Utanarak paylaşıyorum sizlerle..

iyi akşamlar. Öncelikle cumanız mübarek olsun hayırlara vesile olsun hem Ramazan ayımız hem cumamız. 19 yaşında bir genç kızım. Erken diyebilirsiniz etrafımdan aldığım bir çoğu yorum gibi, nişanlıyım ve seneye yaza düğünüm var ömrüm olursa. Sorunum nişanlım veya evlilik vs ile ilgili değil. Annem ve babam. Kimse annesini ve babasını seçemez. Kimisi ne kadar nefret etse de, içten içe nefretle karışık bir sevgi beslemeye de devam eder. Nasıl yazcam bilmiyorum şuan kimseyle de paylaşamıyorum. Annem babamı aldatıyor. İlk başlarda arkadaş olarak görüştüklerini düşünüyordum ya da buna inanmak istiyordum. Uzun bir zaman oldu bunu öğrendiğim belki 3 belki 4 sene falan. Babam biraz ilgisizdir anneme karşı sevgisini falan belli edebilecek bir adam değil. Yani biraz höt hötdür. Agresiftir genelde. Ama iyi bir babadır. Keşke annemi sevdiğini ona biraz da olsa hissettirebilseydi belki böyle şeyler yaşanmazdı. Tabikide ne olursa olsun ihanetin bahanesi olamaz.. İnan'ın çok tepkiler gösterdiğimde oldu, yoğun bakımda yattığımda oldu.. vazgeçmediler. Üstelik yoğun bakımdan çıktığımda o adam ziyaretime geldi. Adam da evli.. bizim yüzümüzden mi demişlerdi bana o zaman hastanede. Görüşmeme kararı aldık demişlerdi. Daha sonrasında bir zaman sonra tabikide görüşmeler devam etti. Demekki Canımın bile bir önemi yokmuş diye düşünmüştüm. O zamandan beri bilmezden görmezden geliyorum herşeyi. Annemi de çok seviyorum babamı da. Ama bazen hepsinden nefret ediyorum. Annemden Nedret ediyorum bazen çünkü babam yemek yerken tv izlerken onu gizlice seyrettiğimde içimde birşeyler acıyor ve vicdanım benim içimi resmen yakıyor. 1 sene sonra evlenicem. Sakın bunlardan kaçmak için erken yaşta evlendiğimi düşünmeyin. Niyetim asla bu değildi böyle bir düşüncem de olmadı hiç. Hatta aksine sevgili ebeveynlerim beni evlilikten oldukça soğutmuş ve ürkütmüşlerdi ama insanın düşüncelerini değiştireceği birisi çıkıyor işte karşısına.. hayırlara vesile olsun diyorum ben kendim için. Annem ve babamın konusu için ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Sussam benim içim yangın yeri, konuşsam kıyametler kopacak..
Karşı tarafın karısıda bilmiyor kocasının ne nane yediğini..
Çok garip ya adam evine varınca çok mükemmel eşine sadık bir koca rolüne bürünüyor..
Yada karısının haberi var karısını boşamak istemiyor.. belkide sırf annen için her gün ilgisizliğe sevgisizliğe mahrum bırakılıyor...
Yada annenin yüzünden hergün şiddete maruz kalıyor...
Birde çocukları varsa :KK43:

Sizin adıniza üzüldüm...
Dediğiniz gibi ihanetin bahanesi olmasa da babanız da hatalı annenizde...
Kaç yıldır birliktelermis..
Artık annenizin bu ilişkiyi sonlandiracagini düşünmüyorum..
Babanıza anlatmakla tehdit edip ayirsaniz dahi annenizle aranizda küçük bir kıyamet kopup eski gibi olamayabilirsiniz...
Üstelik evlilik arifesinde böyle bir şeyin duyulması sizin ileriki evlilik hayatiniz için bir sorundur ..
Annenizin sizden bağımsız olarak yaptığı hatalar sizin önünüze sunulur..
En yakın arkadaşım bunu yıllarca yaşadı..
Annen yaptı sen de yaparsın dediler ..bu yuzden ben olsam ne yapardım bilmiyorum..
Sanırım herkesi kendi haline bırakıp kendimi düşünürdüm...
Çok zor fakat bazen anne baba hatta çocuğumuz dahi olsa hayat onların hayatı demek lazım.
Siz konuşun bir kez daha Şansınızı deneyin ama umutlanmayin..

