Sarpa Saran Evliliğim

Ben bu durumu evimin kuralı yaparsam yine hem evde hem dışarda çalışıyor olurum. Kârım paramın yanıma kalması olur. Benim istediğim para değil ki benim istediğim bir hayatı paylaşmak her anlamda. Ki o olaydan sonra ev işlerini yapmaya başlamıştı. Neden bu devinimi devam ettireyim. Hem ev işi gem dışarda çalışma durumunu ona mı yüklemek olur bu kezde.
Sizin istediğiniz para değil evet hayatı paylaşmak mutlu bir yuva ama eşinizin istediği para ve bekar gibi yaşamak istekleriniz uyuşmadığı için orta yol bulamıyorsunuz zaten aylardır.

İki konunuzu da okudum ve kendimden çokça şey buldum... benim ve birçogumuzun yaptığı herşeyi yüklenme salaklığını yapmadığınız için tebrik ediyorum...
Ana evinde paşa olan bizim dangozlar evlenince kral olacaklarını sanıyorlar..
ve biz de onların kuluyuz ses çıkarma, işe git , yemek yap , temizlik yap, hiç yoruldum deme, beyimiz keyifli olsun gönlü hoş olsun diye didin dur... sonuç koca bir sıfır.. ben her zaman eşime gittikçe babana benziyorsun ama ben annen değilim ve olmam diyorum ama kime diyorum acaba...
Sonunuz güzel olur hayırlısı ne ise o olur inşallah.. hayatı paylaşmak için çıktığımız bu evlilik yolunda kimsenin hizmetçisi ya da evde ki süs vazosu olmaya gelmedik...

Sabah annemle onu konuştuk bizde kadınlar kocasına destek olur. Maddi manevi. Onlarda kadınlar erkeklerin gönlünü hoş eder. İkimizde ailelerimizde gördüklerimizi yapıyor ve arıyoruz. Ve sanırım ikimizde yanlış insanda arıyoruz.

Evet ama sınıf öğretmenliği gibi atamasi yüksek bölümü okuyan çalışkan bir kizdin:) evlendiğinde atanmıştın , hatta maaşından iyice bir birikim yapıp yanında da araba almiştin.
İnsan yaşarken kabul etmek istemez, genelde uzaktan bakanlar soyler ya da ayrılıktan yıllar sonra sağlam kafayla bir düşününce kendi farkeder böyle şeyleri.
Bazen bazı erkekleri coooook aşik zannederiz ama aslında sırtlanlardir. Bazen 'ay benim için kıtalar aştı, beni çok seviyor' zannederiz aslında cinsellik yaşayacağı ,elinden tutup şehri gezdirecek free rehber olarak görüyodur 🙈 bazıları seninle çeyiz mağazası gezip hediyeler alıp evlilik manipülasyonlari yapiyordur,çok aşık-kaybetnek istemiyor diye düşünürsün aslında senden iyisini bulamayacağini bildiginden seni kafalamaya çalışıyordur. Bazıları şiirler şarkılar okur, aşkından şair oldu zannedersin aslında önceki sevgililerinden ezberledigi, herkese söylediği laf salatasını söylemiş olur. Bazi evlenme tekliflerinin altında romantizme uymayan maddi şeyler yatiyordur.
Uzaktan bakan biri olarak sizin ilişkinizde de elbette bir sevgi vardır, onca yıldır devam ettiren. Ama adam sizi biraz da mantık , biraz da cüzdan olarak düşünmüş.
Zamanında düşünmediyse bile şimdi öyle düşünüyor. Başka açıklaması bilmiyorum ne olur bu hallerin.
Diger konuya yazdığım bir arkadaşım vardı (evde perde takma görevini bile almayan esi olan) . O da sevip sevilip evlendigini zannediyordu ama zamanla aslında sevgiden ziyade düğün vs için uç istekleri olmayan,aza tamah eden, calisan biri olduğu için tercih edildiğini anladı. Yeni doğum yaptiginda mesela 'aman ücretsiz izin kullanmasin' korkusuyla evde resmen yemek esirgedi kocasi kızdan. O da 'ulan buna muhtaç olursam yanarım ben' dedi,daha bebeği küçükken izni bittiği gibi ise döndü. Kocası da karısının işten ayrilma korkusu geçince nispeten normale döndü.
Sizin kocadan aynı bu vibe'i alıyorum. Bebeğiniz olup iki sene ücretsiz izne ayrılmak istiyorum deseniz bugununuzu arayacak bir hayat yaşamanız olası.
Çünkü adam için siz sonsuz faydadan oluşan, kârli bir seçimsiniz. Hatta eski konuda da aynı şeyi söylemiştim, eşiniz kıraathane arkadaslari arasında bir süperstar bile olabilir çünkü evlenmiş ama evini karısı çekip çeviriyor,sıcak yemeği pişiyor,güzel karısı bekliyor. evlenmiş ama bekar gibi geceyarilari pişpirik oynuyor. Diğer arkadaslariyla aynı. Amma ve lakin diğer arkadaşları tüm maaşını eve verirken sizinki sizden para alıyor 🤴🏻🤴🏻 tek sosyal hayatı iş çıkışı pişti okey oynamak olan vizyonsuz bir erken başka ne ister ki? Rüya gibi bir hayat.
Ne zaman bundan rahatsız oldunuz,evliliğiniz catirdamaya başladı .

