Yeğen azarlama

Benim de direkt aklıma o geldi. Konu sahibi evli olsaydı ve kocası da yanında olsaydı asla buna cesaret edemezdi. Konu sahibi tavsiyem belki aşırı gelecek ama çocukları seven bir adam bulursanız evlenin bence. Belli ki bulunduğunuz yer erkek baskın bir yer ve boşanmış bir kadına yalnız olduğu için saygı duymuyorlar.
Walla normalde de pek saygısı yoktu ama diyorum Ya bu kadar ileri gideceğini düşünmedim , memleketimde yaşamıyorum onlardan uzakta yaşıyorum , iyi ki de böyle , aile aile diye kavrulurken ne kadar boşa çırpındığımı iyice gördüm

Sonradan tepki gösterdim ama onun verdiği karşılık yenilir yutulur gibi değildi , üstüme yürüdü , birşeyler fırlattı vs . Gelin üzülüp ağlam krizine girmeseydi neler olurdu bilmiyorum , terbiyesiz ahlaksız dememe ve o ortamda gelinimin hatrına sustum dememe çok bozuldu , karısını o değil de ben düşündüm Ya dellendi, kız kavga büğynce ben gideceğim dedi ağlayarak , benim kardeş bir de orda dellendi , zaten dellenmek için fırsat arıyormuş belli ki
Yani gelin hanım daha sakin aklı başında
Kardeş tam bir deli
Aklı varsa gelin hanımın bu adam iyileşene kadar çocuk yapmaz

Bir de eşek kadar herif yaptı bunu..
Evet aynen , zatne zar zor evlendi , kız nelere şahit oldu, ben de kimseye kırılacak kadar değer vermemem gerektiğini gördüm
Kimseden zerre birşey beklememeyi dibine kadar öğrendim , o bağırdığı ilk gece dünyada ne kadar yalınızın dedim ve korkunç bir yalnızlık hissi çökmüştü , bunu kabullenmenin vakit geçmiş bile

Bu konuya yazmak için üye oldum. En baştan söylemek istediğim tokat atan baba da abiniz de hatalı.
Ancak ben konuyu en başından sonuna kadar tokat yiyen bebeğin annesi nerede diye düşünerek okudum. Muhtemelen mutfakta olduğu için henüz 3 yaşını doldurmamış , 3 yaşına girecek demişsiniz yani henüz 2,5 yaşında, henüz bebek sayılan yavrusu ile misafir ağırlamaktan ilgilenememiş, düzeni bozulan bebek huysuzlanmış, misafirlere ayıp olmasın diye bebeğin ihtiyaçları ertelenmiş diye tahmin yürütüyorum.
İki çocuğum var ve oyuncak kavgası genellikle uykuları varken olur, çocuk çocukluğunu yapıyor. Çocuğuma laf söylendiği için kavga etmiş bir anneyim o yüzden sizi anlıyorum ama henüz 3 yaşını bile doldurmamış bir bebek için kullandığınız kelimeler de ilgimi çekmedi değil, bu yaşlarda bu davranışı çok normal, ayrıca gelininiz haylaz derken muhtemelen sevimli anlamında kullanmıştır.
Çocuklarımdan biri oğlunuza yakın yaşta ve çocuklar 3 yaşı biraz geçince özellikle de 3,5 sonrası daha anlamaya dinlemeye başlıyorlar, öncesindeki dönemde bencil olmaları gerekiyor yaradılışları böyle, ben, benim döneminde oluyorlar. Bu yaşlarda 10 gün bile çok farkediyor çocuklarda, oğlunuzla kıyaslamayın.
Bana kızabilirsiniz, belki ilk ve son mesajım olur ama en başta davet edilmemişsiniz, abiniz ve eşi annesine gidecekken annenizle beraber onları götürmeyi teklif edip kv, görümce kendinizi davet ettirmişsiniz. Gelin arayıp muhtemelen hazırlık yapılması için haber verdi ne yapsın gelmeyin demeyecekler ya. Hadi bayram diye gittiniz bayramlaşıp bir çay, kahve içip ısrar da etseler annenizle kalkmalıydınız ama düşünememişsiniz. Şimdi de asıl o aile aklınıza hiç gelmiyor, muhtemelen o baba sizin çocuğunuza bir şey diyemediği için ufacık bebeğine tokat attı, annesi ne kadar üzüldü kim bilir ne kadar ağladı, herkesten sakındığı bebeği babasından şiddet gördü. Eşi ile kavga etti muhtemelen, peki gelininizin kendi yengesi ile ilişkisi hiç aklınıza geldi mi? Ben bu hikayede en çok o anneye ve bebeğine ve oğlunuza üzüldüm. Daha erken görmüş olsaydım önce gelini aramanızı ve yengesini sormanızı tavsiye edecektim, abinize de çocuğunuzla bir daha asla bu şekilde konuşmaması gerektiğini söylemeliydiniz. Tekrar yazıyorum abinizin oğlunuza bağırması çok yanlış. Sizin de 41 yaşındaki abinize eşinin yanında kullandığınız kelimeler yanlış. Bayram bile olsa bebekli, küçük çocuklu, hasta olan evlere gidildiğinde biraz empati yapılmalı. Çocuklar bunalmış, işaretleri vermiş aslında, kalkmalıydınız. Yetişkin insanlar olarak düşünemedim, bilemedim diyebiliyorsunuz ama ufacık bebeğin gelişim dönemine göre normal olan davranışını kontrol altına almalarını bekliyor, eleştiriyorsunuz. İki evlilik tehlikeye girmiş, abi kardeş ilişkileri hem sizde hem gelininiz ve abisi/yengesi arasında zedelenmiş. Olan ufacık çocuklara olmuş. İllaki o yemek yenecekse de anneler çocuklarını biraz kucağına alıp , ayrı odalarda biraz sakinleştirebilirdiniz.

