Maske Tarifleri SİRKE ile gelen güzellik

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
yuzumuzu temizledikten sonramı surucez bir ikincisi surdukten sonra ciltte ne kadar kalıcak ve sonrasında yıkanmıcakmı ölemi kalıcak.mrk ettim cevaplarsanız sevinirim.

Güzellik için sirkenin sırrı
Sirkenin cilde hayli yararı var:

-Cildi sulandıran, küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandıran bir etkiye sahip.
-Antiseptik özelliği de var. O yüzden enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller.

-Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır.

-Pullanma veya soyulma sorunlarına da onu kullanabilirsiniz.

-Cildin ph seviyesini düzenler.

Bir çay kaşığı sirkeyi yüzünüzü yıkamak için dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve öyle kullanın. Banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı döküp içinde 10 veya 15 dakika kalırsanız, bedeniniz canlanır.

evet bende arada kullanıyorum. ama cildimde kızarıklık oluyo.YaŞaMm`ında dediği gibi biraz sulandırmak lazım hassas ciltler için

hayırrrrrrrrrrrrrr sakınnnnnnnnnnn bu siteden çok güzel şeyler öğrendim sanmıştım ama ne yoğurt ne sirkeeeeeeee hiçbi şey lekelere fayda etmediği gibi yüzüm delik deşik oldu sivilce lekeleriyle doldu alerji oldu:KK43:(( sakın her ii gelio denen şeyi yapmayın benim cildim bebek gibiydi şimdi mahvoldu özellikle yoğurtlu limon karışımını sakın denemeyinnnnnnnnnnnnnn ama sakınnnnnn arkadaşla:çok üzgünüm:rrrrrrr

canım senin yoğurda, limona veya içindeki herhangi bir maddeye alerjin olabilir.ben de ne zaman kayısı yağı, kremi vs. kullansam dediğin gibi oluyor.normalde rahatça yiyebiliyorum ama cildime sürünce cidim pütür pütür sivilce doluyor.sarı kantaron diyorlardı lekeler için ona bir bak istersen.

selam arkadaşlar bende bir haftadır sirke sürüyordum sulandırarak. doktoruma söyledim sirke sürme dedi sakın. bende kararsız kaldım şimdi. sürmüyorum bir kaç gündür. sirkenin iyi geldiğine dair kesin bir bilgisi olan varmı yoksa herkes kulaktan duyma formdan görme mi konuşuyor...

selam arkadaşlar benim cildim hassas bir kere sirke sürdüm yüzüme ve kıpkırmızı yaptı yüzümü ondan sonrada hiç kullanmadım hassas cildi olanlar aman dikkat etsin lütfen...

ya burada bir cok insana iyi gelmiş olabilir ama ben sirke sürmeye cesaret edemem hoş allahıma şükürler olsun cildimle ilgili bir sorunum yok ama arkadaslar cok dikkatli olun her önünüze geleni kullanmayın.benim teyzoşumda öyle önüne geleni kullandı bir ara cildi feci hale geldi bende ondan ders aldım öyle her önüme geleni kullanmıyorum.sadece yaz boyunca evde yogurt ve kuru maya birde yogurt ve kabartma tozu maskesi yaptım maya ile olanı hergün kabartma tozu ile olanı haftada bir öneririm.onun dışında kışın e vitamini saçınıza cildinize dudak uçuklarına çatlaklarına öneririm hatta eşim bile kullandı uçuklarda oda arkadasına önerdi.zaten e vitamini içeriği zeytinyağı bu sebepten içiniz rahat olsun:)hepinize umut ettiğiniz gibi bir cilt diliyorum ve iç güzelliğinizin de yüzünüze yansımasını umut ediyorum bye

valla canlarım bende kullandım 1 haftaya yakın sirkeyle suyu eşit miktarda koydum pamukla sürdüm ama yüzümde daha çok sivilce çıktı artık kullanmıyorum tabi ondanmı kaynaklandı kesin bişi diyemem ama bıraktım kullanmayı yakın zamanda doktora gitmek en iyisi herhalde...

