Vernalagnia-Sağlıklı Yaşam ve Spor Günlüğü

aa yoga demekkk
bu ara bende ona niyetlendim hem cok stresli bi dönemdeyim hemde kilo aldım yoga yada plates diye düşündüm ve yoga ilgimi cekti :)
kullandıgınız site baslangic için uygun mu acaba ? yeni başlayanlar için video bulamadımda ben hiç

Evet begginer seviyesi programı, özelden linkini iletirim size. İnternette bir sürü video var ama belli bir program izlemek beni daha çok motive ediyor. Hangi sırada ne uygulayabiliriz şu aşamada bilmemiz mümkün değil çünkü :)

Siteye üye oluyorsunuz, daha sonra gün gün sizi yönlendiriyor zaten. :emir_bebek:

Evet begginer seviyesi programı, özelden linkini iletirim size. İnternette bir sürü video var ama belli bir program izlemek beni daha çok motive ediyor. Hangi sırada ne uygulayabiliriz şu aşamada bilmemiz mümkün değil çünkü :)

Siteye üye oluyorsunuz, daha sonra gün gün sizi yönlendiriyor zaten. :emir_bebek:
tekrar cok teşekkürler :KK36: hemen bakıyorum yorumlarınıda bekliyorum bnm başlamam biraz zaman alır cünkü :KK51:

Selam günlüğüm, seni ihmal ettim biliyorum. 1 aydır uğramamışım resmen.
Umarım bir daha bu kadar ara girmez :)

Dün İnsanity'e başladım. Fit testi yaptım. Yarım saat bile sürmedi ancak bu sabah spor sonrası gün sendromunu yaşadım, işe geç kaldım :KK70:

Olsun sıkıntı değil. Gün gün güncellerim diye umuyorum burayı.

Tabi sporla birlikte sağlıklı beslenmeye devam. Kefir mayası edindim tekrar, onu mayalamaya başladım. Ayrıca "Büyüleyici Bağırsak" kitabını okumaya başladım. Bağırsak meselesi mühim.

Selam günlüğüm, seni ihmal ettim biliyorum. 1 aydır uğramamışım resmen.
Umarım bir daha bu kadar ara girmez :)

Dün İnsanity'e başladım. Fit testi yaptım. Yarım saat bile sürmedi ancak bu sabah spor sonrası gün sendromunu yaşadım, işe geç kaldım :KK70:

Olsun sıkıntı değil. Gün gün güncellerim diye umuyorum burayı.

Tabi sporla birlikte sağlıklı beslenmeye devam. Kefir mayası edindim tekrar, onu mayalamaya başladım. Ayrıca "Büyüleyici Bağırsak" kitabını okumaya başladım. Bağırsak meselesi mühim.
o kitap ne ola ki :KK53::kahve:

o kitap ne ola ki :KK53::kahve:

Valla okuma aşamasındayım henüz ama internetten bir alıntı ile cevaplayayım :KK70:

Organların arasındaki çirkin ördek yavrusu; bugüne dek insanlara rahatsızlık veren yegâne konu. Fakat bu rahatsızlık verici imajın değişmesine oldukça az kaldı. Aşırı kilo, depresyon ve alerji, bağırsak florasıyla son derece bağlantılı konular. Bunu sözlere dökmek gerekirse: Vücudumuzun kendisini daha iyi hissetmesini istiyorsak, daha uzun yaşamak istiyorsak ve amacımız daha mutlu bir yaşam sürmekse bağırsağımıza iyi bakmamız ve ona dikkat etmemiz şart. Bu konuda yapılan son araştırmalar da tam olarak bunu gösteriyor. Genç bir araştırmacı olan Giulia Enders da bu kitapta mizahi bir dil eşliğinde bu organın ne kadar karmaşık ve ne kadar büyüleyici olduğunu gözler önüne seriyor. Bu organ, vücudumuza ve ruhumuza giden yolda anahtar görevi taşırken bir yandan da arka kapıdan, bambaşka bir bakış açısından olaylara bakmamızı sağlıyor.

