Rolleri değiştik. Bu kez anne benim, mevzu da "Annemin Mürüvveti"

canim cok gencsin ve ogrencisin.seni kirmadan birkac sey soylemek istiyorum.
ne olursa olsun ne yasanmissa yasanmis ama yinede annenin yaptigi hic hos degil.diyceksin ki ne yapiyor? kendine karsi hisleri olan bir adamla konusuyor .
teyzene ne demeli? kardesini nasil bir duruma sokuyor?
veeee en onemlisi annen sana yani bir kiz cocuguna nasil rol model oluyor.
ben hic hos karsilamadim.sunuda bilki hic birimizin yetistigi aileler birbirinden cok fatkli degil veya su an yasadigimiz evliliklerde ruya gibi degil.hayatin malesef gercekleri apayri.

Annen çok daha iyi bir yaşamı hakkediyor benim nazarımda.. Bence bu konuda ona destek olmalı , boşanmanın sizi kötü etkilemeyeceğini , onun iyiliğini sonuna kadar istediğinizi anlatmalısınız. Sürekli bu telkinlerle anneniz de artık babanıza katlanmayı bırakacaktır.. Kendi annem ve babamdan tecrübe ettim bunları..

Adam sevişecek birini ariyor , sabredip okuyamadim bile sonuna kadar.
50 yaşında bir kadınımı seçti kendisine sevişmek için ? Kendisi de 70'ine merdiven dayamış. Pek sevişebileceğinden emin değilim. Keşke sonuna kadar okusaydınız.

5-6 senedir bu forumdayım...ilk defa böyle bir konu okuyorum....anneniz yaşındayım sanırım yada daha yaşlıyım....ne desem bilemedim...Allah hayırlısını versin....

Oncelikle coook guzel anlatmissin o kadar akiciydi ki roman okuyorum sandim tesekkur ederim :)

Annen bu adami tanimasa da babandan bosanmali. Ve ben annenin babandan bosanip o adamla ister uzun sursun ister surmesin birlikte olmasinin cok dogru olacagini dusunuyorum.

Tamam belki etik degil sonucta evli falan ama babanla zaten kagit ustunde evli resmen. Hem de yillardir aci cekmis sevmeye ve sevilmeye muhtac bir kadin. Bence iliskileri surse de surmese de kesinlikle bu duygulari yasamali.

Bu islerin yasi yok annen zaten zindan hayati yasiyormus anneni kurtarmalisin. Baksana evliyim boyle konusma diyecek kadar da namuslu bir kadin. Baban anneni haketmiyor bence...
QueenEb'ciğim yorumların benim için önemliydi, desteğin, empatin ve anlayışın için teşekkür ediyorum :)

ben pek masum göremedim durumları kusura bakmayın.
ne yaşanırsa yaşansın evlilik kurumuna saygısı olmalı insanların. o kurumdan çıkmadan da başkası ile konuşmak hele de evlenmek için sözleşmek bana çok abes geldi.
anneniz boşanmak istiyorsa boşansın bizi ilgilendirmez tabiki. ama vicdanı rahat edecek miymiş bir sor bakalım. boşanma konusunda çok haklı, ama bu durum onu haklıyken haksız duruma sokuyor. hatta çok ayıp ithamlara da sokabilir. çok riskli bir alanda dans etmeye gerek yokki.

50 yaşında bir kadınımı seçti kendisine sevişmek için ? Kendisi de 70'ine merdiven dayamış. Pek sevişebileceğinden emin değilim. Keşke sonuna kadar okusaydınız.
yapma gozunu seveyim canim ya , ne olur acik acik konusturma.Maddi rahatlık kismi sizi etkilemesin .O cok kizdigin adam olan babani var ya mumla aratir anneni.Annenin yerin de olsam bu yastan sonra hic bozmam duzenimi.

