Sizce ben kötü gelin miyim

Bir hap ile oluyorsa sizde alın bir hap

Yani böyle saçmalık olur mu?

Siz onun psikiyatrik rahatsızlığının sebebi değilsiniz lütfen böyle sanmayın

Dik durun

Ne zaman orda olduğunuzu ne kadar sürede görüştüğünüzü sık sık cümle aralarında belirtin

Öncelikle çok sinir bozucu bir durum içindesiniz, okurken sinir oldum. Fakat sizin artık hayatınızın kontrolünü elinize almanız gerekiyor. Bu insan sizin yüzünüzden ilça kullanmıyor, problemleri olduğu zaten ilk günden sizi dizinin dibinde istemesinden belli. Şimdi siz zaten tüm sülalenin gözünde kötü gelinsiniz ya, madem öyle bunu haksız yere yaşamayın. Haftada bir uğrayıverin, ihtiyaçları olduğunda çağırsınlar gidin. Fakat hem haftanın yarısını onların emrinde geçirip hem de kötü muamele görecekseniz bunları yapmanıza ne gerek var?? Evde iki kişiyle beraber yaşıyor, biri de kızı. Size ne kadar ihtiyaçları olabilir? Bence fazla yumuşak başlılık gösteriyorsubuz, karşınızdaki insanlar gece kapınıza gelip hadleri olmayan konularda size akıl verecek türden insanlar. BUnlarla iyi olma ihtimaliniz çok düşük zaten. Bunun için kendinizi yıpratmayın, eşiniz gidiyorsa gitsin tabiki annesinin yanına. AMa siz mecbur değilsiniz. Oturun dersinize çalışın, yoksa önür boyu evde bunlarla uğraşmaktan siz de ruh sağlığınızdan olabilirsiniz.

Size tavsiyem üzerinize yapıştırılan bu yaftayı çıkarıp atın. Gördüğüm kadarıyla siz de adeta suçluluk psikolojisi geliştirmişsiniz.
Önce bunu iç dünyanızda reddedin sonra da dışarı haykırın.
Kayınvalide gelini her gün gelmiyor diye bunalıma girip ilaç kullanıyorsa bu onun sorunu.
Bunun sonu gelir mi? Her gün gitseniz kadının 'gece de yatın' demeyeceği ne malum?
Gördüğüm kadarıyla bu kadının talepleri ve kaprisleri bitmez. Etrafındakiler de onu öyle alıştırmış belli ki, fakat bu sizin sorununuz değil.
Ben olsam taktik değiştirip ölümü gösterir sıtmaya razı ederdim.
-Madem ben kötü gelinim, anneni hasta ettim, gözüne fazla görünüp iyice moralini bozmamayım hayatım, sen istediğin zaman gidip gör anneni,
Der elimi ayağımı çekerdim.
Görsünler kötü gelin nasıl olurmuş?
Not: kayınvalidesini seven 25 yıllık gelinim artı 18 yaşında oğlum var, yani meseleye objektif bakmaya çalışıyorum.

Nisanliyken fark ettim tabi ki ama ne zaman bi hata yapsa gelip benden özür dilerdi . Bende kocaman kadin özür diledi heralde pişman oldu diye düşünmüştüm
Bile bile lades demişsiniz madem kayınvalide nişanlıyken de böyleydi o yüzüğü verecektiniz eline,kayınvalideniz politik davranmış köprüyü geçene kadar olayı aynı onu yapmış evlenince nasılsa acısını çıkarırım demiş,çıkarıyorda,siz de onun gibi yapın bundan sonra evine gittiniz mi yada size geldimi eşinin yanında güler yüzlü ol he he de geç,eşin yokken o sana laf sokuyorsa sen de laf sok surat as.

Gitmeyeceğim dedikten sonra isteyen istediğini konuşsun, size ne? Zaten konuşuyorlar. Allah kelamı gibi gel diyince gitmek zorunda mısınız?