Son düzenleme:
Bu ahlaksızlığı yapan annen bile olsa
Bakma gözünün yaşına
Nasıl olurda ahmak yerine koyar da babanı ona arkasından adice pislik yapar
Okadar şey yazıcamda neyse
Allahini seviyorsan babana bu utancın yükünü taşıtma adamı mal yerine koydurtma
Terbiyesiz kadın madem sevmiyor adamı izah edip ayrılacak
Her kimki esine ihanet ediyorsa Allah onlari ifsa eylesin
Bu söze ne denir amiiiiiinnnn inşallah denir :)))

Rabbim şaşırtmasın hiç birimizi
Olabilir yaşanabilir
Keşke olmasa
Ama kınamayalım ayıplamayalım
Annenizle güzelce konuşun
Babanızdan ayrılsın
Ama karşı tarafda mı ayrılacak nasıl olacak
İki ucu pis değnek
Allah bir çözüm yolu versin kolaylıkla duyulmadan inşallah

19 yaşına gelmiş kızın var bu ne rezillik elin adamıyla kırıştırıon boşanmıonda.Kırkından sonra azanı teneşir paklar! annen kadar sende suçlusun.eminim böyle bişi başıma gelse annemi silerdim babama anlatıp.

Babanız biliyor olmasın. Böyle şeyleri gerçi en son eşler öğrenir ama..
Bir an sizin söylediğinizi düşünelim siz evlenip gideceksiniz babanız yanlız kalıp hayatı daha çok bozulurmu...
Yada daha yoluna girermi, bütün bunları düşünerek hareket edin, anneniz zaten belasını bulur...

sorunumun bu değildi yine de kendi görüşün için teşekkürler

haklısın değil ama insan yazmadan da edemiyor yahu..
çok küçüksün keşke okusan hayatını eline alsan yazık edeceksin kendine.
annene gelince 4 sene az değil babanın anlamadığından eminmisin?

ilgisiz adamlarin aldatilmayi hakettiginidusunuyorum ama bir kadinin boyle bir durumda kalmasini ve yillarca bununla yasamasini kendine yaptigi en buyuk zulum olarak goruyorum

Düşünmez olur muyum düşündükçe kafayı yiyecek gibi oluyorum. Ama babamla konuşmaya da cesaretim yok
annen evliligini bu iliski icin paravan olarak kullaniyor insaallah zarar gormezsiniz esin ailesinin dedikodularinin ne demek oldugunu cok iyi bilirim

ilgisiz adamlarin aldatilmayi hakettiginidusunuyorum ama bir kadinin boyle bir durumda kalmasini ve yillarca bununla yasamasini kendine yaptigi en buyuk zulum olarak goruyorum

O halde allah rızası için düşünmeyin siz.

Kimse aldatılmayı hak etmez.

Kadın kendine zulm falan yapmıyor, kendi keyfi için evlatlarını ateşe atıyor.

Kocası istemiyor diye bosanamamak ne demek? Sanki boşanmaların hepsi anlaşmalı oluyor.

Annenin elle tutulur yanı yok.
Onun hayatı onun kararı elbette ama ben bu meşrepte bir insanla muhattap dahi olmazdım. Allah karşılaştırmasın.

Madem boşanmalarına gönlünüz razı gelmiyor, elinize ekmeğinizi alıp çekip gidin o rezilliğin ortasından. Kardeşinizi de kurtarın. Ne kendi ne de karşısındakinin yuvasini düşünen bu insanlardan gelecek hayir da eksik olsun.

Kacmak icin evlenmek istemiyorsan konuyla hic alakasi yokken belirtmen nedendir?
Nekadar inkar etsende bu durumu görmemek icin kaciyorsun vicdanin yüzünden.
Sakin kendine bunu yapma, severek evlenki ; yapmazsin biliyorum ama evliyken baskasi aklina dahi gelmesin.
Umarim beni anlamissindir canim..
[/
Babanız biliyor mu bu durumu?
aldattığını bilmiyor tabikide

Babana söylersen anneni öldürebilir bile ..p Zaman vicdan azabı çekersin ..
Ne bileyim çok zor bir durum ..baban hiç çakmıyor mu bu durumu

Bu ara şüpheleniyor gibi hissediyorum bilmiyorum tam olarak
Bence milletin gazına gelip gidip söyleme sakın babana ..neler okuyoruz burası Türkiye ..adamın karısına söyle diyecem ama işler iyice karışır .,ne bileyim ya bence ilgilenmemeye çalış ..annen kaç yaşında ?

Yaw babasıma anlatsın diyorsunuzda adam ya kadını öldürürse hiç mi düşün müyorsunuz?
Burası avrupa ülkesi değil arkadaşlar tamam hadi yolları ayıralim diye demez kolay kolay bir erkek
Anlatma babana ne olacağını bilemeyiz ama anneni tehdit edebilirsin diye düşünüyorum
Nisanlina da asla bir şey anlatayim deme sakin gün olur devran döner yüzüne çarpılir bunlar
Çoğu zaten ölmesini ister emin ol ..

X