Yeğen azarlama

Sustursaydınız.
Hop ne oluyor abartma istersen diyip.
Ha yapamamışsınız o zaman gördügünüzde bir daha benim çocuğuma bagırma şayet bağırırsan bir daha yüzünü göremezsin diye belirtin.
Çocuğunuzun huysuzlandığı ortamda her ne sebeple olursa olsun durmayın ayrıca. Bol bol itişip tepişmişler çocuklar,sonunun sevimsiz biteceği belliymiş zaten. 2 çocuğum var annemin evinde bile azıttıkları an toplayıp eşyalarımı gidiyorum alıp çocukları kaldı ki bir başkasının evinde asla durmam. Cocuk durmuyor kusura bakmayın biz kalkalım der kalkarım.
6. Sayfada devamı var

20gün önce abimi kaybettim cok acı çok zor kardes kaybı ikiniz içinde söylüyorum inanın dışarıdan birisi için birbirinizi kaybetmeye üzmeye değmez yakıp yıkmayın biraz birbirinizden uzaklaşın inşallah özleyin
Başınız saolsun …
İlişkiniz nasıldı abinizle , biz Uzağız zaten
Özlem pek olmuyor

Erkek kardeşimin Kv si gile bayramlaşmaya gittik , benim oğlum 3,5 yaşında , gelinimizin yeğeni de 3 e girecek ,ikisi de erkek,
çocuk sürekli mızmız mod , herşey benim modunda ,
Kreşe gitmiyor evde el bebek Gül bebek , oğlum kreşe gidiyor kurallara daha hakim , oyuncak kavgası yaptılar tüm gün ,
ara ara ayrı oynattık ama oğlum neyi eline alırsa çocuk benim diyo , oğlum ne yapsa çocuk ona sarıyor , oğlum da agresifleşti , gün içinde bu halde geçti derken akşam yemeğe oturuldu ev müstakil bahçedeyiz yine ,
oğlumun kendi oyuncağı da vardınyanımızda ,oğlum onu eline aldı ,
çocuk Bu defa onu istiyorum diye yine kovalıyor oğlumu , oğlum bağıra bağıra bana geldi sarıldı vermicem dedi , oğlum o küçük hadi baksın falan diyorum da zaten oyuncak bahçede yerdeydi , baktılar zaten ikisi de gğn boyu ,
diğer çocuk da geldi oyuncağı çekiştiriyor derken babası geldi aldı çocuğu yanımızdan, öçocuk aşırı derece bağırınca babası bir tane vurdu oğluna , arka bahçeye götürdü elinden tutup , gelinimiz de üzüldü yeğeni için hemen kalktı gitti abisinin ve yeğeninin arkasından , benim oğlum ne oldu anne dedi, babası kızdı oğlum dedim
Benim erkek kardeş yani dayı olacak yaratık senin yüzünden diye bağırmaya başladı oğluma herkesin içinde , oğşum da dayıı diye uyarı bağırışı yaptı ama sus sus sus lan diye erkek kardeşim bağırmaya başladı sinir krizi modunda bağırıyor sürekli ,
Ben şoka girdim o an gel oğlum yanıma dedim sadece , diğer çocuğa gelinimiz sarılmış öpüp koklaya koklaya getirirken , benim kardeş olacak yeğenine bağırıyor avaz avaz ki o anki oyuncağı diğer çocuk çekiştiriyordu , oyuncak oğlumundu , ortamda bağırılması gereken biri varsa o da oğluna vuran baba idi !
