Saç Uzatma Yöntemleri şiirin sac uzatma günlüğü olsun bari

Hiç kesmedim canım uçlardan bile almadım. Bazen kaş makası ile dolaşan yerleri kendim kesiyorum. Kuaföre gidersem kısaltır. Daha Sutyen cizgisine Yeniii degdi. Oda sadece bir tutami . Cok kAtli kesim Benim ki. Cam terebenti Kullanma derim . Ben her denedigimde kuruttu. Bende yaza kadar sadexe Hindustan Cevizi yağı deneyecegim. Su an hardal kuru yapiyorun. Bari bi kuru tamam yapayim.
Tamamlarsın canım artık bu kürü bu sene ikimizde yapıyoruz azimle bakalım. Ben de simdi hc diplere uçlara hindistan cevizi yağı uyguladım.hc nın sampuaninl da kullanıyordum ama saç dillerimi yağdan arindirmadigini farkettim . Urban in keratin ve biyotin li şampuanı ve saç tonigini aldim dün bugün de onunla yıkadım. Bakalim nasıl olacak bir de buna geçiş yaptım . Habire bisey yapıyorum. Hafta da bir yapıyorum bakımlarımı 3 haftadır eskiden 2 kere yapiyordum. Biraz dinlensin sanirim cok yoruyorum. 2 olunca şimdilik uçlar alınınca az düzeldi ama 1 ay var maksimum sonra yine kirildikca incelecek. Ben yine alacağım uçlardan kısır döngü oldu o yüzden uzamıyor gibi görünüyor. Nerdeyse 7 ay oldu saclarimi boyatali diplere bakınca 10 11 cm uzamış görünüyor ama uçlar aynı verileri göstermiyor.

20180101_202318.jpg

Iste haziran başı ve şimdiki saçlarım sanki hiç uzamamış gibi görünüyor oysaki sol daki ilk boyandiginda çekildi ve dipler komple kumral renk boya sağdaki koyu renk saçlar kendi saçlarım. Ama uçlardan çok aldim doğal olarak aynı boyda gibi görünüyor .

kuzucum bırak artık şu sarıyı. valla canına yazık. o kdar emek harcıyorsun. evet canım saçlarımız şu an aynı boyda. benim mayıs doğum günüm belkimmm belime gelir. sihirli fasulye gibi:)) yemin ederim sütyen boyundan bende nefret ediyorum. mübarek tıkanma noktası gibi. saten 5-6 cm aşagısı bel. rüya gibi. o kdar uğraştım o kadar emek harcadımki hiç ulaşamayacakmış gibi hissediyorum

kuzucum bırak artık şu sarıyı. valla canına yazık. o kdar emek harcıyorsun. evet canım saçlarımız şu an aynı boyda. benim mayıs doğum günüm belkimmm belime gelir. sihirli fasulye gibi:)) yemin ederim sütyen boyundan bende nefret ediyorum. mübarek tıkanma noktası gibi. saten 5-6 cm aşagısı bel. rüya gibi. o kdar uğraştım o kadar emek harcadımki hiç ulaşamayacakmış gibi hissediyorum
Aynen valla çok uğraşıyorum ama bir bakıyorum uçlar ölmüş kestirmeyip ne yapayim mecbur kesiliyor. Ama artık 7 aydır boyamadım en azından hazirana kadar ellemeyim diyorum dayanabilirsem baya fark edilir boya gelecek yeni yeni toparlıyor. Bir çılgınlık yapmamak için zie tutuyorum kendimi

Aynen valla çok uğraşıyorum ama bir bakıyorum uçlar ölmüş kestirmeyip ne yapayim mecbur kesiliyor. Ama artık 7 aydır boyamadım en azından hazirana kadar ellemeyim diyorum dayanabilirsem baya fark edilir boya gelecek yeni yeni toparlıyor. Bir çılgınlık yapmamak için zie tutuyorum kendimi
benim de haziranda saç uzatmaya başlayalı 3 yıl olacak. bezdim yeminlen. diyorum ya bel artık hayal gibi geliyor. yaptığım masrafın haddi yok. şuu yağ i geliyormuş diyolla koştur koştur alıyorum ben hayatımda hindistan cevizi yağı neyin hayatta bilmezdim. hc yi demiyorum bile:)) ha bu arada hc şampuan benim saçlarımı çok kuruttu 750 ml almıştım valla yarısı duruyor. beğenmedim. 13.95 lik fiyatı olan otacı onu 5 e katlar. saç kremini de diplere sürmeyin diyorlar . 35 tl bit kadar kutusu. o yüzden sadece yağ kısmı bana yeterli :))

benim de haziranda saç uzatmaya başlayalı 3 yıl olacak. bezdim yeminlen. diyorum ya bel artık hayal gibi geliyor. yaptığım masrafın haddi yok. şuu yağ i geliyormuş diyolla koştur koştur alıyorum ben hayatımda hindistan cevizi yağı neyin hayatta bilmezdim. hc yi demiyorum bile:)) ha bu arada hc şampuan benim saçlarımı çok kuruttu 750 ml almıştım valla yarısı duruyor. beğenmedim. 13.95 lik fiyatı olan otacı onu 5 e katlar. saç kremini de diplere sürmeyin diyorlar . 35 tl bit kadar kutusu. o yüzden sadece yağ kısmı bana yeterli :))
Aynen kuzu ne hindistan cevizi yağı ilik kuru sogan suyu yok efendim o markası bu markası 3 yıl önceye kadar bir şampuanla yıkar çıkardım. Sac serumu bile kullanmadım bu ana kadar ne olduysa saçlarım sarı olduktan sonra oldu. Dur bakalım şu elimdeki yağlar da bitsin belki de çok uğraşıyoruz saçlarla ama şu varki ben saçlarımın belli bir boydan sonra uzamadigini kabul etmiştim. Bunca yıldan sonra belki olur ben bakmadim da ondan uzamadi kafasına girdim. Ama değilmiş belli bir boya gelince He o kırık oluyor. Eskiden de öyleydi o yüzden hep sudyen hizasına gelince 4 5 cm kestirirdim.bu kadarda takmazdım saçlarıma zaten yaza kadar uzadı uzadı uzamadı bir sağlıklı görünen boyda kullanmaya devam edeceğim.neyseki su şekil almayan kısa boydan kurtuldum.

