Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz

1 2 sene sonra arabasının engellı süresi bıtıyor. İsterse eşim alır, ısterse satar. Eşim bu sekılde söyledı bana. 5 sene bırsey yapamayız demıstı. Yanı ıstese eşim üzerine alır 1 2 sene sonra
ah ah...
bu engellı aracı ılk alınırken kendı babasıyla ılıskısı hesabı kıtabı anlasması olmus bunu bız bılemeyız kendı ustune alacak olsa alırdı almamıs sımdı de almak ıstemıyor neden almak ıstemedıgını bıle konusamıyorsunuz esınızle ne oldugunu soramıyorsunuz evlenmeden once yapılmıs bır anlasma bu karar alınmıs veya almıs
sızın ustunde hayal bıle kuramayacagınız sıze aıt olmayan resmıyetde esınıze de aıt olmayan bır arac

Onu diyorum ben de, babası alacak olsa şimdi alır dediniz ona cevaben yazdım. Zaten çok gıcık oluyorum hasta menfaatiyle hiç alakası olmadığı halde sırf vergi indiriminden faydalanmak için engelli aracı alanlara. 😡
Baska türlü alamazdım dıyor eşim ama şimdide vermek istiyor.

durumları baya ıyı konusuda gorecelı
durumu cok ıyı olan bırı otv mtv ındırımınden yararlanmak ıcın tutupda engellı aracı almaz :) sandıgınız kadar durumları ıyı olsa hepsının ayrı ayrı aracı olurdu
bılmedıgınız cok sey var :) esınızın aılesıne haklarında bılgıye hakım degılsınız bu yuzden yanlıs fıkırlere kapılıyorsunuz
Yok valla hiç öyle olmuyor, benim de tanıdığım bir kaç kişi var böyle gayet iyi durumdalar ama engelli aracı aldılar zavallı dedelerini poliklinik poliklinik gezdirip. 😡 lüks arabaya binecekler ya her türlü çakalığı yapıyorlar utanmadan.

ah ah...
bu engellı aracı ılk alınırken kendı babasıyla ılıskısı hesabı kıtabı anlasması olmus bunu bız bılemeyız kendı ustune alacak olsa alırdı almamıs sımdı de almak ıstemıyor neden almak ıstemedıgını bıle konusamıyorsunuz esınızle ne oldugunu soramıyorsunuz evlenmeden once yapılmıs bır anlasma bu karar alınmıs veya almıs
sızın ustunde hayal bıle kuramayacagınız sıze aıt olmayan resmıyetde esınıze de aıt olmayan bır arac
Sordugumda onların araba dıyor. Dıyorum kı nasıl onların sen ödedin.Ee onlarda ödedi dıyor

Arac olsada bır yere gitmiyorlar kı hep evdeler. Yanı birikimleri var.Ama dıger ogulları evlenir falan diye saklıyorlar bence
bılemeyız kendılerının bılecegı ıs
kucuk hesaplar yapan ,haksız yere bazı haklardan yararlanmak ısteyen kısılerın planlarına benım aklım ermez

Eşimin arabası var. Biz sevgili iken aldı. Ailesi de yardımda bulundu. 3 sene kredi ödedi. Şuan ki degeri 200 bin falan. Araba çok büyük. Ben kullanırken zorlanıyorum. Atanınca kendime ufak bir araba almak istiyorum. Eşim diyor ki. Eger kendine ait araç alırsan bunu bizimkilere veririz diyor. Bende onlar evden çıkmıyor zaten nereye gidecekler diyorum. Ki bir yere gitmiyorlar. Bende dedim madem bu arabayı istemiyorsun satıp ev alalım. O da satmayı da istemiyor. Siz olsanız nasıl bir tepki verirsiniz. Ki benim hevesim var sadece. Bu arabayı da vermiyor ayrıca
esin aslinda senin yani sana ait bireysel bir arabanin olmasini istemiyor. sanki senin oyle bir hakkin yokmus gibi. suan calisiyor musunuz bilmiyorum ama o kendi isine kendi arabasiyla siz de kendi isinize kendi arabanizla gidersiniz. esinizin dusuncesi cok sacma.

Sordugumda onların araba dıyor. Dıyorum kı nasıl onların sen ödedin.Ee onlarda ödedi dıyor
sıze dedıgı kadar buyuk kısmını esınız odememıstır
veya esınız aracta buyuk kısmını odedıyse baska konuda babası esınıze bır konuda maddı destek saglamıstır
aralarında bır anlasma vardır
bunu bız bılemeyız esınız oyle dıyorsa oyledır sonucta oyle olmus zaten

Nick değişmiş ama olmamış şey üzerinden kim kendine dert çıkarabilirdi sizden başka sensizasla 😀

Hele bir atanın da siz sonrasını düşünürsünüz.

