Öyle bir ailenin içine düstüm ki

Monny

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
700
1.451
Konuya nereden başlasam bilemiyorum.Zaten evlenipte eş ailesiyle mutlu olan var mi varsa ne mutlu cidden.Her şey aslinda güzel başlamıştı taki eltinin gelip bana kaynanamin arkadamdan konuştuğunu söyleyene kadar.Kaynana hep elti için atıp tutardı çoğu zaman dinlemezdim kendi aralarında diye karışmazdim.Meğer benim arkamdanda konuşuyormuş işin garibi olmayan şeyleri neyse dedim sineye çektim olmamış gibi davrandım eşimin hatrina ama eltiyede dedim senin icinde boyle boyle dedi diye oda hazmedemedip olayi patlatti ve her sey benim üstüme kaldı bende herkesle bağımi kopardım.Öyle bir noktaya geldiler ki yaptığım bütün iyilikleri çöp ettiler banada bu dokundu açikçası kimsenin kötülüğünü asla istemezdim.

Ama şuan hiç kimseyi görmek istemiyorum herkesten nefret ediyorum.Hala yüzüme gülebiliyorlar ama ben hiç bir şeyi unutmuyorum.Yüzume derkende öyle kimseye gittiğim yok kamerali görüşme olsun falan yani eltiyle zaten asla görüşmüyorum.Asil konum şu abisi zaten ayrı ruh hastası sürekli kardesime yaptınız bana yapmadiniz diye gezer halbuki bizede bir sey yapıldığı yok cidden yok yani kendi kafasında ne yaşıyor bilmiyorumda.Benim eşimi kullanıyorlar ve ben eşimde onlarla bağlantısını kessin istiyorum bu düşüncem yanlış mi kendim empati kuruyorum eşime boyle yapsalar mesafe koyarım gider sorarim derdin ne diye ama eşim sen gelme tamam ben giderim modunda.En son eşimi dayaklicam artık o duruma geldim normalde kavgamiz gürültümüz yok bu konulardan didisiyoruz sürekli benimde canıma yetti

arkadaslar burada yazdığım dayaklicam cumlesi şakavari artık ciddiye almasanız mı

Edit
Arkadaşlar ben ailesini silemeyeceğini biliyorum tavır göstersin istedim burada tabi uzun uzadiya yazamiyorum herkes bunun yuzunden minsilecek ailesini demiş haklisiniz herkes herkesin arkasından konusur bunu biliyorum.Ikinci mevzuya gelecek olursak verilen yuklu miktar borc var ve geri asla gelmedi bizim verdiğimiz yani geri verilmeyi gectim sanki hiç verilmemis gibi davranılıyor hadi maddiyi bosverelim manevi olarak ne düğünümüzde ne bir başka durumda bir ihtiyacınız var mı diyede sorulmadı kaldı ki biz her şeylerinde yardım ettik insan sandık beklentiye girmemek lazim ama abidir sonucta bir sorsa yeterdi.Hepsini gectim eltiye gelince kendisini test amacli bir sey deyip söylememsini istedim daha ben eve gidemeden söylemisti ve yuzume karşı beni kıskandığınıda söyledi bende o yuzden iletisimi kestim ona guvenemeyecektim.Ben kaynana konusunda kaynanin gercek yuzunu ortaya çıkardık diye düşünmüştüm onla gorusmeye devam etmiştim ama olay başkaymış yani o yuzden iletişimi kestim daha anlatamayacak bir çok olay var evet benim anlatmamda yanlıştı ama ben bak senin icinde böyle dedi diye dedim o anki sinirimden çünkü kaynana bana oyle iyi davraniyoduki ona çok guvenmistim ve buyuk hayal kırıklığım olmustu.

