Sizce bir çikolata için değer miydi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babaannem sen kapındaki köpeğe bir taş atarsan , komşun bin tane atar derdi rahmetli . Konu muhtemelen fake gibi hissediyorum ama üstün yetenekli olduğunu düşündüğüm çocuğuna “aptallaşma vs “ dersen kimsenin gözünde kıymeti olmaz. Çünkü benim 11 yaşındaki büyük oğlum bile Alman çikolatası bilmez . Gerçi ben de bilmem . Çok mu farklı tadı 🤤
Ha ben küçükken yaşardım bu olayı , dayımın bakkalı vardı , çocukları istediği her şeyi yerdi . Ayda yılda bir gittiğimizde de bir sakız verip gönderirdi bizi . Cino adında bir çikolata vardı aklım hep onda kalırdı .aklım ermeye başlayınca sakızı da almamıştım bir gün “ ben sakız almayayım , sen kardeşime cino ver demiştim .” Dayım tamam dedi bana vermedi . Yıllardır her gördüğümde hatırlatırım bu olayı ona 👿

unutmayın , gitmeyin . Size değer vermeyen kimseye bir saniyenizi ayırmayın . O kocaya da dünyayı dar edin . Gerekirse inceldiği yerden kopsun. Zaten muhtemelen kıtlık , susuzluk , yokluk görecek bu çocuklar , varken en azından yesinler . Ha ben olsam o çocuğu zaten pek sevmez dediğim kişilerin ayağına götürmezdim . Hiç kendi çocuklarımla bunu yaşamadım ama bu olay benim başıma gelseydi , büyüklerle epey tartışırdım . Hatta cinnet geçirme moduyla bunları mı benim oğlumdan esirgiyorsun deyip paketlerini yırtardım hunharca . Sonrasında da sakinleşir iki tane oğlanın eline verip , iki tane de kocama alayım deyip çıkardım .
Cino halen var bayılırım.
Bimden doldurup geliyorum 😅😅😅

Çocuk alman çikolatası nereden biliyor diyorsunuz da tabi ki bilmiyordur .
Ambalajı farklı geldiği için illa o olsun diye tutturmustur .
Bir çocuğun önüne 2 tane aynı oyuncaktan koyun sağdaki ni seçse siz soldaki ni verseniz diğeri için ağlar hiç mi çocuk diretmesi görmediniz .
Konu sahibi birdaha gitmeyin o eve
7 kat yabancı çocuğu olsa kıyamaz çoğu insan . Eşinizin ailesi çocuk görmeyi falan hak etmiyor. Yazık vallahi için gitti feda olsun ona tüm çikolatalar
Gülmek için yazmıyorum ama o da belki farklı bir çocuktur :KK70: çünkü bu işin sonu süper zeki çocuğa doğru evrilecek gibi :KK70:

Gülmek için yazmıyorum ama o da belki farklı bir çocuktur :KK70: çünkü bu işin sonu süper zeki çocuğa doğru evrilecek gibi :KK70:
Çocuklara akıl sır ermez hele inatçı bir bebekse unutmaz da kolay kolay
Daha 11 aylık oğlum elinden birşey alınca ya da gördüğünü vermeyince kendini yerlere atıyor ( kınadıgım çocuk modeli ) :KK70: alamanyalardan çikolata getirip gösterip vermemek olmamış

Daha 11 aylık oğlum elinden birşey alınca ya da gördüğünü vermeyince kendini yerlere atıyor ( kınadıgım çocuk modeli ) :KK70: alamanyalardan çikolata getirip gösterip vermemek olmamış
Kızım mandalina vermedim diye kendini atmaya çalıştı :KK70: az daha bebeğim kafa üzeri düşüyordu :KK70: yok kınamayacaksın kimseyi, hep şımarık velede bak diyordum , aynısı oldu :KK70: gidiyim de biraz doçent , savcı , hakime falan kınayayım. Belki kızım bunlardan biri olur :KK70:

Böyle böyle hayatı öğrenecek .
Konu gerçekse her istediğine sahip olamayacağını öğrenmiş olur.

Kızım mandalina vermedim diye kendini atmaya çalıştı :KK70: az daha bebeğim kafa üzeri düşüyordu :KK70: yok kınamayacaksın kimseyi, hep şımarık velede bak diyordum , aynısı oldu :KK70: gidiyim de biraz doçent , savcı , hakime falan kınayayım. Belki kızım bunlardan biri olur :KK70:
Ay daha sekiz aylık
Nasıl ya nasıl.

