Nişanlılık arifesinde ayrıldım lütfen yardım edin

Ya maddi şeyler istenebilir. Altın halatta bir güvence oluyor. İlla ev olacak beklentisi biraz fazla ama belli bir birikimleri olmalı. Sonra çoğu sorun ondan çıkıyor
Merak ediyorum halatın nesi güvence oluyor? Kadınların böyle görgüsüz isteklerini boşanma sonrası güvence olarak görüyorsunuz ya hani şimdi diyelim ki bi ton altın takıldı. Boşanma sonrası o altınlar ne kadar süre bir kadını güvence altına alıcak? Ev gelir mi sanmam. Pardon evi olmalı dimi ama o evde kadına kalmıyor o nasıl olacak? Evlilik öncesi alınan malda hakkı olmuyor. Mantıken beraber çalışıp beraber ev sahibi olmak daha mantıklı gelmesi gerekir. Bir kadın için en önemli şey koluna takacağı meslek olan altındır. Gelenekleri uygulamayı doğru buluyorsunuz ya ee o zaman o geleneklere bakarsak kadının hakkı aslı mehirdir öncesinde düğünlerde de bi ton ayrı olarak altın istenmesi pekte gelenek olmuyor. Diğer bir açıdan işinize gelen geleneği almayın diğer bir eski geleneğimiz çifte takılan altın ve paralar kayınpederin eline sayılmalı masrafları ödemek için :işsiz: Unutmadan kayınvalideye hizmet etmekte gelenek göreneklerimizde pek ala var.

Ben adamin sizden cok hoslanmadigini dusunuyorum. Adam zaten kendisi sizden ayrilmak istemis ve yazmis da. Dusunmek icin zaman istiyorum demek ayrilmak istiyorum demek. Ortada pek de bir sorun yokken bir iki lafi abartip evlenmemek icin sorun cikartmis. Bunu da daha ilk ayda yapmis. Anneniz evlerinin olmamasini sorun etmemis zaten soylediginize gore. Sadece sormus. Merak etmis de olabilir. Gorucu gorusmelerinde sorulabilecek siradan bir soru bu. Bu adam sizden pek hoslanmadigi icin tum konusmalardan bu tur laflari cekip problem yaratiyor. Ayrica da ailenizin sizi 26 yasinda oldugunuz icin hemen evlendirmek istemesi sizi degersiz gostermis. Birbirini o kadar sevmeyen evli ciftler bile evlilik oncesi surecte neleri neleri hos goruyorlar. Kimse bu adama evin yoksa paran yoksa kizi vermeyiz dememis hatta hemen bu kizla evlen diye nerdeyse yalvarmislar, ama adam yine de vazgecmis. Istediginiz kadar cok guzel oldugunuzu yazin, ama belli ki bu adamin tipi degilsiniz.

Eşitlikse böyle bir şeyi olmayan adamlar sonra hadi eşitlik diye ev işi yapıyor mu? Çocuklarla eşit ilgileniyor mu? Bu düzen değişmedikçe her kız isteyebilir
Yapmali. O nedenle evleneceginiz adamlari iyi secmelisiniz, o nedenle iyi tanimalisiniz. Istemekse once bu tur konulari konusmali, bu tur konularda hemfikir olmalisiniz. Sormali, sorusturmalisiniz. Malindan mulkunden once kadina, karisina, aile yapisina ne olcude onem veriyor, saygi duyuyor zaten bunlari sorup sorusturmalisiniz. Mesele bu zaten. Yoksa yakisikliligi ya da mali icin ya da sadece koru korune asigim diye yapilan evliliklerde zaten sikinti bitmiyor ve malesef bosanmalarla sonuclaniyor.

lütfen benim ailem çeyizimin hepsini en güzelinden alan insanlar nişan biz yapalım dedik. Biz asla altta kalan insanlar değiliz herseye tamam ama bu eleştiriyi kabul edemem gerçekten bu forumda biz derdimize çare istiyoruz insanlar çok kırıcı davranıyor. Tek sizi tenzi etmiyorum genel yüzde 95 böyle
Nişanı zaten kız yapıyor lütuf etmemissiniz ki burda olması gereken bu .

