Polikistik over tedavisinden sonuç alan var mı?

arkadaşlar tedaviden sonuuc almak sayilir mi bu bilmiyorum ama paylasmak istiyorum..
yillardir d.k hapiyla adet olurum.. bıraktıgım an olmam.. ve duzensizlik de degil benimki ilac kullanmadan olmuyorum.. hayatim boyunca kendiliginden 2 3 kere anca olmusumdur..

zaman zaman glifor verdi doktor.. yan etkilerinden icemedim..
yas 27 oldu.. evlendim.. bebek dusunmeler basladi artik..insulin direncim cok yuksek cikti.. cozum malum, glifor..
bu sefer iccem birakmicam diye kosullandim. gecen aylarda d.k hapini da kullanmayi biraktim..

gliforu kullanmaya baslayali 22 gun olmasina ragmen baska ilaca gerek duymadan adet oldum çok saşkınim. digerinin uzerinden 40 gun gecmemisti. yine normal olmayabilir ama benim icin olaganustu bi durum :)
doktorunuz da uygun gorurse, metformin icerikli bu ilaclari duzenli kullanmaya ozen gosterin derim. gercekten bi ilacin ise yaramasina saskinim.. kendime iflah olmaz pko derim ben :)

Merhaba arkadaşlar bende pkoluyum maalesef,3 yıllık evliyim çocuğum yok..Evlendiğimde aniden kilo aldım ve 7 ay adet görmedim adetlerim hep düzensizdi defalarca doktora gittim doğum kontrol ilaçları ve diyetisyenler başarısız sonuçlar.Kilo veremiyordum ne yaparsam yapayım.Özel bir hastanede dahiliyeye gittim diyetisenle birlikte tedaviye başlıyacağız,insülin direncin bozuk 4.2 dedi glifor ve diyet listesi her ay kan verme deneyimi yaşadım adetlerim düzene girdi 5,6 kilo verdim 4 ayda sonra demir ilacı verdiler şu ekmeğin üstüne kırılandan..spor yaptım,glifor kullandım,diyet yaptım..fakat kilo vermem tekrar durdu adetim gelmedi doktora gittim yok spor yapmıyorsun yok diyet yapmıyorsun dediler ki ben ne tatlı yiyen ne de yemek yemeyi seven biri değilim diyetisyen tamam diyet listesine çıkmamışsın ama stres yapmışsın falan dedi inanın çok zor süreçler yaşadım ilacı danışmadan bıraktım artık gücüm kalmadı her gün bulantı yorgunluk ağzımda tarifsiz bir tad..Umarım glifor kullananlar yada pko tedavisi görenler tedavinin sonuçlarını alır Rabbim hepimizin yardımcısı olsun ..

üzüldüm. ben de glifora başladım umitlenmistik duzelcek diye :) benim direnc. 6.5 cikti :)

üzüldüm. ben de glifora başladım umitlenmistik duzelcek diye :) benim direnc. 6.5 cikti :)
yok beni yanlış anlama bünye meselesidir lütfen ümidini kırmak için demedim ben sadece benim yaşadığımı da yazmak istedim..Ben ilk günler glifor kullanırken çok sıkıntı çekmiştim ilk 6 ay sürcek demişti doktor inanın 6 ay içinde kilo verdim hatta görenler 10 kilo verdim sanıyordu 3,4 kiloyla ki adetimde düzene girmişti lakin sonradan demirin gitmiş vücudunda demir ilacı vermemişim falan dedi 4 tüp kırılan kapsül demir ilacından verdi her ay 1 tane iç dedi 4 tüp içtim kilo vermem anında durdu saçlarım döküldü sonra yine pes etmedim tam 13 ay kullandım glifor ama sonra pes ettim adetim gelmeyince kiloda veremeyince..

glifor ozellikle b12 emilimini azaltiyor vucutta bastan verseymis doktor iyiymis. halbuki demir ilacı sac dokuluyorsa engeeller. degisik olmus sizin. ama duzelir insallah stres yapmayin.
glifora acaip bi sekilde tepki gostermedi vucudum :) normalde baslama girisiminde bulunur yan etkilerden icemezdim
istah falan yerinde gunde 2000 mg icip etkilenmiyorum.

...maşşalah aman öyle gitsin etkilenmeyin ben ilk aylar çok kötü olmuştum,demir ilacından önce dökülmeye başladı demir ilacına rağmen durmadı dökülme hatta doktor bepanten ampul var onun iğnesini vurun bir şey olmaz benimde dökülürdü bir ara saçlarım demişti...

Kızlar doktor banada pco icin kilo ver dedi 1.67 boyum 65 kiloyum 68dim 3 kilo verdim bi ayda kuzenimde pco fakat adet gormeden iki kere hamile kaldi diger kuzenimde ayni sekilde o da kilolu o da hemen kaldi arkadasim benimle evlendi ilk aydan hamile kaldi hepsi benden kilolu insanlar bu pcoyu herkese mi diyo doktorlar anlayamadim kiloyla iliskisi var mi gercekten

bana da kiloyla ilgili demişti doktorlar 160 boyum 78 kiloyum ben bir anda aldım bu kiloyu 50 kiloydum.Kilo verdikçe düzene girermiş,zaten düzenli göremediğin için kilo alırmışısın vücud rutinini bozduğu için yağlanmaya başlarmış.Valla bana da hamile kalmakta zorlanırsın 1.derece obezitesin dediler ama çok kişi pcoyla hamile kalıyor..

