nişanlımla aramızdaki toksik ilişki hakkında?

Sen sinir çizseydin bile bu o adami harika, romantik bir adama çevirmezdi ki. Adamin karakterinde yok. Iliskide iki insan birbirini mutlu etmeye endeksli olmali. Adamin totosu kalkti evet, ama hiçbir zaman seni mutlu etme endekslide olmadi. Olmayacak. Sirf uyumadigi için günlerce trip atan insan bu. Bence yol yakinken ayril. Kesinlikle evlenme.

ay ne güzel yazmışsınız yaa, çok teşekkür ederim iyi ki varsınız

yazdığını bir daha okumanı istiyorum senden canım. kendini o kadar güzel ifade etmişsin ki çözümünde ne olacağını çok iyi biliyorsun aslında. bu adamla evlenirsen ilerde neler yaşayacağını da biliyorsun. bunu kendine yapma kimse vazgeçilmez değildir ve senden değerlisi yoktur. Ömrünü heba etmemeni tavsiye ederim.

bence siz cok akilli birisiniz.
daha baslari okurken buna manipüle deniyor demistim icimden. bi baktim siz kendiniz yazmissiniz..
herseyin farkindasiniz, evlilik bu durumu asla değiştirmeyecek bunu bilin.
bir de burda okuyorum saskinlikla, genc kızlar bunları Neden kendilerine yaşatıyorlar.
Kaybetme korkusu mu, ne ki bu, yoksa bagimlilik miiii
hayat es, sevgili degil ki. onemli olan deger ve onem verilen bir iliskide yer almak ve kimseye bagimli olmadan..
Bak ben evliyim, ama esimden bosansam da ayakta kalırım, kimseye bagimli degilim..

sizin çocuğunuz var mi bilemem ama siz cok iyi bir kiz çocuğu yetiştirirsiniz...
özgüvenli ve guclu

Bir cok insan ailelerinde sorunlari konusup cözmeyi ögrenmiyor. Trip atmak, küsmek yaygin bir cezalandiema metodu oldugu icin ilerde de kullaniliyor. Size tek tavsiyem: Ayrilin. 4.5 sene verdim demeyin sakık, 4.5 sene kendinizi harcamissiniz sadece. Artik yeter.

Boynunu eğip sırtını bukersen eger vuran çok olur.
Sağlık bir ilişki de tartışmasız olmaz.
Tartışmayla kastım kavga ve gürültü de değil.
Bunları Fikir ayrılıkları ,düşünce farklılıkları olarak algiliyabilirsin.
Ayrıca kaybetme korkusunu hissettirdiğinde yani onun büyüklüğünü tasdiklediginde bu ilişkideki kucuk de sen olursun.
Ne birini büyüt ne de birinin gözünde küçül ilişkiler nezninde
Zaten küçüldükçe de ezilmissin.
Senin ilişkinin yol haritası bu.

Bence bu adamla sakın evlenme şimdiden sana kendini değersiz hissettiren adam evlenince daha da kötü şeyler yapar.
Psikolojik destek de al bence şu anda ne yaptığını pek bilmiyor gibisin. Bu tiplerle mücadele etmek anlamsızdır zaten bırakırsın kurtulursun. Çünkü o ne kadar hatalı olursa olsun seni haklı olduğuna ikna edecektir.
Bu arada sana kitap önerisi:
Narsistle ateşkes
İkili ilişkilerde duygusal manipülasyon
Oku bunları ne yaşadığını çok net göreceksin.

Güzel arkadaşım, belli ki aklın eriyor. Bu ilişkininin geçmişini de gayet güzel analiz etmişsin geleceğini de çok net görüyorsun. Tavsiyeye ihtiyacın var mı gerçekten?

Bile bile evlenirsen, kendim ettim, kendim buldum diye totonun üstüne oturacaksın. Ayrılığı da opsiyon olarak görmüyorsun gibi geldi bana.

Vasıfsızın tekinden kendime sevgili yapıcam diye sen sen olmaktan vazgeçmişsin, inşallah koca yapacak kadar basiretin bağlanmamıştır diyorum sadece.

valla tam tarifi bu, basiret bağlanmışlığı. Her şeyi görüyorum neden hala ayrılmaya cesaret edemiyorum diye kızıyorum hep kendime. Çünkü bu benim benliğime yaptığım büyük bir haksızlık... Sanki bir bataklıktayım da debelenip duruyorum. Çıksam çıkamıyorum yazık benim kafama. En çok da onca seneme acıyorum.

4 sene nedir ki? Evlenirsen boşanmak çok daha zor olacak...hele çocuk olursa şimdi korkan seni o zaman düşünebiliyor musun?

Hakkında hayırlısı olsun inşallah.

Böyle erkeklik tasladigini düşünen bir tip daha.
Adam son söz onda olsun istiyor. Seni kumanda etmek istiyor.
Sen tartismada sus ki, onun dediği baskin olsun, onun dediği geçtiğini iyicene kafana seni asagalayarak sokuyor.
Evet, sen korkmasaydın, dik olsaydin, onu iki günde unutup yoluna mutlu mesut devam edeceğini bileydi, bu kadar abartmazdı psikolojik şiddeti.
Amma ve lakin bir kere taviz veredigini görsün, ne kadar dominant takılırsan takıl, bu tipler yine de kendi istedigi olsun diye, bir yolunu bulurdu.
Yani neresinden tutarsan elinden kalır, böyleleri değişmez.
Ayril.

sizin çocuğunuz var mi bilemem ama siz cok iyi bir kiz çocuğu yetiştirirsiniz...
özgüvenli ve guclu
Ah çok mutlu ettiniz beni.. Hayır henüz çocuğum yok.. Ama hep kız çocuğu hayal ederim Rabbim nasip ederse. Çok teşekkür ederim size, çok güzel kalbiniz var :)

Canim bu kişiyle omur geçmez daha büyük sorunlar cikacak o zaman ne olucak. Ya adam edeceksin yada ayrılacaksin

Ah çok mutlu ettiniz beni.. Hayır henüz çocuğum yok.. Ama hep kız çocuğu hayal ederim Rabbim nasip ederse. Çok teşekkür ederim size, çok güzel kalbiniz var :)
yazdiklariniz öyle doğru tespitler ki. 10 numara.
inanin burda okuduklarıma bazen öyle sasiriyorum ki, kisinin bazen kendine yaptigini kimse yapmıyor.
-kimisi evlilikte siddet var diyo, bebek düşünüyor. ama iyi birisi özünde diyo.
sevgilisi aldatmış, evlenmeyi düşünüyor,
sevgilisinden ayrilmis, mahvoldum kimseyi sevemem diyo. şok oluyorum..
-ya kızlar ne oluyor, kisi kendine bunu layık görürse karşıya yap diyor dolaylı. nasılsa gitmem ben mesajı veriyor..
Basip gitmek bu kadar mi zor.
Evliyim, esimle aramiz iyi, şükür. ola ki şartlar değişir vs eyvallahim yok. Onsuz da yaşarım ne yani eslerle mi dogduk. Boşanır yeni hayat kurarım. Toplum baskisi diye birsey de zihinde. kimse kimsenin umrunda degil..
Bagimli kisilik degılım kı..adam ne yapsa bırakmıyor bizi kadınlar. dehset icinde okuyorum.
Sorsalar bi kendilerine -neden kendime bunu yaşatıyorum- diye.
Sizin de yazdiklariniz öyle hoşuma gitti ki, iste bu dedim.
Not: Dilerim, Allah gönlünüze gore cocuklar nasip etsin, guclu bireyler yetiştirin. Olması gerektiği gibi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…