Merhaba arkadaşlar bende şu formülü kullanıyorum,

Gül yaprakları,iki,üç kaşık elma sirkesi su,

Elime geçen herhangi bir gülün yapraklarını bir kavanoza koyuyorum,içine yaprakların üzerine gelecek kadar su ve elma sirkesini katıyorum...bunu iki gün bekletiyorum....sonra gül yapraklarını iyice süzüp bunu hergün tonik olarak kullanıyorum...Benim cildim zaten yağlı olduğu için kurutmuyor...cildi kuru olanlara ardından nemlendirici sürmelerini tavsiye ederim... ikincisi de tonikleme yaparken kesinlikle çok bastırmamalarını söylerim...çünkü çok bastırdığımızda yağlı ciltte kuru ciltte zarar görür...

kızlar ama bu sirkelere konan e223 koruyucusu var ben araştırdım bu madde allerji yapabiliyormuş ciltte.bu yuzden hassas ciltli arkadaslar dikkat etsin cünkü aslında yararlı olan elma sirkesi içeriğindeki bu maddeyle allerji yapıcı olabilir aman dikkat...

bundan oldu herhalde..bnde görseniz varya kırmızı oldumyanakları nokta nokta

arkadaşlar walla son zamanlarda yüzümde çıkan sivilcenin haddi hesabı yoktu. herkes noldu suratına diyolardı. inanılmaz moralim bozuktu. gerçi hala bozuk :) bu sitedeki ve internetteki hemen hemen bütün sivilceyle ilgili yazıları okudum. nette genelde elma sirkesi diyodu. bi deniyim bakiyim dedim. denedim hala denemekteyim hatta şu an. evde oturduğum her an pc başındayken fln sulandırdığım sirkeyi pamuğa döküp yüzüme kompres yaptım. yannız ilk başlarda inanılmaz mide bulandırıcı bi kokusu oluo. şimdi bağışıklık kazandım. hatta şu an bile önümde sirkeli pamuk duruo kokusu artık rahatsız etmio o derece :)). neyse sadede gelecek olursam o iğrenç sivilceler kısmen gitti. uzun bi süre beklemiştim ben sirke kullanmadan bunlar geçsin bekliyim belki çıkmaz fln diye ama biri geçmeden başkaları çıkıodu yüzüm iğrenç olmuştu. şimdi en azından sivilce çıkmıo. ama izler duruo onları geçirecek bi formül ararken şimdi burda elma sirkesine yorum yazayım dedim :). tavsiye edebilirim yani. dokununca şu an cildimde hiç pütür pütür şeyler yok ama bakınca kıpkırmızı :KK43:(( herkes hala sivilce sanıo onları ama aslında sivilce değil iz. ay kafayı yiycem geçmiolarrr.

bende sirkeyle suyu karıştırdım eşit miktarda yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum kızlar bendede kızarıklık oldu ve cildim çok yandı sanırım bu alerji yapıcı maddeden dolayı :çok üzgünüm: eğer cildiniz hassasa ve beyaz tenliyseniz kullanmayın arkadaşlar kıpkırmızı olursunuz ben bıraktım sabahları gül suyu akşamları da maden suyu kullancam artık tonik olarak:1no2:

bende sivilcelere iyi geldiğini duymuştum 1-2 kere denedim ama kokusundan çok rahatsız olduğum için devam edemedim :dance:

cam bır kavanoza elma kabukları soyulur konur agzına kada su konur 1 ay agzı kapalı bekletılır

Arkadaşlar kesinlikle sulandırıp uygulayın..yoksa belli bir süre sonra pul pul yapıyor cildi..ama şunu söleyebilirim ki lekelere iyi geliyor.tamamen geçirdiğini söyleyemem ama gerçekten hafifletiyor..tavsiye ederimm

sanırım biliyorum bir yede okumuştum yedıgınız elma kabuklarını atmayın bir kavanozda biriktirin üstünü su ile doldurup bol miktarda şeker ekleyin kendi elma sirkenizi kendiniz yapın diyeeeee nekadar dogrudur bilmem ama aklıma yattı hadi deniyelimmmmmmm::nazar:

sanırım biliyorum bir yede okumuştum yedıgınız elma kabuklarını atmayın bir kavanozda biriktirin üstünü su ile doldurup bol miktarda şeker ekleyin kendi elma sirkenizi kendiniz yapın diyeeeee nekadar dogrudur bilmem ama aklıma yattı hadi deniyelimmmmmmm::nazar:

Çok ilginçmiş yaakafamçokkarıştı şaşırdm bak gece geceeefisfisfis

X