Rolleri değiştik. Bu kez anne benim, mevzu da "Annemin Mürüvveti"

Anneniz bosanacaksa babanizdan ayrilmak icin bosansin, o adam icin olunca hos durmuyor. Bu adam icin bosansa bosanabiliyor, bir sorun yok. Ama adam yokken madem siz de buyumussunuz o zaman da sorun yok ama neden hala bosanmiyor?

Ben çok ayıp ithamlık bir durum görmüyorum. Anneme de babamı bu adam için bırakırsan vicdanın rahat eder mi diye sormaktan çok önce soracağım soru babama olurdu; anneme bunları yaşatırken vicdanı rahat etmiş mi diye. O yüzden ben onları evli saymıyorum, saymam da. Sadece istediğim annemin mutluluğudur. Etik olana ihtiyacım yok. Mutlu olmasına ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

madem annenizi evli saymıyordunuz neden kısmeti cıkınca degil de oncesinde "anne boyle evlilik olmaz, bizim icin daha fazla ugrasma" diyemediniz?

bu kosullarda annenizi bosanmaya ikna ederseniz, sonra da o adamla aralarında birsey olmazsa o zaman da bu kadar yürekli konusacak mısınız merak ediyorum.

cunku gorunen o ki bu ikna cabasını "hayırlı kısmet" bulana dek pek gostermemiş, konunun uzerine egilmemişsiniz.
ustelik anneniz sizleri yetistirebilmek icin ekonomik katkı saglamaya ugrasan biriyken... dolayısıyla gecimle ilgili sorunların da altından ailece kalkabileceginizi dusunuyorum.

keske buraya actıgınız ilk konu da yıllardır dert ettiginiz babanız ve annenize cektirdiklerine dair çözüm arayısı olsaydı.

etik olanla mutlu olmayı tümüyle ayırdıgınız müddetce kırmızı gecelik giymediniz diye aldatıldıgınız gün bunu haklı ve mesru bulmus oluyorsunuz, hatırlatırım.

Bu konuyu açarken diğer eş adayından hiç bahsetmeseydiniz yorumlar annenizin kesinlikle boşanması yönünde olurdu eleştirmeden. Anlayamıyorum gerçekten çoktan bitmesi gereken kağıt üzerinde bir evlilik var karşısına kadıncağızın bir adam çıkmış hiç bir şeyde yaşanmamış ortada ne kadar ağır sözler dolanıyor. Ben sizin yerinizde olsam annemi hemen boşanmaya ikna ederim ister o beyle evlensin ister flört etsin önce bi kurtulsun yaşadıklarından. Ayrıca çok da takdir ettim sizi annenizin mutluluğu için çabalıyorsunuz.

Evliyken baska erkegin kendisine acilmasina cesaret vercek kadar cilekeş bir enneee..

madem annenizi evli saymıyordunuz neden kısmeti cıkınca degil de oncesinde "anne boyle evlilik olmaz, bizim icin daha fazla ugrasma" diyemediniz?

bu kosullarda annenizi bosanmaya ikna ederseniz, sonra da o adamla aralarında birsey olmazsa o zaman da bu kadar yürekli konusacak mısınız merak ediyorum.

cunku gorunen o ki bu ikna cabasını "hayırlı kısmet" bulana dek pek gostermemiş, konunun uzerine egilmemişsiniz.
ustelik anneniz sizleri yetistirebilmek icin ekonomik katkı saglamaya ugrasan biriyken... dolayısıyla gecimle ilgili sorunların da altından ailece kalkabileceginizi dusunuyorum.

keske buraya actıgınız ilk konu da yıllardır dert ettiginiz babanız ve annenize cektirdiklerine dair çözüm arayısı olsaydı.

etik olanla mutlu olmayı tümüyle ayırdıgınız müddetce kırmızı gecelik giymediniz diye aldatıldıgınız gün bunu haklı ve mesru bulmus oluyorsunuz, hatırlatırım.
Nereden biliyorsunuz siz annemi babamdan boşanması için ikna edip etmemeye çalıştığımı ? Kaç yıldır bizimle yaşıyorsunuz hanımefendi ? Ki ben konumda oldum olası babamdan boşanmasını istediğimi ama annemin kendince bizim psikolojimizi düşündüğü için boşanmadığını belirttim. Konuyu yeterince okumamışsınız sanırım. Buraya açtığım ilk konunun yada son konunun ne önemi var onu da anlamış değilim. İstediğim konuyu ilk, istediğim konuyu son açarım. Son sözünüze cevabım ise; kırmızı gecelik giymedim diye aldatacak bir adam yok hayatımda. Ki aldatırsa aldatsın. Aldatılmaktan ödü kopan kadınlardan değilim. Kendi yiyeceği bok olur. Aldatmak isterse bu mevzuda sonuna kadar özgürdür. Ben 2 gün ağlarım, hesabını o verir.

