Konuşma Problemleri Oğlum beni sevmiyor...

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

bilinmeyenkisisi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
57
8
34
22 aylık bir oğlum var. Normal şartlarda babasına düşkün. Babası her dediğini yapıyor. Genelde kural koyan taraf benim ve babası kadar toleranslı değilim. Şimdi bu korona olaylarından dolayı ben ailemin evine geldim daha güvenli bir yer diye. Babası da çalışıyor ama haftasonları sık sık geliyor. Şu an iyice babasına yöneldi. Babası varken çok aramıyor beni. Yokken biraz daha iyiyiz. Bazen itiyor beni istemiyor. Özellikle ağlarken beni hiç görmek istemiyor dedesine anneannesine gitmek istiyor. Üzülüyorum.( Bu arada henüz konuşamıyor) Baş başayken çok iyiyiz ama başkaları olunca beni tercih etmiyor. İlgisiz bir anne de değilim ama olmuyor nedense.

22 aylık bir oğlum var. Normal şartlarda babasına düşkün. Babası her dediğini yapıyor. Genelde kural koyan taraf benim ve babası kadar toleranslı değilim. Şimdi bu korona olaylarından dolayı ben ailemin evine geldim daha güvenli bir yer diye. Babası da çalışıyor ama haftasonları sık sık geliyor. Şu an iyice babasına yöneldi. Babası varken çok aramıyor beni. Yokken biraz daha iyiyiz. Bazen itiyor beni istemiyor. Özellikle ağlarken beni hiç görmek istemiyor dedesine anneannesine gitmek istiyor. Üzülüyorum.( Bu arada henüz konuşamıyor) Baş başayken çok iyiyiz ama başkaları olunca beni tercih etmiyor. İlgisiz bir anne de değilim ama olmuyor nedense.
Babalarını çok ozluyolarlar çünkü benim kızım da oyle. Çok baskıcı davraniyosaniz onun için dedesi ve annanesine gitmek isteyebilir.

Valla ne hata yaptım bilmiyorum. Baskıcı bir anne değilim aslında ama babası aşırı toleranslı ( canını çıkarsa kızmaz) olunca ben göze batıyorum. Orta yolu bir bulamadık.

Bol bol oyun oynayın şuan oyun çagında bir haftada fark eder davranışları.22 aylık bir bebek de otoriter tavır için çok erken ki daha konuşup kendini ifade edemiyor... Ne yapabilir ki otoriter olasınız döksün saçsın zıplasın ıslatın ısırsın yemesin içmesin bunların hiç biri otoriter yada kural içeren tavır gerektirmez...Benim fikrim bu

Teşekkür ederim
Bol bol oyun oynayın şuan oyun çagında bir haftada fark eder davranışları.22 aylık bir bebek de otoriter tavır için çok erken ki daha konuşup kendini ifade edemiyor... Ne yapabilir ki otoriter olasınız döksün saçsın zıplasın ıslatın ısırsın yemesin içmesin bunların hiç biri otoriter yada kural içeren tavır gerektirmez...Benim fikrim bu

Ayni sorun biz de de var. 25 aylik kizim babasina duskun, o uyutsun, o yedirsin.

Anneler olarak cok kuralciyiz, cok ev isi ile mesguluz. Herseyi birakip oyun oynamak tatli dille konusmak gerekiyor. Youtube den "annesi cok sever"li ninniler aciyorum. anneli cocuklu hikayeler anlatiyorum. Surekli sevgi sozleri soyluyorum. Ara ara degisiyor ama genel olarak babasi.

bizim durum düzeldi çok şükür şu an iki yaşına girdik şu an. bizimki tamamen babadan ayrı kalmanın ve başka yerde kalmanın tepkisiymiş. şu an taşındık yeni evimize geldik. gündüz çok iyiyiz baba geldiğinde de. beni kızdırsa gelip hemen öpüyor. akşam babası gelince yine şımarıyor ama bu kez beni reddetmiyor,hep beraber oyun oynuyoruz.

X