Tesettürlüyüm,eşim modern tesettürle giyinmemi istiyor.

Sanırım modern derken basma etek, aşırı karmaşık ve uyumsuz renklerle bezeli ve alt üst karışık desenlerle bezeli olmamayı yada aşırı taşlı tuşlu olmayan demek istemiş olabilir.
Oluru spor giyinmek ağır giyinmek gereken yerde sade ama şık kesim dikimden modelli kıyafetleri kastetmiş olabilir.

İllaki tesettür mağazasına gitmek zorunda değilsiniz. Artık çoğu marka ve yerel yerler özellikle tunik gömlek gibi şeyleri mağazasında satıyor.
Netten alabilirsiniz.
Ayrıca şalların eşarptan daha modern olduğunu düşünüyorum. Eşarpların parlak olmayan ve düz renk seçenekleri az oluyor.

artık pek bir şey yok o yüzden bulamadın bence :) artık tamamen araplara hitap ediyor, eline alıyorsun dehşet tunik arkasını çeviriyorsun döşeme boncuk. rezalet kıyafetler.. benim de oraya gittiğimde baktığım belli 2-3 yerim var, geri kalanını gezmiyorum bile..

konu sahibi kot-tunik hem çok uygun hem de çok spor ve şık duruyor, ben de öyle giyiniyorum.. netten de bakabilirsin, trendyol, morhipo gibi sitelerde bile oluyor..
denemeden almaya tereddüt ediyorum.Boyluyum ama biraz fazlam gibi kilo olarak çokk değilde

Kuaybe touche aşırı gereksiz pahalı tavsiye etmiyorum

Evet başta belirttim zaten ekonomik bir öneri değil benimki.
Ama alışverişten nefret ediyorum. Ve orada burada vakit harcayacağıma 100 parça alacağıma iyi ve zevkli seyler almaya çalışıyorum. Zaten genelde uzun gömlek/tunik-trençkot/kaban-kot pantolon ile hayatımı geçirdiğimden, çok bir değişiklik olmuyor :) ayda 4-5 parça alacağıma ayda bir hatta bazen 2 ayda bir alıyorum.
Triko ve yünlü kıyafetler biraz özen istiyor tüylenme konusunda, onun dışında hiç sıkıntı yaşamadım uzun süreli kullanımda.

feraceye girmemi çok istedi halen istiyor içimden gelmeden yapmak istemiyorum.tesettürüme 1 yıl dahi olmadı kademe kademe

Canım ben kendi isteğimle kapandım 2. Haftada ferace aldım bazen ferace siz çıktığım zamanlarda oldu tabi ki biranda direk feracemle gezmedim ama kendi isteğimle direk feraceden devam etmeye gayret gösterdim bazen dedim kendime ben neden güzel giyenemiyorum beceremiyorum baktım güzel giyinmek için kafa yorduğuma değmez öyle döndüm

herkes kendisinden o kadar emin ki başkasının günahına(!) üzülüyor, ne minnoşluk..

He benim de yatacak yerim Yok mesela komşuma göre. İki çocuklu kapalı kadınsın hala sarı giyiyorsun dedi bana geçen :KK70:
Kadını görünce terslememek için yolumu değiştiriyorum
Yoksa ya ayak bileğim görünüyordur, ya giydiğim renk problemlidir yada dikkat çekiyordur.

He bu arada kadın tesettürlü degil :) ama hakkını veremediğim için ben de böyle olmamalıyım.

Moderni çok yanlış anlayanlar olmuş. Siz yine uzun ve bol giyin ama daha guncel tasarımlarla. Ve yaşınıza uygun.

He benim de yatacak yerim Yok mesela komşuma göre. İki çocuklu kapalı kadınsın hala sarı giyiyorsun dedi bana geçen :KK70:
Kadını görünce terslememek için yolumu değiştiriyorum
Yoksa ya ayak bileğim görünüyordur, ya giydiğim renk problemlidir yada dikkat çekiyordur.