Desinler. İşim var deyin gelirim inşallah deyin hastayım deyin. Deyin de deyin. Eşinizle sorun yasamiyorsaniz aranız iyiyse diğerleri sadece konuşur siz de hıhı evet inşallah kısmet dersiniz geçersiniz. Bakın mesela ben öyle yapıyorum. Sen zaten bize hiç gelmezsin gelin hanım diyor kv, bende gelirim inşallah diyip geçiyorum. Eltinle sonsuz kankalığında da başarılar diler gecersin.

İlk sabah aradıklarında gitmekle hatayı yapmışsınız e tabi devamı da gelmiş. Ne demek her gün gitmek ya insan kendi ailesi olsa gitmez. Kocana diyemedin mi bismillah ilk günden ne işimiz var orada ben günü beraber geçirmek istiyorum. Al karşına eşini sabırlı bir şekilde konuş ben her gün ailenin yanına gitmek istemiyorum. Annenin hasts olması benim suçum değil. Kaç kişi gördün her gün çocukları gelmiyor diye ilaç kullanmaya başlayan insan deyin. Biraz mantıklı düşünürsen zaten annenin bu tavırlarının normal olmadığını anlayabilirsin. İlk gecenin sabahında kimi gördün ailesine giden bütün günü geceyi orada geçiren deyin. Bunlar normal şeylerse evet ben kötü gelinim dersin. Artık ayrı bir ev olduğumuzu bizim ayrı bir aile olduğumuzu anlaman gerekiyor demen lazım.

Bu ne ya şaka gibi ?? Sen adamın ailesine hizmetçilik etmek için mi evlendin nedir ya? Alttan aldığın için oluyor bunlar çek resti git, en fazla ne olur boşanırsın. Koca mı kalmadı memlekette ya, daha büyüyüp adam olamamış fiziken büyümüş erkek çocuklarını koca diye alıyoruz sonumuz bu. Valla şiştim....Sert çıktım ama kimse kusura bakmasın kadınların böyle gelin adı altında ezilmesine dayanamıyorum, resmen psikolojik şiddet bu ya.

Eltim tüm yaşadıklarımı bildiği için çok profesyonel davrandı zaten 5 yıl da kaynimla flört edip yaşamadıkları şey kalmadığı için çok bi hevesi yoktu .
Bu lafın çok çirkin cidden.
Biz eşimle 7 ayin içinde evlendik ve hiç gonlumuzce gezip eglenmedigimiz icin her şeyde hevesimiz vardı kursağımızda kalan...
Valla seni bilmem ama eşinin kursağında kalan şey ailesinin eviymiş ordan hevesini alamamış ki "biz yeni evliyiz her gün gelemeyiz bizim de bi düzenimiz var" diyememiş. O diyemiyorsa sen diyecektin neden sustun? Bak böyle de kötü oldun en azından baştan kötü olsaydın bu kadar başın ağrımazdı ilk günlerinde.

Bu kv lerin tamamının yok olmasını cani gönülden diliyorum.
Benimkide hergün ağlayarak eşimi arayıp,çok özlüyorum alışamıyorum diyordu,sanki evden kızını kaçırdım ..
Ama ne oldu ?
Gelinin fendi kv yendi tabi

Valla bende iyi oldukça kv ve kp (asıl dertleri eşim evlendikten sonra maaşını onlara göndermedi ki normal olan da bu çünkü evlendik ve tüm herşeyi eşim yaptı bir sürü de borç yaptı ) arkamdan iftiralar yalanlar attı tuttular beni herkese kötülediler sürekli bir küsüp bir barıştık en son 6 ay önce dedim ki madem herkes beni kötü biliyor madem iyilikten anlamıyorsunuz bundan sonra kötü gelinim bi daha beni aramayın sormayın görüşmeyelim

Ne yaparsan yap bir kere yapmayinca kotu oluyorsun zaten. Bosver kotu gelin ol en azindan uzak dururlar. Iyice azaldi 3 gun gidiyoruz demissin ama haftada 3 gun az mi ya kendine gel 1 e indir.

Sen kötü bir gelin değil, peygamber sabırlı bir gelinsin...
Tapunu mu eline almış...
Bence sen söylenen hiç bir şeyi duyma eğer vicdanın rahatsa...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…