Sivilceli Ciltler Sivilce diye gittim Roza hastalığı çıktı :(

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

crscntt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2015
37
8
Arkadaşlar 25 yaşındayım son zamanlarda yüzümde isilik tarzı minik minik bi sürü sivilceler çıkmıştı geçeceğine dağılıyordu, bunun için roccutane tedavisi gördüm 3 ay tamamen geçti ama ilacı bırakır bırakmaz tekrar çıkınca dr a yine gittim, bana hormon testi yaptı, prolaktin yüksek çıktı ( adet düzensizliği, gögüslerden süt gelme vs.) ama bende sadece adet düzensizliği vardı. Sonra beni endokrin'e yönlerdirdi, beyine bakacalarmış tümorden şüphelendi. Daha o testi yaptırmadım ama ondan öncesinde beni başka bir hastaneye sevk etti mavi kod ile yüzüme test yapıldı ve malesef roza yani gül hastalığı varmış, aslında yüzümdekiler sivilce değilmiş :'( bu güne kadar yaptığım bütün şeyler boşunaymış. Ama bendeki roza Allah'a şükür mikrobik değilmiş ve tedavi edilebilirmiş, tabi güneş, sıcak su, hamam, acı yemek, sıcak şeyler içmek ve yemek vs... bir sürü kısıtlama geldi, güneş kremsiz dışarı adım atamıcam anlayacağınız şuan yüzümde bu hastalık atak geçiriyormuş ve asla kafama göre kozmetik ürünü kullanmıcam hep dr a danışarak eczaneden doğal bb kremleri, allıkları ve yüz kremlerini almak zorundayım artık, geçen hafta bi termal tesise gitmiştim ondan sonra artmıştı zaten :'( bu hastalık ömür boyu benimle olacakmış, yani yaz dönemlerinde sivilce gibi kendini gösterecek kış dönemlerinde geçecekmiş. Bana şuan iki ilaç verdi sabah imex akşam roza jel... Psikolojim bozuldu, korkuyorum yüzümde kırmızı izler kalacak diye ama çokkk koruyacağım yüzümü, bebek gibi beyaz pürüzsüz tek bir tane bile sivilce çıkmayan cildim 2 hafta da bu hale geldi... Rabbim yine de beterinden korusun.

Not: Eğer yüzünüzde kırmızılık şeklinde ucunda beyaz şiş olmayan minik sivilce tarzı şeyler varsa yada çıkarsa mutlaka dr a gidip roza testi yaptırın, hepimize geçmiş olsun...

Canım geçmiş olsun aynı hastalık bende de var ama geçmiyor çok üzülüyorum ilaçlarını tam yazar mısın

Roza tedavisi uzun süren bir hastalık ancak. aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere LR ürünleri ile sonuç almak mümkün.
bilgi almak isterseniz bana whatsapp dan ulaşabilirsiniz. Whatsapp:05
12670594_10153582310209086_4279497929048405099_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
X