Babandan boşansın o adamlada evlenmesin artık erkek kahrı çekmeden hayatını devam ettirsin nedir bu kadınların erkek aşkı , anlamadım gitti ki annen artık yaşlı kolay mı başka erkeğin alışkanlıkları ona uyumu , o adamın söylediği palavralarada kanıp annen kendini yakmasın
Yaşlandığınızda anlarsınız kadınların erkek aşkını. 70 yaşında teyzem fıldır fıldır evlenecek koca arıyor. Neden cinsel tatmini için mi ? Gece uyurken bayılıyor ve yanında kimsesi yok. Bir durum olsa hastahaneye yetiştireceği, evde oturup iki sohbet edebileceği kimsesi yok. Siz belli ki kendinizi erkeksizliğe adamışsınız. Ama ben ne genç ne de yaşlı olan kimsenin yalnız kalmamasını, kafasının uyumlu olduğu biriyle mutlu bir ömür geçirmesini temenni ederim. Ortada hele de aşk varsa tadından yenmez. Allah sizede hayırlı bir kısmet versin o zaman böyle düşünmezsiniz diye düşünüyorum.

yapma gozunu seveyim canim ya , ne olur acik acik konusturma.Maddi rahatlık kismi sizi etkilemesin .O cok kizdigin adam olan babani var ya mumla aratir anneni.Annenin yerin de olsam bu yastan sonra hic bozmam duzenimi.
Maddi kısımın bizi etkilediği yok. Siz nedense o kısma takılmışsınız, algıda seçicilik sanırım. Ama ben maddiyat iyiliği dışında onlarca özelliğini saymıştım. Oda konuyu sonuna kadar okumadığınızdan kaynaklanıyor sanırım. Yorum yaptınız, zahmet ettiniz sağolun.

Maddi kısımın bizi etkilediği yok. Siz nedense o kısma takılmışsınız, algıda seçicilik sanırım. Ama ben maddiyat iyiliği dışında onlarca özelliğini saymıştım. Oda konuyu sonuna kadar okumadığınızdan kaynaklanıyor sanırım. Yorum yaptınız, zahmet ettiniz sağolun.
anasini ellisinden sonra satisa cikaran birinin ithamlarina ancak gulerim canim.

Ben evliyim kendimi bildim bilelide sevdim ve sevildim aşk romanlarına ihtiyaç duymadım , annemde babam öldükten sonra tekrar evlenirim sözleri ne söyledi nede aklından geçirdi ben şahsen annenin o yaşta mutlu olacağnı sanmıyorum
Yaşlandığınızda anlarsınız kadınların erkek aşkını. 70 yaşında teyzem fıldır fıldır evlenecek koca arıyor. Neden cinsel tatmini için mi ? Gece uyurken bayılıyor ve yanında kimsesi yok. Bir durum olsa hastahaneye yetiştireceği, evde oturup iki sohbet edebileceği kimsesi yok. Siz belli ki kendinizi erkeksizliğe adamışsınız. Ama ben ne genç ne de yaşlı olan kimsenin yalnız kalmamasını, kafasının uyumlu olduğu biriyle mutlu bir ömür geçirmesini temenni ederim. Ortada hele de aşk varsa tadından yenmez. Allah sizede hayırlı bir kısmet versin o zaman böyle düşünmezsiniz diye düşünüyorum.

Ben evliyim kendimi bildim bilelide sevdim ve sevildim aşk romanlarına ihtiyaç duymadım , annemde babam öldükten sonra tekrar evlenirim sözleri ne söyledi nede aklından geçirdi ben şahsen annenin o yaşta mutlu olacağnı sanmıyorum

