Selam herkese , ara ara aklima takilan bir soru var ? Evlilik yasi ?

mercandedee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
477
105
36
Ben 27 yasinda evlendm. Aslinda istedim cocuklarm olsun vs vs. Yasimin gittgni dusundum. Su an 31 oldum ve cocuklarim oldu . Ama bazi arkadaslarim hala bekar ve tabi insan dunki aklini begenmiyor. Keske diyorum bu yaslarda evlenseymisim. Kariyer yapip daha cok gwzseydim
Cocuk daha gec yapsaydim diye düşünüyorum. Hatta annelik garip geliyor bazen . Degisik dusunceler geliyor ve cok mutsuz oluyorum. Uzun suredir evdym cocuklardan dolayi ama ins seneye calisacagim. Gec kaldigimi düşünüyorum is icin arkadazlarim yillardir sigortali calisti bense sadece 2 yil. Yillarimib bosa gectigini düşünüyorum ve bu dusunceler cok uyuyor beni. Sizlerden tavsiye istiyorum rahatlamak icin , 27 de evlendim diyorum . 33 te de evlenseydm bu yillar gececekti nazil olsa diyorum rahatlamakiicin. Ev hanimligi basit geliyor ve ise yaramaz hissediyorum:KK43:(( zira üniversite okudum ogretmenim. Yurtdisindym. Keske diyorum turkiyede kalip memur olsaydim:KK43: yillarim bosa gecmis gibi. 27 yas okadar erken geliyoki simdi dusununce evlilik icin. Cocukmusum daha

Son düzenleme:
Insan dinamik hayata bakis acisi hep degisiyor. Su an boyle hissediyorsunuz ama belki on sene sonra da cocuklariniz buyudugunde iyiki boyle olmus diyeceksiniz. Gecmisi degistirebilir misiniz? Hayir. Kendinizce gereken dersleri cikarmissiniz bundan sonra onunuze bakarsiniz, kariyerinizi ilerletirsiniz.
Evet o zaman baska sebeblerde vardi evlendim. 27 yas su an cok kucuk geliyor. Hele 33 lerinde evleneni gorunce ne guzel diyorum ne akillilar. Ben cocuk bakiyorum evde. Calisp para kazanmk istiyorum ama cok gec kaldim sigorta m cok az odendi. Bunun icin bile cok üzülüyorum

Lutfen yanlis anlamayin ama biraz dramlastiriyorsunuz durumu. Insanlar 33 yasinda sifirdan kariyer insa ediyor, yeniden universiteye basliyor vs vs. Siz bu yillari bombos gecirmemissiniz ki, yurtdisina tasinmissiniz en kotu olasilikla dil ogrenmissinizdir. Kendinizi sevin ve bu kadar baskalariyla kiyaslamaktan vazgecin. Kiyas mutsuzluk getirir.

Lutfen yanlis anlamayin ama biraz dramlastiriyorsunuz durumu. Insanlar 33 yasinda sifirdan kariyer insa ediyor, yeniden universiteye basliyor vs vs. Siz bu yillari bombos gecirmemissiniz ki, yurtdisina tasinmissiniz en kotu olasilikla dil ogrenmissinizdir. Kendinizi sevin ve bu kadar baskalariyla kiyaslamaktan vazgecin. Kiyas mutsuzluk getirir.
Iki dil biliyorum . Ama kendimi gec kalmis hissediyorum. Ne sigorta var ne is. Cocuk bakiyorum. Kimisi cocuga hasret kimisi is ister. Sanki bekar kalip calisip oyle yasamak daha guzel olurdu:KK43: . 27 yasibda insanlar keyfine bakiyor artik evlilik I 30 lardan sonra dusunuyolar.

