ŞEKERSİZ BESLENME için birbirimize destek olalım

Listeler uzman bi diyetisyenin listeleri, ben onu baz alarak yapmaya çalışıyorum..
Her uzman o kadar farklı şeyler yazıp çiziyor ki bu konularda insan ne yapacağını şaşırıyor.

Ben kilo verirken kendime hiçbir şeyi kısıtlamadım, sadece kalori saydım ve spor yaptım, yani o zamanlar pasta da yedim börek de ama hep az.. o vakitler bu kadar çok beslenme çeşidinden bihaberdim, o yüzden kalori saymıştım..
Şu an başka bakıyorum olaya ama tamamen sizin gibi olmayı da beceremiyorum..
dıyetısyenlerınde kendı ıclerınde uzmanlık alanları var mesela ben hayatımda 1 kere dıyetısyene gıttım onda da 4 kılo aldım voleybol takımındaydım profosyonel spor yaptıgım ıcın uzmandan beslenme almak ıstedım gunde 5 dılım ekmek vardı ve 6 ögündu halbukı 6 ögün leptin katilidir, hucre yıkımına yol acar en fazla 3 ogun beslenmek gerekır ... ne kadar yersek okadar leptın dalgasını bozarız
kılo aldım ama 4 kg yag seklınde almısım sankı 8 kılo almıs gıbı sıstım

2 sene once ılk kılo vermek ıstedıgım zaman bu sebeple ıc hastalıklarına gıttım 42 genel tahlıl ıstedı chekup gıbı, ve tum ıc hastalıkları aynı seyı soyler. asla ekmek yeme karbonhıdratı sebzeden al kuruyemısten al leblebıden al ama asla ekmek yeme der, asla meyve yeme yıyeceksen mesela ham yesıl muz sabah yarım tane ve yanında mutlaka ayran yogurt falan tuket sonrada 1 saat yuru yoksa yeme der ıc hastalıkları ve kalp uzmanı tum proflar boyle soyler.

her dıyetısyen ıcın gecerlı degıl bazılarını tenzıh ederım. benım tanık oldugum ve gorduklerım bılgısayar programından hazır cıktıyı onunuze sermelerı zira aklı melakesı yerınde olan hıc bır beslenme uzmanı sekersız beslenmeye muz ekmek kuru meyve falan koymaz :)

ıc hastalıklarına gıtmenızı tavsıye ederım malum ınsan vucudu konusunda en uzman olanlar onlar :)

dıyetısyenlerınde kendı ıclerınde uzmanlık alanları var mesela ben hayatımda 1 kere dıyetısyene gıttım onda da 4 kılo aldım voleybol takımındaydım profosyonel spor yaptıgım ıcın uzmandan beslenme almak ıstedım gunde 5 dılım ekmek vardı ve 6 ögündu halbukı 6 ögün leptin katilidir, hucre yıkımına yol acar en fazla 3 ogun beslenmek gerekır ... ne kadar yersek okadar leptın dalgasını bozarız
kılo aldım ama 4 kg yag seklınde almısım sankı 8 kılo almıs gıbı sıstım

2 sene once ılk kılo vermek ıstedıgım zaman bu sebeple ıc hastalıklarına gıttım 42 genel tahlıl ıstedı chekup gıbı, ve tum ıc hastalıkları aynı seyı soyler. asla ekmek yeme karbonhıdratı sebzeden al kuruyemısten al leblebıden al ama asla ekmek yeme der, asla meyve yeme yıyeceksen mesela ham yesıl muz sabah yarım tane ve yanında mutlaka ayran yogurt falan tuket sonrada 1 saat yuru yoksa yeme der ıc hastalıkları ve kalp uzmanı tum proflar boyle soyler.