Son düzenleme:
Erkekler böyle maalesef. Ailelerini asla atmıyorlar geri plana. Kullanildiklarini bilseler de bilmeseler de sonuç aynı. Bende çok Didiştim bu konularda. Kendini kullandıriyosun ailen bana rahat rahat laf söylüyo diye ama bı şey değişmiyo.
Ben çözümü mesafe koymakta buldum. Normalde kayınvalide ve kayınpederle gayet resmi mesafeliydim zaten. Şimdi daha çok mesafe koydum. Küs değilim ama yakın da değilim en azından kafam rahat. Sen de böyle yapabilirsin. Küsmek ye çözüm değil çünkü o zaman da insana ayrı bı stres geliyo

Ahaaghaga oldu canım başka isteğiniz var mıydı? Soyadını da değiştirsin mi adam 😂😂😂

Siz de ak kaşık değilsiniz yalnız. Kayınvalideden alıp görümceye taşımalar falan 😉
gorumceye taşımadım bir okuyaydiniz o bana deyince bende ona dedim hem kaynana bunlar aramızda kalsın ama deme gibi bir sey demedi günlük yaşadıklarını anlatıyordu

Benim eşimin ailesi de aynı, beni eltime eltimi bana sürekli kötülerler. Herkesin yüzüne ayy canım arkadan bi küfür etmedikleri kalır. Ee ama kocamın ailesi onlar. Ailenle bağlarını kopar demek gibi bi hakkım yok. Allah aşkına biraz mantıklı olun ya üff bee size kötüdür ama kimseyi ailesinden koparamazsınız hala kaldı mı bu kafalar ya neymiş eş ailesi kötüymüş kocam onlarla bağını koparsın olldu canım suyundan da koyayım mı

Eşinin görüşmesini engelleyemezsin. Istemedikce daha da sorun olur aranizda. Birak o gorussun Sen istemiyorsan görüşmezsin olur biter. Insanin kendi ailesi ne kadar suclu da olsa affedebiliyor. Herkesle bağları koparmışken keyfinize bakin

Siz gorusmeyebilirsiniz ama eşinizden bunu beklemeniz çok yanlış ailesi sonuçta tabiki gorusecek eşiniz annenizle sorun yaşasa siz görüşmeyecekmişsiniz böyle birşey talep etmeye kimsenin halkı yok bence

Eltinizle siz neden kotu oldunuz o gelip kv nizin size dediklerini soylemis sizde Kv o eltiniz hakkinda dediklerini soylemissiniz. Kotu neden siz oldunuz eltiniz icin?

Eşiniz niye onlarla bağını kesiyor? 3 kadın dedikodu yapacak sonucunda eşiniz kök ailesiyle görüşmeyecek öyle mi, başka?
Evlenecek kadar olgunsunuz ama bir türlü şunu öğrenemedik toplumca, 'biri, başka biri hakkında size atıp tutuyorsa bilin ki sizin dedikodunuzuda başkalarına yapıyordur'.

Her şey aslinda güzel başlamıştı taki eltinin gelip bana kaynanamin arkadamdan konuştuğunu söyleyene kadar.
E bütün kv ler konusur gelinlerin arkasindan sanirim kardesiniz yok yada evli deil cunku bunu bilmemek imkansiz
Biz bile 2 gelin oldugu halde birbirlerine bir cuft laf etmeyiz ne olur ne olmaz
eltiyede dedim senin icinde boyle boyle dedi diye oda hazmedemedip olayi patlatti ve her sey benim üstüme kaldı bende herkesle bağımi kopardım.
En buyuk hatanda bu olmus ne olursa olsun dememeliydin
Ben karsiyim 6 tane eltim var bir taneside sunu dedi demez ki bende demem ha konu ilerler sadece uyaririz birbirimizi yada gecen bir olayi anlatir bunu dedim falan diye

Konuya nereden başlasam bilemiyorum.Zaten evlenipte eş ailesiyle mutlu olan var mi varsa ne mutlu cidden.Her şey aslinda güzel başlamıştı taki eltinin gelip bana kaynanamin arkadamdan konuştuğunu söyleyene kadar.Kaynana hep elti için atıp tutardı çoğu zaman dinlemezdim kendi aralarında diye karışmazdim.Meğer benim arkamdanda konuşuyormuş işin garibi olmayan şeyleri neyse dedim sineye çektim olmamış gibi davrandım eşimin hatrina ama eltiyede dedim senin icinde boyle boyle dedi diye oda hazmedemedip olayi patlatti ve her sey benim üstüme kaldı bende herkesle bağımi kopardım.Öyle bir noktaya geldiler ki yaptığım bütün iyilikleri çöp ettiler banada bu dokundu açikçası kimsenin kötülüğünü asla istemezdim.

