Sevgilime çok büyük bir yalan söyledim

moon_lin8

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2016
36
10
30
Hepinize merhaba arkadaşlar. Çevremden bunu kimseye anlatamam ama anlatmazsam da içim rahat etmeyecek. Sizinle paylaşırsam rahatlarım diye düşündüm ve üye oldum. Söylediğim yalandan ötürü çok pişmanım.O günler de moralim bozuktu her şeyin üst üste geldiği bir dönemdi.Benim 2 buçuk yıllık bir ilişkim var,nasipse seneye söz düşünüyoruz.Ama şöyle ki söylediğim yalan yüzünden uykularım kaçar hale geldi şu sıralar,bu yalanı söylediğim de 5 aylık falan sevgiliydik.Sevgilim oturduğunuz ev sizin mi deyince bende evet deyivermiştim, sakladım kira olduğunu. Aslında saklamazdım ama sevgilimle geleceğe yönelik planlarımız da sevgilim hep derdi ilk işim ev almak , kirada oturamam,kirada oturmak çok kötü bir şey derdi. Hani kirada oturanları küçümsemiyor ,o yapıda bir insan değil,sadece ben kirada yapamam demek istiyor ama büyük de konuşmamak lazım der hep, zaten sevgilim de zengin değil düğünümüzü bile kendi yapacak,babasının maddi durumu yeterli değilmiş.(Yani neden yalan söyledin sevgilin çok mu zengin diyecek olursanız diye belirtmek istedim.)Aslında babamın maddi durumu iyi, iyi de bir işi var,banka da parası var ev alacak kadar ama ev almıyor, erteliyor almayı, istese kredisiz alabilir.Seneye alacağım dedi ama bakalım. Bizim o kirada oturduğumuz evden taşındık kentsel dönüşüm nedeniyle,yakında da teslim edilecek sahiplerine evler.Sevgilim bana geçenlerde ne kadara satacaksınız dedi, bende geçiştirdim. Sevgilime bu gerçeği itiraf etmek istiyorum ama çekiniyorum kızlar,o çok iyi bir insan,böyle yaparak onun güvenini kırar mıyım diye düşünüyorum, o bana çok güvenir, bende ona. Çok pişmanım böyle bir yalan söylediğim için, ayrıca ailesi falan da biliyordur (güya)evimiz olduğunu.En çok çekindiğim nokta da bu, ailesinin karşısında yalancı duruma düşmek istemiyorum.Sevgilimle konuşup aramızda kalması gerektiğini söyleyeceğim,ilerde evlilik olursa da nasipse ailemle bu söylediğim yalanı paylaşıcam,onlar benim küçük düşmemem için durumu çaktırmazlar ailesine,sattık derler konu açılırsa.Ama açılmaz umarım. Durum böyle kızlar, beni eleştirebilirsiniz,haklısınız,bende kendimi eleştiriyorum, ağlıyorum çoğu zaman , çok pişmanım ama her şey insanlar için, bir hata yaptım. Durumu sevgilimle konuşacağım ama o konuyu açmadan bir şey demeyi düşünmüyorum, bana bu konuda fikir verirseniz sevinirim, şu an böyle bir derdi yazmak benim için utanç verici ama sizden başka kimseyle paylaşmaya cesaret edemedim.

Hiç söyleme yada evi satın alma niyetimiz vardı sen fiyatını sorunca bende gittim sordum meğer almamışız de. Ya da senin kiralık evle ilgili fikirlerini dduyunca saf gb bizim dedim de gül. Ciddi bir hata yaptığını düşündürtme ki o da düşünmesin. Üstünde durmadan söle geç

Çok gereksiz bir yalan olmuş (Gerçi bir yalanın ne kadar gerekli olabileceği de tartışılır ya)

Senin yerinde olsam, böylesi bir durumda açık açık konuşmayı tercih ederdim, hatta uzatmazdım bile senin sakladığın kadar.
"Niçin bir an böyle konuştum bilemiyorum ama sana söylemeye de utandım, unutulur gider diye bekledim." gibisinden bi girizgah ile anlatabilirsin buraya yazdığın gibi. 2 senelik bir ilişki diyorsun sonuçta.

