Sizce yanlış mıyım?

Selam yollamak çok mu önemli bı mevzu ya ?
Ben hiç tanımadığım insanlar bile varsa aradığım kişinin yanında selam söyle deyip geçiyorum.
Kaldı ki siz zaten şu anda vicdan azabı çekecek bir şey yapmıyorsunuz rahat olun.
Başka biri olsa emin olun eve bile sokmazdi ağırlamazdi.
Şahsen ben evimde hizmet etmek istemezdim böyle insanlara gerek yok değmez böyle tipler düzelmezler.

Ben net eşime de diyorum. Anneni severim sayarım onun hatırına gidiyorum. Allah korusun annesi önce ölse o kapıdan adım atmam. Kayınvalidem tek gelebilir ama evime kayınpederi de almam. Bunları da dört yıldır net söylediğim için biliyor. Dört yıldır tek kelime konuşmadık kayınpederle. Asla barışmaya da niyetim yok.
Eşim benim haklı olduğumu biliyor, kendi de babasına tepkili. Aramızda asla bir sorun olmuyor. Ben yaz tatilimiz iki ay olduğu halde beş geceden uzun kalmam mesela. Buna da saygı duyar ve yine aynı şekilde problem olmaz. Dört yıldır da asla olmadı.

Konu sahibi : kayınpederiyle , annesine yaptığı saygısızlık son damla oldu diye 4 yıldır konuşmuyormuş.

Konunun taraflarından biri olan anne , daha önce kızını bu konuda küslüğü sonlandırması için ikaz etmemiş , kayınvalidesi için ikaz etmiş olarak anlaşılıyor.

Şayet böyleyse , konu sahibi annesiyle ablasını da tanıdığına, yapılarını bildiğine göre ; olayları bir kez daha sakince gözden geçirmeli mi geçirmemeli mi , kendisi değerlendirmeli.

Ben hiç görüşmüyorum , bayramda da gitmedim.
Dün aglamis eşime , bari bayramda küslük yapmasaydi diye.
Eşim eve geldiginde annem gitmedin diye üzüldü dedi.
Cevabim hıııı oldu, konu kapandi.

ne yaşandığını bilemiyorum tabi. ama ne bileyim anne babanın çocuğunun evine girememesi bana çok fazla geliyor. benim kv ve kp de her şeye çokça burunlarını sokmaya meyili insanlar. bu anlamda çok çatıştık ve benim net duruşumla zor da olsa artık sınırlarıma saygı duymayı öğrendiler. ama bunu eve sokmama derecesinde yapmak bilemedim bana çok fazla geliyor

Burada anlatsam eminim siz de hak verirsiniz
Benim kayınpederim iki kardeşiyle küs, babalarının cenazesinde dahi birbirlerine baş sağlığı dilemediler. Bir de mal kavgası yaptılar. Annesiyle küs. Babası ölünce kimi kayırıyorsan onda kal dedi. Tek bir arkadaşı yoktur. Gittikleri görüştükleri aile eş dostları komşuları yoktur. Hatta komşularıyla da kavgalı. Bugün bayram biz geldik bakın başka kapıyı çalan yok. Telefonu daha çalmıyor. Kendisi geçimsiz bir insan uani. Geçindiği inşan yol. Kavgadan beslenen biri. Hatta kavga da değil. Yaşı büyük ve erkek diye her halta burnunu sokup akıl verip koca sesiyle bağırıp çağırabileceğini sanıyor. Ben böyle bir adamı evime sokmam. Sokmuyorum sokmayacağım da.
Dediğim gibi kendi annesiyle geçinemeyen biriyle küs olunca kimin problemli olduğu da belli oluyor zaten

Ben sorunlu olduğum birine hediye almazdım açıkçası. öncelikle aradaki problem ne ise onun halledilmesi gerekir aksi takdirde hediye özür mesajı gibi algılanır. Kaldı ki siz bir kez bu hatayi yapmışsınız ikinci kez yapıyım mi diye soruyorsunuz yapmayın gerek yok.

Mesele burunlarını sokmakla kalmıyordur ilişki o noktaya taşındıysa, daha ciddi şeyler vardır muhtemelen.

%100 Haklıyım bu konuda hiç acabam yok bana bu konuyu açtıran şeyi ablami tanimis olsaydınız eger anlardınız:) acayip iyilikçi sana 100 taş atan bir gül verse o gülü al taşları unut kafasında biridir. Bizim evin kincisi benim bu yüzden baski görüyorum.
Ablamdan şunu bile duyuyorum:
Ne biçim evlilik. Adam ailesiyle konuşuyor bir merhaba nasilsin yok karşı tarafa. Ayıp utanmıyor musun? Ne olursa olsun o sana selam yolluyor. Bu kadar sert kalmaya gerek yok.
Ailesine böyle oldugun için eşin bile pek deger vermez sana. Böyle şeyler önemlidir. Yine senin kocan iyi.

