Tanışma ertelendi

SeviyomHee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
2.406
6.085
Kız kardeşim bu sene staja geçecek. 6 yıldır sevgilisi vardı sürekli gelmek tanışmak istiyorlardı. Biz de son seneye geçmeden babamı ikna ederiz diyorduk kendimizi fikire de alıştırmışız. Babam bu yaz gelmelerini uygun buldu ancak erkek tarafı damada okul bitsin erken demişler. Damat çok ısrar edince de 15 tatili uygun bulmuşlar. Ben de damada 15 tatilde de okul bitmiyor zaten dedim. Bana ailem nişanla düğün arası 1 sene çok uzun 6 ay yeter dedi diyor. Hatta abla bu konuda çok kavga ettik daha fazla yüzgöz olmayalım bekleyelim dedi. Bizim de bu ısrarcı davranan aileden, bu yaz olmasın diye direten aileye geçiş epey moralimizi bozdu. Zorla kızımızı vermek gibi olsun istemiyoruz ancak kardeşim epey ağladı ben de size sormak istedim. Sizce bu değişimin sebebi ne olabilir? Ben maddi olduğunu düşündüm ancak damat 1 sene önce babam düğün paramızı ayırdı diyordu. Zaman yok, iş yerinden izin alamadılar desem damadın ailesinin tatil planları varmış temmuz ayında. Neden olabilir fikirlerinizi bekliyoruz :) içimizin ferahlamaya ihtiyacı var

Kiz kardesiniz acik acik soracak. Adamin okulu bitmemis. Ekonomi durumu malum. Belki gercekten de maddi zordalar su anda. Acik konusulmasi insan kafasinda 1001 hal düsünür. Yinede aceleci veya israrci davranmayin. Yaslari genc galiba
Evet yaşları küçük sayılır ancak heves ediyorlar, ekonomik olarak sorun yaşayacaklarını sanmıyorum oğlanın evi var ve eşyaları o evle almayı planlıyorlardı. Biz de destek oluruz satmayın diyorduk. Kardeşim çeyiz falan seçiyordu epey kaptırdı kendini

nisan yapilacaksa yazin tanisma olmasi mantikli olan.
pandemi kurallari gevsemisken niyetleri olsaydi ertelemezlerdi bence.
15 tatil zamaninda belki yine kapanicak her yer ki asilama olmadigi muddetce oyle gorunuyor.
o zamanda kovid bahanesiyle ertelerler gibi geldi bana.
kiz kardesiniz net konussun geecek sebebi ogrensin

Olabilir bana da sanırım en mantıklı bu geliyor
Siz tanıyorsunuz çocuğu, böyle düşündüyseniz yüksek ihtimalle böyledir.
Bu erkekler hep böyle ama ailesine eş adayını, eş adayını ailesine anlatırken hep bi “seni/sizi çok seviyor, çok istiyor” diye abartılar.
Kardeşiniz üzülmesin, evlenince bekar günlerini çok özleyecek bekarlığın tadını çıkarsın biraz daha

Damadın babası oğluyla aynı sektörde ve ikisine de işiniz hazır diyordu, kovitten önce oğluna bir ev almıştı çocuklar da evi satar eşya ve araba alırız diye plan yapıyordu. Zaten oğullarının yaşını küçük bulduklarını söylemişler ama 6 senelik bir ilişki için de küçük olduklarını düşünüyorum. En baştan çocuklara net bir dille şu zamana kadar olmaz deselerdi keşke

Para konusunda durumları iyi diye biliyorum kovitte de hiçbir duraklama yaşamadılar ancak tabiki yine de harcanmış olabilir, farklı bir dönemdeyiz. Keşke o zaman paramız yok deselerdi biz de kardeşimi ikna ederdik. Şimdi ağlayıp duruyor hepimizin sinirlerini gerdi

Ama bakın evi kim aldı ailesi ama kardeşiniz ve sevgilisi evi eşya için satmak istiyorlar böyle şey mi olur izin almışlar mı kendi malları gibi satma planları yapılıyor bu bile olgun olmadıklarının ispatıdır. Millet senelerce çalışıp ev sahibi olmaya çalışıyor bunlar sırf eşya vs için ev satıyor belki aile bu planlar yüzünden istemiyordur ve benim için bu gerekçe haklı bir nedendir. Belli ki evlatlarının ufak olduğunu düşünüp iş hayatına girip birikim yapsın olgunlaşsın öyle evlensin istiyorlardır bu yüzden ben karşı tarafa bir şey diyemem

Bu ihtimaller hiç aklıma gelmemişti, eylülde artık maske zorunluluğu kalkacak deniyor. Ama yine de ne olacak bilemeyiz tabiki. Bence de konuşması gerekiyor. Şuan krizlerde hanımefendi

Bunu biz de anlattık, ev satılmaz dedik. Yardım ederiz dedik. Babası hediye ederken tapuyu verdiği için ben izin konusunu düşünmemiştim ancak haklısınız. Ancak 15 tatilde dediğim gibi okul bitmiyor. Okul bitince mantıklı olabilir ancak kış günü nişan isteme falan daha zor olur. Gelenler gidenler zorluk yaşar

Inşallah böyledir. Içimize olumsuz bir durum mu var diye kurt düştu

Yanlış anlamayın ama okul daha yeni biteceğine göre yaşları ufak bakın düşünce yapılarına eşya için ev satmak Adamlar ev almışta git bu yaşta evlen satıp eşya al diye almamışlardır. Oğlum bana böyle planla gelse evi geri alır gidin çalışın yapın her şeyınızı derdim Millet artık ailesinde beklenti içinde olmayıp her şeyi karı koca yapıyorlar. Kardeşinizin yaşı ufak belli ki heveslenmiş ama mantıklı düşünmüyorlar. Bunlar bir kaç sene devam etseler belki olgunluk yaşlarında benim aradığım kişi o değilmiş diyebilirler.

Bu ihtimaller hiç aklıma gelmemişti, eylülde artık maske zorunluluğu kalkacak deniyor. Ama yine de ne olacak bilemeyiz tabiki. Bence de konuşması gerekiyor. Şuan krizlerde hanımefendi
denilenlere bakarsak su anda turkiye kendi asisini uretmisti herkes asisini olmustu. heryer acilmisti hayat bayram olmustu.
hala denilenlere inananlara sasiriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…