Utanarak paylaşıyorum sizlerle..

Bence sessizliğini koru ..annenle mesafe koyabilirsin ama gidipte babana anlatırsan çok şeyler olabilir ..
Senin hayatınıda etkiler ..evleniceğin çocuğun ailesi seni istemeyebilir falan filan .,maalesef böyle saçma sapan düşüncelerde olan bir toplumda yaşıyoruz ..

Anneme kalsa ayrılacak demişsiniz ya , neye dayanarak ayrılacak , evli olan bir adamciga mi dayanacak ?
Sözüm yok. Sizin için gerçekten çok zor.

Senin yazdıklarında ne kadar olgun olduğun belli cnm yaşından daha büyük düşünen birisin ve annenin malesefki senin yaşın kadar aklı yok . İnsan ailesini secemiyor malesefki , sen yaralanmissin yaralanacagin kadar ama bu konu senin tek başına çözüm üretebileceğini bir konu değil . Annen ve baban kim hatalı olursa olsun belli bir yaşa gelmiş insanlar onlarda yanlısı doğruyu çok iyi biliyor ama malesefki gözlerini kapatıyor yanlışa devam ediyorlar . Sen bir yuva kurcakmissin önemli olan senin hayatın bu noktadan sonra , doğru secimmi yaptım , ilerde evliligimden pişman olurmuyum diyede iki defa düşün , karşındaki insanı çok iyi olc tart dicemde aynı evin içinde yaşamadan kimse belli olmuyor . Karşı taraf kaç yaşında buda önemli . Annen için yapabilecegin bişey malesefki YK , onlar artık yolunu almis gidiyor dua etde ortaya rezillik çıkmasın , baya uzun süreli bişey elbet duyulur çünkü , baban hicmi anlamadı oda ayrı bir soru işareti . Gerçi birbirlerini aynı evde yasasada ayrı olarak kabul eden ve bunu çocuklarına yansıtmayan çok çift var o yüzden sen sorunun tam ne olduğunu asla bilemezsin bosyere kendini üzme , mutluluklar dilerim hayatında ...

Senin yazdıklarında ne kadar olgun olduğun belli cnm yaşından daha büyük düşünen birisin ve annenin malesefki senin yaşın kadar aklı yok . İnsan ailesini secemiyor malesefki , sen yaralanmissin yaralanacagin kadar ama bu konu senin tek başına çözüm üretebileceğini bir konu değil . Annen ve baban kim hatalı olursa olsun belli bir yaşa gelmiş insanlar onlarda yanlısı doğruyu çok iyi biliyor ama malesefki gözlerini kapatıyor yanlışa devam ediyorlar . Sen bir yuva kurcakmissin önemli olan senin hayatın bu noktadan sonra , doğru secimmi yaptım , ilerde evliligimden pişman olurmuyum diyede iki defa düşün , karşındaki insanı çok iyi olc tart dicemde aynı evin içinde yaşamadan kimse belli olmuyor . Karşı taraf kaç yaşında buda önemli . Annen için yapabilecegin bişey malesefki YK , onlar artık yolunu almis gidiyor dua etde ortaya rezillik çıkmasın , baya uzun süreli bişey elbet duyulur çünkü , baban hicmi anlamadı oda ayrı bir soru işareti . Gerçi birbirlerini aynı evde yasasada ayrı olarak kabul eden ve bunu çocuklarına yansıtmayan çok çift var o yüzden sen sorunun tam ne olduğunu asla bilemezsin bosyere kendini üzme , mutluluklar dilerim hayatında ...
Çok teşekkür ediyorum.. nişanlım 29 yaşında. Evet insan düşünüyor korkuları da oluyor ama tam olarak hiç bir zaman emin olamazsın senin için hayırlı mı değil mi diye. Ben şimdiye kadar bir hatasını görmedim. Görüp de gözardı ettiğimde olmadı hiç.. ama dediğiniz gibi aynı evin içinde yaşamadan bilemeyiz. İlerde farklı farklı huyu çıkar mı ? Bilememiş. Kimse bilemez. Allah bilir hakkımda hayırlı olan bu dur inşallah

Annenle babanın bu ilgisizliği ne zamandır var? Baban muhakkak bir şeyler farketmiş olmalı bu insanlar nerede buluşuyorlar? Ki birde bilemezsin babanın ilgisizliği belki onunda hayatında birisi olduğu içindir, olamaz mı? Ama kesinlikle babana söyleme. Annen bu adamla ilişkisine başlamadan önce babana sıkıntılarını açıkça söylemişmiydi. Ben hiç ilgi göremiyorum, kendimi çok yalnız hissediyorum, falan diye.

