Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

haklısınız annesine bakmasın ne hali varsa görsün açmı kalır susuz mu kalır kanepemi kemirir ne yerse yesin yada gidip çalışsın meslek sahibide degilmiş ama ögrensin ne yaparsa yapsın karısını rahat yaşatsın yeter allahım sen kimseyi kimseye muhtaç etme yarabbi ama herkes yaşlanacak herkes kimse genç kalmayacak ben çalışıp kendime bakarım diyenler dua edinde elden ayaktan düşürmesin rabbim

Benim yaptığım yorumla sizinkinin alakası ne?

Siz “nerden biliyorsun 2000 TL vereceğini” yazmıştınız ben de koşullar düşünülünce aşağı yukarı bu sonuca varılabileceğini izah etmeye çalışmıştım.

Siz “nerden biliyorsun 2000 TL vereceğini” yazmıştınız ben de koşullar düşünülünce aşağı yukarı bu sonuca varılabileceğini izah etmeye çalışmıştım.

Alakasini soyleyeyim, demagoji 😄

Konuyu en bastan okuyun. Eski sevgili hicte oyle demiyo annem sersin poposuni ben ona bakcam sen calisirsan senin parandan da anneme harcicam diyo. Emekliliği hakedicek kadar calisir kadin sonra calismaz o zaman zaten anaya babaya herkes bakar günümüz insanlar emekli olmak icin 65 yaşına kadar çalışmak zorundalar.
Bende ona takıldım zaten en başta dedikleri ile sonradan eklenenler birbirini tutmuyor

Kesinlikle daha evlenmeden birseyleri sorgulamak filan asla yapilmamali "belkilerle, acabalarla" evlensin, evlenince ne oldugunu gorur zaten öncesinde hesap etmeye, dusunmeye ne gerek var. Hoşuna gitmezse boşanir cok basit birsey boşanmak cunku.
iyide ilerde ne olacagını nerden bilebilirki varsayımlar üzerine yaşamanmaz örnegin sizin eşiniz annesini sizin eve getirebilir aynı evde yaşayabilirsiniz o zamn öyle olması gerekebilir ee önceden planlamadınız demi bunu ne olacak şimdi bence yanlış filir gelecegini düşünecek elbette ayrılmayı seçmiş işine geleni kabul eder gelmeyeni etmez böyle de bi hakkı var benim savundugum anneye bakma meselesi gerekirse kız da olsa erkekte olsa annesine bakmalı zorunluluktan mecburiyetten degil annesi oldugu için sevdigi için bakmalı ben bu savunuyorum

varsayım ile konuştunuz yani ya kadın oglum bi kiramı ver yeter derse neden burasını düşünmüyorsunuz ya annesi atmamaz ki bütün sorumlulugunu istesede alamaz da yardım edemezmi annesine kötü bi kadın mı nerden biliyoruz kendisi yok allahı var degilmi biz sadece konu sahibini dinledik

iyide ilerde ne olacagını nerden bilebilirki varsayımlar üzerine yaşamanmaz örnegin sizin eşiniz annesini sizin eve getirebilir aynı evde yaşayabilirsiniz o zamn öyle olması gerekebilir ee önceden planlamadınız demi bunu ne olacak şimdi bence yanlış filir gelecegini düşünecek elbette ayrılmayı seçmiş işine geleni kabul eder gelmeyeni etmez böyle de bi hakkı var benim savundugum anneye bakma meselesi gerekirse kız da olsa erkekte olsa annesine bakmalı zorunluluktan mecburiyetten degil annesi oldugu için sevdigi için bakmalı ben bu savunuyorum

Yaşayamam. Kaynanamin eşimden başka oglu ve kizlari var. Evlenmeden once de konuştuk bunlari.
Oyle bir dunya yok yani aldim getirdim annemi diye birsey olamaz.
Kaldi ki konu sahibinin konusunda ne olacagi gayet belli zaten, adam acik acik soylemiş anneme ben bakacagim, herseyini ben karsilayacagim diye daha bunun üzerine "belki yapmaz, belki vermez" diyip evlenmek akıl mantik işi degil.

ahahahahasdffds :KK45: konu sahibinin kv si poposunu kaldırıp çalışmak zorunda kalacak diye "kanepe mi kemirsin bu kağdııncağızzzz " diye ağıt yakanlar olmuş ya :rolleyes: ben de kim bu beni seri eksileyenler diyorum, gözardını açınca okudum:-)yemin ediyorum şok oldum:KK57: ne merakli milletmişiz başkasının kanını emmeye ....Allahtan @youandi tekmeyi vurdu da oğlunu 7 yıl babaannesine bırakıp giden bu mükemmel anne! mağdur olmadı gencecik yaşında