Ama şuan hiç kimseyi görmek istemiyorum herkesten nefret ediyorum.Hala yüzüme gülebiliyorlar ama ben hiç bir şeyi unutmuyorum.Yüzume derkende öyle kimseye gittiğim yok kamerali görüşme olsun falan yani eltiyle zaten asla görüşmüyorum.Asil konum şu abisi zaten ayrı ruh hastası sürekli kardesime yaptınız bana yapmadiniz diye gezer halbuki bizede bir sey yapıldığı yok cidden yok yani kendi kafasında ne yaşıyor bilmiyorumda.Benim eşimi kullanıyorlar ve ben eşimde onlarla bağlantısını kessin istiyorum bu düşüncem yanlış mi kendim empati kuruyorum eşime boyle yapsalar mesafe koyarım gider sorarim derdin ne diye ama eşim sen gelme tamam ben giderim modunda.En son eşimi dayaklicam artık o duruma geldim normalde kavgamiz gürültümüz yok bu konulardan didisiyoruz sürekli benimde canıma yetti
Her şeyi illa yaşamak gerekmiyor. Böyle durumları yaşayanlara baktığımda hayattan hiç ders almamışlar mı diyorum. Sizi tenzih ediyorum tabi ki. Ama ben çevremde eşinin ailesiyle problem yaşayanlara bakıp onların tam tersini yaptım. Başta annem olmak üzere. Yeni bir aileye giriyoruz. Bizi hemen bağırlarına basmalarını, sevmelerini, kıskançlık beslememelerini, dışlamamalarını, haksızlık etmemelerini, iyi bir insansak bizim gibi olmalarını beklememek lazım. Biraz stratejik olup, sabırlı olmak gerekiyor. Kaynana, elti,görümce, kayın, kayınpeder… Bu kişilerin hepsinin içinde tuhaf bir his oluyor. Görmemezlikten gelip, düşünerek davranmak gerekiyor. Yoksa her türlü ters düşünüyor. En iyi ihtimalle görüşmemek oluyor. Araya büyük mesafeler koymak gerekiyor. Benim fikrim bu. Belki çoğu kişiye ters gelebilir ama ben faydasını gördüğüm için yazmak istedim.

tabi çok açık uzun uzadıya yazmadım ama benim kırıĺdigim nokta yapılan iyiliklerinde yok sayılmasiyda ve abisininde arkamdan atip tutmasiydi esiminde herkese hoo ne oluyo bi dakka demesini beklememdi bu yani tabi ki silemez biliyorum ama en azindan bir sure tavır takınmasini bekledim anlasınlar diye ama herkes şuan hiç bir sey olmamış gibi şaka gibi yani hala canımlar cicimler benide bu deli ediyor yani bunlar mı normal ben mi anormalim şuan gelen yorumlardan bunuda anlayamadım cidden

Kendimiz de böyle dengesizleri cektigimiz için hiç şaşırmıyorum. Kayınvalide hiç olmayanları atar tutar herkese .

Cok yalnis yoldasiniz. Esiniz ve kardesleri arasina girmeyin. Esinizle iliskinizi onlar yüzünden bozmak niye? Sizin yaninizda dedikodu yapan, yarin dönüp sizin arkanizdan dedikodu yapar. Bu hep böyledir.mesafenizi koyun..ve ne kadar da öyle deseniz: sizde ailenize ayar veriridiniz, ama kenara atmazdiniz esiniz icin. Realist olalim biraz

X