Uzun zamandir yorum yapmiyordum ama konuya yapma geregi gordum:) oncelikle bazi yorumlar cok dogru bazilarida cok yanlis ve agir yorumlar olmus.biz kadinlar birbirimizi anlamaz ve herdurumda yerersek kim biz kadinlara destek olacak.biliyorum kk kadinlarin cogu 20 like veya 30 lu yaslarda.ikide bir ellisi ellisi diyip duruyorsunuz ama o yaslara sizde geleceksiniz birgun:)) konu sahibine gelince canim sanki benim evliligimi anlatmissin ama benim problemim esim arada kimse yok davranislarindan dolayi.annenizi sadece dinleyin ve anlamaya calisin derim.sakin akil vermeyin.bosanacaksa kendisi icin bosansin.adam bana cok guvenilir gelmedi.erkek erkektirbence.ben bosanirsam eyer, karsima dunyanin en iyi erkegide ciksa oyle kotu bir evlilikten sonra asla evlenmezdim.ozgurlugun tadini cikarirdim.tekrardan evlensem neden bosanayimki? Benim eskim elin yenisinden iyidir.diye birsoz vardir.onun icin once kendisi icin bosansin.adam iyi biri olabilir ama iyi bir koca olabilecekmi acaba? Parasini annen icin harcayacakmi.cok ama cok dikkatli olun derim.

Bu konuyu açarken diğer eş adayından hiç bahsetmeseydiniz yorumlar annenizin kesinlikle boşanması yönünde olurdu eleştirmeden. Anlayamıyorum gerçekten çoktan bitmesi gereken kağıt üzerinde bir evlilik var karşısına kadıncağızın bir adam çıkmış hiç bir şeyde yaşanmamış ortada ne kadar ağır sözler dolanıyor. Ben sizin yerinizde olsam annemi hemen boşanmaya ikna ederim ister o beyle evlensin ister flört etsin önce bi kurtulsun yaşadıklarından. Ayrıca çok da takdir ettim sizi annenizin mutluluğu için çabalıyorsunuz.
Çok teşekkür ederim, evet tek isteğim onun mutluluğu. Ve bildiğim en iyi şey ise bu hayatta ahlakı en çok savunanın ahlakından korkacaksın. Herkes istediği yorumu yapmakta özgürdür ama klavye delikanlılığı kadar kolay değil hayat. Allah'a havale ediyorum ben kendilerini. Ben yorumunuz için yeniden teşekkür ediyorum..

Ne kadar kötü, ne kadar çirkin, ne kadar edepsizce bir yorum. YAZIK!
Edebi olmayan insanın yapacağı yorumda kendisi gibi olur. Herkes kendi karakteriyle konuşuyor burada. Sanal ortam deyip geçiyor ama yazılan her kelime karakterinin tam bir aynası oluyor. Evlensin diyende var adama güvenmedim diyende var. Ama bunu edebiyle yapanda var ahlaksızca yapanda var. Ben önce Allah'a sonra Mune hanıma havale ediyorum kendilerini. MissPoine'ciğim seninde anlayışla ve empati kurarak yaptığın yorumlar için teşekkür ediyorum.

Nereden biliyorsunuz siz annemi babamdan boşanması için ikna edip etmemeye çalıştığımı ? Kaç yıldır bizimle yaşıyorsunuz hanımefendi ? Ki ben konumda oldum olası babamdan boşanmasını istediğimi ama annemin kendince bizim psikolojimizi düşündüğü için boşanmadığını belirttim. Konuyu yeterince okumamışsınız sanırım. Buraya açtığım ilk konunun yada son konunun ne önemi var onu da anlamış değilim. İstediğim konuyu ilk, istediğim konuyu son açarım. Son sözünüze cevabım ise; kırmızı gecelik giymedim diye aldatacak bir adam yok hayatımda. Ki aldatırsa aldatsın. Aldatılmaktan ödü kopan kadınlardan değilim. Kendi yiyeceği bok olur. Aldatmak isterse bu mevzuda sonuna kadar özgürdür. Ben 2 gün ağlarım, hesabını o verir.

konunuzdaki ilk yorumumu okusaydınız konuya ne kadar hakim oldugumu da görürdünüz.

aldatılmaktan korkup korkmadıgınızı degil, neyin mesrulugunu savundugunuzu; etik dediginiz seyi elinizin tersiyle itmek ile ezen ezilen ilişkisinde anneninizin yanında haklı bir sekilde dururken ihanete nasıl duyarsızlastıgınızı, çıkarlarınız ugruna normallestirdiginizi size anlatmaya calısıyorum, görürsünüz görmezsiniz bilemem.

ancak bir insana eziyet etmek ne kadar ahlaksızca ise; ihanet de hatadır, o kategorinin icindedir benim gözümde.
annenizi magdur bir insan gordügüm icin de ilk yorumumda bilerek bu noktaya deginmemeye calısmıstım, zira çokça bunu yazan uye var zaten.

surekli mutluluk dediginiz icin de konularınızdan ornek verdim... dert ettiginiz seylerin sırasına, önceliklerinize sanalda somut olarak ancak oradan bakabilmek mumkun sonucta.

sizi çarpık özgürlük anlayışınızla başbaşa bırakıyorum...
bu haliyle sadece aglayacagınız degil, mesrulugunu savundugunuz degerler ile hesabını vereceginiz günler de uzagınızda olur mu olmaz mı şüpheliyim.