şu yazdıklarımı sürekli begenmeyen belirli arkadaşlar özelden nasıl yazmamı istiyorsunuz yazında öyle yazıyım ne haddime kendi fikirlerimi söylemek degilmi sizinkileri söyleyim allah aşkına özelden yazın yazmam gerekenleri
Hanimefendi, iyi misiniz? Seri eksileyen sizsiniz. Tovbe yarabbim.

varsayım ile konuştunuz yani ya kadın oglum bi kiramı ver yeter derse neden burasını düşünmüyorsunuz ya annesi atmamaz ki bütün sorumlulugunu istesede alamaz da yardım edemezmi annesine kötü bi kadın mı nerden biliyoruz kendisi yok allahı var degilmi biz sadece konu sahibini dinledik

Varsayım değil. Konu sahibinin sevgilisi açıkça annem çalışmayacak, annemin tüm ihtiyaçlarını ben karşılayacağım, iki ev geçindireceğiz demiş. Biz ancak hayatın olağan akışından yola çıkarak (kira, beslenme, giyinme ihtiyaçları) aşağı yukarı bir tutar belirleyebiliriz kafamızda. Ki buna da gerek yok; bir evi geçindirmek işte.

Elbette konu sahibinin sevgilisi istediğini yapabilir. Ama konu sahibi de evlenmek zorunda değil. Çalışıp da emeğinin karşılığı olan parasını tek başına da yiyebilir pekala.

Edebiyat parçalayan sözde kayınvalide taraftarlarına sesleniyorum kendi k.validenize çok değil ayda 500 tl verin kadincagizlar mutlu olsun geçimleri kolaylassin yada ihtiyaçları yoksa bile kollarına bilezik falan yapsınlar...😊hariçten gazel okumak kolay konu sahibinin yerinde olsalar hepsi topuklayip kacar.uzaktan duyar kasmak 45 yaşındaki kadına garip anam ,çilekeş anam muamelesi yapmak kolay tabi

Edebiyat parçalayan sözde kayınvalide taraftarlarına sesleniyorum kendi k.validenize çok değil ayda 500 tl verin kadincagizlar mutlu olsun geçimleri kolaylassin yada ihtiyaçları yoksa bile kollarına bilezik falan yapsınlar...😊hariçten gazel okumak kolay konu sahibinin yerinde olsalar hepsi topuklayip kacar.uzaktan duyar kasmak 45 yaşındaki kadına garip anam ,çilekeş anam muamelesi yapmak kolay tabi

haklısınız annesine bakmasın ne hali varsa görsün açmı kalır susuz mu kalır kanepemi kemirir ne yerse yesin yada gidip çalışsın meslek sahibide degilmiş ama ögrensin ne yaparsa yapsın karısını rahat yaşatsın yeter allahım sen kimseyi kimseye muhtaç etme yarabbi ama herkes yaşlanacak herkes kimse genç kalmayacak ben çalışıp kendime bakarım diyenler dua edinde elden ayaktan düşürmesin rabbim
Bacım bi sakin ol, daha gebeliğin başındasın. Doğdu, yürüdü, ilkokulu bitirdi.. filan derken en az 10 yıl var senin bebenin elinin ekmek tutmasına, acele etme be yav, bi doğsun çocuk....Korkma :KK59: kimse engel olmaz, doya doya sömürürsün hayırlısıyla

Bacım bi sakin ol, daha gebeliğin başındasın, doğdu, yürüdü, ilkokulu bitirdi filan derken en az 10 yıl var senin bebenin elinin ekmek tutmasına, acele etme be yav, bi doğsun çocuk....Korkma :KK59: kimse engel olmaz, doya doya sömürürsün hayırlısıyla
Bizim millete çalışmak çok ağır geliyormus ben bunu anladim ...su hayat pahaliliginda bile calismamayi çılgınlar gibi savunuyorlar 45 yaşi elden ayaktan düşmüş gibi lanse ediyolar ülkenin kadınlarının çoğu bu şekilde düşünüyor demekki sonra istatistiklerde kadınların çalışma hayatına katilim oranı neden az çıkıyor diyoruz nedeni bu işte...

X