Bu arada koruyacağım da alakasız yorum konu dışı yorum diye birileri şikayet ediyor
Sonra mune senle beni dövüyor 😓😓😓

Cino halen var bayılırım.
Bimden doldurup geliyorum 😅😅😅
Ben de ara sıra alıyorum , hatta bir kere öğrencilere karne hediyesi olarak dağıttım beğenmediler ☹️ Hocanın parası ancak buna yetmiş ne dalga geçiyorsunuz dedi hatta bir öğrencim . Tatil dönüşü herkes bana tobleron çikolata getirmişti 😂 çikolata böyle olur diye 😒

Bir kaç kafa çarpma vakamız var bizimde kendini atarak bebeklinick bebeklinick in dediği gibi böyle böyle öğrenecekler
Tabi gene de okadar üzmeye gerek yok bebeleri

Merhabalar, bu ısrarla beni öldürebilecek kadar tehlikeli dediğiniz ve eşinizin ailesinin sizde yarattığı stress yüzünden ortaya çıkan hastalığınız nedir?

Gerçekten merak ettim. Belki bilgim vardır, destek olmak isterim 🤔😊
konu sahibi girmişsiniz,konunuza bakmışsınız,ancak bana cevap vermemişsiniz sanırım,bildirimlerimde göremedim. rica etsem cevaplayabilir misiniz? :)

O salonun ortasındaki çikolata poşetini kaçıran kayınvalideniz de iğrenç bir insan.
Çocuk bu. Tabii ki canı çikolata ister, çikolata için ağlar.
Madem çocuktan çikolatayı esirgeceksin, odanda kıtlıktan çıkana kadar ye.
Ben sizin yerinizde olsam bir daha o eve adımımı atmazdım.

Ben de ara sıra alıyorum , hatta bir kere öğrencilere karne hediyesi olarak dağıttım beğenmediler ☹️ Hocanın parası ancak buna yetmiş ne dalga geçiyorsunuz dedi hatta bir öğrencim . Tatil dönüşü herkes bana tobleron çikolata getirmişti 😂 çikolata böyle olur diye 😒
Ayy o cinoya bayılıyorum ben. Doksanların çocukları belli oluyor 😀

Balık baştan kokar misali,"götür çocuğu halası sevecekmiş"diyen eşinize "niye götürüyorum halasının ayakları yok mu? Buyursun gelsin sevsin" diyemediniz mi?
Çikolata mevzusu olduğu an,çocuğa bağırmak yerine kucaklayıp çıkamadınız mı?
İstersem 2 dakika önce gelmiş olayım yine de durmam yani ne münasebet? Alsın çikolatalarını sevsin salak.

Cevab veremez. Konunun gidişatını etkileyecek sorulara cevap vermiyor. Bu da onlardan biri.
Bi de kocasının bu hikayedeki yerini çok öğrenemedik. Karısı ve çocuğu ailesi tarafından hırpalanıp duruyorken napıyor bu adam? Git gel diye komut vermek dışında bir aksiyonunu göremedik.

Biz çocukken bir bayramda babaannemlere bırakıldık. Halamlar da oradaydı. Annemler gezmeye gittiler.
İçeride mis gibi kabak kızartması kokuyordu. Yeni yapıyorlar. Biz uslu çocuklardik, oturduğumuz yerden kalkmazdık kendi evimiz dışında.
Hayatımda ilk ve son defa bir kabak kızartması öyle güzel kokmuştu. Hazır olup yeneceği zamanı sabırsızlıkla bekledik kardeşlerimle. Hazır olduğunda hepsi odadan çıkıp gidip yediler. 😀
Çocuktuk biz. Bunlar bizim babaannemiz, halalarımızdı. Bir ekmeğin arasına bir dilim olsun koyup veremediler.
Yaklaşık yedi yaşında falandım ama ömrüm boyunca unutamayacağım bir hikaye oldu benim için. Kendileriyle görüşmüyorum.
Haa o yaşta olmama rağmen eve dönünce anneme kızmıştım, bir daha bizi bir yere bırakmayın evde dururuz diye. 😂😂 Bir de evde anneme anlatıp istedik kabak kızartması ama öyle güzel kokmadı. 😂

Görüşmek zorunda değilsiniz o insanlarla. Boşverin. Çocuğunuzu da sakın tek göndermeyin.
Ya neden ki? Kabak ya bu kabak. Kac lira ki bu esirgiyorlar?
Ayy ne kötü insanlar var cidden inanamıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X