Gebeliğe Hazırlık Temmuz 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benmde 6. Ayim adetlerim duzensiz onun disinda doktor hicbir problem gormuyo gormemesini gectim bakmiyor bile 19 yasindayim doktor hicbir şekilde tedavi uygulamiyor edim urolojiye gidicek yarinn umarim sperm twsti yaparlar gercekten cok zor bir surec
Ya evet çok zor bir süreçmiş, insan yaşamadan anlayamaz. Önceleri ben de 1 yıl beklemeden çocuğum olmuyor diye panik olan insanlara kızardım. Ne yaşadıklarını anlamıyormuşum oysa ki 😔 Bir de arkadaşlarımın gebe kaldığını görmek insanı aşırı üzüyormuş cidden 🥺

Ya evet çok zor bir süreçmiş, insan yaşamadan anlayamaz. Önceleri ben de 1 yıl beklemeden çocuğum olmuyor diye panik olan insanlara kızardım. Ne yaşadıklarını anlamıyormuşum oysa ki 😔 Bir de arkadaşlarımın gebe kaldığını görmek insanı aşırı üzüyormuş cidden 🥺
Evet oyle gercekten rabbim nasip etsin en kisa zamanda 🤲

Bende gittim doktora sadece bi muayene yaptı diğer şeyler için 1 yıl olsun olmazsa gel dedi banada bende 3 aydır deniyorum olmazsa bi 3 ay daha bekleyip başka bi doktora gitmeyi düşünüyorum inşallah hiçbirimize doktora gitmeden en yakın zamanda hamiş olmak nasip olur 🤗
Amin canım inşallah 🤲 Senin yaş kaçtı? 1 yıl dediklerinde haklılar tabi ama benim gibi yaşı büyük olanlar için 1 yıl da önemli oluyor. Eşim bu ay ürolojiye gidecek, inşallah onda da birşey çıkmazsa ben de hemen hsg yi çektireyim bari diyorum. Allah sağlıklı hayırlı bebişler nasip etsin inşallah tüm isteyenlere 😊 Arkadaşlarımın ovulasyon testi nedir bilmeden gebe kaldıkları yerde, ben her ay ovulasyon testi takibiyle 5 aydır gebe kalamıyorum maalesef 🥺 Allah hakkımızda hayırlısını versin inşallah hepimize

Günaydın kızlar 🌸
Aşı olmayı düşünen var mı 🙄 bi şeyler okumuştum burda 3 ay korunmak gerekiyormuş vs tam bilgisi olan var mı bu konu hakkında? Ve olmayı düşünenn? Kararsız kaldım ben ya
Ben aşı oldum canım sinovac oldum 5 mayısta 2. dozumu oldum doktorum 2 doz aşıdan sonra korunmana gerek yok dedi zaten bu ay olmadı da kırmızıları gördüm. (Aralıkta dış gebelik geçirdim metotreksat iğnesi ile sonlandırıldı kemoterapi ilacı olduğu için aşı bana nisan ayında tanımlandı.) Bir çok doktorun yorumunu okudum instagramda mesela bitanesi Banu Çiftçi ki çok severim kendisini o da 2 doz aşıdan sonra korunmaya gerek yok yazmış. Eşim de bu cumartesi ilk doz Biontech oldu. İşyerimde hemen hemen herkes corona geçirdiği için aşı olmayı çok istedim hiç ön yargım olmadı. Umarım şu covidden de bir an önce kurtuluruz sağlıkla ve sağlıklı evlat sahibi olur büyütürüz cümlemiz inşallah

Kızlar merhaba yumurtlama günüm yarın olarak gözüküyor bugün beyaz süt kesiği şeffaf değil akıntım gelmiş çatlama olduğunu mu gösteriyor bu?

Allahümme amin canım.hepimiz için inşallah. Rabbim hepimize nasip etsin hayırlı sağlıklı evlatlar göz aydınlığı olsun bize kucagimiz boş kalmasın Rabbim 🥺🤲🤲dua çok önemli birbirimixe dua edelim inşallah 😍🤲🤲
Gerçekten cok onemli rabbim Zekeriye hazretlerine hic ummadigi anda verdgi gibi bizede hic ummadigimiz anda hayirli saglikli evlatlar nasip etsin insallsh 🤲

Bizde ilk çocuk. KKlomen de kist yapıyormuş canım öyle herkeste olumlu olmuyor yani. Aslında akışa bırakmak avantajlı ama ondada yaş geçme korkusu ve çevre baskısı insan-ı yıpratıyor yoksa doktorlar haklı 1 Sene deneyin demekte
Ben de her şey düzgünken klomenle bozmaktan korkuyorum açıkçası. Özeldeki doktor istersen 6 ay sonra gel klomene başlayabiliriz klomen gebelik olasılığını artırır dedi, devlet hastanesindeki doktor da hiçbir şey yapmana gerek yok 1 yıl bekle dedi. Biraz acele ediyorum sanki ben de ama önümüzdeki ay hsg yi çektirsem mi en azından diye de düşünüyorum.

Kızlar merhaba yumurtlama günüm yarın olarak gözüküyor bugün beyaz süt kesiği şeffaf değil akıntım gelmiş çatlama olduğunu mu gösteriyor bu?
Catlama akintisi seffaf uzayan sumuk kivamli bir akinti oluyor sut kesigi akinti mantar enfeksiyonun belirtisiydi sanırım

Kızlar benim bu ay 6. ay denemem olacak. Bu süreçte 2 kez doktora gittim hiçbir sorun olmadığı söylendi çok şükür ama henüz gebelik oluşmadı maalesef. Hsg çektireyim mi dedim, 1 yıl bekle dediler. Eşim de bu ay ürolojiye gidecek. 2.aydan itibaren de ovulasyon takibiyle piki görüp değerlendiriyorum. Daha ne yapmam gerekiyor bilmiyorum 😔 Bu süreçte de işyerimde gebelik düşünmeye başlayan 2 arkadaşım oldu ve daha 2. aylarında gebe kaldılar. Özellikle onları bu şekilde görmek beni çok üzdü gerçekten. Hatta 1 tanesinin gebelik haberini de bugün aldım daha. Şu an kendimi çok üzgün hissediyorum 🥺
Canim hsg mutlaka cektir. Vitamin arastir testleri yaptir eksik varsa vitamin kullan. Icini ferah tut herseyin zamani var hayirlisi olsun senin icin 🤲🌸🌸

X