tekrarlayan 5 düşük sonrası genetik tüp bebek yaptırıp sonuç alan varmı?

İnsallah bu sureci başarıyla tamamlarsın benimde 9 kaybim var hic bi doktor onermedi tup bebek fakat simdi tedaviye basladiğim doktor soyledi bi kac daha test yapicam duruma göre rahimden biyopsi alicam ama tehlikeye atmayıp saglikli embriyo transferi ile başarımızı arttirabiliriz dedi heryerde umut ariyorum umarım sende bize ışık olursun
Evet banada öyle canim hiç biri lafını etmemişti. Sadece en sonki gittiğim doktor önerdi bir daha buraya gelme dedi yani. Canıma acidi kadın. O olmasa aklıma bile gelmezdi nasılsa oluyor diye. Eşim ilklerde yanasmada da dedim ben gidiyorum geliyorsan gel düğünden kalma bileziklerim vardı bozdurdum gitti gelmek zorunda kaldi😅😅Kadın dediğin mücadeleyi birakmicak. Ne gerekiyorsa yaptırın. Aklınızda hiç bişey kalmasın. Allah büyüktür

Evet banada öyle canim hiç biri lafını etmemişti. Sadece en sonki gittiğim doktor önerdi bir daha buraya gelme dedi yani. Canıma acidi kadın. O olmasa aklıma bile gelmezdi nasılsa oluyor diye. Eşim ilklerde yanasmada da dedim ben gidiyorum geliyorsan gel düğünden kalma bileziklerim vardı bozdurdum gitti gelmek zorunda kaldi😅😅Kadın dediğin mücadeleyi birakmicak. Ne gerekiyorsa yaptırın. Aklınızda hiç bişey kalmasın. Allah büyüktür
Kim doktorunuz şu an

ah be kuzum en çok istediğim şey. Bu gebelikte bile rüyamda kadınlar klübüne nasıl tedaviye basladığımı ve yaşadıklarımı yazıp gebelikte sıkıntı yaşayanlara bakın bende anne oldum sizde anne olacaksınız yazıyodum. İnşallah Rabbim bundan sonraki süreçlerimde hayırlısıyla sağ salim evlatlarımı kucagıma almayı nasip etsin seninde öyle 🙏 sende dene bugun sırf tüp bebek merkezlerini araştırdım, aradım. tedaviye baslayıp hayırlı sonuç alırsam sana da mutlaka yazıcam
Allah razı olsun insallah sonuçlarını başarını duyarım burada rabbim yardımcın, yardımcımız olsun bende son umudumu Arda Lembette deniycem bakalım bi turlu denk gelip gidemiyorum ama zorluyorum şansımı nasip hersey gercekten

Mustecep kavrut acedemy fulyada kendi klinigini açtı. Suanki kontrollere oraya gitmiyorum. Normal özel hastaneye gidiyorum ama ne zaman soru sorsam yanıtlar saat kaç olursa olsun
Sizde mi istanbul da yaşıyorsunuz yoksa sehir dısındanmı gidip geliyorsunuz ne araliklarla goruyor doktor birde topl.ne kadar tuttu butun islemler ben simdi arda bey e basladim arda lembet e ama bilmiyorum hala bi umutsuz vaka gibi hissediyorum kendimi

Mustecep kavrut acedemy fulyada kendi klinigini açtı. Suanki kontrollere oraya gitmiyorum. Normal özel hastaneye gidiyorum ama ne zaman soru sorsam yanıtlar saat kaç olursa olsun
Allah razı olsun canım içimi rahatlattın dünden beri birsürü doktor araştırdım şişli memorial acıbadem bülent tıraş bahçeci mehmet asoglu derken sen müstecep beyi söyledin aradım bugün malesef istanbulda yaşamıyorum bugün kürtaj oldum adet gör bitsin gel bakalım dedi sayende bütün doktorları kafamdan sildim inşallah bana da faydası olur bende yazarım böyle 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Allah razı olsun canım içimi rahatlattın dünden beri birsürü doktor araştırdım şişli memorial acıbadem bülent tıraş bahçeci mehmet asoglu derken sen müstecep beyi söyledin aradım bugün malesef istanbulda yaşamıyorum bugün kürtaj oldum adet gör bitsin gel bakalım dedi sayende bütün doktorları kafamdan sildim inşallah bana da faydası olur bende yazarım böyle 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Sil kuuzm valla bende çok araştırma yapmıştım. Ya kime soylesem olumlu sonuçlandı Allah in izniyle. Hatta ATV ye de çıktı haberlere YouTube'dan izle kuzum. Dusuklerle ilgili bir haberi var