Şimdi evden de işten de elini eteğini çekti, yine hem evde hem işte calisiyorsun. Hem de paranı veriyorsun.
Ama neyse , hiç gaza gelmeden kendi bildiğini yapman en iyisi. Ben de herkese sorar kendi bildigimi yaparım:)
Allah kocani ıslah eder de inşallah düzelir. Ama islah etmezse yaz tatili için kendine mutlaka bir ülke tatili ayarla. Psikolojinin düzelmesine, yeniden gencecik kadın olduğunu hatırlamaya ihtiyacın var

Bu hafta kısa bir tatile çıkıyorum ara tatil iken. Özel eğitim öğretmeniyim evet az çok belli idi atanacağım.

İkimizinde pek ilişki deneyimi olmadı. 22 yaşında tanıştık kim bilir o yüzden belkide ilk paragraftakileri ayırt edemedim.

Terapistimiz eşimi ve beni çok beğendiğini eşimin beni sevdiğine inandığını söyledi. Onun depresyonu daha ağır gördüğüm kadarıyla dedi. İkimizinde duyguları çok derinde yaşadığını söyledi. Her şeyden çok etkileniyoruz. İyice yolumuzu şaşırdık.

Bu hafta kısa bir tatile çıkıyorum ara tatil iken. Özel eğitim öğretmeniyim evet az çok belli idi atanacağım.

İkimizinde pek ilişki deneyimi olmadı. 22 yaşında tanıştık kim bilir o yüzden belkide ilk paragraftakileri ayırt edemedim.

Terapistimiz eşimi ve beni çok beğendiğini eşimin beni sevdiğine inandığını söyledi. Onun depresyonu daha ağır gördüğüm kadarıyla dedi. İkimizinde duyguları çok derinde yaşadığını söyledi. Her şeyden çok etkileniyoruz. İyice yolumuzu şaşırdık.
Harika! olabildiğince evliliğini - sorunlarini düşünmemeye calis. Hatta KKya bıle girme.
Bir toparlan,kendine gel En Büyük KKEn Büyük KK
Sen yay burcusun,biraz gamsız ol:)

Harika! olabildiğince evliliğini - sorunlarini düşünmemeye calis. Hatta KKya bıle girme.
Bir toparlan,kendine gel En Büyük KKEn Büyük KK
Sen yay burcusun,biraz gamsız ol:)

Balık burcuyum yükselenim yay. İyiki yay yani yoksa nece olurmuş halim🤷🏻‍♀️
Eşim yengeç yükseleni balık. Böyle mızmız burçlar bir aradayız. İyiki arada bir yay var😅Benim aile toprak onların aile hava. Hiçbir şey tutmuyor 🙈(biraz burçlardan bahsetmeyi seviyor olabilirim)

Bir süre yorumlardan ve evliliğimden uzakta olsam iyi gelebilir🙏🏻

Terapistiniz işini yapıyor ve para alıyor.biz size dışarıdan gözlemleyerek tecrübelerimiz ile tamamen çıkarsız objektif yorumlarımızı yapıyoruz.hayat sizin herkes seçimlerini yaşar.

