Pireyi deve yapıyorum artık.

Umarım hayattaki tüm isteklerinize kavuşursunuz 🙏 yazdığım gibi amacım kötü değil sadece silkelenip eğer maksadınız gerçekten boşanmaksa şimdiden planlar yapmaya da teşvik etmek, sitede görüyorum okuyorum yıllarca sorun yaşayıp evliliğinde hiçbir düzelme olmamasına rağmen aynı yerde takılı kalan kadınlar var, atması gereken ilk adımı asla atmayan ama yaşadıklarından da hoşnut olmayan kadınlar, aile faktörü önemlidir belki lakin sanki yalnızmışız gibi düşünerek planlar yapmalıyız ki bir karar verip uygulamaya kalktığımızda arkamızda kimseyi bulamazsak hem hayal kırıklığına uğramayalım hem de ne yapacağız diye düşünerek daha da zaman kaybetmeyelim.

Bir kadın ne olursa olsun eşinin maaşına güvenmemeli, ben bunu sizden farklı şekilde eşimin yaşadığı bir kaza sonucu, henüz 5 yıllık evli 27 yaşında genç bir kadınken kucağımda 4 yaşında kızımla eşimin nefesini son nefesi mi acaba diye dinlerken anladım, bir mesleğim yoktu ailem vardı arkamda da dururlardı ama karakter olarak hep kendi göbeğini kesen biri olduğumdan eşime bir şey olsaydı gitmezdim, o günden sonra önce kendim uyguladım sonra tüm kadınlara tavsiye ettim, mesleğiniz olmasa dahi eliniz ekmek tutsun, sadece kötü giden bir evlilik ihtimali değil, bir kaza da hayatınızı değiştirebilir, eş aniden ölebilir yatağa mahkum olabilir, aile dahil herkes bir yere kadar, yetişkinseniz üstelik bir de anneyseniz kendiniz ve çocuğunuz için hayatı tek başına göğüslemeyi de öğrenmeniz gerekiyor.
Söyledikleriniz çok doğru. Eskiden evlenmeden önce çalışmak zorunda değilim mecbur kalırsam çalışırım. Eşim bana bakmak zorunda vs diyordum. Ama bunlar başıma gelince içten içe kendime kızdım. O kadar pişmanım ki düzenli bir işim olmadan evlendiğime. Karşımda üniversite okuyan ve mezun olan birine denk gelirsem mutlaka mezun olunca ilk önce işini bulup öyle evlenmesini, evlendikten sonra şöyle yaparım böyle yaparım denildiğinde olmadığını söylüyorum.

Evet onlar benden büyük diye beni insan yerine koyan yok. Ama ben mesafeli davranınca aa niye eltini aramıyorsun niye uzak duruyorsun oluyor. Ben tepki verdikçe üstüme daha çok geliyorlae bu sefer eşimi etkiliyorlar
Bak senin eşinin kimseden etkilendiği yok o öyle bir insan zaten.

Seneye olacağına inanıyorum. Ve olacak inşallah ben tek başıma nereye gidecektim, ailem arkamda durmazken? En azından elimde işim olursa yine ailemin yanına giderim ama bu sefer aileme de yük olmamış maddi olarak yardımcı olurum ama zamanında benim babamda anneme şiddet uyguladığı için böyle şeyleri normal görüyor ve bu düşüncesinden nefret ediyorum, sen alttan al üstüne gitme sus boşver, başka şeylerle ilgilen, aldatsa alırız ama boşyere kavga edip ayrılmanız olmaz büyütmeyin her şeyi vs vs. Ama büyüten eşim yani ben değilim ki.
Aldatsa da almayacak kimse seni, onu bi unut. Elime düşsün deyip durma, atanırsan eline düşecekleri şurda çok çok 6 ay olur, o arada seni de tatlı dille birkaç krediye bağlarlar sonra yine eski günler tam gaz devam. Kenara bişeyler atmaya bak gizli gizli. Yarın çok lazım olacak.

9 sayfa okudum belki biri balon sisirmenin nesi sakincali anlatmistir diye ama kimse anlatmamis. Ne oluyor balon sisirince de 'basbasa' (o ne demekse😬) yapilmamasi gereken bir aktivite olarak gordunuz?
Bunlar hep yaşantısızlıktan. Karşı cinsle iletişim kısıtlı olduğu için bunlar sevgili ile bile zor yapılıyor, o da yasak çünkü o yüzden. İnsanlar doya doya yaşamak için evlenmeyi bekliyor, evleniyor bi de bakıyor koca eltiyle balon şişiriyor seni temizliğe yolluyor falan yazık hayat yani.