ben pek masum göremedim durumları kusura bakmayın.
ne yaşanırsa yaşansın evlilik kurumuna saygısı olmalı insanların. o kurumdan çıkmadan da başkası ile konuşmak hele de evlenmek için sözleşmek bana çok abes geldi.
anneniz boşanmak istiyorsa boşansın bizi ilgilendirmez tabiki. ama vicdanı rahat edecek miymiş bir sor bakalım. boşanma konusunda çok haklı, ama bu durum onu haklıyken haksız duruma sokuyor. hatta çok ayıp ithamlara da sokabilir. çok riskli bir alanda dans etmeye gerek yokki.
Ben çok ayıp ithamlık bir durum görmüyorum. Anneme de babamı bu adam için bırakırsan vicdanın rahat eder mi diye sormaktan çok önce soracağım soru babama olurdu; anneme bunları yaşatırken vicdanı rahat etmiş mi diye. O yüzden ben onları evli saymıyorum, saymam da. Sadece istediğim annemin mutluluğudur. Etik olana ihtiyacım yok. Mutlu olmasına ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Ben çok ayıp ithamlık bir durum görmüyorum. Anneme de babamı bu adam için bırakırsan vicdanın rahat eder mi diye sormaktan çok önce soracağım soru babama olurdu; anneme bunları yaşatırken vicdanı rahat etmiş mi diye. O yüzden ben onları evli saymıyorum, saymam da. Sadece istediğim annemin mutluluğudur. Etik olana ihtiyacım yok. Mutlu olmasına ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

enteresan gerçekten.
sen evli say veya sayma, devletin kanunlarına ve hükümlerine göre bugun onlar evliler. sen de o evlilikten dünya gelmişsin.
neyse.
siz ailecek karar vermişsiniz zaten 70lik zengini bulunca.

Ben sizi erkek düşmanı sanmıştım. Evli ve sevmiş bir kadının "nedir bu kadınların erkek aşkı" diyeceğini 40 yıl düşünsem tahmin etmem. İronik bir durum. Aşkın yaşı olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan annemin mutluluğu. O nasıl mutlu olacaksa ben onun yanında olacağım.

enteresan gerçekten.
sen evli say veya sayma, devletin kanunlarına ve hükümlerine göre bugun onlar evliler. sen de o evlilikten dünya gelmişsin.
neyse.
siz ailecek karar vermişsiniz zaten 70lik zengini bulunca.
Allah sizi ıslah etsin. Zaten onca saydığım şeyin içinde sadece kafasında adamın zengin olduğu kalan kirli düşünceli bir kadınlada ne konuşulur. Beni kimsenin parası ilgilendirmez. Çok şükür çok güzel bir mesleğim olacak. Başka denecek söz yok size. Kul hakkımı yediniz, benim ve ailemin. Allah gani ganide çıkarsın. Başka söz yok size.

Allah sizi ıslah etsin. Zaten onca saydığım şeyin içinde sadece kafasında adamın zengin olduğu kalan kirli düşünceli bir kadınlada ne konuşulur. Beni kimsenin parası ilgilendirmez. Çok şükür çok güzel bir mesleğim olacak. Başka denecek söz yok size. Kul hakkımı yediniz, benim ve ailemin. Allah gani ganide çıkarsın. Başka söz yok size.
Klasik yaram var basmayın hakaretleri bunlar, gerçekleri duymaya dayanamıyorsunuz sonra da beddua ediyorsunuz.
Ben size dua ediyorum ama merak etmeyin, Allah aklınızı başınıza getirsin.

Benim rahmetli annem babamdan çok çekti/çekmiş. Küçüktüm destek olup kurtaracak yaşta değildim. Ama annem yaşasaydı ona güzel, eziyetsiz, rahatça yaşayacağı bir hayat için elimden geleni yapar çeker çıkarırdım babamın yaşattıklarından.
Malesef bana kısmet olmadı.
Şimdi o adam hiç güven vermiyor. Bunu hiç ama hiç aklınızdan çıkarmayın. Bir baba anneye nasıl gün yüzü göstermez bildiğimden annenize bu adam konusunda olumsuz yorum yapmaya gönlüm elvermiyor.
Size annenizi direk boşanmaya ikna edin derim, bu kadar beklediğiniz hata. Ablanız yapmalıydı hatta. Okul vs demeyin ne olur, hem okuyup hem çalışmak diye bir seçenek var.
Demek istediğim o ki ben annemi babamın eline bırakmazdım, beklemesine tahammül etmezdim. Siz de etmeyin lütfen...

X