Balık burcuyum yükselenim yay. İyiki yay yani yoksa nece olurmuş halim🤷🏻‍♀️
Eşim yengeç yükseleni balık. Böyle mızmız burçlar bir aradayız. İyiki arada bir yay var😅Benim aile toprak onların aile hava. Hiçbir şey tutmuyor 🙈(biraz burçlardan bahsetmeyi seviyor olabilirim)

Bir süre yorumlardan ve evliliğimden uzakta olsam iyi gelebilir🙏🏻
Tamam tamam şimdi gizem çözüldü.
Ben de diyorum yay böyle olmaz , dünya yansa bir kalbur samanı yanmaz, toplar çantasını gezmeye gider :)
ama , balık işte. Çile çeken insan burcu. Balıklarda hep bir iletişim sorunu olur. Olaylara mantikli değil içinden gecen hislerle, duygularıyla bakar. üzülür ama dile getiremez. Belki pasif agresif belli eder. Haliyle iletişim kuramadikca daha da büyür içindeki ateş. Bir de masallah bir hafızaları vardir,ona yapılanı (daha doğrusu hissettireni) sittin sene unutmaz.
Burç Yengeç yükselen balık erkeği ise :skandal::skandal:. İyidir hoştur ama Çok çok zor , kendi kendine alınan, büyüten, kirilmamak için gerçek hislerini açıklamayan (çünkü yengeç kabuğu) saçma sapan bir burç. Hele erkeği,buyumemis çocuk. Bir de mızmız olurlar.
Ben de yengecim,balık erkeği miknatisiyim. Ama mümkünse benden uzak olsunlar :)
Ben yerinde olsam sinastri (ilişki) haritama baktırırdım. bu yaşadıklarınizin çoğu sebebi burclardan geliyor da olabilir .

Tamam tamam şimdi gizem çözüldü.
Ben de diyorum yay böyle olmaz , dünya yansa bir kalbur samanı yanmaz, toplar çantasını gezmeye gider :)
ama , balık işte. Çile çeken insan burcu. Balıklarda hep bir iletişim sorunu olur. Olaylara mantikli değil içinden gecen hislerle, duygularıyla bakar. üzülür ama dile getiremez. Belki pasif agresif belli eder. Haliyle iletişim kuramadikca daha da büyür içindeki ateş. Bir de masallah bir hafızaları vardir,ona yapılanı (daha doğrusu hissettireni) sittin sene unutmaz.
Burç Yengeç yükselen balık erkeği ise :skandal::skandal:. İyidir hoştur ama Çok çok zor , kendi kendine alınan, büyüten, kirilmamak için gerçek hislerini açıklamayan (çünkü yengeç kabuğu) saçma sapan bir burç. Hele erkeği,buyumemis çocuk. Bir de mızmız olurlar.
Ben de yengecim,balık erkeği miknatisiyim. Ama mümkünse benden uzak olsunlar :)
Ben yerinde olsam sinastri (ilişki) haritama baktırırdım. bu yaşadıklarınizin çoğu sebebi burclardan geliyor da olabilir .

😅🙈
Arada yengeç etkisinde kalıyorum da yüzüm gülüyor. Seyahat severim. İyimserim. Parada gerçekten şanslıyım. Mizah şakalaşma iğnelemeye bayılırım🙈 Bende yengeç erkeği mıknatısıyım. Bundan önceki iki yıllık ilişkim yine yengeçti. Arada bir Koç geçti bir ay bile sürmedi Allah düşmanıma vermesin 🤦🏻‍♀️
Sürekli karamsar aşırının aşırısı alıngan her imayı sezip ses tonundan bile ne olacağını kestiren( bu özellik çok zor anladığı için yok bir şey desende peşini bırakmıyor)olumsuz bir tepkide iç dünyası alt üst olan, aman ağzımızın tadı kaçmasın modunda yaşayan, neredeyse şimdiden orta yaşlı gibi takılan, dışardan alabildiğine sert mesafeli. Konuşmadan anlaşılmayı bekleyen🤦🏻‍♀️ Velhasıl arkadaşlığı can ciğer(en yakın iki arkadaşım) karı kocalığı zor.