ıyy 1 ayda evlenmeye karar vermek çok kıroca değil mi? bence adam biraz agresif, zaten böyle biriyle ömür geçmez. salın birbirinizi.

Genel konuştum bu kişinin özelinde değil. Ayrıca hiç yoktan iyidir illa soruyorsanız çünkü şimdi çalışsa bile ilerde bir sebeple işten çıkabilir
Siz neyin genellemesini yapıyorsunuz sürekli? Evli bile değilsiniz bir durum yaşamamışsınız tecrübeniz yok ama her mesajda yaşamış gibi yazıyor bir de genelliyorsunuz

Ne güvencesi ya. Birilerinden maddi olarak güven bekleyeceğin tek yer iş ortaklığıdır. Ne güzel hayat, erkekleri sağımlık inek bellemişler. Asıl sorun buradan çıkıyor görmüyor musunuz? Erkek onu yapsın bunu alsın şunu da alsın yetmez bunu da alsından çıkıyor. Gözünüzle okuyorsunuz konu sahibinin yazdığı yazıyı.

Bitsin gitsin şu saçma sapan adetler artık. Herkes elindeki imkana göre hareket eder kimse kimseden maddi bir talepte bulunamaz canı altın takmak isteyen ve alabilecek durumu olan takar. Her iki taraf için de geçerli bu. Sorunlar sorumsuzluktan çıkar evliliklerde. Çalışılmazsa, ortak bir paydada buluşulmazsa sorumluluklar alınmazsa çıkar elbette. Kenardaki altın halat ne gibi bir sorunu çözüyor? Tam tersi bu sefer yok satalım hayır ben vermem sattırmam konuları dönüyor. Kolay mı ya altın halat almak. Bir tane çeyrek kaç para olmuş. Düğün salonu tutsunlar, gelinlik alsınlar, eşya alsınlar, ev alsınlar, altın alsınlar… uzar gider bu liste. Ben erkek olsam benden almam gereken normal sorumluluklar hariç ( çalışıp eve para getirmek gibi) herhangi bir şey talep eden biriyle asla evlenmem. Çok şükür artık akıllanmaya başladılar erkekler de.
Kapı kapı gezip kız bakıp sonrasında aile konseyini kurup dişine ,işini mukayese edip "kız seçen " erkeklere müstahak bu muamele

Ne güvencesi ya. Birilerinden maddi olarak güven bekleyeceğin tek yer iş ortaklığıdır. Ne güzel hayat, erkekleri sağımlık inek bellemişler. Asıl sorun buradan çıkıyor görmüyor musunuz? Erkek onu yapsın bunu alsın şunu da alsın yetmez bunu da alsından çıkıyor. Gözünüzle okuyorsunuz konu sahibinin yazdığı yazıyı.

Bitsin gitsin şu saçma sapan adetler artık. Herkes elindeki imkana göre hareket eder kimse kimseden maddi bir talepte bulunamaz canı altın takmak isteyen ve alabilecek durumu olan takar. Her iki taraf için de geçerli bu. Sorunlar sorumsuzluktan çıkar evliliklerde. Çalışılmazsa, ortak bir paydada buluşulmazsa sorumluluklar alınmazsa çıkar elbette. Kenardaki altın halat ne gibi bir sorunu çözüyor? Tam tersi bu sefer yok satalım hayır ben vermem sattırmam konuları dönüyor. Kolay mı ya altın halat almak. Bir tane çeyrek kaç para olmuş. Düğün salonu tutsunlar, gelinlik alsınlar, eşya alsınlar, ev alsınlar, altın alsınlar… uzar gider bu liste. Ben erkek olsam benden almam gereken normal sorumluluklar hariç ( çalışıp eve para getirmek gibi) herhangi bir şey talep eden biriyle asla evlenmem. Çok şükür artık akıllanmaya başladılar erkekler de.

isteyen istediğini ister bu sizi neden bu kadar rahatsız ediyor acaba? Tek taraflı yıkılmıyor hiçbir şey. Siz yiksanizda erkek yıkacak mi? Bu yeni sistem kadını özgürleştirmiyor daha da kısıtlıyor ve yoruyor ne zaman anlayacaksaniz bunu?