Bir çıkış daha var, yalanı örtmek için yalan söylemek. Aileni de dahil ederek:
"Ev konusunda babamlar bazı problemler yaşamışlar galiba benim de haberim yok, konuyu hiç açmıyor babam." üzerinden türeterek konuyu tamamen kapatan bir yalan. Yine de tercih etmezdim bu şıkkı, hoş değil.

Ama anlayamadığım nokta, 2 senelik bir ilişkide ev sizin mi değil mi, evle ne yapacaksınız, ne kadara satacaksınız, kentsel dönüşümdü ıcık cıcık... Bunlar niçin bu kadar çok dillendirilmiş? Sevgilinin bir beklentisi olabilir mi ailenin mülkiyeti üzerine?

Aman canım.ne yani.şuan bişey söyleme.ev alırsanız şayet öteki kira idi ev aldık dersiniz.sıkmayın canınızı

Ona ne sizin evinizden? Bence hic kurcalama, unutulup gitti zaten 2 sene olmus. Aileni böyle birsey icin gercekten yalan mi söyleteceksin? Yapma Allah askina. Böyle birseyden dolayi araniz bozulacaksa, vur tekmeyi adama gitsin.
Unutulup gitmedi işte daha geçen gün ne kadara satacaksınız dedi.

Evin bizim olduğunu biliyor, şimdi almamışız dersem saçma olur ..

Evet çok gereksiz bir yalan ,çok pişmanım. Bir anlık hata işte ağzımdan öyle çıkıverdi. Sevgilimin beklentisi olacağını sanmıyorum ama şimdi orası 2 -3 kat fazla değerli, merak ediyor olabilir...

Evinizin olduğu bilgisi neden sevgilinizin ailesine kadar gitmiş ki çok gereksiz. Açık açık söyleyin o an düşünmedim evet dedim sonra da gerçeği söylemeye çekindim diye.

Ona ne sizin ailenizin evinden evin parasından satışından? Çok anlamsız.

Belki "Bir daire de bize çıkar mı" beklentisidir bu.
Bana masum bi merak gibi gelmediği için sormak istedim.

Gitmiştir illa ki ,oturduğumuz yerden taşındık ailesi de biliyor taşındığımızı, neden taşındılar diye sorduklarında söylemiştir kentsel dönüşüm olayını..

Belki "Bir daire de bize çıkar mı" beklentisidir bu.
Bana masum bi merak gibi gelmediği için sormak istedim.
Sevgilimi tanıdığım kadarıyla o karakter de olduğunu düşünmüyorum . Ama böyle arada sırada sorması beni geriyor söylediğim yalandan ötürü.

Sevgilimin kötü niyetli sorduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Normal öyle düşünmen. Ben ne düşündüğümü söyleyeyim mi?

Kentsel dönüşüme giren evin fiyatı muhtemelen yükseldi, onu satar da iki ya da üç ev alırsınız falan diye ümit ediyor gibi geldi bana. Evlenince kira derdi olmayacak hazır eve konacağız mantığı.

Ailenin mal varlığı, birikimleri ne sevgilini ne sevgilinin ailesini ilgilendirmez.
Asıl sevgilin tarafından sürekli konu edilmesi hiç hoş değil. Normal hiç değil.
İnsanların içten içe çıkarı yoksa merak konusu yapmazlar bu tür şeyleri benden söylemesi.
Size gelince etmişsiniz bir cahillik hoş olmamış.
Ama bu aşamada artık geçiştirerek cevap verin.
Onu hiç ilgilendirmeyen bir konu neticede bu, ona ne diyorum başka birşey demiyorum.

Bana da iyi niyetli bir soru gibi gelmedi. Ona ne ki evi satıp satmayacağınızdan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…