Sorun eşimde mi bende mi

kelebek4616

Huzur...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
108
45
31
Merhaba Hanımlar,

Ben aslında çok mutsuzum. 5 yıla giriyoruz evliliğimizde bir kızım var. Eşimle severek evlendik. Ama aynı eve girmeden insan bilemiyormuş. Eşim o kadar agrasif ki anlatamam. Eşimin kardeşim dediği arkadaşları bile eşimin çok ters ve geçimsiz olduğunu söyler. Birde çok küfür eder. Her yerde her zaman küfür eder ben utanırım. Öyleki biz iki kardeşiz ailemizde 2 damat var. Ailemden kimse eşimi sevmiyor. Beni üzmemek için birsey demiyorlar ama ben hal ve hareketlerinden anlıyorum. Annem babam ayrı diğer kardeşime sürekli giderler kalırlar bana pek gelmezler. Annem kardeşime gider sonra bana anlatır damadım söyle iyi böyle iyi o benim evladım nasıl güzel ilgileniyor saygılı eve geliyor yorgun olmasına rağmen çocukla ilgileniyor kardesine sen dinlen diyor üstüne titriyor diyor.kardesimin eşi 24 yaşında benim eşim 33 yaşında annem sözde senin eşin büyük ama beni çok yanılttı. Çok saygısız der. Benim eşim için oraya gelince gelmişim gitmişim umrunda değil hali tavrı canımı sıkıyor diyor. Eşim içer arkadaslarıyla takılır. Telefonda oyun oynar. Etrafla pek ilgilenmez. Misafir pek sevmez. Genelde misafir gelecek olursa evde durmaz. Artık çok gözüme batıyor kendi ailesine de öyle. Eşimin tarafından da kimse gelip gitmez eşim kendi tarafında da sevilmez. Kavgacı küfürbaz derler.
Ben uyarsamda kızsamda aynı. Ne yapcam bilmiyorum. Artık o kadar bunaldım ki anlatamam. Herkes içmesine gezmesine kızar bende evden gitsin diye saatleri sayarım. Beni seviyor ilgileniyor ama yok bireyler eksik gibi hiç mutlu değilim

Son düzenleme:
Yapmayin Allah askina böyle tipler oyle egoludur ki asla yanlisini bilmez rol yapmaz neyse odur..yani adam hep boyleydi bence siz görmek istememissiniz..yada burada pek cok kere gordugumuz gibi gormus ama asktan kor oldugunuzdan oyle kabul etmissiniz

Birsey mi degisti siz evlendikten sonra bu umursamazlik kabalik

Ya şimdi ben de eşimin ailesine çok düşkün olamam hep gideyim diyemem yalan yok.
Ama annenizin bazı davranışlarını hoş bulmadım e tamam sevmiyor olabilir de kardeşinizi anlatmasına ne gerek var?

gezmesinde arkadaşlarıyla içmesinde sorun yok fakat küfürbaz olmasında büyük sorun var agresif olması da öyle

bence çevreden de çok etkileniyorsunuz yardım alınabilir bence.
Bu özellikleri için

Çevreyi de boşverin yardım alsın oturup konuşun diyecegım de agresif insanla zor konuşmak

Evlenmeden önce gerçekten böyle değildi hatta aileme çok düşkündü her hafta 1 gününü ayırır annene gidelim derdi. Şimdi annem gelince evde bile durmuyor duruncada surat asıyor konusmasına dikkat etmiyor
kendinizi kardeşinizle karsilastirmayin, daha çok mutsuz olursunuz. anneniz sizin durumunuzu biliyorsa size de ballandıra ballandıra anlatmamasi gerekir. esiniz hakkında konuşturmayın bence aileniz bile olsa, sonra sizin caniniz yanar. ailenize herhangi bir saygisizlik yapmiyorsa bence etraflarında pervane olmasina gerek yok. bazı insanlar misafir eglemesini bilmiyor, muhtemelen ailesinden görmemiştir. aranızda sorunlar varsa once yapıcı bir sekilde düzeltmeye calisin. rahatsız oldugunuz seyleri surat asmadan net bir sekilde ifade etmeye calisin. Guzel yaptigi seyler var mi? mesela kavgacidir ama ailesine karşı çok korumacidir vs gibi. kimse mükemmel degil.

