Utanarak paylaşıyorum sizlerle..

Ben sadece şuna takıldım!
Hastaneye seni ziyarete nasıl o adamla gelebiliyor sizin karşınıza! Ne cesaretle!..
Yani siz bunu öğrendiğinizde nasıl karşıladınız!
Yapı meselesi tabi ama..
Ben yaşasaydım böyle bişeyi hastaneden ikisinide kovardım!

Kacmak icin evlenmek istemiyorsan konuyla hic alakasi yokken belirtmen nedendir?
Nekadar inkar etsende bu durumu görmemek icin kaciyorsun vicdanin yüzünden.
Sakin kendine bunu yapma, severek evlenki ; yapmazsin biliyorum ama evliyken baskasi aklina dahi gelmesin.
Umarim beni anlamissindir canim..

Bu ahlaksızlığı yapan annen bile olsa
Bakma gözünün yaşına
Nasıl olurda ahmak yerine koyar da babanı ona arkasından adice pislik yapar
Okadar şey yazıcamda neyse
Allahini seviyorsan babana bu utancın yükünü taşıtma adamı mal yerine koydurtma
Terbiyesiz kadın madem sevmiyor adamı izah edip ayrılacak
Her kimki esine ihanet ediyorsa Allah onlari ifsa eylesin

Babana sakin anlatma adamı katil mi edeceksin ya da kardeşini....hala annemi seviyorum diyosunuz, neyini seviyorsunuz o bir anne yakışıyor mu bi kadına anneye böyle bir ihanet...üstelik sevgilisi de evliymis o kadının günahı ne??? Canım annene tavrını koy yoksa bu işin sonu hiç iyi değil, illaki ortaya çıkar ve olan babana ve kardeşine olur...

sen diyemezsin babana boyle boyle diye
ama bi diyen bulunur, adamin karisini haber etsen kimlik belirtmeden, once anneni bi gusel dovse evire çevire
sonra da ikisiniede tazminat davasi açsa, babanda açsa ayni davadan ikiside donunda kdr herseyini kaybetse
ve mutlu son samanlik seyran olsa ..

Canım yaşadıkların çok acı şeyler
Öyle boş konuşmak istemiyorum ama
Babana anlat durumu
Ne kadar soğuk bir adam olsada aldatılmayı hak etmiyor
Kendimi senin yerine koydum
Annem aldatsa babamın haberi olmasa yemek yese tv izlese işe gidip gelse ne bilim normal günlük aktivelerini yaparken onu görsem içim parçalanır yüreğim kan ağlar
Annen sevgilisinden ayrılmaz bunu unutma
Senin bildiğini bildiği halde devam ediyorsa iş iyice çirkinleşmiştir
Sadece kendini düşün
Evlensen bile mutlu olamazsın
Aklım sürekli annende babanda olacak
Annene ya boşan yada durumu babama anlatırım de
Bunları bol tehdit olarak değil ciddi bir şekilde söyle!
Ve gerçektende söyle
Bunları şakın nişanlına anlatma ileride koz olarak kullanır kimseye güvenme
Ailen için üzülme boşandıktan sonra ikiside yollarına devam eder
Belki baban başkasıyla evlenir mutlu olur
Annende o adamla evlenir belki ama hiiiiç sanmam öyle zihniyetler mutlu olmuyor iyikide olmuyorlar
Belki annen seni oyalıyordur baban boşanmak istemiyor diye
Annenede kızma babanada
Neler yaşadılar bilemezsin

Arkadaşlar kimseyi kınamayın sınanırsınız onun yerine empati yapmak geleceğinizi kurtarır

iyi akşamlar. Öncelikle cumanız mübarek olsun hayırlara vesile olsun hem Ramazan ayımız hem cumamız. 19 yaşında bir genç kızım. Erken diyebilirsiniz etrafımdan aldığım bir çoğu yorum gibi, nişanlıyım ve seneye yaza düğünüm var ömrüm olursa. Sorunum nişanlım veya evlilik vs ile ilgili değil. Annem ve babam. Kimse annesini ve babasını seçemez. Kimisi ne kadar nefret etse de, içten içe nefretle karışık bir sevgi beslemeye de devam eder. Nasıl yazcam bilmiyorum şuan kimseyle de paylaşamıyorum. Annem babamı aldatıyor. İlk başlarda arkadaş olarak görüştüklerini düşünüyordum ya da buna inanmak istiyordum. Uzun bir zaman oldu bunu öğrendiğim belki 3 belki 4 sene falan. Babam biraz ilgisizdir anneme karşı sevgisini falan belli edebilecek bir adam değil. Yani biraz höt hötdür. Agresiftir genelde. Ama iyi bir babadır. Keşke annemi sevdiğini ona biraz da olsa hissettirebilseydi belki böyle şeyler yaşanmazdı. Tabikide ne olursa olsun ihanetin bahanesi olamaz.. İnan'ın çok tepkiler gösterdiğimde oldu, yoğun bakımda yattığımda oldu.. vazgeçmediler. Üstelik yoğun bakımdan çıktığımda o adam ziyaretime geldi. Adam da evli.. bizim yüzümüzden mi demişlerdi bana o zaman hastanede. Görüşmeme kararı aldık demişlerdi. Daha sonrasında bir zaman sonra tabikide görüşmeler devam etti. Demekki Canımın bile bir önemi yokmuş diye düşünmüştüm. O zamandan beri bilmezden görmezden geliyorum herşeyi. Annemi de çok seviyorum babamı da. Ama bazen hepsinden nefret ediyorum. Annemden Nedret ediyorum bazen çünkü babam yemek yerken tv izlerken onu gizlice seyrettiğimde içimde birşeyler acıyor ve vicdanım benim içimi resmen yakıyor. 1 sene sonra evlenicem. Sakın bunlardan kaçmak için erken yaşta evlendiğimi düşünmeyin. Niyetim asla bu değildi böyle bir düşüncem de olmadı hiç. Hatta aksine sevgili ebeveynlerim beni evlilikten oldukça soğutmuş ve ürkütmüşlerdi ama insanın düşüncelerini değiştireceği birisi çıkıyor işte karşısına.. hayırlara vesile olsun diyorum ben kendim için. Annem ve babamın konusu için ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Sussam benim içim yangın yeri, konuşsam kıyametler kopacak..

