Gebeliğe Hazırlık Temmuz 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Valla ben geçen sefer göğsüm hiç ağrımadan adet oldum belli olmuyo. Belirtilere cok kafa yormamak lazım kuzum.. vücudunu dinleme. Ben kafamdan attım biraz bu bebek aceleliğini. Eşimle haftasonu bi tatile gidicez keyif yapacağız. Bu arada kafamdan attıgım gibi 1 kilo verdim :KK70:
Cok ilginc beyin kendini hamile sandıgından vücudumda ödem mi yaptı artık nedir🤣🤣
kzı dimi geçen ay kesin hamileydik 1.5 kilo almıştım 2 gün sonra bir tartıldım yok olmuş

Ben bu sabah doktoruma danıştım. Çünkü 17 haziran için biontech randevusu aldım. Ama 13-14 haziranda yumurtlama olduğu için gebeliğe ya da tutunmaya engel olur mu diye sordum. Gebeliğe engel olmicağını söyledi ve aşağıya eklediğim bildiriyi gönderdi. Gerisi bizim iç rahatlığımızla alakalı
Yani sizin doktorunuz korunmaya gerek yok diyor anladığım kadarıyla 😊 çok teşekkür ederim cevabınız için 🙏🏼🥰

Günaydın kızlar, ben de testlere başladım, bu da ilki
IMG_20210615_125628.jpg

Ben oldum 2. Aşıdan sonra 1 ay bekledim . Doktorlar değişik düşüncelerde en iyisi doktorunuza danışmak olur😌 bende eş durumunu çok merak ediyorum. Eşime aşı çıktı ama ondada bekleme durumu var mı diye?
Aynen bir de o konu var. Hadi biz olmadık diyelim eşlerin olması da etkiliyor mu acaba 🤔 olsak bi dert olmasak bir 😂 ilk aşıdan sonra beklemek gerekiyor mu peki? Diyelim ilki olduk hamilelik oldu 2. Yi doğumdan sonra olsak oluyor mu?

Günaydın aşı olduğun ay korunman gerekiyor diye duydum bende öğretmenim bize de aşı açıldı bu ay olmazsa heralde aşı olurum sonra doğum yaz dönemine denk gelecek diye hamileliği bir süre ertelemeyi düşünüyorum zaten
Ben de öyle düşünüyorum açıkçası aynı hesap benim de yaz dönemine gelmesin falan 🤣 ben de bu ay 1 şans veriyorum bebişime gelirse gelir yoksa erteleyeceğim aşı olacağım 🙃

32 yaşındayım ben. İlk çocuk için deniyoruz. Çocuk planlarını hep ertelemiştim ama planlı olunca da olmuyormuş demek ki 😔 Bu ay da denedikten sonra klomen kullansam mı bilemiyorum. Tabi onun da çoğul gebelik ve risk oluşturma ihtimali mevcut olduğu için doktorun biri 6 aydan sonra istersen başlayabiliriz derken, diğeri 1yılı mutlaka beklememi söylüyor. Ne yapsam bilemiyorum 😔
Bizde ilk çocuk. KKlomen de kist yapıyormuş canım öyle herkeste olumlu olmuyor yani. Aslında akışa bırakmak avantajlı ama ondada yaş geçme korkusu ve çevre baskısı insan-ı yıpratıyor yoksa doktorlar haklı 1 Sene deneyin demekte

11.gün durum bu sekilde kızlar

Eklentiler

• 69A1AA80-46BB-477E-88CF-2E7A8F787EBB.jpeg
    69A1AA80-46BB-477E-88CF-2E7A8F787EBB.jpeg
    219,8 KB · Görüntüleme: 33
Canım bence 4 gibi yaparsan daha iyi olur çünkü genellikle gece ilişkiye sık olursa 4te geceye daha yakın bi saat olduğu için çatladımi noldu daha iyi görürsün 😊
Nöbete gideceğim nasılsa deyip yaptım erkenden, işte uğraşmak istemedim 😃ama bundan sonra dediğin gibi yapmak daha mantıklı

Kislar batima 10 gün kaldi cok nadir de olsa arada sirada kasik agrim oluyor tuvalet ihtiyaci hissediyorum surekli ☺️☺️

Erkende yumurtlamistim her gun kendimde birsey aramaya basladim galiba 😁😁

X