Terapi güzel gidiyor gibi geldi ben çok heyecanlandım. Ben düzeleceğinize inanıyorum baştan beri ve sebebini asla bilmiyorum. Öyle bi his işte. Evet, başta eşini dövelim dedim adres istedim ama o kısımları boşver şimdi tamam mı :KK53: Akrep burcuyum bilmemkaçıncı evlerim neylerim falan hep akrep hissederim ben bana inan probis her şey düzelecek:KK49:

Cenaze için arama olayına gelirsek eğer biliyorum aramak gerek ama ben de olsam aramazdım. Zaten mutsuzum, kötü bir dönemden geçiyorum ve bence bi parça sorumlusu da onlar (oğullarına düzgün öğüt verip olayların büyümesine çok rahat engel olabilirlerdi) o yüzden aramazdım.

Ay şu terapiler en azından eşinin çenesini tutmasına yarasa o da yetecek. Koşup ailesine anlatmasa her şeyi keşke. Neyse düzelecek hepsi unutma probisim ben akrebim hissediyorum :KK53:

Ya sizin burçlarınız çok uyumlu gözüküyor ama asla olmuyor hele eşinin burç kombinasyonu korkunç. Yengeç erkeği mi ıyyyyyy

Annesi ile rastgele sohbet esnasında açtım sitelerin bitkinden baktım kadında tam tamına saat verdi.Yükselen balık olduğunu öğrenince nasıl üzüldüm ya onun adına dedim. Valla dilim varmadı yükseleninde balık demeye🤦🏻‍♀️

Probisinkokusu Probisinkokusu yenGEnC yenGEnC o ne astroloji muhabbeti maaşallah. Ben de aslan burcuyum yükselenim oğlak. Nasıl biriyim, yorumlarınızı beklerim 😂
Normal insan burcu bu, anlatacak bir şey yok:)
çalışmayı sever, is yerinde terfi etmeyi kollar,, bir sunum görev vs falan varsa ya rol dağılımını o yapmak ister ya sunumda göz kamastirmak 😂😂 aslan insanını bol bol öv,ondan mutlusu olmaz. İlişkilerinde vermekten çok almayı bekler. Bir verdiyse en azından bir buçuk almayı Bekler yani. Sen gül verdiysen o şakayik versin , sen seviyorum dediysem o ölüyorum desin 😂😂 bir de oğlaklar düz insanlardır. Romantizmle çok işi olmaz ama aslan ve oğlak iciice gectiyse bir balansta gidiyor da olabilirler

Terapi güzel gidiyor gibi geldi ben çok heyecanlandım. Ben düzeleceğinize inanıyorum baştan beri ve sebebini asla bilmiyorum. Öyle bi his işte. Evet, başta eşini dövelim dedim adres istedim ama o kısımları boşver şimdi tamam mı :KK53: Akrep burcuyum bilmemkaçıncı evlerim neylerim falan hep akrep hissederim ben bana inan probis her şey düzelecek:KK49:

Cenaze için arama olayına gelirsek eğer biliyorum aramak gerek ama ben de olsam aramazdım. Zaten mutsuzum, kötü bir dönemden geçiyorum ve bence bi parça sorumlusu da onlar (oğullarına düzgün öğüt verip olayların büyümesine çok rahat engel olabilirlerdi) o yüzden aramazdım.

Ay şu terapiler en azından eşinin çenesini tutmasına yarasa o da yetecek. Koşup ailesine anlatmasa her şeyi keşke. Neyse düzelecek hepsi unutma probisim ben akrebim hissediyorum :KK53:

Terapistte aynını diyor arkadaşlar işi heralde öyle diyeceğe getirdi ama kadın bana çaba anlamında bulduğu doneleri de test analizleri de söyledi. Ben burada ister istemez her şeyi kendi bakış açımla aktarıyorum sizler benim gözümden görüyorsunuz. Ve benim için orta düzeyde obsesyon depresyon belirtileri yoğun pasif agresyon var dedi. Belki bende sağlıklı aktaramıyorum. O ikimizide görüyor her ikimizinde açısını. Terapiste inanmayacaksam gitmem anlamsız o yüzden inanmak istiyorum 25 yıllık deneyim. Eşim bırakmazsa bende ümitliyim.