Anneniz kac seneden sonra hazir ikna olmusken neden hala bosanmiyor? Sizin icin degil de o adam icin bosanmaya karar vermesi sizi hic dusundurmuyor mu?

konunuzdaki ilk yorumumu okusaydınız konuya ne kadar hakim oldugumu da görürdünüz.

aldatılmaktan korkup korkmadıgınızı degil, neyin mesrulugunu savundugunuzu; etik dediginiz seyi elinizin tersiyle itmek ile ezen ezilen ilişkisinde anneninizin yanında haklı bir sekilde dururken ihanete nasıl duyarsızlastıgınızı, çıkarlarınız ugruna normallestirdiginizi size anlatmaya calısıyorum, görürsünüz görmezsiniz bilemem.

ancak bir insana eziyet etmek ne kadar ahlaksızca ise; ihanet de hatadır, o kategorinin icindedir benim gözümde.
annenizi madur bir insan gordügüm icin de ilk yorumumda bilerek bu noktaya deginmemeye calısmıltım, zira cokca bunu yazan uye var zaten.

surekli mutluluk dediginiz icin de konularınızdan ornek verdim... dert ettiginiz seylerin sırasına, önceliklerinize sanalda somut olarak ancak oradan bakabilmek mumkun sonucta.

sizi çarpık özgürlük anlayışınızla başbaşa bırakıyorum...
bu haliyle sadece aglayacagınız degil, mesrulugunu savundugunuz degerler ile hesabını vereceginiz günler de uzagınızda olur mu olmaz mı şüpheliyim.
Mevzunun benim geçmiş konularımla hiçbir alakası yok. Konu açma sıralaması gibi tuhaf bir mevzuyada değinmeniz bana oldukça gülünç geldi. Açtığı ilk konu cinsellik olan üyeleride fake olmakla suçlayan anlam veremediğim üyelerin bir level üstü bir yorum oldu benim için tamamen. Ortada aldatma mevzusu yok. Size göre olabilir ama bana göre yok. Etik size kalsın ben ahlak bekçiliğinden pek hoşlanmam. Çünkü bu hayatta ahlakı asıl savunanların baş ahlaksızlar olduklarını gözlerimle gördüm. Ayrıca çıkarlarınız derken neyi kasdettiniz anlayamadım ?

Edebi olmayan insanın yapacağı yorumda kendisi gibi olur. Herkes kendi karakteriyle konuşuyor burada. Sanal ortam deyip geçiyor ama yazılan her kelime karakterinin tam bir aynası oluyor. Evlensin diyende var adama güvenmedim diyende var. Ama bunu edebiyle yapanda var ahlaksızca yapanda var. Ben önce Allah'a sonra Mune hanıma havale ediyorum kendilerini. MissPoine'ciğim seninde anlayışla ve empati kurarak yaptığın yorumlar için teşekkür ediyorum.

Ya insanlar neden bu kadar kötü, neden bu kadar acımasız anlamıyorum. Yemin ederim konunu ilk okuduğumda zaten ilk yorum yazanlardan biri benim sana mesaj atacaktım yazdım ve sildim.
Burada bir recm ekimi var, insanları taşlamayı, linç etmeyi çok seviyorlar. Anne falan dinlemezler söylenecek sözlere hazırlıklı ol ve sakın sinirlenme buna benzer şeyler yazacaktım.

Nasıl sevgisizler, nasıl nefret dolular bazı insanlar gelip içlerinde ki sevgisizliği buraya kusuyorlar anlamıyorum. Dışarda kedi gibi, sesi çıkmayan iki lafı biraraya getiremeyen kişiler, burada aslan kesiliyor.

Biraz saygı ya, biraz empati. Ben annene çok üzüldüm bütün hayatını rezil bir adamla geçirmiş babandır ama gerçek bu, nasıl sevgiye aç kimbilir. Eminim ki senin için katlandı. Kız çocuğu olanlar daha ayrıntılı düşünüyor. Benim kaç tane tanıdığım kişi var annemin arkadaşı. Hepsi kızlarını evlendirip ya da iş sahibi yapıp 2. evliliğini yaptı.

Hayır zaten sadece kağıt üzerinde evlilik bile olmayan bir birliktelik bu. Bu ne ya bu taşlama ne, millet tüm öfkesini burada çıkarıyor.

Boşanmaya ikna diye bir mevzu söz konusu değil bunu nereden çıkardınız ? Bu kadın ben 10 yaşımdaykende seni okutup evlendireyim boşanıcam diyordu, 1 sene öncede, geçen haftada. Ancak bu duruma ek olarak bu adamın mevzusu çıktı. O adam için boşanmak diye bir durum söz konusu değil. Öyle olsaydı hemen boşanırdı deli mi ?

X