Eşiniz arabayı satmak istemiyor olabilir ailesi de yardım ettiği için ama şimdi size arabayı vermek istemiyorsa, siz araba alıncada onunla ortak kullanmak istemeyebilirsiniz.
Onu vakti gelince tekrar konuşursunuz.
cok dikkatlisiniz:)

Nasılda uzun uzun yazıyorsunuz ya kıyamam, konu aynı yerde döner durur, aynı şeyleri sürekli tekrarlanır, bu hep böyle olur konu sahibiyle :)
yazmamın aslında sebebı gercekten cogu acılan konular eslerın bırbırıyle konusamaması sonucu
dusunsenıze konu sahıbı aslında kullandıkları aractan bı haber kocasıyla bunu bıle konusamıyor
varsa aramızda boylelerı dogrusunu bılsın barı
sabrım ondan :KK70:

yazmamın aslında sebebı gercekten cogu acılan konular eslerın bırbırıyle konusamaması sonucunda acılıyor
dusunsenıze konu sahıbı aslında kullandıkları aractan bı haber kocasıyla bunu bıle konusamıyor
varsa aramızda boylelerı dogrusunu bılsın barı
sabrım ondan :KK70:
Konuya sanki eşi arabayı özellikle kendisine vermiyor gibi yazmış mesela, hâlbuki vermiyor değil veremiyor. Araç engelli aracı bunu özellikle söylememiş olabilir bilemiyorum ama konunun ana fikri yine eş ailesine bilenmeye geliyor, çünkü neden gelmesin 😂

Konuya sanki eşi arabayı özellikle kendisine vermiyor gibi yazmış mesela, hâlbuki vermiyor değil veremiyor. Araç engelli aracı bunu özellikle söylememiş olabilir bilemiyorum ama konunun ana fikri yine eş ailesine bilenmeye geliyor, çünkü neden gelmesin 😂
konu sahıbı bu konuda mimli sanırım :KK70:

zor hayatlar

esin aslinda senin yani sana ait bireysel bir arabanin olmasini istemiyor. sanki senin oyle bir hakkin yokmus gibi. suan calisiyor musunuz bilmiyorum ama o kendi isine kendi arabasiyla siz de kendi isinize kendi arabanizla gidersiniz. esinizin dusuncesi cok sacma.
Ben bireysel istiyorum dedıgım de tamam senın olacak arada alırım dıyor. Ama çok ciddiyim bunu ona da söylecegim bu arabayı verirse yan koltuguma bıle oturmasın ve bana maddı olarak destekte bulunmasın ıstemıyorum.Ki birikimleri ortak hesaba alacagım. Ilerde aılesıne tarla falan almaya kalkmasın çünkü. Ailesi de ne gerek var özel arabaya diyor. Ben sabahın köründe kalkıp ders çalışıyorum. Sonunda atanıp paramı kazanıyorum. Ama bırseyler sahibi olmak ıcın insanlardan onay bekliyorum. Kı aılesıne sormayacagım bıle. Bunu verirse arabasız kalır. Aşırı aileci olması benı ailesinden soğutuyor. Bu yüzden çift terapısıne gıdelım dıycem cok cıddıyım. Bagımlı bırı eşim

sıze dedıgı kadar buyuk kısmını esınız odememıstır
veya esınız aracta buyuk kısmını odedıyse baska konuda babası esınıze bır konuda maddı destek saglamıstır
aralarında bır anlasma vardır
bunu bız bılemeyız esınız oyle dıyorsa oyledır sonucta oyle olmus zaten
Eşim kredı cektı ve ödedi. Sevgiliyken hep dert yanardı az gezerdik. Her ay ödemesi gereken bir kredı vardı cunku. Eşim ıcın aılesı ıcın yaptigi paraların önemi yok. Ödese de sıkıntı olmuyor

Eşimin arabası var. Biz sevgili iken aldı. Ailesi de yardımda bulundu. 3 sene kredi ödedi. Şuan ki degeri 200 bin falan. Araba çok büyük. Ben kullanırken zorlanıyorum. Atanınca kendime ufak bir araba almak istiyorum. Eşim diyor ki. Eger kendine ait araç alırsan bunu bizimkilere veririz diyor. Bende onlar evden çıkmıyor zaten nereye gidecekler diyorum. Ki bir yere gitmiyorlar. Bende dedim madem bu arabayı istemiyorsun satıp ev alalım. O da satmayı da istemiyor. Siz olsanız nasıl bir tepki verirsiniz. Ki benim hevesim var sadece. Bu arabayı da vermiyor ayrıca
Kullanmaları için verecek gibi düşündüm bence verebilir sonuçta bekarken aldığı birşey bu kadar icerlenmeyin

Sürekli lafı açılınca onlara verırım, bız kendimize ev alırız kardeşimin olur o ev, aileme de tarla alırız orda takılırlar, insanlara hıcbırsey yapamadım dıyor. Bu kadar verici bir insana nasıl davranayım. Ayrıca araba suan babaannesinin uzerıne. 2 sene sonra arabayı babası üzerine alacak. Eşim neden üzerine almıyor bılmıyorum. Bazen dıyor araba onların. Ama eşim ödedi hep.