Siz neyin genellemesini yapıyorsunuz sürekli? Evli bile değilsiniz bir durum yaşamamışsınız tecrübeniz yok ama her mesajda yaşamış gibi yazıyor bir de genelliyorsunuz
Her şeyi yaşamak mı gerekiyor? Çevreyi bırakın bu forum bile hayat müşterek gelenek mi kaldi yhaaa diye evlenip ev işine, çocuğa gelince kadına veren erkek dolu

Aşırı kilolu bir kızla evlenmem diyen erkeklere de böyle çıldırıyor musunuz?

Her şeyi yaşamak mı gerekiyor? Çevreyi bırakın bu forum bile hayat müşterek gelenek mi kaldi yhaaa diye evlenip ev işine, çocuğa gelince kadına veren erkek dolu
Siz hayatın negatif tarafından bakıyorsunuz. Çekim yasası diye bir şey var. Ne düşünürseniz onu çekersiniz. :KK66:

Içinizde kalıp mesaj atsaydım ne olurdu acaba diye belki yıllarca dusuneceginize yalvarmadan sadece kendinizi açıklayan bir mesaj atıp olanları görebilirsiniz çocuğu zaten kaybetmişsiniz en fazla daha ne olabilir ki anladığım kadarıyla farklı illerdesiniz de birbirinizi de görmezsiniz aman atın gitsin ne olacak sanki düzelirse sizi anlarsa ne alâ anlamazsa zaten değişen birşey olmaz
Ben adamin sizden cok hoslanmadigini dusunuyorum. Adam zaten kendisi sizden ayrilmak istemis ve yazmis da. Dusunmek icin zaman istiyorum demek ayrilmak istiyorum demek. Ortada pek de bir sorun yokken bir iki lafi abartip evlenmemek icin sorun cikartmis. Bunu da daha ilk ayda yapmis. Anneniz evlerinin olmamasini sorun etmemis zaten soylediginize gore. Sadece sormus. Merak etmis de olabilir. Gorucu gorusmelerinde sorulabilecek siradan bir soru bu. Bu adam sizden pek hoslanmadigi icin tum konusmalardan bu tur laflari cekip problem yaratiyor. Ayrica da ailenizin sizi 26 yasinda oldugunuz icin hemen evlendirmek istemesi sizi degersiz gostermis. Birbirini o kadar sevmeyen evli ciftler bile evlilik oncesi surecte neleri neleri hos goruyorlar. Kimse bu adama evin yoksa paran yoksa kizi vermeyiz dememis hatta hemen bu kizla evlen diye nerdeyse yalvarmislar, ama adam yine de vazgecmis. Istediginiz kadar cok guzel oldugunuzu yazin, ama belli ki bu adamin tipi degilsiniz.
Haklısınız bence de sevmemiş ve işine gelmiş sevsen biri uğraşır savasırdı

Onlar için degil ben hatamı anladığımı biliyor beni affederdi tekrar konuşmaya çalışırdı
Daha birbirinizi tanıma aşamasında aranıza maddiyat girmiş. Ne kadar hatanızı anladığını bilse de aklındaki soru işareti geçmez. Kaldı ki evlenseniz bile maddi konularda hep bu olay karşınıza çıkacak

Haklısınız bence de sevmemiş ve işine gelmiş sevsen biri uğraşır savasırdı
Geçti Bor’un pazarı sür eşeğini Niğde’ye.
Bu saatten sonra sevmiş, sevmemiş, savaşırdı, kaçardı demenin, kendini yerden yere atmanın faydası yok. Ne yaptıysanız karşılığını almışsınız, bitti gitti, hepsi bu.

X