tükendiğimi hissediyorum gerçekten yardım lazım

zeynones

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
17.660
31.578
arkadaşlar,

bildiğiniz gibi 1 yıldır nişanlıyım. ufak tefek mevzular haricinde hiç sorun yaşamamıştık bugüne kadar...
bir kaç hafta öne buluşmamız için ailemin ilk kez izin vermemesiyle başladı problemimiz. nişanlımla 9 yıldır birlikteyiz,birbirimize gerçekten çok kıymet veririz. aşk değil bahsettiğim şey değer vermek... çılgınlar gibi aşık değiliz yani ama birbirimize güvenimiz,sevgimiz bambaşkadır.

ailemin izin vermediği gün nişanlımın çok sıkıntılı olduğu bir gün idi ancak...
izin vermediler.
nişanlım aileme bozulduğu gibi bana da yeterince mücadele etmiyorsun o gün yanımda sadece sana ihtiyacım vardı dedi. ki gerçekten ben yanında olmak için uğraştım ama annem izin vermedi.
annemi siz bile tanıyorsunuz ki o nasıl tanımasın...
ama kırıldı haliyle... (annem bir hafta öncesinde nişanlıma güzel şeyler söylemişti tam güvendiğini vs.. sonra izin vermeyince söylediği gibi düşünmüyor demek ki dedi.)
ben de çok üzüldüm hem yanında olmak istediğim halde gidemedim hem de benim sanki gelmeyi gerçekten istemediğimi zannettiği için...
aileme epeyce kırıldığını söyledi bana.
telefonum epeydir bozuktu tam o gün de kayın babam bir telefon almış.
nişanlım kapıdan akşamına bıraktı gitti. (ailem buna sinirlendi,)
annemlerde telefonu kullandırtmıyorlar bana.(farklı bir başarısızlığımı bahane ederek baya kavga falan çıktı hiç bir şekilde izin alamadım.)
nişanlım da bana soğuk davranıyor bir süredir. telefonum bozuk çok aşırı eski bir telefon kullanıyorum sadece arama yapabildiğim... mesaj yazması tam bir eziyet olmasına rağmen yazıyorum ama bir mesaj beş dakikamı alıyor.
haliyle iletişimimiz çok zayıfladı. birlikte bir şey paylaşmamız çok zor oluyor.
öte taraftan annemler izin vermediği için tekrar buluşmak için izin isteyemem yine alakasız bir bahane bulacaklar diyor.
aynı zamanda annemlerin heyheyleri üstlerinde...
üst üste soğukluk girdi normalde her hafta sonu kısa da olsak beraber geçirirdik şimdi gelmiyor izin istemiyor.

annemler işte gelip gitmiyor da zaten deyip ablamın nişanlısı ile kıyaslamaya kalkışıyorlar. (görücü usulü iki üç haftalık nişanlısı) bizim ilişkimiz durumumuz farklı kıyaslamalarına müsaade etmeyince ben sadece sevgilime yaranmak için kıyaslatmadığımı ima ediyorlar. son noktaya gelmek üzereyim, nereye kadar gidecek bilmiyorum böyle bu durum.

bana da soğuk davranıyor nişanlım, telefonunu bile kullanamıyorsun hiç mücadele etmiyorsun bizim için. hayatımız böyle mi güzel olacak hani herkese karşı dururduk birbirimiz için diyorduk ben hep ettim ama senin elinden gelmiyor sadece söz veriyorsun yapamıyorsun gibilerinden konuşuyor...

haklı mı derseniz... bence kısmi olarak haklı...

ve çözmek istiyorum, ben onu mutlu etmek istiyorum. biz birbirimizi hep mutlu ettik. şimdi üzerimde ölü toprağı var gibi... lütfen yardım edin. özel bir şeyler yapmak istiyorum aynı zamanda, durumu çözebilmek hem ben kendime geleyim hem de ilişkimizi güzel zamanlarına dönelim istiyorum.

