Ne yapsam

Ozlm0024

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
79
6
27
Merhaba arkadaşlar ben evin büyük geliniyim ve sorum şu kaynatam eltime davrandığı gibi bana davranmıyor nasıl derseniz ben evin büyük geliniyim ilk geldiğimde bu aileye gayet iyiydi aramız kaynatama şimdi diğer gelin geldikten sonra değişti ayrımcılık yapıyor mesela sabah uyanıyor benim yanımdan geçiyor günaydın demiyor ama altimi görünce günaydın diyor benle düzgün sohbet etmez eltimle çok iyi sohbet eder biz birlik oturuyoruz beni iki çocuğum var şuan altınla bi sıkıntım yok şükür ama kaynatandan böyle yaptıkça soğuyorum kaynatamdan

O nasıl bir yaşam tarzı, üç aile nasıl bir arada yaşar?

Kaynatanız (bu tabiri en son 1912 doğumlu babaannemden duymuştum) da diğer gelinle daha iyi anlaşıyordur belki sohbet ettiklerine göre. Herkes herkesle iyi anlaşacak diye bir kural yok.

Siz niye günaydın demiyorsunuz kaynatanıza? Siz diyorsunuz da cevap mı vermiyor size?

3 aileyi hayal edemedim ya 3 aile aynı evde
Kimse için sağlıklı bir ortam değik özellikle iki çocuk için
Ayrıca ben takmazdım yani demesin anlaşmasın konuşmasın mühim değil hani

neden siz böyle içselleştirdiniz?
Ayrımcılık değil bu ayrımcılık çok başka bir şey herkesin herkesle enerjisi tutmayabilir

Merhaba arkadaşlar ben evin büyük geliniyim ve sorum şu kaynatam eltime davrandığı gibi bana davranmıyor nasıl derseniz ben evin büyük geliniyim ilk geldiğimde bu aileye gayet iyiydi aramız kaynatama şimdi diğer gelin geldikten sonra değişti ayrımcılık yapıyor mesela sabah uyanıyor benim yanımdan geçiyor günaydın demiyor ama altimi görünce günaydın diyor benle düzgün sohbet etmez eltimle çok iyi sohbet eder biz birlik oturuyoruz beni iki çocuğum var şuan altınla bi sıkıntım yok şükür ama kaynatandan böyle yaptıkça soğuyorum kaynatamdan
Yeni gelini kıskanma modu oooooo !!!! Çok umursama , senle alakası yok bu durumun , alışsın diye biraz fazla ilgileniyordur. Çocuklarınızla ilgilenin siz de . Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama uğraş edinin kendinize yaşadığınız şehirdeki imkanlar dahilinde. Ya da alınganlık yapmayın siz de sohbete dahil olun .
Neden aynı evde yaşıyorsunuz?

Baya kalabalık evmiş görmezden gel canım takma kafana napıyosa yapsın sen eşine odaklan

Adamın evini işgal etmisiniz cümbür cemaat, bende olsam selamı sabahı keserdim. Bu ne 20
kişi bir evde. Oturmayı geçtim, nefes almaya yer bulamaz insan. Tek derdiniz kaynata!!!! Günaydın dememesi...

Siz bu eltiye kafayı takmışsınız zaten. 2 konunuz daha var elti içerikli. Ama asıl sorununuz elti değil. Kayınpeder de değil. Aynı evde kabile gibi yaşamanız asıl sorun. Ayrı ev açılmadan neden kabul ettiniz evlenmeyi?
Ben eltimlik bir şey demiyorum onunlada sorunum yok yani o ilk geldiği zamanlardı sadece kaynatamin o şekil davranması sadece için de tutmak istemedim üzüldüm burda paylaşmak istedim akıl akıldan üstün belki ben çok buyutuyorumdur burda sizlerin fikrini almak istedim

X