Ben 27 yasinda evlendm. Aslinda istedim cocuklarm olsun vs vs. Yasimin gittgni dusundum. Su an 33 oldum ve cocuklarim oldu . Ama bazi arkadaslarim hala bekar ve tabi insan dunki aklini begenmiyor. Keske diyorum bu yaslarda evlenseymisim. Kariyer yapip daha cok gwzseydim
Cocuk daha gec yapsaydim diye düşünüyorum. Hatta annelik garip geliyor bazen . Degisik dusunceler geliyor ve cok mutsuz oluyorum. Uzun suredir evdym cocuklardan dolayi ama ins seneye calisacagim. Gec kaldigimi düşünüyorum is icin arkadazlarim yillardir sigortali calisti bense sadece 2 yil. Yillarimib bosa gectigini düşünüyorum ve bu dusunceler cok uyuyor beni. Sizlerden tavsiye istiyorum rahatlamak icin , 27 de evlendim diyorum . 33 te de evlenseydm bu yillar gececekti nazil olsa diyorum rahatlamakiicin. Ev hanimligi basit geliyor ve ise yaramaz hissediyorum:KK43:(( zira üniversite okudum ogretmenim. Yurtdisindym. Keske diyorum turkiyede kalip memur olsaydim:KK43: yillarim bosa gecmis gibi. 27 yas okadar erken geliyoki simdi dusununce evlilik icin. Cocukmusum daha
Ev hanımlığı basit birşey değil asla çocuklara annelik yapmak onların herşeyiyle birebir ilgilenmek sevgiyle ilgiyle büyütüp topluma ahlaklı bir şahsiyet yetiştirmek her yiğidin harcı değil annelik ev hanımlığı en ama en kutsal meslektir doğurup çocukları kreşe atmakla anne olunmuyor kusura bakmayın o çocukların paraya bakıcı ya değil anneye ihtiyacı var. O küçümsediğiniz mesleği şuan herkes hakkıyla yapamadığı için çok kötü bir nesil yetişmekte malesef. Bu küçümseyişinizle bütün ev hanımlarına hakaret etmiş olup bir özür borçlusunuz

Ben 27 yasinda evlendm. Aslinda istedim cocuklarm olsun vs vs. Yasimin gittgni dusundum. Su an 33 oldum ve cocuklarim oldu . Ama bazi arkadaslarim hala bekar ve tabi insan dunki aklini begenmiyor. Keske diyorum bu yaslarda evlenseymisim. Kariyer yapip daha cok gwzseydim
Bence şartlar elveriyorsa erken çocuk daha iyi, yoksa çocukların en çok desteğe ihtiyaç olduğu zaman yanlarında olamayabiliyorsun

Cocuk daha gec yapsaydim diye düşünüyorum. Hatta annelik garip geliyor bazen . Degisik dusunceler geliyor ve cok mutsuz oluyorum. Uzun suredir evdym cocuklardan dolayi ama ins seneye calisacagim. Gec kaldigimi düşünüyorum is icin arkadazlarim yillardir sigortali calisti bense sadece 2 yil. Yillarimib bosa gectigini düşünüyorum ve bu dusunceler cok uyuyor beni. Sizlerden tavsiye istiyorum rahatlamak icin , 27 de evlendim diyorum . 33 te de evlenseydm bu yillar gececekti nazil olsa diyorum rahatlamakiicin. Ev hanimligi basit geliyor ve ise yaramaz hissediyorum:KK43:(( zira üniversite okudum ogretmenim. Yurtdisindym. Keske diyorum turkiyede kalip memur olsaydim:KK43: yillarim bosa gecmis gibi. 27 yas okadar erken geliyoki simdi dusununce evlilik icin. Cocukmusum daha2
Ben 19 yaşında evlendim 2 çocuğum var 12 yıllık evliyim ve kendim baktım çocuklarıma pişman değilim onlarla geçirdiğim zaman çok değerli kendinizi kıyaslamayın başkalarıyla 33 de evlenseydinde kendine mutsuz olmak için Bi neden bulurdun bardağın dolu tarafını gör zaman çok değerli 27 yaş erken bi yaş değil evlilik için 10 yıl sonra çocuğun büyüdüğü zaman iyiki diyeceksin

Eşinizi seviyor musunuz?

Boşanıp çocukları iade edemeyeceğinize göre boşuna kendinizi harap etmeyin. 30una gelince de evde mi kaldım diye dertleniyor burada konu açanlar.

Sigorta diyorsanız, zaten 60 yaşında emekli olacağız, o güne kadar primlerinizi doldurursunuz.

Pandemi, eve tıkılı kalmak falan derken hepimizin psikolojisi bozuldu, kurup kurup dertleniyoruz...