Yani küslügü başlatan ben değilim.
Görümcemin sevgilisi vardı kp istemiyordu onu.
Benim erken doğum oldu kizim 32 gün yogun bakımda kaldı. İkimiz de ölümden döndük.
Tecrubesizdim afallamistim. Cocuk hastaneden cikar çıkmaz isteme nişan düğün 1 ay içinde hizli hizli kp ile kavga ederek yaptilar. Eşimi gönderdim yanlarina ben annemle çocuğumla tek kaldım.
Valla yerimde başkası olsa o duygusal dönemde esini bile yollamazdı.
Hayat devam ediyor bana göre yaşamalarını beklemiyorum acikcasi ama üstüne yalnız bırakılan benken eşime nomuya kırıldım beni aramadı deyip telefonlarıma cevap vermemesi cok çirkindi.
Üstelik 1 kere aramıştım bir hafta evvel. Daha çok aramami beklemiş sorun bu.

Cok dogru anlamışsınız.

Eşin ne diyor bu duruma, seni zorlayıcı/huzursuz edici bi tavrı var mi? Yani onlarla mesafeli olmak sizin iliskinize negatif olarak dönüyor mu?

Yok aslında. Yani eskiden çok olurdu ama vazgeçti tartışmaktan. Iki yıldır ses etmiyor.
Aslında anneler gününde hediyeme karşılık kv onu arayınca esim benden çok bozuldu fark ettim.
Bir sey demedi ona da bana da ama benim haklılığımı onayladi içten içe galiba.

Haklısınız. Eşim annesini kırmaz. Konuşmayı beceremez. Maalesef ben de aynı kavgayı esimle yapmıştım. Sana şikayetlenen anana sizin derdinizde mi kadin diyeceğine gelmiş bana anlatıyorsun annem kırılmış diye carladim. Hayatimdan defolun be bile demiştim.

Aslında kv me büyük nefretim yok.
Ne iyidir ne kötüdür.
Ortada bir yerdedir.
Kocasından cok çekmiş diye haline üzülürüm bir anne olarak kiyamam. Aslinda hediye her gün ağladığı dünyada kucuk mutluluklar yaşasın diye düşündüğüm bir şeydi. O sene de bozmadım. Olay yeni. Belki hatasını bu vesileyle anlar dedim. Ama anlamadı bir tesekkur bile etmedi.
Iste o zaman çok buz oldu içim.

Oncelikle gorumcenin dugunu icin bebegi hastanede olan daha dogum yaptigini bile anlayamamis bir kadindan bir seyler beklemek coook ayip olmus velev ki gelin bize bir telefon acsaydi bari gibi basit bir beklenti bile olsa.
Bu konuda asiri haklisiniz coook haklisiniz ama bu duruma esiniz net bir tepki verip susturmaliydi. Bu konu size hic ulasmamaliydi hatta.

Ve bir de nacizane misafiri agirlamak sadece ikram degildir demek isterim.
Bunu ben de yaptim hicbir faydasini gormedim aksine geriliyor iki taraf da.
Benim de icim sogumamisti henuz, konusup hesaplasmamistik da.
Once konustuk sonra da kayin aile evime geldiler.
Onceden tatlisiyla tuzlusuyla agirlardim ama soguk davranirdim hic memnun ayrilmazdikh
Hesaplasip rahatladiktan sonra hicbir hazirlik yapmasam da guler yuzlu davransam ben de daha rahat hissediyorum.
Cunku diger turlu zikkimlanin hadi demisim gibi hissediyordum.

Ote yandan sizin istediginiz kivam nedir kv ile?
Bayramda seyranda konusabilecegimiz kadarliksa beklentiniz, yerinizde olsam en azindan bayramlasirim.
El opmekle agiz asinmaz derler, siz de vicdanen daha rahat hissedersiniz ve bence hediye gondermekten daha kiymetli bir sey bayramda bayramlasmak, ozellikle o kuşak icin.

Benim melek anneme sorsanız kp le de konuş unut bana yapılanı o cahildir delidir sen yüce ol.

Maalesef benim ailem fazla iyi..
Ben olamıyorum sorun bu.

Kimse istemez böyle olmasini.
Kimi anne kimi anne adayi güzel de empati yapariz bu konuda.
Lakin öyle durumlar olur ki kv nin ne evine girersin ne de evine sokmak istersin.
Ben eşime diyorum burasi senin de evin istiyorsa gelir ama beni muhatap etme .