Kalkın gidiyoruz bu ne be diye bağırmalara bana da bağırmaya başladı , hazırlan gidiyoruz diye bana bağırıyor ,
diretmedim kalktık yemekler yarım , bindik arabaya eve geldik annemlere , bayram için oğlumla memlekete gelmiştim , o saatten sonra erkek kardeşimle konuşmuyorum ama umurunda da değil onun !
Annem ve bir kaç aile büyüğü bahçede değildi o an , ben hem şok hem üzüntü hem öfke içindeyim , yarın yaşadığım yere döneceğim ama içimde çok büyüyor kardeşimin yaptığı tavır ,
Gelinimİz yeğenini çok seviyor ama çok haylaz olduğundan da hep bahseder , olabilir neyse ne , babası vurmamalıydı , gelinimiz üzüldü ama bunun acısı neden oğlumdan çıkıyor , hayvan gibi bağırdı dayısı ve ben şoka girdim hiç bişey yapamadım diyemedim , tabaklarda yemekler yarım kaldı çıktık geldik , neymiş başı şişmiş beyfendinin , ben kardeşimin hatırına o eve gittim oysa
Ne yapmalıyım içinde kalsın istemiyorum ama söyleyince konuşunca anlayacak biri mi ona bile emin değilim , oğlumla ilgili onun ağzından tek yorum istemiyorum , ayrı illerdeyiz zatne şurda görüp göreceği dört beş gündü
Bir büyüğünüz olarak yazıyorum.Olay büyüklere dönmüş ama öncesinde yapılan yanlışlar var.İki kişininde yaptığı yanlış onları görmeyeceğim.Zaten herkes yazmış.
Siz önce şunu değerlendirin.İki çocukta 3 yaşlarında.Bu yaşlarda her çocuk arasında yaşanacak şeyler bunlar doğaldır.Bazı çocuklar paylaşmayı çok iyi bilmez bazıları içe kapanıktır vb.Siz diğer çocuğu yargılamış ve hüküm vermişsiniz.Bir kere her ana okuluna giden çocuk olumlu paylaşır şunu düzgün yapar.Yok böyle bir şey.Ana okulunda da çocuklar arasında pek çok şey yaşanır oyuncak kavgası vb.Sonra el bebek gül bebek diye çocuğu anlatmanızda doğru değil.
İki çocuk arasındaki bu olayları yönetememişsiniz.Bu açık ve net.İnsanlar gerilmiş ve yine olan iki küçük çocuğa olmuş.
....Baktınız ortam gergin iki çocuk sürekli bağırış çağırış halinde kimse durdurmamıyor.Kusura bakmayın biz kalkalım
diyecektiniz
.....Paylaşılamayan oyuncağı çocukların dikkatini başka tarafa çekerek ortadan kaldıracaktınız.
.....Siz iki çocukla birlikte başka aktivite yaptıracaktınız.
Bunlar çoğaltılabilir....Ama başaramamış ve tüm suçu 3 yaşındaki çocuğa atmış çocuğu iyi karalamışsınız.
Daha sonrası için...Tamam kardeşinize kızdınız da annenizde rahatsızmış madem..bunun sakince konuşma üzüldüm neden böyle oldu oğlumda çok üzüldü doğru olmadı gibi konuşma imkanınız yok muydu.Ortalığı yıkacak anne babayı üzecek duruma getirmeden konuşulamaz mıydı...
Son olarak oğlunuza yaptığınız bu açıklamanında doğru olduğu düşünmüyorum...
"benim oğlum ne oldu anne dedi, babası kızdı oğlum dedim"