Ev hanımlığı basit birşey değil asla çocuklara annelik yapmak onların herşeyiyle birebir ilgilenmek sevgiyle ilgiyle büyütüp topluma ahlaklı bir şahsiyet yetiştirmek her yiğidin harcı değil annelik ev hanımlığı en ama en kutsal meslektir doğurup çocukları kreşe atmakla anne olunmuyor kusura bakmayın o çocukların paraya bakıcı ya değil anneye ihtiyacı var. O küçümsediğiniz mesleği şuan herkes hakkıyla yapamadığı için çok kötü bir nesil yetişmekte malesef. Bu küçümseyişinizle bütün ev hanımlarına hakaret etmiş olup bir özür borçlusunuz
Tam aradığım cevap derken mahvetmişsiniz mesajı. Normalde çalışan bi insandım cocuk olunca işi bırakmak zorunda kaldım çocuğum biraz daha büyüsün tekrar başlıcam insallah.
Benim için çalışan bi kadın neyse ev hanımıda odur. İkisinin hiç bi farkı yoktur. Ev hanımlıgı çok zor ama en az onun kadar çalışan kadının işide zor. Kohu sahibine ev kadınlarına hakaret ettin demişsiniz. Sizde aynı şekilde çalışan kadınlara hakaret etmişsiniz. Ne yani siz iyi çocuk yetistiriyosunuz ben çalıştığım için kötü çocuk mu yetistiriyorum? Aksine ben Çocuğuma daha iyi bi hayat sunabilmek için calişcam eminim bütün çalışan anneler benim gibi düşünüyordur

Ben 30 da evlendim (okullar bitti uzmanlık iş hepsi ok) anne oldum ve ilerleyen yıllarda işi bıraktım kendi isteğimle. Bir arkadasım da basarılı bir Dr olmuş. Nette farkettim özelden mesaj attım (üniversiteden sonra hiç haberleşmemiştim) bulunduğu sehirde asırı seviliyor ayrıca güzelleşmiş bekar yasıyor hayvanı var maddiyat zaten iyidir. Ben de artık ev hanımıyım dedim😂 ben de alanımda uzmanım ve de elinin tersiyle itilecek bir brans değil aslında. Arkadasım dedi ki. Herseyi var ama tek bir cocugun olsaydı. Ne yazık ki geciktim sen en doğrusunu yapmışsın.
Sonucta hayatımızın her asanasına müdahale edemiyoruz. Bazı seyler kısmet ama 27 de evlenmesenix çalışsanız arzu ettiğinizde iyi bir evlilik yapacagınızın garantisi varmı? Cocuk olacagının garantisi var mı? Düzenli bir hayat cocuklar ve de refah düzeyi izin yine böyle olacagı hayatınız olacak mıydı?
Bence var olanlara odaklanın. Bulunduğunuz yerde yapacak işler vardır onlara yoğunlasın.
O arkadaslarınızın size özenmediğini veya özenmeyecegini nereden biliyorsunuz

Tam aradığım cevap derken mahvetmişsiniz mesajı. Normalde çalışan bi insandım cocuk olunca işi bırakmak zorunda kaldım çocuğum biraz daha büyüsün tekrar başlıcam insallah.
Benim için çalışan bi kadın neyse ev hanımıda odur. İkisinin hiç bi farkı yoktur. Ev hanımlıgı çok zor ama en az onun kadar çalışan kadının işide zor. Kohu sahibine ev kadınlarına hakaret ettin demişsiniz. Sizde aynı şekilde çalışan kadınlara hakaret etmişsiniz. Ne yani siz iyi çocuk yetistiriyosunuz ben çalıştığım için kötü çocuk mu yetistiriyorum? Aksine ben Çocuğuma daha iyi bi hayat sunabilmek için calişcam eminim bütün çalışan anneler benim gibi düşünüyordur
Aynen.
Ev hanımı olup da cocugunu basından atan da çok anne var. İlk işi jrese alıştırıp evde de eline full tableti tutustur.
Ev hanımı mükemmel anne.

Şöyle düşünün çoğumuz zaten 5-10 sene sonra şimdiki aklımızı beğenmeyip keşke şöyle yapsaymışız ne diyeceğiz ve siz 10 sene sonra yine şimdiki yaşınıza üzülebilirsiniz hiçbir şey için geç değil inanın 28 oluyorum Haziran’da ikinci üni için hazırlanıyorum bazen diyorum ki ya geç mi oldu sonra durup zaten geç oldu diye diye 28 i gördüm daha ne bekliyorum diyorum sizde böyle düşünün geç oldu diye diye bu zamana geldik sigortalı daha uzun çalışsaydınız yurt dışında işe yarar mıydı mutlu olur muydunuz bilmem ama orada sıfırdan başlayın her şeye hayata yeni bir ülke yeni bir deneyim bundan 10 sene sonra keşke 33ümde diyeceğiniz ne varsa yapın

X