Seks olmadan evlilik hayatı mümkünmüdür?

eşimi çok sevdiğim için cinsellik oluyor zaten. cinsellik olduğu için onu sevmiyorum ki. hastalık olur bişey olur o zaman olmaz zaten ondada eşlerimizden vazgeçecekmiyiz. ne saçma.

cinsellik evliliğin önemli bir parçasıdır.
iki kişi birbirini çok seviyorsa ilgi sevgi şefkat hepsi varsa cinsellik gözardı edilebilir.
vazgeçilmezi değildir benim için..

Ben pek mumkun oldugunu dusunmuyorum.
Mumkun olması ıcın ancak bellı bır sartların ortaya cıkmıs olması gerekır.
Hastalık, gebelık, seyahat vs. gıbı gecıcı surecler olursa evet mumkundur.
Bırde bellı bır olgunluga yanı, yaslılık olarak nıtelendırebılecegımız doneme gelınmıs ıse mumkundur.
Aksı durumda mumkun oldugunu dusunmuyorum.
Evet, belkı bır yıl belkı bır kac yıl sorun edılmeyebılır.
Ya da sorun bastırılabılır.
Ancak kadın olsun erkek olsun bır muddet sonra bu konuyu sorun halıne getırecektır.
Cınsellıgın olmadıgı evlılıkler, bence cok saglıklı olmamakla beraber, sonucu genellıkle ayrılıkla sonuclanıyor.
Gorunurde anlasmazlık, kafa yapısı uyusmazlıgı gıbı nedenlerın temelınde aslında cınsel hayatlarındakı sorunlar yatıyor.
Bu nedenle ben, cınsellıgın; cıftler arasındakı bagın sureklılıgı ıcın kesınlıkle gereklılıgıne ınananlardanım.

Son düzenleme:
seks olmadan kesinlikle evlilik hayatı olmuyor
ben vajinismus hastasıydım ve beş sene eşimle ilişkiye giremedik
tabiki bunun verdiği huzursuzluk sıkıntılar bir yere kadar götürüyodu bizi
herşeyde tartışma kavga oluyordu
4 aydır bu hastalığı yenmiş bulunmaktayım ve sağlıklı cinsel hayatım var
kavga huzursuzlukta yok tabi
yani anladığım evliliğin olmaz olmazı cinsellikmiş kızlar

eşimi çok sevdiğim için cinsellik oluyor zaten. cinsellik olduğu için onu sevmiyorum ki. hastalık olur bişey olur o zaman olmaz zaten ondada eşlerimizden vazgeçecekmiyiz. ne saçma.

valla canım kadınların çoğu buna katlanır ama erkeklerin napalım kaderimiz deyip oturacağını hiç sanmıyorum

bencede olmaz düşünemiyorum yani ama insan zamanla cinsellikten soğuyo nedenin bilmiyorum

X