Aynen benim aklıma da o geldi
Yeğenini seviyor, ben de oğlumu seviyorum , ne cüret hala aklım almıyor , çocuğa vuran baba suçlu orda ama gücü bize yetiyor , oğluma yetiyor asla kabul edeceğim bir tabır değil , ben kimsenin çocuğuna öyle bağırmam yeğenlerime asla ! Üzgün ve kıZgınım , oğlum İçin neden tepki vermedim ben orda hala aklım almıyor , iyi bir rezillik çıkarsaydım görürdü o yaranmayı … yumuşak başlı yapıcı olanlar bunları yaşamak zorunda mı hep ?
kal geliyor insana maalesef ki :KK43:
benim de başıma gelmişliği var
kardeşinize sağlam bir tavır alın

birde çocukların durmadığı yerde sabahtan akşama kalmasaydınız keşke

Bir büyüğünüz olarak yazıyorum.Olay büyüklere dönmüş ama öncesinde yapılan yanlışlar var.İki kişininde yaptığı yanlış onları görmeyeceğim.Zaten herkes yazmış.
Siz önce şunu değerlendirin.İki çocukta 3 yaşlarında.Bu yaşlarda her çocuk arasında yaşanacak şeyler bunlar doğaldır.Bazı çocuklar paylaşmayı çok iyi bilmez bazıları içe kapanıktır vb.Siz diğer çocuğu yargılamış ve hüküm vermişsiniz.Bir kere her ana okuluna giden çocuk olumlu paylaşır şunu düzgün yapar.Yok böyle bir şey.Ana okulunda da çocuklar arasında pek çok şey yaşanır oyuncak kavgası vb.Sonra el bebek gül bebek diye çocuğu anlatmanızda doğru değil.
İki çocuk arasındaki bu olayları yönetememişsiniz.Bu açık ve net.İnsanlar gerilmiş ve yine olan iki küçük çocuğa olmuş.
....Baktınız ortam gergin iki çocuk sürekli bağırış çağırış halinde kimse durdurmamıyor.Kusura bakmayın biz kalkalım
diyecektiniz
.....Paylaşılamayan oyuncağı çocukların dikkatini başka tarafa çekerek ortadan kaldıracaktınız.
.....Siz iki çocukla birlikte başka aktivite yaptıracaktınız.
Bunlar çoğaltılabilir....Ama başaramamış ve tüm suçu 3 yaşındaki çocuğa atmış çocuğu iyi karalamışsınız.
Daha sonrası için...Tamam kardeşinize kızdınız da annenizde rahatsızmış madem..bunun sakince konuşma üzüldüm neden böyle oldu oğlumda çok üzüldü doğru olmadı gibi konuşma imkanınız yok muydu.Ortalığı yıkacak anne babayı üzecek duruma getirmeden konuşulamaz mıydı...
Son olarak oğlunuza yaptığınız bu açıklamanında doğru olduğu düşünmüyorum...
"benim oğlum ne oldu anne dedi, babası kızdı oğlum dedim"
evet çok hatalar var farkındayım bazılarını kabul ediyorum yazdıklarınızın...
babam hayatt değil, annem açmış konuyu erkek kardeşime, kardeşim annem de bapırmaya başlayınca ne oluyor ne bağırıyorsun terbyesz dedim... ben de olay böyle girince zaen bağıran kişi daha çok bağımrya başladı, eşinin yanında ona ajlaksız hadz sen kmsn demem de onu çoook öfkelendrdi farkındayım ..
birkmişlkler var içerde çözülmes,i gerekn şeyler de vardı, ord apatladık,
oğluna sahip çıkacaksın demesi sen ne anlarsın çocuk yetşrmekten demesi falan ... yalznı bir anneyim ve son 1.5 yıldır çok yıprandım ..
bir kere bile arayp nasılsın demedi, bir de dört gün göreceği yeğeni için hala sahip çıkacaksn oğluna dmesi falan...
zaten ben sahibim oğluma tel başıma büyütüyorum..
neyse aslında bu olayn altında başka öfkeler oldğunu da bunun da son damla olduğunu farkettim..

Siz içten içe abinizin tavrına kırılmışsınız dolmuş taşmış boşverin kendinizi yiyeceğinize eteklerdeki taşların düşmesi iyi olmuş.Sürekli vicdan yapmayın.anneniz de görüyor durumu ki söylemiş

Siz içten içe abinizin tavrına kırılmışsınız dolmuş taşmış boşverin kendinizi yiyeceğinize eteklerdeki taşların düşmesi iyi olmuş.Sürekli vicdan yapmayın.anneniz de görüyor durumu ki söylemiş
evet vicdan yapıyorum,
böyle olduğum için de zaten bana böyle davranabileceklerini sanıyor kardeş tayfası, bazı kırgınlıklarım var evet ama olay saygıszlk boyutuna gelnce artık kaldıramıyorum, yumuşak olunca böyle oluyor diye üzülüyorum, baştan beri hatalar silsilesi olaylar yşadık, ben en çok terbiyesz ahlaksız sen ne bağırıp duruyorsun diyekonuyagrdiğimeüzülyüorum,planşöyleydi,akşamkidabvranışınhiçhoşumagitmedi,oğlumavebana bağırman,
böyleyaparsanilişkimizzedelenirhaberinolsun dmeekti..
sonrasında onun vereceği tepkiye göre ben de sertlerşdm ama direk sert girdim karısının yanındakaldıracağışeylerdeğildi okarakterde birinin bu kelimeler..
en çok vicdan yaptığım kısım bu açıkcası

Arkadaşlar çok büyük kavga ettik , oğluma terbiyesine benim anneliğime laf söyledi , terbiyesiz ahlaksız hadsiz gibi şeyler söyledim ben de , oğluma sahip çıkacakmışım , ne yaptı söyle diyorum dur deyince duracakmış , annem e neden anlatmışım , annem hasta arkadaşlar .. anneme anlatmama çıkdırmış güya üstüme yürüdü bir şeyler fırlattı bana , bir daha görmeyeceksin zatn oğlumu ve beni dedim , gelin öok üzüldü ağladı eşine yalvardı yapma diye , bana şiddet uygulayacak ya beyfendi, evi dağıtttı herşeyi fırlattı bana küfürler etti , bu evden beni kovdu , sinir krizi geçirdi . Akşam zaten otobüsüm var , gitmiyorum izin kullanacağım dedim bağırdım ben de , küfürler ede ede gitti eşi yalvardı ağladı çok korktu …
Çıkıp gittiler sinir krizi geçirerek gitti
Kardeşiniz biraz problemli galiba.
Umarım çocuğunuz şahit olmamıştır bu olaylara.
Yerinizde olsam yüzüne bakmam bir daha.