Canım 3 düştüğüm var benim. Bütün testleri normal sadece kan pıhtılaşması var dediler. 3.gebeliğiöde hap iğne kullanmama ragmen tekrar düştü. Hemen tüp bebeğe yönelmek saçma. Allahım bin şükür benim karşıma iyi bir doktor çıktı. Senin ararştırılman lazım dedi. Endoskopik laparoskopi yapıldı bana. Yani tüm vücut incelendi. Rahimde perde varmış diğer adı septum. O temizlendi. Daha sonraki gebeliğimde Bi sıkıntı yaşamadım sağ salim doğdu bebeğim çok şükür. Lütfen doktorunuzun iyi seçin. Bende de boş gebelik oluyordu kese gelişmiyor. 6 yıllık özlem bitti iki aylık bebeğim var şimdi. Sizinle paylaşmak istedim çünkü bilgilenin istiyorum. Kendim de geçtim o yollardan bilirim. Allah herkesin gönlüne göre versin

Ben sormustum ama sanırim gormediniz toplam maliyet ne oldu tesler yumurta toplama transfer vs. Ne kadar tuttu

• Beğen
Reactions: Z P
Canım 3 düştüğüm var benim. Bütün testleri normal sadece kan pıhtılaşması var dediler. 3.gebeliğiöde hap iğne kullanmama ragmen tekrar düştü. Hemen tüp bebeğe yönelmek saçma. Allahım bin şükür benim karşıma iyi bir doktor çıktı. Senin ararştırılman lazım dedi. Endoskopik laparoskopi yapıldı bana. Yani tüm vücut incelendi. Rahimde perde varmış diğer adı septum. O temizlendi. Daha sonraki gebeliğimde Bi sıkıntı yaşamadım sağ salim doğdu bebeğim çok şükür. Lütfen doktorunuzun iyi seçin. Bende de boş gebelik oluyordu kese gelişmiyor. 6 yıllık özlem bitti iki aylık bebeğim var şimdi. Sizinle paylaşmak istedim çünkü bilgilenin istiyorum. Kendim de geçtim o yollardan bilirim. Allah herkesin gönlüne göre versin
Bana 2. Düşükten sonra hsg çekildi rahimde perde falan yok :KK43: bitek testlerimde kan pıhtılaşması cıktı ama oda yüksek derecede değil kesin bu yüzden düşüklerin oluyo dedikleri hiç bişey yok. Kime gitsem bilmiyorum bu sebeplerle 5 düşük olmaz diyo mecburen genetik tüp bebege yönleniyorum 2 kere bebegin kalp durması 1 kanama ile düşük 1 kimyasal 1 boş gebelik yaşadım

Bana 2. Düşükten sonra hsg çekildi rahimde perde falan yok :KK43: bitek testlerimde kan pıhtılaşması cıktı ama oda yüksek derecede değil kesin bu yüzden düşüklerin oluyo dedikleri hiç bişey yok. Kime gitsem bilmiyorum bu sebeplerle 5 düşük olmaz diyo mecburen genetik tüp bebege yönleniyorum 2 kere bebegin kalp durması 1 kanama ile düşük 1 kimyasal 1 boş gebelik yaşadım
Canım benim rahim filmimde perde gözükmedi ama ameliyatta çıktı. Hatta doktor hayret etti 5 cm lik Bi perde nasıl olurdu gözükmez dedi. Sizin perde vardır demiyorum vücudunuz bi incelensin belki başka Bişey çıkar. Endoskopik laparoskopi DİE geçiyor. Kolay Bi işlem 45 dk kadar uyutuyorlar sadece. Bir gün hastanede yatıyorsunuz. Lütfen doktorunuza danışın

merhaba çok geçmiş olsun rabbim sabır versin çok zor benimde bebek kayiplarim var en fazla 13 haftaya kadar sürüyor her seferinde kalp atışı durduğu için kaybettim çok dr gittim hepsi ayrı ayrı şeyler söyledi ne istedilerse yaptım Mr rahım filmi histeroskopi hepsini yaptırdım hiç bir sonuç alamadım 4 ay önce ki bebek kaybım da perde var dendi tup bebek merkezine yönlendirdi çok şükür rahimde sorun yok genetik test istedi sonucun çıkmasını bekliyorum tüp bebek tedavisine başlicaz çünkü çok yoruldum aynı şeyleri yaşamaktan 5 yıldır siz de artık doğal yollardan denemeyin iyi bir dr araştırın daha fazla yipratmayin kendinizi rabbim bu yolda yardımcımız olsun bize ve isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🤲🙏🤲

Ben sormustum ama sanırim gormediniz toplam maliyet ne oldu tesler yumurta toplama transfer vs. Ne kadar tuttu
Kusura bakmayın görmedim. Oğlumda testler vs 16 bin tuttu. Tek embriyo icin 350 dolar vermiştik. 3 tane yollamistik 2 tanesi sağlam geldi. Toplam 16 bin tutmuştu. İkincisi 8 bin anca tutmuştur. Belki o kadar bile değildir

