Gebeliğe Hazırlık Temmuz 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydın kızlar 🌸
Aşı olmayı düşünen var mı 🙄 bi şeyler okumuştum burda 3 ay korunmak gerekiyormuş vs tam bilgisi olan var mı bu konu hakkında? Ve olmayı düşünenn? Kararsız kaldım ben ya
Ben oldum 2. Aşıdan sonra 1 ay bekledim . Doktorlar değişik düşüncelerde en iyisi doktorunuza danışmak olur😌 bende eş durumunu çok merak ediyorum. Eşime aşı çıktı ama ondada bekleme durumu var mı diye?

:KK43: canım doktorlar bu süreyi kısa görüyor o yüzden yaşın 30 altysa denemeye devam et diyorlar. Benimde 4 ay oldu ve tutmadı benimde sorun yok dedi ama bende üzülüyorum artık :KK43:
32 yaşındayım ben. İlk çocuk için deniyoruz. Çocuk planlarını hep ertelemiştim ama planlı olunca da olmuyormuş demek ki 😔 Bu ay da denedikten sonra klomen kullansam mı bilemiyorum. Tabi onun da çoğul gebelik ve risk oluşturma ihtimali mevcut olduğu için doktorun biri 6 aydan sonra istersen başlayabiliriz derken, diğeri 1yılı mutlaka beklememi söylüyor. Ne yapsam bilemiyorum 😔

Günaydın kızlar 🌸
Aşı olmayı düşünen var mı 🙄 bi şeyler okumuştum burda 3 ay korunmak gerekiyormuş vs tam bilgisi olan var mı bu konu hakkında? Ve olmayı düşünenn? Kararsız kaldım ben ya
Günaydın aşı olduğun ay korunman gerekiyor diye duydum bende öğretmenim bize de aşı açıldı bu ay olmazsa heralde aşı olurum sonra doğum yaz dönemine denk gelecek diye hamileliği bir süre ertelemeyi düşünüyorum zaten

Kızlar benim bu ay 6. ay denemem olacak. Bu süreçte 2 kez doktora gittim hiçbir sorun olmadığı söylendi çok şükür ama henüz gebelik oluşmadı maalesef. Hsg çektireyim mi dedim, 1 yıl bekle dediler. Eşim de bu ay ürolojiye gidecek. 2.aydan itibaren de ovulasyon takibiyle piki görüp değerlendiriyorum. Daha ne yapmam gerekiyor bilmiyorum 😔 Bu süreçte de işyerimde gebelik düşünmeye başlayan 2 arkadaşım oldu ve daha 2. aylarında gebe kaldılar. Özellikle onları bu şekilde görmek beni çok üzdü gerçekten. Hatta 1 tanesinin gebelik haberini de bugün aldım daha. Şu an kendimi çok üzgün hissediyorum 🥺
Benmde 6. Ayim adetlerim duzensiz onun disinda doktor hicbir problem gormuyo gormemesini gectim bakmiyor bile 19 yasindayim doktor hicbir şekilde tedavi uygulamiyor edim urolojiye gidicek yarinn umarim sperm twsti yaparlar gercekten cok zor bir surec

32 yaşındayım ben. İlk çocuk için deniyoruz. Çocuk planlarını hep ertelemiştim ama planlı olunca da olmuyormuş demek ki 😔 Bu ay da denedikten sonra klomen kullansam mı bilemiyorum. Tabi onun da çoğul gebelik ve risk oluşturma ihtimali mevcut olduğu için doktorun biri 6 aydan sonra istersen başlayabiliriz derken, diğeri 1yılı mutlaka beklememi söylüyor. Ne yapsam bilemiyorum 😔
Bende gittim doktora sadece bi muayene yaptı diğer şeyler için 1 yıl olsun olmazsa gel dedi banada bende 3 aydır deniyorum olmazsa bi 3 ay daha bekleyip başka bi doktora gitmeyi düşünüyorum inşallah hiçbirimize doktora gitmeden en yakın zamanda hamiş olmak nasip olur 🤗

Senin ne zaman olmuştu yumurtlama benimde 5 gün oldu yumurtlama olalı sanki kasıklarımda agrı var ama enfeksiyonda var bende ondanda olabilir 🙄
4 gün oldu benmde kaisklarimda hafif agrilsr var bendede vardi enfeksiyon ama gecen ay ilac kullandim gectimi bilmyrm

Hfjdjdjfjfjfj benm belirti degil adet olcam galiba erkenden
Yok artık🤣🤣
bakalım bugünkü testin nasıl çıkacakkkk çok merakk.. benim o meşhur mini ishal geldi ama yumurtlamamış olmam dışında bir eksiklik yok ahahahhahahahaha
hahahaha ya bende meraklıyım bakalım bugünkü test nasıl cıkacak🤣🤣 artık eşimle duvarlara tırmancaz az kaldı :KK70:

Yok artık🤣🤣

hahahaha ya bende meraklıyım bakalım bugünkü test nasıl cıkacak🤣🤣 artık eşimle duvarlara tırmancaz az kaldı :KK70:
Jdjfjfndjfjfnkf bizde 2 gundur yapmiyoz hcjfjfjfjfjfjfjf sperm testi yaparlar diye

Var artik benm.goguslerim adet olacagim zaman agrir sadece
Valla ben geçen sefer göğsüm hiç ağrımadan adet oldum belli olmuyo. Belirtilere cok kafa yormamak lazım kuzum.. vücudunu dinleme. Ben kafamdan attım biraz bu bebek aceleliğini. Eşimle haftasonu bi tatile gidicez keyif yapacağız. Bu arada kafamdan attıgım gibi 1 kilo verdim :KK70:
Cok ilginc beyin kendini hamile sandıgından vücudumda ödem mi yaptı artık nedir🤣🤣

Valla ben geçen sefer göğsüm hiç ağrımadan adet oldum belli olmuyo. Belirtilere cok kafa yormamak lazım kuzum.. vücudunu dinleme. Ben kafamdan attım biraz bu bebek aceleliğini. Eşimle haftasonu bi tatile gidicez keyif yapacağız. Bu arada kafamdan attıgım gibi 1 kilo verdim :KK70:
Cok ilginc beyin kendini hamile sandıgından vücudumda ödem mi yaptı artık nedir🤣🤣
Yok kuzum benm genelde psikolojik belirtim cok olmuyo gogsum adet olmadigim aylarda hic ağrımaz belkide yunurtlayla basladi agri ben yeni farkettim

Alicam canım garanti olsun diye belki kapalı olur falan belli olmaz tabiki.muayene de bu ay ilk defa oldum alttan korkuyordum açıkçası ama korkdugum gibi çıkmadı çok şükür.birde karşıdaki insanın yaklaşımına göre çok değişiyor bence.doktor çok ılımlı ve dikkatliydi oda çok önemli.
Canım naptın çektirdin mi bende Perşembe cektircem

X