Bende,
sustuğun her gün babanın hayatından çaldığın, bir gündür demeye geldim.

Umarım şu tek cümlemle ne çok şey demek istediğimi anlamışsındır.

Bi akrabamıznda böyle bişey basına gelmişti. Babası öğrendkten sonra çok kötü şeyler oldu. Bazı adamlar var ilgi göstermiyor kadında sevgi arıyor ha tamam doğru dğl ama babana durumuu anlatamaz sonradan olaylar cıkabilir en iyisi bi bahane ile ayrılmak yarın bigün birinden duyuması cok kötü .allah ocaklardan ırak yarabbim sizede sabır versn rabbm mübarek günde

Bu durumu ilerde eşinde bileceğinden
O kadını evine almayacaktır hatta bi tik ilerleyeyim malesef bu hatası senin bile hayatını zora sokacaktır dururumu kimse bilmemeli babana soyle sessiz sedasiz bitirsin

Baban biliyodur bilmiyorsa bunca sene koca denmez zaten ona içten boşanmışlar resmen de boşanmasını sağlayın ama bildiklerinizi anlatmadan koca olsaydı da kendi anlasaydı hoş koca olsa zaten aldatılmazdı ya.

Annenle babanın bu ilgisizliği ne zamandır var? Baban muhakkak bir şeyler farketmiş olmalı bu insanlar nerede buluşuyorlar? Ki birde bilemezsin babanın ilgisizliği belki onunda hayatında birisi olduğu içindir, olamaz mı? Ama kesinlikle babana söyleme. Annen bu adamla ilişkisine başlamadan önce babana sıkıntılarını açıkça söylemişmiydi. Ben hiç ilgi göremiyorum, kendimi çok yalnız hissediyorum, falan diye.[/QUO
Orada mısın? Konu sahibesiiii

Bence hiç bu topa girme bunun sana ve ailene hiç bir faydası olmaz daha çok küçüksun.şimdi çok seviyor asla yapmaz diyebilirsin ama yarın en ufak kavgada eşin bunu sana karşı kullanır. Duyurma olayı kimseye. Bu karı koca arasındaki mesele. Bırak baban görsun gerçeği.bi arkadasımın başına gelmişti aynı olay. Annesine söylemişti tüm olanları boşanamadıkları gibi kızı evden gönderdiler. Yapma o yuzden. Suçlu sen olursun.

Evlilik yaşınla ilgili yorum yapmayacağım fakat böyle bir durumda ailen bu halde ve içine kapanık bir erkek kardeşin varken (ki erkek kardeşin dediğine göre senden küçük )sen onu bu halde bırakıp nasıl evleneceksin.Sağlıklı bir aile yapın yok onun piskolojisi ne olacak elbet anne baba arasındaki soğukluğun ve birşeylerin ters gittiğinin farkına varacak bence sen burda kendini anneni babanın gururunu düşüneceğine kardeşini düşünmelisin.Sadece bunun için evlenme ailende taşlar yerine oturmadan o çocuğu böyle iki ebeveyn ile bırakma.Aynı şey değil biliyorum ama benim annem 10 sene önce öldü babam öldüğü an evlenme niyetindeydi babam babanemin eline kaldık 3 kız kardeş ben ailemle anlaşamıyorum evde huzursuzluk hakim babam evlenmek için fırsat kolluyor. çekip gitmek ayrı eve çıkmak istiyorum beni tek tutan şey kardeşim ben onu öylece bırakamam o evde yanıma almaya maddi durumum yetmez onun için ailemle kalıp onu koruyorum koruyabildiğim kadar üniversiteyi kazanmasını beklşiyorum.
Demem o ki böyle bir enkaz arknda kalacakken kendini düşünme aile işlerini çöz önce.kimse kandırılmayı hak etmez.Şöyle düşün senin annen babanı kandırıyor.Karşı taraftaki adamda karısını iki aile söz konusu sadece senn ailen değil.Sustukça iki aileninde vebaline giriyorsun.

X