O arabayi unutun siz eşinizin üzerine bile değilmiş zaten. Babaanneden de babaya gececek, sanmiyorum eşinize gelecegini. Arabayi hiç kendine almamiş ki versin.
Arabayi satmama sebebi de belki sizinle ortak mal olsun istemiyor. Satip yeni birsey aldiginda o paraya ortak olmuş olacaksiniz resmen.

Evden hak istemem kardesime kalsin, aileme tarla alalim verelim takilsinlar, arabayi aileme verelim filan demesi gercekten iyi niyetten mi yoksa ortak maldan kaçinmak mi siz bileceksiniz artik.

Ailesinin verdigi parayi geri vermesi ne sorun olacak? Araba fiyatlari da sabit durmuyor ki arabayi aldigi fiyatla suan ki fiyati ayni degildir. Araba fiyatlari da uçtu zaten.
Öyle veya boyle verdiklerinden fazla alirdi ailesi de işte.
Sirf iki arac masrafi olmasin diye birikmişini ortaya koyup, 3 sene kredisini ödedigi arabayi durduk yere, ailenin de ihtiyaci yokken bagişlamaz insan. Mal kaciriyor gibi daha çok.

Son düzenleme:
O arabayi unutun siz eşinizin üzerine bile değilmiş zaten. Babaanneden de babaya gececek, sanmiyorum eşinize gelecegini. Arabayi hiç kendine almamiş ki versin.
Arabayi satmama sebebi de belki sizinle ortak mal olsun istemiyor. Satip yeni birsey aldiginda o paraya ortak olmuş olacaksiniz resmen.

Evden hak istemem kardesime kalsin, aileme tarla alalim verelim takilsinlar, arabayi aileme verelim filan demesi gercekten iyi niyetten mi yoksa ortak maldan kaçinmak mi siz bileceksiniz artik.

Ailesinin verdigi parayi geri vermesi ne sorun olacak? Araba fiyatlari da sabit durmuyor ki arabayi aldigi fiyatla suan ki fiyati ayni degildir. Araba fiyatlari da uçtu zaten.
Sirf iki arac masrafi olmasin diye birikmişini ortaya koyup, 3 sene kredisini ödedigi arabayi durduk yere, ailenin de ihtiyaci yokken bagişlamaz insan. Mal kaciriyor gibi daha çok.
Şöyle düşünüyor sanırım. Biz de iki taneyse birini onlara vermeliyiz. Bende onlara verecegim ize madem cok kullanmak ıstemıyorsun satalım kafasındayım. Bizim durumumuz daha iyi olursa evimiz olursa kardeşime kalsın diyor.

Bir soyle olta atarmisn ona. Hayatim ben araba alacagim ama ilerde sıkılırsam aileme verebeilirm arabami. o yuzden seninki kalsin de bakalim ne diyecek merak ediyorum

Ben sana soyluyeyim neden oyle yapiyor bu tarz aileler herhangi bi durumda kadina mal kalacagini dusunuyor.vermemek icin yapmiyolar. Bizim arabada esimin abisinin ustuneydi hemde benim olan altinlarla alinan araba kucuk bir kismida olsa. Ben o evde cinnet gecirmistim kavga gurultu bosarim seni o arabayi ustumize alacaksin dedim seni rezil ederim malmi kaciriyosunuz demistim. Hepsini ispatlarim diye. Aldi hemen ustune

Hoşgeldiiiin yeni nickin de olsa daha önce bu konuyu okumuştuk yine tekrara düşmüşsün. Atanacaksın da kendine araba alacaksın da bu araba aileye verilecek. Yine dere dendiği anda paça sıvıyorsun. Ayrıca acemisin galiba ve bu yüzden araba kullanmakta zorlanıyorsundur. Arabanın büyüklüğü küçüklüğü kullanım açısından zorluk çıkarmaz. Kendine ait arabaysa eğer arzuladığın o ayrı mesele Allah nasip etsin inşallah da ondan sonra dert edin.

X