Son Çare Aletli Pilates

Kilo veremiyorum kardiyo da yapmama rağmen çünkü yiyorum. İncelmiş olabilirim bilmiyorum ama. Yanında ara ara düzensiz olarak yoga mat pilates de yapıyorum. Ne bileyim haftada 3 kere reformera gittiğim oluyor ama hiç gitmediğim de olduğu o zaman mutlaka yoga koydm yerine. Ama vücudum direniyor gibi. Hiçbir değişiklik yok :)
Benim omurgamda rahatsızlık var. Çok iyi geldi ona bu spor düzenim. Uzun vadede faydasını görücem sanırım. Sırt boyun kalça tutulmaları yaşıyorum sürekli eskiden turuşunca yatardım şimdi üstüne gidiyorum. Çok rahatladım.
hafta da 1 gün de olsa gidin mutlaka reformer a gittiğiniz gün protein ağırlıklı beslenirseniz yeterli olur zaten yağ yakıyoruz kas oranımız artıyor. bende de fibromiyalji var ağrılarım bayağı azaldı

hafta da 1 gün de olsa gidin mutlaka reformer a gittiğiniz gün protein ağırlıklı beslenirseniz yeterli olur zaten yağ yakıyoruz kas oranımız artıyor. bende de fibromiyalji var ağrılarım bayağı azaldı

Ben de yıllarca fibromiyaljiyim sandım. Sonra ankilozan spondilit teşhisi kondu :)
Sanırım kas kütlem arttı. Görüntümde değişiklik yok. Kendimi daha sıkı bile hissediyorum. Ama kilom normale göre fazla. Valla çözemedim ben bu işi :)

Ben de yıllarca fibromiyaljiyim sandım. Sonra ankilozan spondilit teşhisi kondu :)
Sanırım kas kütlem arttı. Görüntümde değişiklik yok. Kendimi daha sıkı bile hissediyorum. Ama kilom normale göre fazla. Valla çözemedim ben bu işi :)
Nasıl teşhis edildi peki as olduğun. Ben ramotolijiye uzmanına gittim genetik testler yapıldı rutin testler ile .

Arkadaşlarım çok dertliyim etim bıngıl bıngıl aletli pilatesin sıkılaştırmak için baya iyi olduğunu söylüyolar gidenler var mı İstanbulda bi yer tavsiye edebilir misiniz?
Ben pilates ve yoga yapıyorum vücudum sıkılaşsın diye çocuk düşünüyoruz ve çatlaklarim olsun istemiyorum . Eğer fazla kilonuz varsa önce fitness vs yapın sonra pilates yoga ile sıkılaşsın aletli olmasına da gerek yok. Youtube da boho beautiful diye bi kanal var pilates ve yoga yapıyo ya da popsugar kanalı fitnes yapıyo . Salona gidiyorum düzenli 2 gün ve evde de yapıyorum . TV internete bağlı ordan açıyorum yalnız değilmişim gibi onunla birlikte yapıyorum

Arkadaşlarım çok dertliyim etim bıngıl bıngıl aletli pilatesin sıkılaştırmak için baya iyi olduğunu söylüyolar gidenler var mı İstanbulda bi yer tavsiye edebilir misiniz?
Ekonomik durumunuz iyi değilse belediyeler bile veriyo İstanbul'da İSMEK tek vs vardır .ben İstanbul da degilim

Nasıl teşhis edildi peki as olduğun. Ben ramotolijiye uzmanına gittim genetik testler yapıldı rutin testler ile .

Yıllarca kireçlenme fibromiyalji bişeyler uydurdular 17-18 yaşımda başladı ağrılar. Üstelemedik anlamadık bişey annem uyduruyolar herkesin ağrır böyle diyordu hatta. Ağrıdıkça ağrı kesici içtim geçtim :)
25 yaşımda bir sabah yataktan kalkamadım yalnızdım evde. Taksi çağırdım zar zor bi hastaneye gittim. Acilde as gibi duruyor yürüyüşün dediler :)
Sonra romatoloji doktoru buldum doğru düzgün. genetik test pozitif. Mrda gözüktü. Muayene bulguları. Teşhis kondu. 25imden beri de her kış şiddetli tutulma yaşıyordum. Bu sene olmadı çok şükür. Reformer iyi gelmiştir umarım. Senin bişey çıkmıyor mu mr larda? Fibromiyalji mi kesin?

Yıllarca kireçlenme fibromiyalji bişeyler uydurdular 17-18 yaşımda başladı ağrılar. Üstelemedik anlamadık bişey annem uyduruyolar herkesin ağrır böyle diyordu hatta. Ağrıdıkça ağrı kesici içtim geçtim :)
25 yaşımda bir sabah yataktan kalkamadım yalnızdım evde. Taksi çağırdım zar zor bi hastaneye gittim. Acilde as gibi duruyor yürüyüşün dediler :)
Sonra romatoloji doktoru buldum doğru düzgün. genetik test pozitif. Mrda gözüktü. Muayene bulguları. Teşhis kondu. 25imden beri de her kış şiddetli tutulma yaşıyordum. Bu sene olmadı çok şükür. Reformer iyi gelmiştir umarım. Senin bişey çıkmıyor mu mr larda? Fibromiyalji mi kesin?
Benim omurlarıma baktı eklem yerlerime bakti şekil bozukluğu yoktu genetik testler negatif çıktı iltihaplı romatizmaya bakmıştı sanırım. Ama ilk gittiğim ortapedi drsi röntgen cektirmisti bir şey çıkmamıştı orda teşhis konuldu. Sonra 2 drye gidip teyit ettirmistim . Bende kürek kemiği varya sol taraf özellikle ağırır. Kürek kemiğinde ağrı oluyor mu mesela

X