her dıyetısyen ıcın gecerlı degıl bazılarını tenzıh ederım. benım tanık oldugum ve gorduklerım bılgısayar programından hazır cıktıyı onunuze sermelerı zira aklı melakesı yerınde olan hıc bır beslenme uzmanı sekersız beslenmeye muz ekmek kuru meyve falan koymaz :)
teşekkür ederim bilgiler için.
sağlıklı olmaya çalışmak çok zor. şu an yazdıklarınızdan bunu anlıyorum.
evet leptin hormonu 4 saat açlıktan sonra salgılanmaya başlıyor bildiğim kadarıyla, bu durumda canan karatay hocayı dinlememiz gerekiyor.
ama böyle esnek listeler daha çok işimize geliyor :dondurma:

geçmiş olsun haşimatolu olmak çok zor iyi biliyorum bende haşimatoluyum çünkü bu hastalıkta ödem en büyük sorun bol su içmeli ve ilaçlarınızı aksatmamalısınız yediklerinize içtiklerinize de dikkat etmek zorundasınız malesef kilo vermek de çok zor biliyorum bende diyetisyen yardımı alıyorum hatırı sayılır bir kilo verdim 110 kiloydum 77 ye düştüm bir yılda ama sonra 10 kilosunu geri aldım bir hafta verip bir hafta alıyorum ama ödemim çok oluyor

siz kaç kilosunuz ve ne kadar verdiniz

mesajinizi yeni gördüm kusura bakmayin.
ben 1,72 boyunda 63 kiloyum yani söyle ramazan ayinda 59 ü gördüm fakat hemen iki gün de ben yine 63 e hatta 64 e cikabiliyorum.
öyle sürekli cok az yemem gerekiyor ki kilomu tutabileyim.
hic cok kilolu olmadim fakat yesem aliyorum. beni üzen bu 61 olsam yeter

ben de yemek yemeyi sevmiyorum. Sadece çikolata ile yaşayabilirim. Bu saatte öğlen yemeği vakti geçti, dolapta yemek var. Normalde ısıtıp da yemem. Gofret falan yerim. Akşama kadar öyle dururum. 33 yaşına geldim artık bir şeyleri düzeltme zamanı geldi

mesajinizi yeni gördüm kusura bakmayin.
ben 1,72 boyunda 63 kiloyum yani söyle ramazan ayinda 59 ü gördüm fakat hemen iki gün de ben yine 63 e hatta 64 e cikabiliyorum.
öyle sürekli cok az yemem gerekiyor ki kilomu tutabileyim.
hic cok kilolu olmadim fakat yesem aliyorum. beni üzen bu 61 olsam yeter

Estağfurullah önemli değil

Sizin kilonuz çok fazla değil biraz dikkat etseniz yeter

başka topiklerde bi macunda bahsediyorlardı, c life galiba adı.. bilginiz var mı onunla ilgili, belki onun bi faydası dokunur size.
duymuştum ama paket ürünlere güvenmiyorum arı sütü bal yaptım güvendiğimiz yerden aldı kp . harnup pekmezi aldı eşim şeker ilavesiz. birde hayıt otu içtim 2 kerede bunla hmile kaldım ama düşükle sonuçlandı

duymuştum ama paket ürünlere güvenmiyorum arı sütü bal yaptım güvendiğimiz yerden aldı kp . harnup pekmezi aldı eşim şeker ilavesiz. birde hayıt otu içtim 2 kerede bunla hmile kaldım ama düşükle sonuçlandı
Kan pıhtılaşma testi yapıldı mı ? İki düşğkten sonra doktor tavsiye eder normalde. Ben de pıhtılaşma var. İkinci gebeliğimde ilaç kullanmadığım için düşük yaptım

Kan pıhtılaşma testi yapıldı mı ? İki düşğkten sonra doktor tavsiye eder normalde. Ben de pıhtılaşma var. İkinci gebeliğimde ilaç kullanmadığım için düşük yaptım
yapıldı hafif derece var şuan coraspin kullanıyorum en basit tedaviyi de oluyorum.
drler kan sulandırıcı kullansan da bir garantisi yok diyorlar
Anladım. Dilerim daha fazla beklemeden güzel haber alırsınız.
amin canım

işte ben dönemsel değil hayatımın her döneminde uygulayabileceğim bir beslenme şekli istiyorum, en azından rafine şekersiz.....

ben zaten seninin diger ayarlarini sekersiz besleniyorum- ketojenik biraz daha agir oldugu icin (süt ürünleri vs. yasak, meyve yasak, belirli sebzeler yasak, tahillarin tümü yasak vs.) sadece 3-4 ay yapiyorum.
proteine yüklenmekte fazla saglikli degil.