Merhaba kızlar,

Buraya günlük açmak motive eder belki diye düşündüm.
Dün forumda gezerken roxen2303 roxen2303 arkadaşımızın konusuna denk geldim ve T25 ile tanışmış oldum. :)

Ekşiden alıntı:

Alpha, Beta, Gamma için takvimler var, bu takvimlere göre videolar yapılıyor.
Ben takvimi takip edebilmek adına, dün de günlerden salı olduğundan pazartesi videosunu atlayarak direkt olarak Speed 1.0'dan başldım.

Her zamanki gibi 5. dakikada rahat alanımdan çıkmış olmanın verdiği rahatsızlık ile; "aman bıraksam mı?" " ne güzel oturuyordum telefon elimde" "şimdi yorulacağım, terleyeceğim" " zorlanıyorum, ne gerek var?" vs vs gibi bahaneler sıralamaya başladım.

Zor geliyor insana o "comfort zone" denilen rahat alandan çıkmak. Ama zaten kolay olsa herkes başarırdı, öyle değil mi?
Ha gayret devam 25 dk sadece, geçecek, bitecek derken videoyu bitirdim. :halay:Tabi dakikaların ve hatta saniyelerin nasıl yavaş geçtiğine bir kez daha şahit oluyor insan...

Sonuç olarak umarım sonunu getirip sizlerle paylaşabilirim :) :nazar:
Hadi başlayalım!
Canım nasıl bulabilirim videoları yardımcı olurmusun çok karışık araştırdım biraz

09.01.2018 Insanity 1. Gün
11.01.2018 Insanity 2. Gün

Yalnız canımcım sen böyle 1er gün arayla yaparsan 120 günde biter o program! :KK70:
Tamam tamam ilk günün kas ağrıları sebebiyle böyle oldu biliyorum. :) Sen yine de çok ara vermemeye çalış ne olur ne olmaz!

Selam günlük. Hasta olmamak için direndiğim bu muazzam günden günaydınlar.

12.01.2018 Insanity 3. Gün
13.01.2018 Insanity 4. Gün
14.01.2018 Insanity 5. Gün

Ama lütfen hasta olmayayım da devam edeyim şu programa. Hep böyle oluyor ya regl denk geliyor, ya grip gibi bir şey illa bağışıklık düşüyor!

Zaten o "comfort zone" denilen rahat alandan çıkmak o kadar zor ki. Videonun 10. dakikasında amaan kapat, zorunluluğun mu var, kimse bir şey diyemez moduna giriveriyorum azıcık zorlanınca. İttire ittire bitiriyorum bir şekilde. Zaten bir kere bırakırsa çoook uzun zaman devam etmiyor insan. Zor iş azizim zor.

15.01.2018 Insanity 6. Gün

Bugün 7. Gün ancaaak dinlenme günü :) Kalflarım acayip şekilde ağrıyordu neyse ki geçmiş sabaha. Şu sporu ne zaman seve seve yapacağım acaba çok merak ediyorum. :KK70:

15.01.2018 Insanity 6. Gün
16.01.2018 Insanity 7. Gün (Rest)
18.01.2018 Insanity 8. Gün

Şimdiye kadar 2 gün fire var. Olacak o kadar, önemli olan devamlılık.
Ve genel kuralım 3 günden fazla sporsuz kalma, hafta en az 3 gün spor yapmış ol :)

Günlüğüm naaber :)

Insanity'i yarın gün gün güncellerim ama özet olarak 2 haftalık kısmı 3 haftada bitirdiğimi söyleyebilirim :KK70:
Bugün 15. gün olacak. Umarım bundan sonrasını zamanında yaparım. Ama yapamasam bile önemli değil. Önemli olan bir şekilde yapmak şu aşamada.