Normal insan burcu bu, anlatacak bir şey yok:)
çalışmayı sever, is yerinde terfi etmeyi kollar,, bir sunum görev vs falan varsa ya rol dağılımını o yapmak ister ya sunumda göz kamastirmak 😂😂 aslan insanını bol bol öv,ondan mutlusu olmaz. İlişkilerinde vermekten çok almayı bekler. Bir verdiyse en azından bir buçuk almayı Bekler yani. Sen gül verdiysen o şakayik versin , sen seviyorum dediysem o ölüyorum desin 😂😂 bir de oğlaklar düz insanlardır. Romantizmle çok işi olmaz ama aslan ve oğlak iciice gectiyse bir balansta gidiyor da olabilirler

Normal insan burcu ahahhahah patladım 😂😂 bizimkiler normal değil dimi 🥲

Normal insan burcu ahahhahah patladım 😂😂 bizimkiler normal değil dimi 🥲
Seninki de normal 😇 Bak ne güzel su var,ateş var...bir denge mevcut. ama eşininki hiç normal degil.
Üstelik her iki burcu da dişil diye adlandirilan burçlardan. Kadın olsa biraz fazla hassas ama yine de normal bir kadın olurdu ama erkeğe yakismiyor pek.
Aslında erkeğin ilişkide beklentisi, gösterdiği haller Venüs'ü ile alakalı (kadının da mars'i)
Bu adamın kesin Venüs'ü de böyle sacma bir burçtur:) ne bileyim, başaktir ,balık yengeç falandır. Ondandir böyle halleri.
Bu arada şeye şaşırdım, yengeç insanı yuvasını çabuk benimser .ben de yengecim bozcaadada üçüncü günümde fırıncı abi beni tanıdı. Kendimi sanki yedi göbek adali gibi hissettim,dönmek istemedim :) böyle bir aidiyetimiz olur yaşadığımiz yere. Her daim yuvamızi güzelleştirmeye çalışırız. Ama bu adamda o yok🙄🙄🙄 belki de kendini hala anasınım Evine ait hissediyor. Belki evle bir bağ kuramadi.
O bağı kursa evcimen bir yengeç olabilir.
Bilemedim ki🙄🙄🙄

Seninki de normal 😇 Bak ne güzel su var,ateş var...bir denge mevcut. ama eşininki hiç normal degil.
Üstelik her iki burcu da dişil diye adlandirilan burçlardan. Kadın olsa biraz fazla hassas ama yine de normal bir kadın olurdu ama erkeğe yakismiyor pek.
Aslında erkeğin ilişkide beklentisi, gösterdiği haller Venüs'ü ile alakalı (kadının da mars'i)
Bu adamın kesin Venüs'ü de böyle sacma bir burçtur:) ne bileyim, başaktir ,balık yengeç falandır. Ondandir böyle halleri.
Bu arada şeye şaşırdım, yengeç insanı yuvasını çabuk benimser .ben de yengecim bozcaadada üçüncü günümde fırıncı abi beni tanıdı. Kendimi sanki yedi göbek adali gibi hissettim,dönmek istemedim :) böyle bir aidiyetimiz olur yaşadığımiz yere. Her daim yuvamızi güzelleştirmeye çalışırız. Ama bu adamda o yok🙄🙄🙄 belki de kendini hala anasınım Evine ait hissediyor. Belki evle bir bağ kuramadi.
O bağı kursa evcimen bir yengeç olabilir.
Bilemedim ki🙄🙄🙄

Hep bana bırakmıyorsun ki eve kendimi ait hissedeyim derdi. Başa dönsek bugün bunun bir anda olmasını beklemezdim ben baştan sıkı tutmak istedim. Bayağı sıkı tuttum. Belki doğal akışta alışırdı. Ama evinimin düzenini akşam planlarımızı onun dışarda geçirdiği vakte göre ayarlamak istemedim. Hep öyle gider diye.

O da pek sever esnafla sohbet etmeyi tanıdıkların yanında ayak üstü yada blr akşam üstü sohbeti. Bir yere gitsek bir garsonla bile hemen abi kardeş muhabbetine girer. Kaynaşır sevilir o yüzden. Bazen dışardakilere gül dağıtıyoruz evde birbirimizi yiyoruz der. Çünkü bende dışarda pek yay burcuyumdur😇

X