Neden eşimden çok çekiniyorum :(

Mutlaka çalışın el açmayın şu adamlara. Gerekirse bireysel harcamalarınızı yapar gerisini biriktirirsiniz ama çalışmak çok önemli insanın kendi parasının tadı hiçbir şey de yok..
Devir öyle bir devir parayı veren düdüğü çalar mantığı.

Anneniz niye haftanın yarısını sizde geçiriyor? Yazık değil mi kadına? Çalışmıyorsanız evinizi idare edebilirsiniz anneniz de arada ziyarete gelir.
Eşiniz de iğrenç birisi bu arada, siz de biraz eziksiniz. Özgüveninizi toplamanız lazım.

O halde finansal özgürlüğünü kazan ve birşey isteme hesap da soramaz sana böylelikle cimri erkek de hiç çekilmez birkere sen demeden bile eksik var mı şunu al yanında bulunsun vs demesi gerekir bebekli evde tam bir mağara ayısı. Çalışmasan bile seni böyle boğamaz sıkştıramaz ben olsam bebeğe sen bak evi ben geçindireyim derim herhalde çekemem çünkü.
Birde çekinmeyin öyle kadınlar baş tacı ediliyor gamsız olun biraz altınlarınız satılmış ya daha ne istiyor ayrıca telefonun sahibi sensin sormadan bile verebilirsin ona ne ya. Bu kadar koca korkusu ne ilah mı bu adam? Kendi annesine gelince hiçbirsey demez iki yüzlüler.

Bu tip adamlar kadın çalışsa da kötü hissettirir. Bu bir davranış tipi karşıdakiyle ilişkili değil bence.

Zaten bu tür adamlar eşinin maaş kartını bile elinde bulundurur iş ki asla müsade etmeyecek kadınlar bu duruma. Konu sahibinde o potansiyel var yani çalışsa bile adam sindirir onu.

İşte psikoloji böyle bir şey. Adam saçma sapan davranışlarıyla sizi sindirmis, siz de sorun kendinizde sanıyorsunuz. Adam bildiğin cimri, kim olsa lafını edecek adama bir şey derken çekinir. Eşiniz evden eksilen şeyden haberdar olmasa, "eşim ev hanımı o bilir ne yapacağını" kafasında olsa siz gerilir misiniz annenize yemek verirken? Mutfak müfettişi gibi buzluktakileri mi sayiyor? Ona ne ya? İyy gıcık herif.
Seviyorsan çocuk büyüyünce işe gir calis. Bu adamdan üç kuruş alıp lafını cekmektense git patron nazını çek daha iyi

Bende istediğimi istediğim gibi alıp harcayan biriydim bebekten önce.

O zaman çelişkili konuşuyorsun. Bence o zamanda öyle değildin baştan beri çekingen olduğunu söyledin. Ne oldu yine bebek mi suçlu oldu şimdi.
Baştan beri taviz vermişsin zaten cimri olduğu için hepten ipleri eline almış oda.

Ay ben bu konuya size çok üzüldüm. Karısını ne hallere sokmuş adam. Cidden yazıklar olsun. Ömür geçmez bununla. İnşallah çocuk da bu hislerle büyümez yoksa büyük travma.

Çalışmayan tek kadın siz değilsiniz kendinize güvenin dik durun eşinizin cimriligi k.validenizin merdivenleri sildirmek istemesi ikisi de birbirinden beter..tavriniz net olsun size bakmak zorunda maddi durum çok kötü degilse..

Selamlarrr kızlar
Ya bende ki büyük bir problem farkındayım fakat, aynı durumu yaşamış insanlar bu problemi nasıl aştıklarını anlatırsa çok mutlu olurum.

3 senelik evliyim ama eşimden her konu da çok çekiniyorum mesela ilk yıllar para istemekten çok çekinirdim onu aştım sayılır hele şükür dediğiniz duyar gibiyim 😂 küçük bir bebeğim var sağolsun annem haftanın 2,3 günü gelir bana yardımcı olmaya gece geç döndüğü için ben buzluktan bişeyler veririm babama yapsın diye eşim bir şey der mi acaba diye düşünüyorum çünkü o kadar dikkatli ki evde iğne eksilse bilir en sevmediğim huyu ve sorar da ben söyleyince hı tamam der yılbaşı için annelerimize ufak bi hediye alalım mı dedim utana sıkıla ne gerek var hadi d.g olsa anlarım falan diyor.

Bebeğim var 6 aylık Ben çalışmadığım için ondan bişey isterken çekiniyorum sanırım. Altınlarımı sattık ve yatırım yaptık kalan parayı da telefonlarımız eskimisti borcumuz da yoktu telefon alalım dedik 2 tane aldık ta benim eski telelfonu anneme vericem dedi tamam dedim ama annesi asla benim eski telefonumu kullanacak bir kadın değil ki kullanmadı da istemedi. Geçen baktım annemin telefonu nerdeyse 6 senelik çok çok kasıyor beni eski telefonu ona versem mi diye düşündüm ama nasıl söylerim telaşı sardı beni 15 gündür ha söyledim ha söyliycem kaldı öyle. Ama emin söylesem bi laf sokması bişeyi olur en kötü yüzü düşer.

Mesela kıyafet alıcam 2 tane alsam şimdi bişey der diye bir tane alıyorum yani dese de demese de ben öncesin de kendimi ona göre ayarlıyorum özellikle ailem için bir şey istediğim de aman Allahım çok utanıyorum çok aptalca olduğunun farkındayım ama bu huyumu atamıyorum üstümden abur cubur bu aralar fazla tükettim bu ara, biz çok abur cubur almaya başladık falan diyor kendimi kötü hissediyorum diken üstündeyim kendi küçülen kıyafetlerini kardeşine verir ama ben kardeşime verince boşuna alıyorsun sonra dağıtıyorsun diyor.

Hata bende farkındayım ama elimde değil bu konu artık çok canımı sıkıyor eşimden bugün ailem için bişey istemem gerekti ve eşim için çok çok kolay ulaşacağı bişey sabah 8 de uyandım öğlen 4 gibi anca isteyebildim saat 4’e kadar da hep aklımda nasıl istesem diye. İşte böyle hanımlar saçma sapan bir konun içerisindeyim ne yapmamı önerirsiniz ?
Bence buradaki problem tam anlamiyla karsilikli
Esiniz cimri , sizde calismayarak en buyuk kotulugu kendizine yapiyorsunuz.
3 kurus olsun ama yinede cebinizde kendinize ait paraniz olsun sebebi de sizin bu anlatiklarinizin yasanmamasi icin, aileniz icin bir seyler yapmak istemenizi anliyorum ancak bunu karsilikli dusunun. Esinizde ailesine surekli bir seyler verse hosunuza gider mi ? elbette gitmez. O yuzden kendi paranizi kazanin
ekonomik acidan ozgur olmadiginiz surece daha cok cekinirsiniz ki bu sizi asosyalde yapar ve en kotusu de kocaniza bagimli yapar, bebek calismaniza engel degil. Girin bir ise calisin annenizde baksin sizde onun karsiliginda aileniz icin bir seyler yaparsiniz

Eşiniz sizi bastırıp sindirmiş bunun farkında değil misiniz?
Buzluktaki yiyecekleri takip etmek nedir?
Üzgünüm ama eşiniz hem hasis hem görgüsüz.

X