliliği ertelemelisiniz bence. Hayır diyemiyorsa ailesi tarafından çok kolay bir şekilde yönlendirilebilir. İleride ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Maaşının büyük bir kısmının kredi borcuna gittiğini ailesi de biliyordur, düğün hazırlığı yapıyorsunuz üstelik. Babasının 900 liralık ayakkabı istemesi çok yanlış. Sanki çok elzem bir şey.

Tüm bunlar ileride yaşayacağınız büyük sorunların habercisi. İyice düşünün taşının.
Son cümle işte beynimde dolanıp duruyor ben yaşayacaklarımı gördüm bence ileride başıma gelecekleri anladım.

Nişan hazırlığında aldığı maaşı, borcu belli olan çocuğundan 900 TL'lik ayakkabı isteyen baba ve ona hayır diyemeyen sevgili.

Tüm maaşı borca giden adamla neden evlilik yoluna giriyorsunuz ayrıca? Giriyorsanız ben alayım mı edeyim mi diye sormadan alın alacağınızı. Onu ben alacağım dediği şeyleri de siz ödeyeceksiniz zaten sonrasında.

Bu kafayla tabi ki maaşı borca gider, enternasan değil, evlenebilirseniz siz de yaşayacaksınız sıkıntısını.
Düğün sonuna kadar bi kısmı bitiyor kredisinin bende çalışıyorum diyerek evlenme kararı aldık. Ama ben 55 yaşında bu kadar pahalı bi ayakkabı isteyecek babası olduğunu bilmiyordum. Neyse artık bana abiye almasada olur babası ayakkabı beğenmiş almadan olmazdı 😂 sinirlerim aşırı bozuk

Altı üstü bir yıldır berabermişsiniz
Nişan nasıl geç kaldı?
Bana kalsa nişan için erken bile
Üstelik tereddütleriniz de varken
Ama sizin kararınız tabi ki

Kredi insanın maaşından fazla veya maaşına çok yakın olamıyor diye biliyorum ben
Bir oranı var sanırım maaşa göre
Ancak o kadar olabiliyor
Saydığınız sebepler de bana biraz mantıklı geldi
Araba ve bedelli askerlik yani
Kredi çekecek olsam bu ikisine çekerdim
Ama nasıl ödeyeceğimi de düşünürdüm tabi
Sadece mühendis ama hesap yapmayı bilmiyor sanırım 🙄
Sözel bi mühendislik de yok
Nasıl oluyor acaba? 🤷‍♀️

Sizin ve babanın masraflarına gelince
Bence ikinizinki de abartı
1.500 tlye elbise her şart altında fazla
Spor ayakkabılar çok pahalandı son zamanlarda
O da nişan öncesi fazla
Adamın maaşı 5000 lira altı üstü
Benim ve babanın masrafları diyemeyiz bence bu konuya çünkü babası o canı kanı oğlunun durumunu hesaplamak zorunda olan kişi halini daha iyi anlayacak olan kişi o. Elin kızı olarak ben daha anlayışsız olmalıydım

Benim ve babanın masrafları diyemeyiz bence bu konuya çünkü babası o canı kanı oğlunun durumunu hesaplamak zorunda olan kişi halini daha iyi anlayacak olan kişi o. Elin kızı olarak ben daha anlayışsız olmalıydım
Allah allah sebep?
E sizin de müstakbel eşiniz bu adam
Niye hemen elin kızına döndünüz
Elin kızı benim
Hiç alakam yok kimseyle

İşin sonucunda iki taraf toplamda 2400 lira ödemeye sebep oluyorsunuz erkek arkadaşınıza
Büyükler bazen istedikleri şeyin maddi değerini bilemiyor oluyor
Hiç parası yokken ve 900 lira olduğunu bilerek mi istemiş babası ayakkabıyı?
Eğer öyleyse haklısınız
900 lira olduğunu bilmeden istediyse zaten elin kızı olarak siz daha anlayışsız davranmış oluyorsunuz o zaman

Düğün sonuna kadar bi kısmı bitiyor kredisinin bende çalışıyorum diyerek evlenme kararı aldık. Ama ben 55 yaşında bu kadar pahalı bi ayakkabı isteyecek babası olduğunu bilmiyordum. Neyse artık bana abiye almasada olur babası ayakkabı beğenmiş almadan olmazdı 😂 sinirlerim aşırı bozuk
Önceki konunuza baktım.
Size borç muhabbeti yapıp, benim için kredi çekersin deyip, maaşına zam alır almaz annesine telefon almış sevgiliniz, kardeşine saat almış, mutfaklarının değişmesi lazımmış da mış. Babasına aldığı ayakkabı gayet normal bu durumda. Neden şaşırıp sinirlendiniz ?

