temmuz-ağustos 2017 anneleri beraber bekleyelim meleklerimizi :)

Yaa kızlar ben kafayı yiycem artık bi sıkıntının biri bitiyor biri başlıyor şu kırk günde bir senede yaşamayacağım rahatsızlığı yaşadım. Göğüs ucum yoktu ona uğraştık süt yoktu ona uğraştık kaşıntı kabarma zaten hala var bide apse yüzünden şimdi kanlı sütüm çıktı emziremiyorum ağlayıp duruyor elimin aileside kucağa alıştırdı geceleri uyumuyo uyuymıyorumvalla hiç iyi değilim psikolojim hiç iyi değil
İyi günler öncelikle geçmiş olsun. Zor zamanlar atlatmışsınız. Ben de henüz 1 aylık anneyim. Şu an apse ihtimali yüzünden antibiyotik kullanıyorum. Bir buçuk cm büyüklüğünde falan. Doktor geçmezse cerrahi müdahale olacak dedi. Acaba sizde nasıl oldu? Kesip apseyi mi aldılar yaranız büyük müydü çok acılı oldu mu ben çok korkuyorum. Cevap verirseniz çok memnun olurum.

Kızlar merhaba
Bugün hiç beklemediğim anda tekrar hamile olduğumu öğrendim. Karmakarışık mutlu heyecanlı ve korkunç gerginim.
gerginliğim kendi sağlığımdan olan şüphelerimden yeni diyete başlamıştım.
oğlum ameliyat olmak üzere vs. Sürekli hastaneye gidiyoruz oğlum için ne bileyim Allah nasip etti işte.

Beni soran herkese teşekkür ederim oğlum iyi sağlığı yerinde. Testis indirme ve pipi düzeltme ameliyat olacak ocak ve temmuz ayında

Masallah canim guzel kilo almis. Benimki baslarda emmiyodu simdi yeni yeni basladik. Hep sagdim o zamanlar. Simdi de artik mamayi yavas yavas kesmek istiyorum da doyup doymadigina emin olamiyorum sutum de azaldi cunku emmedigi icin, zaten azdi basta da.. o yuzden sordum doyma olayini :) bizim gaz sorunumuz yok sukur tek sorun sutun yetmemesi ya da benim emzirmeyi becerememem :)
Selam
Mamayı nasıl bıraktılar acaba? Benim sütüm cidden az. Mama ağırlıklıydık. Günde 8 den 4 e indirdik ama yine de fazla tabi. 10 gündür çabalıyorum. Başarabilecek miyim korkuyorum. Doktor kontrolünde 1 ay sonra 700 gram aldıysa böyle devam edicem mutlu şekilde. Gelişimi geri kalırsa die endişeleniyorum. Anne sütü aah ahh :KK43: bezine, hareketlerine bakmakla da olmuyo. Kesin cevap boy-kilo gelişimi verecek. Olmazsa mecbur mama ağırlıklı devam edicez, Takdir ALlahtan

Selam
Mamayı nasıl bıraktılar acaba? Benim sütüm cidden az. Mama ağırlıklıydık. Günde 8 den 4 e indirdik ama yine de fazla tabi. 10 gündür çabalıyorum. Başarabilecek miyim korkuyorum. Doktor kontrolünde 1 ay sonra 700 gram aldıysa böyle devam edicem mutlu şekilde. Gelişimi geri kalırsa die endişeleniyorum. Anne sütü aah ahh :KK43: bezine, hareketlerine bakmakla da olmuyo. Kesin cevap boy-kilo gelişimi verecek. Olmazsa mecbur mama ağırlıklı devam edicez, Takdir ALlahtan
Ah beni geçmişe götürdünüz :) bir zamanlar emsin diye gözünün içine baktığım oğlumu, emzirmeden kesmek için uğraşmam takdiri ilahi mi acaba :)) 26 ay emzirdim oğlumu bıraksam daha emecekti ama gece kalkmalar beni yormaya başlamıştı, şimdi 31 aylık. Ben 4 aylıkken tamamen kestim mamayı, ek gıdaya 6 aylıkken başladım, doktorlara kalsa kesme diyorlardı ama bence iyi oldu. Kendinize inanın bence, ne kadar çok emerse o kadar süt artıyor. Günde 1 öğün keserek mamayı tamamen bırakabilirsiniz. Yeterli çiş ve kaka yapıyorsa, 6 aya geldiğinde doğum kilosunun 2-3 katına geldiyse kilosu iyi denektir. En az 300-400 gr almalı aylık diye hatırlıyorum. Bir de emzirme sanatı diye bir grup vardı facete orayı da takip etmenizi öneririm.

Ah beni geçmişe götürdünüz :) bir zamanlar emsin diye gözünün içine baktığım oğlumu, emzirmeden kesmek için uğraşmam takdiri ilahi mi acaba :)) 26 ay emzirdim oğlumu bıraksam daha emecekti ama gece kalkmalar beni yormaya başlamıştı, şimdi 31 aylık. Ben 4 aylıkken tamamen kestim mamayı, ek gıdaya 6 aylıkken başladım, doktorlara kalsa kesme diyorlardı ama bence iyi oldu. Kendinize inanın bence, ne kadar çok emerse o kadar süt artıyor. Günde 1 öğün keserek mamayı tamamen bırakabilirsiniz. Yeterli çiş ve kaka yapıyorsa, 6 aya geldiğinde doğum kilosunun 2-3 katına geldiyse kilosu iyi denektir. En az 300-400 gr almalı aylık diye hatırlıyorum. Bir de emzirme sanatı diye bir grup vardı facete orayı da takip etmenizi öneririm.
Teşekkürlerr
26 ay emmiş maşallah 😇 çok uzun süre emimce de Zor oluyordur tahmin edebiliyorum gece kalkmak en zoru hatta

X