Aldatsa da almayacak kimse seni, onu bi unut. Elime düşsün deyip durma, atanırsan eline düşecekleri şurda çok çok 6 ay olur, o arada seni de tatlı dille birkaç krediye bağlarlar sonra yine eski günler tam gaz devam. Kenara bişeyler atmaya bak gizli gizli. Yarın çok lazım olacak.
Babam aldatma durumunda kesinlikle bırakmaz ki. Hem aldat hem şiddet uygula bir kere sustuk diye hep susucaz mı sandın der ki babama kalmadan abim devreye girer. Hee öyle bir durum olursa babam arkamda durmazsa o zaman bende ona gmre davranırım babama. Beni krediye bağlamaları çok zor o toplara da girmem. Girsemde kabul olmaz öğrenciyken kredi kartıma ödemeleri geç yapmıştım bu yüzden en ufak alışveriş kredisi bile vermiyorlar. Bir tek altınlarım vardı o da onun altın hesabında. Gerçi onları geri almakta sıkıntı yaşamam mehrim diye ama.

Babam aldatma durumunda kesinlikle bırakmaz ki. Hem aldat hem şiddet uygula bir kere sustuk diye hep susucaz mı sandın der ki babama kalmadan abim devreye girer. Hee öyle bir durum olursa babam arkamda durmazsa o zaman bende ona gmre davranırım babama. Beni krediye bağlamaları çok zor o toplara da girmem. Girsemde kabul olmaz öğrenciyken kredi kartıma ödemeleri geç yapmıştım bu yüzden en ufak alışveriş kredisi bile vermiyorlar. Bir tek altınlarım vardı o da onun altın hesabında. Gerçi onları geri almakta sıkıntı yaşamam mehrim diye ama.
Aşko başına gelirse Allah muhafaza, görürsün. Erkek adam, bi kere etmiş bi hata diyecekler, direttikçe senin üstüne gidecekler hatta uzatma diye. Annene şiddet uygulayan baban onu hiç aldatmadı mı sanıyorsun? Her aldatan adam şiddet uygulamayabilir ama her şiddet uygulayan adam aldatıyor fırsat bulduğunda. Bu kadar güvenin bedelini tam kurtulacakken ödeme diye uyarıyoruz.

Aşko başına gelirse Allah muhafaza, görürsün. Erkek adam, bi kere etmiş bi hata diyecekler, direttikçe senin üstüne gidecekler hatta uzatma diye. Annene şiddet uygulayan baban onu hiç aldatmadı mı sanıyorsun? Her aldatan adam şiddet uygulamayabilir ama her şiddet uygulayan adam aldatıyor fırsat bulduğunda. Bu kadar güvenin bedelini tam kurtulacakken ödeme diye uyarıyoruz.
Yok babam gerçekten aldatan biri değil. Aldatsa zaten hepimiz anlardık. Sürekli her gün şiddet uygulamıyordu bir kaç 3 kere şahit oldum sadece. Zaten babam evden okula okuldan eve gelen kahveye bile gitmeyen bütün vaktini evde geçiren biriydi. He savunmuyorum kesinlikle ama babamın aldatmadığına kesinlikle eminim.

• Beğen
Reactions: rpt
Allah korusun. Eşim biz çiğ süt emmedik. Benim ailem bizim asla aldatmayacağımızı bilir vs diyor. Bir keresinde kp aldatırlarsa kafalarına şu çaydanlığı yerler demişti. Bizim aldatmayacağımızı bildiği için rahat konuşuyor kim kime çaydanlığı atıyormuş filan diyor. 😏 kimseye güvenmiyorum ama babamın aldatmadığı konusuna da eminim.

Yok babam gerçekten aldatan biri değil. Aldatsa zaten hepimiz anlardık. Sürekli her gün şiddet uygulamıyordu bir kaç 3 kere şahit oldum sadece. Zaten babam evden okula okuldan eve gelen kahveye bile gitmeyen bütün vaktini evde geçiren biriydi. He savunmuyorum kesinlikle ama babamın aldatmadığına kesinlikle eminim.
Sürekli dövmesi gerekmiyor ki adamın kafa yapısı malum. Sen şu an hiçkimse yokmuş gibi plan yap. Sonra yolda kalma.