Aynı selimde ben de kilo verdikçe hamilelik ya da adet için elverişli olduğunu biliyorum. Televizyonda da izliyoruz insanlar 300 kiloyla ne çocuklar doguruyor işin bilimsel kısmı tabi var ama bazı şeyler gerçekten matematik değil nasip ben buna inanıyorum gercekten. Ama nasip diye kiloları salmak olmaz nasıl tabii :)) sağlıklı bir vücut olsun da gerisini rabbim nasip eder inşallah

maalesef ki bünye meselesi elinden gelenin en üstünü yaptin ama ne kucik streste sapitti degil mi en azindan zamaninda teshis koymuş.bana teşhis konana kadar pkonun doğru yada dolayli kısırlığa katkisi olmuş ki tüp bebek yaptık.gizli şeker ve hasmatoda çıktı bu teşhisleri koyana kadar boşuna zaman kaybı yaşadım.

senin başına gelenin bir benzeri bana da oldu . adet duzensizligi icin gittim. gerçekten ağzımı bozmak istemiyorum ama salak genç bir stajer doktor vardı. ilaçsız adet olamazsın dedi hamile kalmanda çok zor dedi.. nasıl üzüldüm anlatamam
sonra soğan kuru yaptım adet oldum dünyalar benim oldu . sıra da hamile kalmak var inşallah hamile de kalabilirim.
bazı doktorlar öyle acımasız olabiliyor işte .

neler oldu peki güzel haberler aldınız mı

Kızlar ben genç kızlığımdan beri 33-35 günde adet olurudm. Evlendiğimde 6 ay içinde 7 kilo aldım birden şiştim. Tatlı krizlerimin önüne geçemiyordum. Ve aylarca korunmama rağmen hamile kalamadım. Bide bu süreçte özel bi hastanede bi doktora gidiyordum kontrol amaçlı hiç sıkımtı yok diyordu. Kilo artışım için dahiliyeye gittim şekerden şüphelenip. Meğer insülin direncim yüksekmiş. İlaca başladım ve 2 haftada 2 kilo verdim. Adetlerim yine aynıydı düzene girmedi ama kendimi iyi hissediyordum. Çünkü şeker düşmesine bağlı tansiyonum düşüp bayılmıştım ve çenemi yarmıştım. O nedenle dahiliyeye gitmiştim. Dahiliye doktoru bana pko olabilirsin bi doktora görün böyle hamile kalamassın dedi. Doktorumu değiştirdim ve yeni doktorum direk bana pko görünümü olduğunu hormonlarımında bunu desteklediğini söyledi. Klomen tedavisine başladık. 2 kez klomen kullandım. İlkinde 2 yumurta oldu biri çatladı diğeri kist oldu. Hamilelik oluşmadı. Kist temizlensin diye doğum kontrol hapı kullandım 1 ay. Sonraki ay tekrar klomen. 3 yumurtam oldu ama yine hamilelik yok. Doktor hsg istedi. O ay hsg çekildim ve sonucuma göre rahim ağzında yapışıklık var böyle hamile kalamassın aşılama yapalım dedi. Sinirlenip başka doktora gittim. Özel bir hastanede bu konuda uzman bi doçent buldum durumu anlattım. Daha yaşın genç aşılamaya gerek yok bu ay da femara deneticem sana olmazsa histereskopiye alıcam işlem sırasında yapışıklık yada polip varsa temizlicez dedi. Güvendim ve femaraya başladım. Tek yumurtam vardı. Ben nasıl olsa tutmayacak diye psikolojimi histereskopiye hazırlıyordum ki hamile olduğumu öğrendim. O ay ekstra yaptığım şeyler de vardı. Neredeyse her akşam 1 saat yürüyüş yaptım. Şekeri zaten hayatımdan çıkarmıştım. Ve bu doktor bana arı sütü kapsülleri verdi ısrarla eşimle birlikte kullanmamı istedi. Ben bir de instagram fenomeni sebibebi var belki bilirsiniz. Senelerce tüp bebek yaptı ama olmadı. Bazı vitaminler aldı ve kendiliğinden hamile kaldı. Onun youtubeda videosunu izleyip söylediği vitaminleri aldım. Fiyatları biraz pahalı ama hücre yenilenmesinde çok faydalıymış. Ve o ay onları da kullandım. Kısaca hangisi işe yaradı fayda sağladı bilmiyorum ama o ay hamile kaldım ve şuan 10 haftalığız

Doktor çok önemli gerçekten her sey allahtan hicbir şey imkansız değil canım. Hayırlı olsun allah sağlıkla kucağına almayı nasıl eder insallah. Darısı bizlerin başına:)

Doktor çok önemli gerçekten her sey allahtan hicbir şey imkansız değil canım. Hayırlı olsun allah sağlıkla kucağına almayı nasıl eder insallah. Darısı bizlerin başına:)
Teşekkür ederim. Kesinlikle öyle. Bir zamanı var buna çok inanıyorum yapabildiğimiz her şeyi yapıp gerisini Allaha bırakmaktan başka çaremiz yok. Darısı isteyen herkesin başına inşallah

Şu tüylenme o kadar psikolojimi bozuyor ki anlatamam,şu an iğneliye de gidemiyorum.Kendime bakmak istemiyorum ya.Soğan kürü içip tüyü azalan oldu mu ?Soğandan da nefret ederim ama gerekirse katlanıcam

Her beden farklidir elbet ben pco var kilo verdim gebelik düşünmüyorken sağlikli beslendim yürüyüş ve spor yaptim sürekli olarak Düzensizliğim bitmişti üç beş gün oynuyordu her ay değil ve uzamiyordu insülin direncim de düştü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…