Evlenmeyi asıl isteyen tarafta sizmişsiniz. Öyle yaparım böyle yaparım, sana masraf çıkarmam yeter ki evlenelim gibi davranırsanız yaşayacağınız şeyler bunlar.

Baba çalışıyor mu

Eşyaya vs yardım edecek mi

Yukarıda da yazdım sevgili bunun için mi gönlünü hoş tutuyor

Allah allah sebep?
E sizin de müstakbel eşiniz bu adam
Niye hemen elin kızına döndünüz
Elin kızı benim
Hiç alakam yok kimseyle

İşin sonucunda iki taraf toplamda 2400 lira ödemeye sebep oluyorsunuz erkek arkadaşınıza
Büyükler bazen istedikleri şeyin maddi değerini bilemiyor oluyor
Hiç parası yokken ve 900 lira olduğunu bilerek mi istemiş babası ayakkabıyı?
Eğer öyleyse haklısınız
900 lira olduğunu bilmeden istediyse zaten elin kızı olarak siz daha anlayışsız davranmış oluyorsunuz o zaman
Bence ne demek istediğimi gayet iyi anlıyorsunuz çarpıtmaya hiç gerek yok kocaman adam modeli belirlemiş bunu istiyorum diye gittiler AVM ye aldırdı çocuk gibi. Bende kendimden kısıyorum lazerimi falan erteliyorum para biriktiriyim de daha fazla yardım ediyim diye. Böyle durumda kim olsa ne oluyor yaa der

Önceki konunuza baktım.
Size borç muhabbeti yapıp, benim için kredi çekersin deyip, maaşına zam alır almaz annesine telefon almış sevgiliniz, kardeşine saat almış, mutfaklarının değişmesi lazımmış da mış. Babasına aldığı ayakkabı gayet normal bu durumda. Neden şaşırıp sinirlendiniz ?

Evlenmeyi asıl isteyen tarafta sizmişsiniz. Öyle yaparım böyle yaparım, sana masraf çıkarmam yeter ki evlenelim gibi davranırsanız yaşayacağınız şeyler bunlar.
Aynen öyle bunları yaşadım yaşıyorum yaşayacağım

Bence ne demek istediğimi gayet iyi anlıyorsunuz çarpıtmaya hiç gerek yok kocaman adam modeli belirlemiş bunu istiyorum diye gittiler AVM ye aldırdı çocuk gibi. Bende kendimden kısıyorum lazerimi falan erteliyorum para biriktiriyim de daha fazla yardım ediyim diye. Böyle durumda kim olsa ne oluyor yaa der
Ben de şimdi bir önceki üyenin mesajını okudum
Eski konularınızı özetleyen

Devam edecekseniz yol hep belliymiş karşınıza çıkacaklar da belliymiş
İlla bu adamla evleneceğim diyorsanız koşullar ortada
Boşuna istemediğiniz yüzüğü alıp kendinizi zorluyorsunuz

Ben galiba yazık sıkıntı yaşamasınlar diye diye kendimi hafife aldırdım ama elimde değil durumları yok olsun dedim ben destek olurum ailem olur dedim ama iyi niyetimi suistimal etme dedim ona yine edildi işte. Bana baskı yapıyor evet pahalı şeyler beğenince biraz pahalı değil mi diyo ya ne bileyim ben evleniyorum en özel günlerim 100 liranın hesabını yapıyorum adam 900 TL ye keyfi bi harcama yaptı ben gerçekten bu olayı nasıl atlatcam bilmiyorum
Tabii ki nişanlınla konuşarak atlatacaksın. Bu babasına son kıyağı mıymış yoksa böyle kel başa şimşir tarak olayını çok mu severmiş açıkça sorup öğrenerek. Ben her konuda açık ve net olunmasınsan yanayım. Nişan düğün arifesinde karşı taraftan emin olmak iyidir

Lazere gitmeyip, 1500 tlilik tek sefer giyilcek nişan elbisesini istiyorsun ama. Oysa lazerden aldiğin sonuç ile bir kaç yil rahat ederdin. Anlamiyorum cidden.