Aynen kuzu ne hindistan cevizi yağı ilik kuru sogan suyu yok efendim o markası bu markası 3 yıl önceye kadar bir şampuanla yıkar çıkardım. Sac serumu bile kullanmadım bu ana kadar ne olduysa saçlarım sarı olduktan sonra oldu. Dur bakalım şu elimdeki yağlar da bitsin belki de çok uğraşıyoruz saçlarla ama şu varki ben saçlarımın belli bir boydan sonra uzamadigini kabul etmiştim. Bunca yıldan sonra belki olur ben bakmadim da ondan uzamadi kafasına girdim. Ama değilmiş belli bir boya gelince He o kırık oluyor. Eskiden de öyleydi o yüzden hep sudyen hizasına gelince 4 5 cm kestirirdim.bu kadarda takmazdım saçlarıma zaten yaza kadar uzadı uzadı uzamadı bir sağlıklı görünen boyda kullanmaya devam edeceğim.neyseki su şekil almayan kısa boydan kurtuldum.
benim saçım çok dalgalı kabarıyor. aynen bende saç serumununn varlıgından habersizdim. arada bi saç maskesi alınca vayyy saçıma bakiyom derdim :)) ailem sinir krizi geçirme aşamasında artık. canım anamı sorma. kadıncağız kafama her bişey sürdüğümü gördüğünde bişi dememek için rabbim bana sabır ver diyor. :)) kafama herbişey sürüp duşa girdiğimde benden sonra porçöz seansına başlıyor. banyo giderini açmak için. yani saç uğruna maymun oldum. ah kuzu o dediğin 10 cm saç bende 10 ay keşke hemen uzasa. işte o son 10 cm olmuyor olmuyor...hayır benim saçım senden uzun değil bence aynı boyda. dikkatlice baktım valla :)) sarıyı bırakıyorsun dimi bu arada:))

benim saçım çok dalgalı kabarıyor. aynen bende saç serumununn varlıgından habersizdim. arada bi saç maskesi alınca vayyy saçıma bakiyom derdim :)) ailem sinir krizi geçirme aşamasında artık. canım anamı sorma. kadıncağız kafama her bişey sürdüğümü gördüğünde bişi dememek için rabbim bana sabır ver diyor. :)) kafama herbişey sürüp duşa girdiğimde benden sonra porçöz seansına başlıyor. banyo giderini açmak için. yani saç uğruna maymun oldum. ah kuzu o dediğin 10 cm saç bende 10 ay keşke hemen uzasa. işte o son 10 cm olmuyor olmuyor...hayır benim saçım senden uzun değil bence aynı boyda. dikkatlice baktım valla :)) sarıyı bırakıyorsun dimi bu arada:))
Kafaya bir şey sürdükçe dalga malzemesi oldum ben de artık. Buna rağmen yaptıklarımı destekleyen saçlarım olsa millet diyecek koz yapıyor ama saç da saç yani diye yapıyorum yapıyorum boşa kürek çekmek gibi .

Neyse yine de bugünde yaptım bakımımı su hc ve hindistan cevizi yağı ni kullandım. Hc bitene kadar devam bitince biraz dinlenme ye birakacagim tekrar.bu aralar saçlarım çok yaglaniyor neden olabilir acaba kızlar

Neyse yine de bugünde yaptım bakımımı su hc ve hindistan cevizi yağı ni kullandım. Hc bitene kadar devam bitince biraz dinlenme ye birakacagim tekrar.bu aralar saçlarım çok yaglaniyor neden olabilir acaba kızlar[/QUOTE
valla bilmiyorum. normalde benim saçım hemen kurur. hiç hemen yağlanmadı. duştan sonra sürdüğün saç serumu filan yaglı yapıyo olabilir mi. saçın boyalı olduğu için yağlanması garip geldi. boya kurutur saçı normalde.

1 ayda her hafta en az 1 kez olmak üzere zeytin yağı bakımı uyguladım.

Çok sık bakım yapamıyorum bu aralar . Bugün saç diplerine saç dökülmesini durduran bir formül buldum onu uyguladım. Yoğurt bal tuz ve bir kaç damla limon . Temizlenmislik hissettim bakımdan sonra şampuana da bemiks evigen ve bepanten koydum. En azından bu bir bakım olsun diye . Bu arada saçlarımı bir buçuk ay önce kestim bir 10 cm kadar o yüzden uzama da fark göremezsiniz diye atmıyorum. Kırıklar temizlendi epeyce iyi oldu yoksa tarayamiyordum. Ölü saçmış resmen kesilince çok rahatladim

Yalnız saçlarımı kestirmekten bir türlü uzatamadım. Aslında saç dillerimden ölçtüm uzama 11 ayda 17 cm kadar gayet güzel uzamış kesilmelerden anlaşılmıyor .

X