aile şartlarımız, iletişim durumumuz birbirinden farklı olabiliyor.
ve ailemle aram iyi değil biliyorsunuz, her söylediğime bağırma potansiyeli olan bir annem, beni redddeden ve konuşmayan bir babam var.
annem kayınvalideme benim sürekli olumsuzluklarımı, becerisizliklerimi anlatıyor kendimi çok yetersiz, başarısız hissediyorum. ben böyle bir insan değildim. tuttuğumu koparan,gayret eden, sosyal, arkadaş çevresi geniş, kimse yok gibi yanımda aslında var ama ben hissedemiyorum...

nişanlım var biliyorum ama kalbi çok kırık bunu da biliyorum... :KK43:

Kaç yaşındasın, ailenin senin üzerinde bu kadar baskı kurmasına neden izin veriyorsun? Sana alınan telefona,nişanlınla görüşmene kim karışır yahu çek resti zaten aran kötüymüş daha kötü ne olacak.Nişanlın haklı çok pasif gibisin

Nisanlinizin giyabinda yapilan kiyasa bile mudahele edebildiginize gore anlattiginiz kadar pasif bir durumunuz yok.

Ayni mudaheleyi diger konularda neden yapmiyorsunuz?

Kaç yaşındasın, ailenin senin üzerinde bu kadar baskı kurmasına neden izin veriyorsun? Sana alınan telefona,nişanlınla görüşmene kim karışır yahu çek resti zaten aran kötüymüş daha kötü ne olacak.Nişanlın haklı çok pasif gibisin

24 yaşındayım, ailem açıkçası sürekli her şeyi kendi kontrolleri altında olsun istiyorlar.
ve daha önceki konularımda da bahsetmiştim öyle haber veriyim evden çıkayım gibi bir durum hiç olmadı.
en son annem git o telefonu kullanmak istiyorsan madem tamam ama bir daha asla adım atamazsın eve kendi hayatına edersin gibi çok daha ağır şeyler söyledi.
aslında evlenince mesafeli görüşmek niyetindeyim zaten ama tüm bağları koparmak beni ürkütüyor.

Anne mi düşman mı yahu. Eksiklerini kusurlarını kvye anlatmak da ne demek.

9 yıldır hiç mi bi kaynaşma bi güven aşılanamadı. Yaptıkları tamamen huysuzluk. Turşunu kuracak.

Nisanlinizin giyabinda yapilan kiyasa bile mudahele edebildiginize gore anlattiginiz kadar pasif bir durumunuz yok.

Ayni mudaheleyi diger konularda neden yapmiyorsunuz?

yapıyorum sadece müdahalelerim hiç bir şekilde etki etmiyor. kıyaslamalarına ettiğim müdahale de etki etmiyor zaten... "kendin buldun" zaten olayına getirip kapatıyorlar üstünü

Bencede sen o evden cıkmıs cıkısmıssın haline gelmis durum nisanlısın yani kısmen cıktın sayılır bence nisanlın icin herkesle mücadele et tabii karsılığını görüosan ailenin yaptığı da bana sacma geldi yani koskoca insanlarsınız gidin basbasa takılın dicekleri yere garip bi durum simdiden kolay gelsin sana :KK12:

Anne mi düşman mı yahu. Eksiklerini kusurlarını kvye anlatmak da ne demek.

9 yıldır hiç mi bi kaynaşma bi güven aşılanamadı. Yaptıkları tamamen huysuzluk. Turşunu kuracak.

annemler nişandan bi süre önce tanıştılar ama nişanlım her zorumuzda kolayımızda yanımızda oldu. sürekli onu sevdiklerini söyüyorlardı. sürekli benimle ilgili sorun yaşadıklarını söyleyip duruyorlar.

