Nerde çokluk orda ...

Ya ben kv deme dedim ki, bak benim evim var, arabam var. Kirada olup geçinemiyorum diyen sensin. Ben kendim için istemiyorum, hatta sen kendine kadar yetecek kadarını nakite çevir.

Ama zamanında söz vermiş çocuklarına, hepinize benden ev araba diye ahaha, sanırım ondan cayamadığı için bir aksiyon yapmıyor. Yazık gerçekten, 60 yaşında kadın, ev sahibi bişey diyor, morali bozuluyor falan. Niye yani bu çile çekme sevdası. Bir de bu dünyada gülenedik, öbür dünyada allah çektirmesin diyor. Allah daha sana ne yapsın kadın, lotoyu tutturmuşsun :KK70:

üf sesli güldüm ama gülmemem gerekiyo

Valla babaannenize bravo diyorum kadın öyle kv lik kisvesinde değil bence direk karşılıklı hoş görülecek anlayışlı olunacak durumdalar annenizle kaynanın 3 söylediğinden 1ni duycan 2sini duymuycan
Size ev vermiş ee annenizde bakım parası alıyormuş babanız da çalışıyormuş az öz geçinin gidin
Dedenizin çalışmayanlara da yardımı normal

Öncelikle okuyup cevapladığınız için çok teşekkür ederim.Yazdıklarınız bana tercüman oldu diliyebilirim çünkü annemin çektilerini ve nekadar hassas olduğunu biliyorum.Bazıları istediğine verir istemediğine vermez tarzı birşeyler söylemiş ben bunu doğru bulmuyorum çünkü hak geçiyor.Sizinde dediğiniz gibi annem haksızlığa tahammül edemiyor ve bu işin sonu nereye varacak hiç bilmiyorum ama ben hiç bir zaman büyüklerime saygısızlık etmem bundan süpheniz olmasın
Annem kalbini temiz tuttu ve işin sonu nereye vardı biliyor musun? İlahi adalete. Rabbim çok büyük. Yerlere göklere sığdıramadığı kızları ve gelinleri babaannemi annemin babasının çiftliğinin önünde arabada bırakıp gittiler. Bir bavul kirli çamaşırla ve hasta şekilde. Sizin babaanne yine size ufak tefek şeyler yapıyor bizimki tam düşmandı. Annem ve dayımlar baktı, son günlerinde hastaneye onlar yatırdı. Ben sana çok haksızlık yaptım diyerek gitti kadın, annem bunu da duydu Rabbim çok büyük, sen içini temiz tut, anneni de kinlenmemeye temiz tutmaya yönelt, elbet keser döner sap döner gün olur hesap döner.

Ben anneni o kadar haksiz buldum ki. Ne kaynanalar babaanneler var. Annem 30 yil bakti babaanneme, bir teşekkür bile almadi. Yani birak küslül sirasinda peynir felan yollanmasi. Bu nasil ince bir düsüncede. Keşke benim babaannem böyle olsaydi, yemin ile annem seve seve bir ömür bakardi, ve sizin gibi para karşilikli değil!

Annen her konuda haksiz. O kim oluyor da babaannenin evinde bir çocugu kovuyor. Sirf buskivi yediği. Kimi, kimin evinden kovuyormuş? O çocuğa cidden üzüldüm.

Ha eğer para yetmiyorsa, gidip 5 çocuk yapmayacaklardi. Amcalarin yaptiği hiç önemli. Herkes kendi kurduğu ailesinden sorumlu.

Son olarak dedeyi tebrik etmek lazim. Para ile temizlemeye gelen, sürekli bilenen insanlara bende daire vermezdim. Hayir madem o kadar kötüler, ne diye annen halen maddi beklentiye giriyor? 5 daire alirsa artik annenin gözünde birden bire iyi kayin ailemi oluyormuş?!

bu arada hak olan şeyin adı mirastır o da kişiler ölünce paylaşılır babaanne dede yaşarken isterlerse yaparlar bir mecburiyetleri yok bu nasıl bir kafadır bakın bunu unutun .Anneniz babanız hak muhabbeti yapmıyorlar gerçekten o mallara göz koyuyorlar ,o malları dedeniz yaptı ne anneniz ne babanız yapmadı....
Hak geçiyor derken babam çalışıp didinip ay sonunu zor getirirken diğer iki amcam çalışmıyor evde yatıyorda dedem dünyaları önlerine seriyor.Babam arkalarından atıp tutsada yüzlerine birşey söyleyemez.Şimdi babam birşey demiyor diye dedemin bu yaptığı doğrumu sizce? Benim haktan kastım onların evlatları olarak diğerleri nekadar yiyorsa bizde okadar yiyelim.Dedem daireleri bize vermiyor.Ama adam beğenip ne kiraya veriyor ne satıyor.34 daireden ikisi kirada ikisini satıp toprak aldı gerisi duruyor.Şimdi bu senede 30.000 aidat ve kömür parası verecek.Bana hiç mantıklı gelmiyor.Kendisi için de,bizim içinde.

Burada yazdığınız birkaç cümle ile yıllarca süren gelin kv ilişkisini neler yaşandığını bilemem elbette. Ama kimse mükemmel değil. Babaanneniz de hatalı davranmıştır muhakkak ama anneniz de keza öyle. Arayı bulmak istiyorsanız annenizle konuşun ardından sık sık babaannenizi ziyarete gidin onu da yumusatin derim. Bide ufak bir tavsiye; insanlardan beklentiniz ne kadar az olursa hayal kirikliginiz da o kadar az olacaktır. Bişey beklemeyin ne dedenizden ne babaannenizden. Böylece daha mutlu olursunuz inanin.

siz karışmayın kim haklı kim haksız oldugunu iki taraf vicdanen biliyor.
annenizi anlamaya çalışın ozaman kendini dinleyen anlayan biri oldugunu bilince sakınleyecektir.

Hak geçiyor derken babam çalışıp didinip ay sonunu zor getirirken diğer iki amcam çalışmıyor evde yatıyorda dedem dünyaları önlerine seriyor.Babam arkalarından atıp tutsada yüzlerine birşey söyleyemez.Şimdi babam birşey demiyor diye dedemin bu yaptığı doğrumu sizce? Benim haktan kastım onların evlatları olarak diğerleri nekadar yiyorsa bizde okadar yiyelim.Dedem daireleri bize vermiyor.Ama adam beğenip ne kiraya veriyor ne satıyor.34 daireden ikisi kirada ikisini satıp toprak aldı gerisi duruyor.Şimdi bu senede 30.000 aidat ve kömür parası verecek.Bana hiç mantıklı gelmiyor.Kendisi için de,bizim içinde.

Dedeniz yaşarken malının tasarrufu kendine aittir. Öyle uygun görmüş o şekilde uyguluyor. Açıkta bırakmamış ev vermiş düşünün evinizin de kira olduğunu. İki maaşla eviniz olduğu halde geçinemiyorsunuz bir de kira da olsanız ne olurdu. Ben niyetlerinizi pek iyi bulmadım. Bir de dede tarafından bakmak lazım diyorum. Ayrıca geçinemeyecekse anne baba o kadar çocuk sahibi olmamalı.

Adam hayattayken malini neden versinki?

Annenizinde hakli yonleri vardir mutlaka ayrimcilik gorduyse.. ama babaanneye oyle cikismasi bana uzucu geldi acikcasi. Eltilerinin kinini kadindan cikarmis.

X