Allah korusun. Eşim biz çiğ süt emmedik. Benim ailem bizim asla aldatmayacağımızı bilir vs diyor. Bir keresinde kp aldatırlarsa kafalarına şu çaydanlığı yerler demişti. Bizim aldatmayacağımızı bildiği için rahat konuşuyor kim kime çaydanlığı atıyormuş filan diyor. 😏 kimseye güvenmiyorum ama babamın aldatmadığı konusuna da eminim.
Ya hee yani. Kesin çaydanlığı kafasına atar. Kurana el basanlar da aynı, sonra yatakta falan basılıyor bunlar.

Sürekli dövmesi gerekmiyor ki adamın kafa yapısı malum. Sen şu an hiçkimse yokmuş gibi plan yap. Sonra yolda kalma.
Tamam. Zaten şuan sürekli düşünüyorum neyi nasıl yaparım diye. Bana vurduğu zaman yüzümde çıkan parmaklarının izinin fotoğrafını bile silmedim. Arşivledim. Benimle olan yazışmalarını arşivledim daha önce. He kendisi de itiraz edecek bir insan değil yaptıklarına da yinede elimde bulunsun. Maddiyat biraz sıkıntı onu toparlamalıyım.

Tamam. Zaten şuan sürekli düşünüyorum neyi nasıl yaparım diye. Bana vurduğu zaman yüzümde çıkan parmaklarının izinin fotoğrafını bile silmedim. Arşivledim. Benimle olan yazışmalarını arşivledim daha önce. He kendisi de itiraz edecek bir insan değil yaptıklarına da yinede elimde bulunsun. Maddiyat biraz sıkıntı onu toparlamalıyım.
Öyle bir itiraz eder ki. Hakime evet dövdüm desin de tazminat mı bayılsın bir ton? Herkese gereğinden fazla güveniyorsun. Gözünde mi büyüttün bu herifi anlamadım ki. Aynen, Kara Murat gibi çıkacak herkesin karşısına ben dövdüğğm diyecek. Hayret bişey.

Öyle bir itiraz eder ki. Hakime evet dövdüm desin de tazminat mı bayılsın bir ton? Herkese gereğinden fazla güveniyorsun. Gözünde mi büyüttün bu herifi anlamadım ki. Aynen, Kara Murat gibi çıkacak herkesin karşısına ben dövdüğğm diyecek. Hayret bişey.
O öyle bir kafa,değişik biri. O zaman boşanalım dediğimizde altınları da al git demişti. Almıştım ben de tabi. Ama boşanmadık tabi. He öyle bir durumda ne yapar bilemem.

Senin abin mi var? Kız niye demiyorsun kocam beni dövüyor diye? Ayrıca bal gibi de girersin o toplara. İlgiye ve sevgiye aç bir insansın hem de onlar tarafından. Birazcık yağlayıp ballamayla sana her istediklerini yaptırabilirler.

Senin abin mi var? Kız niye demiyorsun kocam beni dövüyor diye? Ayrıca bal gibi de girersin o toplara. İlgiye ve sevgiye aç bir insansın hem de onlar tarafından. Birazcık yağlayıp ballamayla sana her istediklerini yaptırabilirler.
Evet benden 10 yaş büyük bir abim var. Daha önce söyledik babamla konuştular sadece ama babam gelip almadı. Sonra babam birşey yapmayınca kendisi de bana laf düşmez diye mi düşündü artık bilemiyorum birşey demedi sadece bana sarıldı o kadar.

O öyle bir kafa,değişik biri. O zaman boşanalım dediğimizde altınları da al git demişti. Almıştım ben de tabi. Ama boşanmadık tabi. He öyle bir durumda ne yapar bilemem.
Kız üç beş altınla tazminat ile ömür boyu nafaka bir mi? Hadi altını mihir olarak görüyor, ama bu adamda donunu yıkamayan kadına bir kuruş verecek göz yok haberin olsun.

Evet benden 10 yaş büyük bir abim var. Daha önce söyledik babamla konuştular sadece ama babam gelip almadı. Sonra babam birşey yapmayınca kendisi de bana laf düşmez diye mi düşündü artık bilemiyorum birşey demedi sadece bana sarıldı o kadar.
Pasif bir abi yani. Kocanla arası nasıl?

X