He bu arada kadın tesettürlü degil :) ama hakkını veremediğim için ben de böyle olmamalıyım.

kendisi kapanarak hakkını verme konusunda örnek gösterebilir aslında :KK53: bana da laik kapalı demişti biri, kot giyip sırt çantası kullandığım için.. ona göre de esas tesettür çarşaftı mesela.. bende canım istediği için böyle giyiniyorum deyip çıkıyordum işin içinden.. ama her gördüğünde bir boy cık cık cık lardı :KK53: çok marjinal değilse kıyafetle dikkat çekmek imkansız zaten.. git Afganistana orada da herkes birbirine bakıyor.

Evet başta belirttim zaten ekonomik bir öneri değil benimki.
Ama alışverişten nefret ediyorum. Ve orada burada vakit harcayacağıma 100 parça alacağıma iyi ve zevkli seyler almaya çalışıyorum. Zaten genelde uzun gömlek/tunik-trençkot/kaban-kot pantolon ile hayatımı geçirdiğimden, çok bir değişiklik olmuyor :) ayda 4-5 parça alacağıma ayda bir hatta bazen 2 ayda bir alıyorum.
Triko ve yünlü kıyafetler biraz özen istiyor tüylenme konusunda, onun dışında hiç sıkıntı yaşamadım uzun süreli kullanımda.

Trikoda invee’yi öneririm o hakkını veriyor.

Modaala, modanisa, melike tatar, kemil keskin. bunlarda güzel kombinler var. Fiyatlar bazı ürünlerde biraz uçuk olduğundan eşiniz bu düşünceden vazgeçebilir benden söylemesi :deli:

Artik modern kıyafetler her yerde var yaşadığınız şehirde dükkan bile olabilir. İnternette de çok uygun ve güzel ürünler oluyor.

Alışveriş yaparken fikir olsun. Eşinizin modernden kastı bu olabilir. Bence çok hoşlar :)

Eklentiler

• 2018-09-27 16.08.33.png
    2018-09-27 16.08.33.png
    394,4 KB · Görüntüleme: 150
  • 2018-09-27 16.09.23.png
    2018-09-27 16.09.23.png
    431 KB · Görüntüleme: 150
  • 2018-09-27 16.09.42.png
    2018-09-27 16.09.42.png
    497,7 KB · Görüntüleme: 158
  • 2018-09-27 16.09.03.png
    2018-09-27 16.09.03.png
    369,4 KB · Görüntüleme: 145
Fatih, fevzipasa caddesinde çok çok güzel mağazalar var ama fiyatları inanılmaz pahalı oluyor tesettür giyimin. Eğer durumunuz müsaitse bu tarafta çok yer var...

Tesettür kıyafetlerin çoğu neden oyuncak bebek giysileri gibi? Acaip acaip desenler, göz alıcı renkler, fiyonklar, fırfırlar, karpuz kollar, volanlar, pullar, taşlar, resmen oyuncak bebek giysileri gibi geliyor bana :110:

Bunun yaninda pullar, boncuklar, danteller, acayip islemeler bir de herkes Hurrem oldugu icin osmanli motifleri de var bu sene..

Ümranıyeye bak . Alışveriş sitelerıne bak .
Modern derken altına daracık pantalon üstüne kısa bır tunık mı =?
Modern kastı ne anlamadım ..

Şuan nasıl giyiiyorsunda modern diyor ? Ferace mı giyiyorsun ??
Ayy bende turbanlıyım üstüm kısa altımda daracık kot bide arap ülkesinde yasıyorum demek ki benimde arkamdan böyle diyolar:):) :KK70:

Ayy bende turbanlıyım üstüm kısa altımda daracık kot bide arap ülkesinde yasıyorum demek ki benimde arkamdan böyle diyolar:):) :KK70:
Ben nedemişim ki ?

Herkesin giyimi kendıne banane ..

Ben kocasının nasıl giyim tarzı istediğni sordum ve asla kimseyi yadırgamadım bence bir daha oku yazdığımı ..

Ben nedemişim ki ?

Herkesin giyimi kendıne banane ..

Ben kocasının nasıl giyim tarzı istediğni sordum ve asla kimseyi yadırgamadım bence bir daha oku yazdığımı ..
Ne bileyim kısacık tunik daracık kot diye vurgulamışsınız ondan

X