Evlilik öncesi hareketleri nasıldı?
Evlenmeden önce böyle değildi yada bana yansıtmıyordu bilmiyorum. Konusmasına çok dikkat ederdi. Her hafta kendi derdi annene gidelim diye. Şimdi demiyorum anneme gitsin gelsin diye. Ama en azından evine misafir gelince saygı gösterse yeter. Ama maalesef ben diken üstünde oluyorum. Annemle kavga edecekler diye

Evlenmeden önce böyle değildi yada bana yansıtmıyordu bilmiyorum. Konusmasına çok dikkat ederdi. Her hafta kendi derdi annene gidelim diye. Şimdi demiyorum anneme gitsin gelsin diye. Ama en azından evine misafir gelince saygı gösterse yeter. Ama maalesef ben diken üstünde oluyorum. Annemle kavga edecekler diye
o zaman annenleri egleyememistir, annenler de trip atmistir, o da tepkisini boyle gösteriyor. bence ailelerin ne olursa olsun yapıcı olması gerek, esin bana saygisizlik yaptı beni hayal kirikligina uğrattı demesi doğru degil bence. bir seyler düzelecek olsa bile daha kötüye gider boyle.

Beni sever demissiniz de. Nasil sever? Kusura bakmayin sunun icin sordum. Burada siddet goren kadinlarimiz da esim beni seviyor diyor da o yuzden sordum. Esiniz kufur ediyormus. Agresifmis. Yani saygisiz biri anladigim kadariyla. Size de kufur ediyordur o zaman. Bu sevmek degil ki.

Eski mesajlarınıza bakılırsa eşinizi affedemiyorsunuz, sanırım o yüzden evlilik size eziyet gibi geliyor. Birkaç kez boşanma aşamasına gelmişsiniz, eşiniz istemediği için vazgeçmişsiniz.
Bence siz mutsuz olduğunuz için eşiniz de mutsuz. O yüzden evi otel gibi kullanıyor yani sorunlardan kaçıyor. Önce aile terapisti, bireysel terapi deneyin. Eğer yine bir şeyler değişmezse gerekeni yaparsınız.

Beni sever demissiniz de. Nasil sever? Kusura bakmayin sunun icin sordum. Burada siddet goren kadinlarimiz da esim beni seviyor diyor da o yuzden sordum. Esiniz kufur ediyormus. Agresifmis. Yani saygisiz biri anladigim kadariyla. Size de kufur ediyordur o zaman. Bu sevmek degil ki.
Yani şöyle bana küfür etmez saygısızlık yapmaz sürekli iyi misin birseye ihtiyacın var mı diye sorar. Hatta özel günleri hiç atlamaz. Arada çiçek alır hediye alır. Mutlu etmeye çalışır ama çevreye ailelerimize başka insanlara karşı çok saygısız ve fevri davranır

Eski mesajlarınıza bakılırsa eşinizi affedemiyorsunuz, sanırım o yüzden evlilik size eziyet gibi geliyor. Birkaç kez boşanma aşamasına gelmişsiniz, eşiniz istemediği için vazgeçmişsiniz.
Bence siz mutsuz olduğunuz için eşiniz de mutsuz. O yüzden evi otel gibi kullanıyor yani sorunlardan kaçıyor. Önce aile terapisti, bireysel terapi deneyin. Eğer yine bir şeyler değişmezse gerekeni yaparsınız.
Evet boşanmak istememe rağmen maalesef eşim kabul etmiyor bazen bu durumla baş edemediğim için içime kapanıyorum sessizleşiyorum o zamanlar beni daha çok bunaltıyor üstüme geliyor beni sevmiyor musun bana soguk davranma dayanamıyorum diyor ağlıyor sızlanıyor

X