Bence içinde bulunduğunuz mesafe gayet iyi. Evinize gelirse ne bileyim denk gelirseniz yada ararsa son derece medeni davranın.
Onun dışında da ekstra birşey yapmanıza gerek yok.
Mesafe bu durumlarda iyidir bence..
hiç birşey olmamış gibi mesafeli ve seviyeli davranın..

Benim melek anneme sorsanız kp le de konuş unut bana yapılanı o cahildir delidir sen yüce ol.

Maalesef benim ailem fazla iyi..
Ben olamıyorum sorun bu.
Olmayın zaten.
İyiye iyi demezler enayi derler, hatta daha çok üstüne gidip ezebileceklerini sanarlar.
İlk yıllar iyilikten öldüm, karşılığında görmediğim saçmalık kalmadı. Ne zaman kestim attım, bana bu tavrı göstermeye hakkınız yok dedim. Saygı görmeye başladım. Tavır görmeden anlamıyor çoğu insan. Nezaketli insanı tepesine çıkmalık insan olarak algılıyorlar

Elti olabilir miyiz acaba? :)

Ilk seneler dediğiniz gibiydi.
Kp sayar söver saygı beklerdi.
Bir sey olmamış gibi adım atsa bana hiç uyumasa da kendimi zorlardım. El öpmek aramak olsun.
Ne oldu?
Haddini bilmemeye devam etti böylece.
Maalesef böyle insanlara yarayan bu degil.

Duygular cok benzer.
Inanin ben küçüklük bilip saygı ettikçe böcek yerine koyardı kp.
Ben 4 senedir suratına bakmıyorum bana yaranmaya çalışıyor.

Ayni olmasa da benzer şeyler oldu bizde de.
Benim kizim yasamadi ama.
1 hafta icinde nasil yaptilarsa isteme nişan nikah (dügün olmadi nikahin ardina aile ve yakinlar arasinda eglence yaptilar) hepsini art arda yapip bitirdiler.

Ne esimi ne de beni arayan soran gelen giden olmadi. Hoş benim umrumda degildi de.
Eşim çok gücendi hala unutamiyorum ben o halini senin butun ailen yanindaydi hepsi sen iyi ol diye ugrastilar , bana ailemden nasilsin diye soran bile olmadi herkes dugun derdine düştü, ben her kapi acildiginda annem mi ablam mi diye baktim hicbiri gelmedi , tek dertleri dugünmüş demisti.

Eşimin tavrini gorümce de kaynana da benden bildiler gorümce benim mutlulugum sana dert oldu derken kaynana biz ne yaptik oglumu kistirtiyorsun diye ustume geldi.
Ogullarinin gucenmis olabilecegi kirilabilecegi kendilerinden destek bekledigi akillarinin ucuna bile gelmedi ya da benim üstüme yikmak işlerine geldi.
Yapsinlar kimse buna bir sey demiyor ama bir tarafta da aci ceken bir evlat kardes var onun da gönlünü yapsalardi bari. Sanki hic boyle bir sey yokmus gibi herkes keyfine bakip dugun olup bittikten bir gun sonra da ariyorlar. Eşim tepki gosterince de bana saldiriyorlar.

Tamamen küsmeyin. Hediye almayın ama bayramdan bayrama samimiyetsiz kutlamalara gidin. Evinize gelmiş sonuçta siz gitmezseniz tamamen kötü olursunuz. Bende eşimin annesi ile değil de bir akrabası ile tartıştım, eşimin haberi bile olmadı. Gerçi biliyor o da nasıl biri olduğunu bilse de farketmez. Davranışlar hoşuma gitmediği için bayramdan bayrama gidip değişik bir tavırla takılıyorum. Kısa sürede kalkalım diyorum.

Tek gelinim ben
Bir gariban daha bulup başını yakamadılar hala

nomunomuchua kendimi senin yerine koydum da, kayınvaliden kayınpederin gibi insanlara sırf eş hatırına birkaç kez tolerans gösterebilirim ammaaaaa uzattığım zeytin dallarını kırıyorlarsa eş hatırı da kalmaz buz gibi soğurum, soğuyunca da valla domuz gibi oluyorum, hediye mediye de göndermem çünkü kayınvalide o hakkı bir kere kullanıp yakmış.

Ben de tam olarak domuz gibi oluyorum Mune abla.
Ama işte bu domuzluğum kendi canlarım tarafından bile kabul görmüyor.
O noktada ee bir de buraya danışayım ben mi çok domuzum dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…