Tabii ki nişanlınla konuşarak atlatacaksın. Bu babasına son kıyağı mıymış yoksa böyle kel başa şimşir tarak olayını çok mu severmiş açıkça sorup öğrenerek. Ben her konuda açık ve net olunmasınsan yanayım. Nişan düğün arifesinde karşı taraftan emin olmak iyidir
Konuşmalı mıyım sizce açıkça nasıl atlatabilirim bu krizi onun derdindeyim

Tahin Helva Tahin Helva yazdı
Erkek arkadaşı hep böyleymiş

Ben gerçekten bile bile bu yola girilmesine çok şaşırdım

Bence önce bir oturup konuşun

Önceki konuyu da görünce ailesine maaşım olunca dileyin benden ne dilerseniz mi demiş

İyi zam almış maaş 5000 olmuş yani telefon pahalı bir hediye

Kardeş genç özenir de anne neden hemen olur diyor bence bir konuşmak lazım içinde kalanları sevgilinizin

Merhaba, 27 yaşındayım 1 yıldır birlikte olduğum sevgilim var 1 ay sonra nişanımız var.

Sevgilim mühendis 5 bin kadar maaşı var bende çalışıyorum. Ama çok fazla kredi borcu var maaşının tamamı neredeyse. Ekonomik durumları olmadığı için nişan bu kadar geç kaldı ve düğün seneye kaldı.

Benim düşüncelerime göre düğün nişan vs. Süreçleri erkek yapmak zorunda değilde elimizden ne geliyorsa onu yaparız şeklinde. Örneğin, 1.5 TL ye nişan kıyafeti beğendim erkek arkadaşıma bunu ben ödeyeyim diye ısrar ediyorum aynı zamanda kuaför paramı , ayakkabıımı vs daha bi kaç şeyi ben veririm diyorum hayır diyo müsade etmiyor ben yaparım diyo öyle desede ben yinede seçim yaparken uygun şeyler seçiyorum.

Asıl soruna gelirsek daha önce de buna benzer bu konum olmuştu ama şimdi direk bunun hakkında konuşmak istiyorum dağılmasın konu diye.
Sorun şu; erkek arkadaşımla babalar günü hediyesi aldık babasına 190 TL ye tişört. Ertesi gün sevgilim tekrar bi hediye daha aldı adidasın bi modeli 900 TL ayakkabı.
Şimdil diyeceksiniz ki sanane kızım babasına bir hediye almasın mı evet tabiki alsın asla böyle bir şeye karışmam evli bile olsak. Ama 1 ay sonra nişanı olacak erkek ailesi yapması gereken büyük masrafları olan çocuğuna bu fiyatta bir hediye aldırması ondan istemesi beni şok etti arkadaşlar.

Ve dünden beri çok kafama takıyorum heves falan kalmadı henüz bi alyans bi tek taş aldı bana ikiside hiç istediğim gibi değil sadece ucuz olsun diyerek aldığımız şeyler. Lütfen bana bi akıl verin ben haksızsam aklımı başıma getirin çok ihtiyacım var şuan yolun çok başındayım korkuyorum bu işlerden. Teşekkürler
medem paranız yok niye nişan yapıyorsunuz bu 1
900 tl ayaykkabı kötü olmuş , bende çok sinirleniridim ama iyi taraflarıda var. babasının niyetini görmüş oldun ayrıca oğluda niyetini öğrenir ona göre davranırsın .seni ilgilendir tabiiki siz bi yola girmişsisniz sende babama alacağım de , almasanda alağım de :)

Bence önce bir oturup konuşun

Önceki konuyu da görünce ailesine maaşım olunca dileyin benden ne dilerseniz mi demiş

İyi zam almış maaş 5000 olmuş yani telefon pahalı bir hediye

Kardeş genç özenir de anne neden hemen olur diyor bence bir konuşmak lazım içinde kalanları sevgilinizin
Açıkça mı konuşmalıyım yanlış olmaz mı aileme aldıklarıma mı karışıyorsun demez mi

X