24 yaşındayım, ailem açıkçası sürekli her şeyi kendi kontrolleri altında olsun istiyorlar.
ve daha önceki konularımda da bahsetmiştim öyle haber veriyim evden çıkayım gibi bir durum hiç olmadı.
en son annem git o telefonu kullanmak istiyorsan madem tamam ama bir daha asla adım atamazsın eve kendi hayatına edersin gibi çok daha ağır şeyler söyledi.
aslında evlenince mesafeli görüşmek niyetindeyim zaten ama tüm bağları koparmak beni ürkütüyor.
Ayrıl evden ciddiyim.Tüm bağları kopar demiyorum ama zaten müthiş bağların da yok koparsan daha karlı çıkarsın eminim.Tonlarca eksiğim var annem daha kimsenin yanında tek cümle etmemiştir.Olması gereken bu çünkü.Zor durumun anlıyorum ama hayatına bu kadar müdahil olmalarına izin verme.

annemler nişandan bi süre önce tanıştılar ama nişanlım her zorumuzda kolayımızda yanımızda oldu. sürekli onu sevdiklerini söyüyorlardı. sürekli benimle ilgili sorun yaşadıklarını söyleyip duruyorlar.
annenin senle alıp veremediği ne yahu hadi benimki küçüklükten beri bir karışma derdindeler kontrol etme. nişanlanmış kız bi rahat bırakın, sinirlendim iyice.

annenin senle alıp veremediği ne yahu hadi benimki küçüklükten beri bir karışma derdindeler kontrol etme. nişanlanmış kız bi rahat bırakın, sinirlendim iyice.

nişanlanınca da karışıyorlar sadece nasılsa bir süre daha dayanıp gideceğim modunda olduğum için yaşayabiliyorum ama artık ona bile takatim kalmadı.

Ayrıl evden ciddiyim.Tüm bağları kopar demiyorum ama zaten müthiş bağların da yok koparsan daha karlı çıkarsın eminim.Tonlarca eksiğim var annem daha kimsenin yanında tek cümle etmemiştir.Olması gereken bu çünkü.Zor durumun anlıyorum ama hayatına bu kadar müdahil olmalarına izin verme.
Cok haklısın cnm simdiden bu kadar dahil oluolarsa ewlenince düsünemiom iki tarafta karısmamaşı bence :KK12:

Kasiyerlik reyon görevlisi ya da satis gorevlisi olarak bir ise girip o evden çıkıp arkadasina yerlesmen gerekiyor bir süreliğine. Diger bütün konularinda oldugu gubi sana sadece bu yavsiye gelecek. Ama sen inatla o evde o huysuz ailenle oturmayi tercih ediyorsun.

zeyno sen onlara altin tepside hediyeler de sunsan seni sevmeyecekler. Kendini onlara begemdirmeye calisma. Mesleginle ilgili güzel bir is bulana kadar gecici isler yapmalisin.

Nisanlin cok haklı. Nisanlanacak kadar büyüdüysen bunu da çözmen gerekir.

Amaa.. nisanlin da adam olup cekip cikaricakti seni o evden. Ille de telli duvakli cikaricam diyip seni o eziyetin icinde birakmamaliydi. O da hatalı her seyi senden bekliyor

Nasıl çıkıp gitmedin

Ben mi çok fevriyim bilemiyorum

Bundan 12 yıl kadar önce çantamı doldurdum ve evden 8 saat uzakta bir başka büyük şehre sevgilimle birlikte yaşamaya gittim

Ne işim vardı ne güvencem

İş buldum özel sektörde asgari ücretin üstünde sevgilim de öyle yaşadık gittik

Ailem ile aram iyiydi bana iş kurun dersem anında kurulurdu sevgilime hayır demezlerdi araları iyiydi ama ben ayaklarım üzerinde durmayı tercih ettim

Çalıştık ev kurduk düğün yaptık iş kurduk Evimiz arabamız her şeyimiz oldu ve en önemlisi huzurumuz kimse hala bize tek cümle demez zira karıştırmayacağımız bilinir

Siz hala o evdesiniz ve nişanlı ile buluşmak için dahi izin istiyorsunuz

Ben senin önceki konularınıda biliyorum.Senin annen ağır hasta.Kalbi kötü bence.Bir anne evlatları arasında ayrım yapamaz.Yapıyorsa zaten o kadın ana değildir.Ben senin yerinde olsam kaçar gider evlenirim.Zaten evlendiğindede eşinle anlaşamasan annenler daima sana kendin buldum bu çocuğu diye kafana kakıcaklar.Hoş şimdide aynı şeyi diyorlar o yüzden kaç git evlen.

X