Kızlar peki tatli istegimizi nasil bastırabiliriz.Ben akşamları eşimle çay keyfi yapmayı çok seviyorum cayın yanında mutlaka tatlı kek vs bisey olmalı.bos boş çay sevmiyoruz çayı şekersiz ictigimizden mi nedir yanina tatlı biseyler istiyoruz.esimde bende cayda şekeri bırakali 3..4 ay filan oldu ama hala alışamadık şekersiz çaya.🙄🙄

Kızlar peki tatli istegimizi nasil bastırabiliriz.Ben akşamları eşimle çay keyfi yapmayı çok seviyorum cayın yanında mutlaka tatlı kek vs bisey olmalı.bos boş çay sevmiyoruz çayı şekersiz ictigimizden mi nedir yanina tatlı biseyler istiyoruz.esimde bende cayda şekeri bırakali 3..4 ay filan oldu ama hala alışamadık şekersiz çaya.🙄🙄

Aşağıdaki gibi tarifler deneyebilirsiniz ama akşamları yine de bu tarz şeyler yemeseniz daha iyi olur.
Bu gibi tarifleri de gündüz bir dilim şeklinde tüketmek lazım.

Güzel bi kek tarifi Sema Özpekmezci'den;

🌸 2 yumurta
🌸 1⁄2 çb – 9 yk zeytinyağı
🌸 80 gr - 6 yk dut unu (kuru dutu rondodan çekerek de elde edebilirsiniz) benimki @naturelkapowders
🌸 5 yk sıcak su
🌸 2 yk kakao @superfood_naturiga
🌸 40 gr - 2 tepeleme yk badem unu, (bademleri rondodan çekerek de elde edebilirsiniz.) benimki @kocamaar
🌸 15 gr - 1 yk hindistancevizi unu @naturelkapowders
🌸 1/2 çk karbonat veya kabartma tozu
Dut ununu veya rondodan çekilmiş kuru dutu bir kasede sıcak su ile ıslatıyoruz. Böyle daha homojen oluyor.
2 yumurtayı çırpıyoruz. Dut püresini ve diğer sıvı malzemeleri ekliyoruz. İyice karıştırıyoruz. Sonra da katı malzemeleri ekliyoruz. Karıştırıyoruz. 15 cm civarı kek kalıbına koyuyoruz ya da muffin kaplarına döküyoruz. 160 derecede 30-35 dkda hazır.
Bir muz ve 1 yk kakaoyu rondodan geçirerek krema elde edip, üstünü süsleyip pasta gibi de yapabilirsiniz.

Soğan da şeker oranı yüksek mi

diger sebzelerle kiyaslaninca baya yüksek. ayni havuc, bezelye gibi.
100 gramda 4 gram seker bulunuyor (sogan).
havucta 5 gram
Bezelyenin seker orani düsük ama korbonhidrat orani baya yüksek, 11 gram

normal bir beslenme seklinde sorun degil tabiki ama ketojenik beslenme icin yüksek

diger sebzelerle kiyaslaninca baya yüksek. ayni havuc, bezelye gibi.
100 gramda 4 gram seker bulunuyor (sogan).
havucta 5 gram
Bezelyenin seker orani düsük ama korbonhidrat orani baya yüksek, 11 gram

normal bir beslenme seklinde sorun degil tabiki ama ketojenik beslenme icin yüksek

hmmm anladım canım cevap verdiğin için teşekkür ederim

Ben 20 günden fazla oldu bu şekilde beslenmeye gayret ediyorum..
Ayrıca haftanın 3 günü reformer pilates yapıyorum. Leslie benim için zor zamanların kurtarıcısı.. pilates paketim bittiğinde yürüyüşlere ağırlık vereceğim, o zaman yapabilirim.

şu an evet tam verdiğim 10 kiloyu koruyorum, ara ara alıyorum ama max 2-3 kg, sonra tekrar veriyorum..
benim amacım kilo vermek değil şu an vücudumdaki yağ oranını düşürmek, karın kaslarımı kuvvetlendirmek, çünkü hamile kalmak gibi bi planım var, sağlıklı olmak istiyorum.
bunun için 2 yıl önce 10 senelik sigara bağımlılığımdan kurtuldum.

Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

X