Neden Evlenince Konular Hep Kayınvalideye Döner :)

Bence sizin misafirle olan iş konuşmanıza ilerde düşünüyorum dediğinizi duyup o sebeple eşinize ne zaman düşünüyor diye sormuş olabilir.

Ben kötü niyet sezmedim bu soruda ama öncesinde sizin yaşayıp şahit olduklarınız varsa bilemem. Eşiniz annesine cevap verip size taşımamalıydı mevzuyu. Bu kadar her şeyi kafaya takarsanız erken yaşta yaşlanırsınız.

Bir annenin tavsiye vermesi komşu teyzenin tavsiye vermesi ile bir olamaz. Bunu dediyse gelinine gidip çocuğa bakabileceğini söylesin madem, el gibi bedava akıl vermesin.

Valla ben annemle kayınvalidemi pek bir tutabileceğimi sanmıyorum Pink Hanım. Açıkçası teoride bir gibi konuşuluyor çoğu zaman, ama pratikte pek öyle işlemiyor. Saygıda kusur etmem, anlaşabileceğim biriyse severim de tabi. Ama 30 senelik annem gibi de olmaz.
Zaten ilk yorumumda da dedim, sorun kocada. Konunun muhatabı eştir bu tür konularda bana göre. Anne, arkadaş vs. herhangi birinin fikriyle hareket edilmesi yanlış bana göre. Yani aslında sorun telkine fazla açık olunması bana göre.

Evet, adam destek aramış arkasına. Bulur gibi olmuş, hemen kabarmış.

Evet, adam destek aramış arkasına. Bulur gibi olmuş, hemen kabarmış.
Ya kendi fikri olmayan insanlarla yaşamak çok zor Katip bir de.
Annem böyle dedi, hımmm doğru bak hemen yapayım bunu. Arkadaşım böyle dedi, mükemmel fikir vs. örnekleri çoğaltabiliriz.
Uydum akıllı derler ya, kim çekerse oraya gider hani? Böyle biri var mı hayatınızda? Benim vardı, valla çok zor anlaşabilmek bunlarla.

İkisi de anne, biri eşinizin biri sizin. Annenizin size konuşmasıyla kayınvalidenizin oğluna konuşmasının farkı nedir? Ben zaten anneniz gibi görün demiyorum. Başka bir yere çekiyorsunuz, çok alakasız benim yazdığımla. Kayınvalide konuşunca sizin tabirinizle doldurmuş oluyor ama anneniz konuşunca olmuyor çünkü anneyle kayınvalide bir değil öyle mi? O zaman şuna geliyor sizi kayınvalidenin ağzından çıkan laflar sırf kayınvalide olduğu için rahatsız ediyor.Bir davranıştan hoşlanmıyorsanız bunu kim yaparsa yapsın hoşlanmıyor olmalısınız. Sorun kocada evet zaten onda mutabıkız

Son düzenleme:
Şimdi şöyle Pink Hanım, annem gelip evliliğim hakkında daha doğrusu doğrudan kocam hakkında bir şeyler söylese buna çok da bayılmam. Anneme eşlik edip evet anne ya deyip konuyu iyice derinleştirmem. Muhabbet başka bir şey, kocan şunu şöyle yapsın diye telkine kalkışmak başka bir şey. Hadi diyelim annem buna kalkıştı, getirip de kocama yansıtmam bunu. Biraz düşünceli olan biri yapmaz zaten. Durup dururken ikisini birbirine kırdırmaktan başka bir şeye yaramaz zaten.
Evlilik iki kişiliktir, dışarıdan çok müdahale olursa yıkılmaya müsait hale geliyor bence. Şimdi konudaki kayınvalidenin davranışı çok da şık değil bence. Bebekleri olmuş, kadın çalışmaya ara vermiş, karı koca herhalde bir plan yapmışlardır bu konuda. Şimdi durduk yere müdahil olmasa olurmuş bence. Bir de çocuktan sonra sanırım genel olarak müdahil olmuş bazı şeylere ki batmaya başlamış artık.

Rahatsız oldu diyelim konu sahibinin yaptığı gibi bu sebepten nefret etmek, beni yönetiyor demek, ağzına geleni saymak çok abartı bir tepki. Sizi en başta eleştirdiğimiz nokta yangına körükle gitmenizdi. Şahsen ben bunu sizin yazdığınız gibi oğlunu dolduruyor veya telkine kalkıştı olarak görmezdim. Cümlelerinde bence hiçbir şey yok. Bunu evliliğe müdahale olarak görmüyorum. Bu noktada anlaşamadık Evlilik iki kişilik evet ama bu herkesin her yorumundan rahatsız olmak bana doğru gelmiyor. Genelde zaten herkesin değil kayınvalidenin yorumu rahatsızlık verir ya neyse

Valla ben böyle düşünüyorum, siz de farklı düşünüyorsunuz.
Ben durumu farklı görürüm, siz farklı görürsünüz. Hepimiz aynı düşünsek zaten epey sıkıcı olurdu. İyi forumlar.

Kv bunu demiş eşinde anne bizim ilişkimizde böyle bir konuda müdahale etmek bana düşmez. Kızımıza ne güzel annesi bakıyor diyememiş mi?

Bir tek kv sormamış ki çalışmayı düşünüyor mu diye. Bence herkes soruyor, çocuk ele gelmeye başladı yeniden çalışır mı acaba diye. Kendi anne babanız da sormuş ya da soracaktır pekala. Sevmediğiniz insanın lafı her zaman batar tabi ama bu bence olağan bir soru. Çocuk kreş yaşına gelince düşüneceğim denebilir pekala

Siz bence dolmuşsunuz. Bu anlattıgınızda sinir krizi geciricek bişey yok. Gayette kestirip atabilirsiniz

Kv ne yapmıs diye defalarca okudum ? Hiçbir şey dememiş yani

kısaca çok sinir oluyorum kv ye nefret ediyorummmmmmmmmmmmmmmmm

iş durumu için ne yapmalıyım sizce
Insan çalisacağı varsa da sinir olur calismaz. Esasen bu kv ye cocuk baktirırsaniz cok sinirli olursunuz. Ya kreş yasını bekleyin ya da bakicı. Eşiniz illa annem bakacak derse kres yasinı bekleyin derim. Ha o ara hemen ikinci çocuk falan duşunuyorsaniz şimdiden çalişin yoksa ikinciyi de buyüteyim derken cok ara vermiş olursunuz

Cok guzel anlatmışsıniz elinize sağlık teşekkür ederim simdi eski patronum aradi hani geri gelebilsen ne guzel olur dedi resmen bu bir işaret mi ben anlayamadım kaldım resmen

Evet hakli olabilirsiniz. Kv baslarda da sinyalini verdi ben çalışıyordum o sure ve bu kadar takilmiyordum dediklerine ya da cok zamanımız olmuyor gorusemiyorduk ee cocuk oldu soyle yap oyle olmaz böyle olsunlarla başlayıp evde olduğum için devamlı elini uzerimden cekmemeye çalıştı ama ben dur deyip mesafe koydum simdide sinirlenmem katlanamamam bundan dolayı

Ayni kelimeyi söyleyemem ama ona yakin soylerim cok kez söyledim de tartıştık daha dogrusu sanki dovmusum gibi ağlayarak yerlere atti kendini o yuzden bu hareketlerden soğudum abarti tavirlardan imalardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…