Kusura bakmayın görmedim. Oğlumda testler vs 16 bin tuttu. Tek embriyo icin 350 dolar vermiştik. 3 tane yollamistik 2 tanesi sağlam geldi. Toplam 16 bin tutmuştu. İkincisi 8 bin anca tutmuştur. Belki o kadar bile değildir
Kusura bakmayın ben bilmediğimden soruyorum cokda sıkıstırmak istemiyorum ikincinin 8 bin kadar tutmasinın nedeni daha baska testlere gerek kalmaması mı birde yumurtalar toplandiktan sonra sagliklı mi degilmi diye testemi giriyolar

Kusura bakmayın ben bilmediğimden soruyorum cokda sıkıstırmak istemiyorum ikincinin 8 bin kadar tutmasinın nedeni daha baska testlere gerek kalmaması mı birde yumurtalar toplandiktan sonra sagliklı mi degilmi diye testemi giriyolar
Ben Müstecep bey için sordum 12bin tüp bebek ilaçlar 4-5 bin muayene 450 ngs genetik test embriyo basına 300 dolar. Rahim filmi 850 cd56 testi 950 diye iletti. Ben birde şehir dışındayım :KK43: dolar da almış basını gidiyo.

Ben Müstecep bey için sordum 12bin tüp bebek ilaçlar 4-5 bin muayene 450 ngs genetik test embriyo basına 300 dolar. Rahim filmi 850 cd56 testi 950 diye iletti. Ben birde şehir dışındayım :KK43: dolar da almış basını gidiyo.
Bende Eskisehirdeyim bende şehir dısında oldugumdan soruyorum ve inanin hazirlık asamasına gecmek istiyorum ne olursa olsun cok zor surecler bununn uzerinden 9 dusukle bi cok ameliyatla maddi kayip yasadık o yuzden korkarak yaklaşiyorum doktorlara

Genetik tüp bebek mi? Düşüklerin için ne dediler :) biraz sürecinden bahsedermisin
bebekedi bebekedi theiaa theiaa tabi ki sureclerimi anlatayim biraz uzun olabilir tabi 😅 ilk gebeliğim sürpriz bir gebeliği daha sonra 6.haftada kanama ile gittim ve düşük oldu doktorum ilk gebelikte bunların olabileceğini ve araştırmaya gerek olmadığını söyledi. Daha sonra üstüne tekrar hamile kaldım ve sonuç değişmedi. Öncelikle kan pıhtılaşmasına bakıldı 2 gende pıhtılaşma cıktı. Iki doktora sordum ikiside bu genlerin düşüğe yol açmayacağını ama yine de kan sulandiriciyi tedbir amaclı kullanacağımızı söyledi. Eşime ve bana genetik test uygulandı ikimizinde sonuçları temiz geldi. Daha sonra ki gebeliklerimde düşük engelleyici ilaçlar, kan sulandırıcı ve bağışıklık baskılayıcı kullandım ama sonuç aynı oldu. En son kasım ayında 6.kez dusuk yaptim. Cok arastirdim bir suru merkez ile gorustum. Kendim Manisada oturuyorum ama doktorlarim Izmirdeydi. Gittigim her doktor pgt onerdi ve cogu Bahceciyi isaret etti. En son bahceci tup bebek merkezi Ebru Ozturkte karar kildim. Tup bebekte yapilacak sureci anlatayim biraz ve ebru hocanin dediklerini aktarayim sizlere belki sizede faydası olur. Öncelikle erken dönem gebelik kayıpları (Ilk 12 hafta içinde olanlar erken dönem sayiliyor) çok büyük ihtimalle 2 nedeni olacağını öğrendim. Bunlardan birincisi embriyonun gerektiğinde sorun olması. Ben bunu söylediklerinde ama bizim genetik testlerimiz temiz demistim. Bu fark etmiyormuş testlerde cikmayan sonuclar olabiliyor veya bebek dollenirken sorunlar olabiliyormus. Genetik problem haricinde ikinci problem ise annenin karninda katil hucre denilen antikorlarin fazla olmasi ve bunlarin bebegi yabanci madde olarqk algilayip saldirmasi ve dusuge yol acmasi. Bunun icinde cd56 denilen bir test uyganiyor rahimden parca alip sonuca bakiliyor. Ve ona gore size serumlar ilaclar uygulaniyor. Ben su an yumurta toplama surecindeyim. Carsamba gunu yumurtalarim toplanacak. Umarim biraz yardimim olmustur. Fiyat vs veya surec hakkinda baska merak ettikleriniz olursa seve seve yardimci olurum. Ben cok arastirdim ve burada yardimci olabilecek kimseyi bulamadim cunku kimse bu kadar cok dusuk yapmamisti.

X