Benim esim bir aile uyesine bu sekilde davransa benim icin ciddi manada bosanma sebebi olur.
Gerçekten çok korkunçtu …
O kız nasıl hissediyor şuan bil şyorjm ama bu tarz şeylere hiç de hoş bakmayacakjndan eminim , asla ama asla bu sebeple ayrılmalarını istemem
Benden uzakmolsunlar
Şu olayda bile beni bu denli suçlayan bir yaratığa bir daha yaklaşmam

Konuda sadece senin erkek kardesin tokadi hak etmiş. Senin eşin yaninda olsaydi yapabilecek miydi bu ayiligi cocuga gene? Görüşmeyin söyle insanlarla kardes mardes baglamaz beni gercekten kim ne kadar insan ona bakarim. Sen lutfedip gitmissin oraya senlik bi ortam bile degil.
Eşimle boşanma davası sürecindeyim , psikolojik açıdan zaten çok yorgun bir süreçten geçtim, o plandaydı yanımızda ne bana ne de opluma böyle davranmazdı tabi ki …
10 yol evli kaldım, çocuğumun babası ile , bir çok kez de ağır tartışmalarımız oldu ama bu derece iğrenç bir muamele görmedim , boşanma konusunu Tokat gibi yüzüme çarptı şu aşamada …

Benim de direkt aklıma o geldi. Konu sahibi evli olsaydı ve kocası da yanında olsaydı asla buna cesaret edemezdi. Konu sahibi tavsiyem belki aşırı gelecek ama çocukları seven bir adam bulursanız evlenin bence. Belli ki bulunduğunuz yer erkek baskın bir yer ve boşanmış bir kadına yalnız olduğu için saygı duymuyorlar.
Konuda sadece senin erkek kardesin tokadi hak etmiş. Senin eşin yaninda olsaydi yapabilecek miydi bu ayiligi cocuga gene? Görüşmeyin söyle insanlarla kardes mardes baglamaz beni gercekten kim ne kadar insan ona bakarim. Sen lutfedip gitmissin oraya senlik bi ortam bile degil.

Eşimle boşanma davası sürecindeyim , psikolojik açıdan zaten çok yorgun bir süreçten geçtim, o plandaydı yanımızda ne bana ne de opluma böyle davranmazdı tabi ki …
10 yol evli kaldım, çocuğumun babası ile , bir çok kez de ağır tartışmalarımız oldu ama bu derece iğrenç bir muamele görmedim , boşanma konusunu Tokat gibi yüzüme çarptı şu aşamada …
Bu durumda bunu yapmasi cok daha acı. Çocuk zaten babasi yaninda olmadan buyuyecek, dayısı da böyle yaparsa ne yapsın. Niye sindirio cocugu oglan cocugu bi de. Bu bazi evrimi yarım kalmış erkeklerde var, kendi erkekligini ön plana cikartip küçük oglan cocuklarinin erkekligini ezerek onlari kontrol etmeye calisma güdüsü, cok tiksinirim bu tip adamlardan. Mağduru oynayan gelinin seytanligi da gizli silah bu arada. Tencere kapak ikisi birbirini bulmuş tam.

Bu durumda bunu yapmasi cok daha acı. Çocuk zaten babasi yaninda olmadan buyuyecek, dayısı da böyle yaparsa ne yapsın. Niye sindirio cocugu oglan cocugu bi de. Bu bazi evrimi yarım kalmış erkeklerde var, kendi erkekligini ön plana cikartip küçük oglan cocuklarinin erkekligini ezerek onlari kontrol etmeye calisma güdüsü, cok tiksinirim bu tip adamlardan. Mağduru oynayan gelinin seytanligi da gizli silah bu arada. Tencere kapak ikisi birbirini bulmuş tam.
Aman bulsunlar
Benden uzak olsunlar

X