Merhaba Vernalagnia Vernalagnia yazdıklarını dehşetle okudum çünkü ben bunları ne zaman yazdım dedim haftalık planlarım ve hedeflerimle meşhurumdur :KK70: neyse efendim bende dün bi plates yapıp yine haftalık hedefler koydum:)) sizde durum nedir bıraktınız mı acaba

Merhaba Vernalagnia Vernalagnia yazdıklarını dehşetle okudum çünkü ben bunları ne zaman yazdım dedim haftalık planlarım ve hedeflerimle meşhurumdur :KK70: neyse efendim bende dün bi plates yapıp yine haftalık hedefler koydum:)) sizde durum nedir bıraktınız mı acaba

Merhaba,

Aslında bıraktım diyemem ama istikrarlı olmadığım için sonuç alamıyorum. Sürekli başa dönüyorum.
Haftalık planlar, hedefler aslında bir nebze itici kuvvet oluyordu. Belki de yeniden başlamayalım :) Teşekkür ederim konumu hatırlattığınız için :KK50:

Pilates için set bile aldım geçenlerde... :ruh: Maymun iştahlı mode on :KK70: Evde mi yapıyorsunuz pilatesi? Takip ettiğiniz bir program var mı?

Aslınsa ben doğum sonrası yani geçtiğimiz yıl çok düzenli bir spor programı takip ediyordum bu sene boşladım ve ona geri dönmeyi çok istiyor bi türlü dikiş tutturamıyorum:KK43:
Kayla İtsines'in Bikini Body Quide adında bi programı haftada 3 gün antrenman ağırlıklarla bir gün pilates/yoga ve bir kaç günde HIIT antrenman yaparak haftayı kapatıyordum.Çok çok iyi sonuçlar aldım ama artık çalışıyorum ve çok zor geliyor atlamalı zıplamalı sporlar.Yattığım yerden blogilatesin aylık programını yapayım bari diye bi girişimde bulundum bakalım artık ne olur:)

Aslınsa ben doğum sonrası yani geçtiğimiz yıl çok düzenli bir spor programı takip ediyordum bu sene boşladım ve ona geri dönmeyi çok istiyor bi türlü dikiş tutturamıyorum:KK43:
Kayla İtsines'in Bikini Body Quide adında bi programı haftada 3 gün antrenman ağırlıklarla bir gün pilates/yoga ve bir kaç günde HIIT antrenman yaparak haftayı kapatıyordum.Çok çok iyi sonuçlar aldım ama artık çalışıyorum ve çok zor geliyor atlamalı zıplamalı sporlar.Yattığım yerden blogilatesin aylık programını yapayım bari diye bi girişimde bulundum bakalım artık ne olur:)

Ay o kadar maymun iştahlıyım ki bahsettiklerinizin hepsinden haberdar olmam beni ürküttü :KK70: Kayla dediğiniz gibi aslında kişinin kendine göre yönlendirebileceği bir program ama ben de hoplayıp zıplamaktan sıkılıyorum maalesef bir süre sonra. Insanity falan ondan devam ettiremiyorum.

Blogilates de süre olarak uzun geliyor :deli: Sanırım biraz tembelim bu konuda... Ama harekete geçmeliyim.
Şimdiye kadar tüm denemelerini ard arda yapabilmiş olsaydım baya muazzam bir sonuca ulaşırdım yani... :KK43:

Ay o kadar maymun iştahlıyım ki bahsettiklerinizin hepsinden haberdar olmam beni ürküttü :KK70: Kayla dediğiniz gibi aslında kişinin kendine göre yönlendirebileceği bir program ama ben de hoplayıp zıplamaktan sıkılıyorum maalesef bir süre sonra. Insanity falan ondan devam ettiremiyorum.

Blogilates de süre olarak uzun geliyor :deli: Sanırım biraz tembelim bu konuda... Ama harekete geçmeliyim.
Şimdiye kadar tüm denemelerini ard arda yapabilmiş olsaydım baya muazzam bir sonuca ulaşırdım yani... :KK43:
En etkili sonuca en kısa sürede ulaşmak isteyip sonra da hiçbir şey yapmıyorum ben de :KK43:

X