Kıyamet falan kopmaz merak etme
Adam seni hastanede ziyaret edecek kadar cesaretli, ilişkileri resmen ayyuka çıkmış, babanın anlamamış olmasının imkanı yok. Ama sen üzerine düşeni yap ve konuş babanla en azından vicdani sorumluluğundan kurtulursun, gerisi onlara kalmış

Yıllar olmuş hem babanın ekmeğini yiyo hemde aldatıyo Allah ıslah etsin ne dnebilirki babanada anlatsan belki daha kötü şeyler olacak Çok zor bi durum

Annen çekinmeden hastaneye gelebiliyorsa o adamla kesinlikle baban biliyor durumu karışmıyorlar herhalde hayatlarına ama tabi sizin psikolojiniz yerle bir baban anlamıyorsa annene ısrar et boşansın yoksa herkese söylemekle tehdit et yada kimden çekiniyorsa babanı umursamıyor orası belli

asla ama asla babana anlatmamalısın.
anlat diyenleri anlamıyorum ya!
onca kadın namus meselesine öldürülüyor.
anlatsa ve babası anneyi öldürse ne yapacak bu kız peki?

hepsi yetişkin insanlar. annenin bu duruma seni de katması hiç hoş değil ama bildiğim tek şey herkesi kendi haline bırakıp hayatına odaklanman gerektiği.

ne halleri varsa görsün herkes. sadece anneni uyarırsın, yapma etme dersin; ancak karar kendisinin. koskoca kadın. araya mesafe koyup tepkini gösterebilirsin sadece.

baban da durumu anlayamayacak kadar alakasız bir kocaysa kendi haline bırak.

umarım iyi bir evlilik yapar ve uzaklaşırsın bu insanlardan.

asla ama asla babana anlatmamalısın.
anlat diyenleri anlamıyorum ya!
onca kadın namus meselesine öldürülüyor.
anlatsa ve babası anneyi öldürse ne yapacak bu kız peki?

hepsi yetişkin insanlar. annenin bu duruma seni de katması hiç hoş değil ama bildiğim tek şey herkesi kendi haline bırakıp hayatına odaklanman gerektiği.

ne halleri varsa görsün herkes. sadece anneni uyarırsın, yapma etme dersin; ancak karar kendisinin. koskoca kadın. araya mesafe koyup tepkini gösterebilirsin sadece.

baban da durumu anlayamayacak kadar alakasız bir kocaysa kendi haline bırak.

umarım iyi bir evlilik yapar ve uzaklaşırsın bu insanlardan.
Çok haklı katılıyorum ve asla bu durumu
Nişanlınada anlatma bence

Annemi 10 yil once kaybettim. Su an ki ozlemimi tahmin edemezsin. Bu kafayla bile annem boyle birsey yapsa asla affetmezdim diyorum.
Babama bunu yapamazdim. Elin adami icin babami satmam. Boyle bir durumda da annemi tek kalemde silerdim.
Tek cozum herseyi anlatmaniz. Su anda resmen annenize yardim yataklik ediyorsunuz.
Babanizin yuzune nasil bakiyorsunuz??
Anneniz o adamin yanindan gelince kendinizi nasil hissediyorsunuz hic mi vicdaniniz sizlamiyor?
Bu kafada ki insanlari asla anlamayacagim..

Yaw babasıma anlatsın diyorsunuzda adam ya kadını öldürürse hiç mi düşün müyorsunuz?
Burası avrupa ülkesi değil arkadaşlar tamam hadi yolları ayıralim diye demez kolay kolay bir erkek
Anlatma babana ne olacağını bilemeyiz ama anneni tehdit edebilirsin diye düşünüyorum
Nisanlina da asla bir şey anlatayim deme sakin gün olur devran döner yüzüne çarpılir bunlar

Anneme kalsa ayrılacak fakat babam ayrılmak istemiyor

Aldatıldığını bilse hâla aynı kararda olmaz diye düşünüyorum. Annenle konuşup bunu doğru bi dille konuşmanız lazım. Ne kadar böyle devam edebilir ki? Ayrılmaları herkes için en hayırlısı olur diye düşünüyorum.

Yaşında küçük değil canım ben 18imde evlendim şimdi 22yim. Çok da mutlu, huzurluyum. Allah hayırlısıyla yuvanı kurmayı nasip etsin. Çok mutlu ol inşallah :)

söyleyebilirsen babana söyle derim ama bunu yapamassan takmayacaksın mesafe koy ne halt yerse yesinler.cezasını elbet cekerler.

X