Bu konuya yazmak için üye oldum. En baştan söylemek istediğim tokat atan baba da abiniz de hatalı.
Ancak ben konuyu en başından sonuna kadar tokat yiyen bebeğin annesi nerede diye düşünerek okudum. Muhtemelen mutfakta olduğu için henüz 3 yaşını doldurmamış , 3 yaşına girecek demişsiniz yani henüz 2,5 yaşında, henüz bebek sayılan yavrusu ile misafir ağırlamaktan ilgilenememiş, düzeni bozulan bebek huysuzlanmış, misafirlere ayıp olmasın diye bebeğin ihtiyaçları ertelenmiş diye tahmin yürütüyorum.
İki çocuğum var ve oyuncak kavgası genellikle uykuları varken olur, çocuk çocukluğunu yapıyor. Çocuğuma laf söylendiği için kavga etmiş bir anneyim o yüzden sizi anlıyorum ama henüz 3 yaşını bile doldurmamış bir bebek için kullandığınız kelimeler de ilgimi çekmedi değil, bu yaşlarda bu davranışı çok normal, ayrıca gelininiz haylaz derken muhtemelen sevimli anlamında kullanmıştır.
Çocuklarımdan biri oğlunuza yakın yaşta ve çocuklar 3 yaşı biraz geçince özellikle de 3,5 sonrası daha anlamaya dinlemeye başlıyorlar, öncesindeki dönemde bencil olmaları gerekiyor yaradılışları böyle, ben, benim döneminde oluyorlar. Bu yaşlarda 10 gün bile çok farkediyor çocuklarda, oğlunuzla kıyaslamayın.
Bana kızabilirsiniz, belki ilk ve son mesajım olur ama en başta davet edilmemişsiniz, abiniz ve eşi annesine gidecekken annenizle beraber onları götürmeyi teklif edip kv, görümce kendinizi davet ettirmişsiniz. Gelin arayıp muhtemelen hazırlık yapılması için haber verdi ne yapsın gelmeyin demeyecekler ya. Hadi bayram diye gittiniz bayramlaşıp bir çay, kahve içip ısrar da etseler annenizle kalkmalıydınız ama düşünememişsiniz. Şimdi de asıl o aile aklınıza hiç gelmiyor, muhtemelen o baba sizin çocuğunuza bir şey diyemediği için ufacık bebeğine tokat attı, annesi ne kadar üzüldü kim bilir ne kadar ağladı, herkesten sakındığı bebeği babasından şiddet gördü. Eşi ile kavga etti muhtemelen, peki gelininizin kendi yengesi ile ilişkisi hiç aklınıza geldi mi? Ben bu hikayede en çok o anneye ve bebeğine ve oğlunuza üzüldüm. Daha erken görmüş olsaydım önce gelini aramanızı ve yengesini sormanızı tavsiye edecektim, abinize de çocuğunuzla bir daha asla bu şekilde konuşmaması gerektiğini söylemeliydiniz. Tekrar yazıyorum abinizin oğlunuza bağırması çok yanlış. Sizin de 41 yaşındaki abinize eşinin yanında kullandığınız kelimeler yanlış. Bayram bile olsa bebekli, küçük çocuklu, hasta olan evlere gidildiğinde biraz empati yapılmalı. Çocuklar bunalmış, işaretleri vermiş aslında, kalkmalıydınız. Yetişkin insanlar olarak düşünemedim, bilemedim diyebiliyorsunuz ama ufacık bebeğin gelişim dönemine göre normal olan davranışını kontrol altına almalarını bekliyor, eleştiriyorsunuz. İki evlilik tehlikeye girmiş, abi kardeş ilişkileri hem sizde hem gelininiz ve abisi/yengesi arasında zedelenmiş. Olan ufacık çocuklara olmuş. İllaki o yemek yenecekse de anneler çocuklarını biraz kucağına alıp , ayrı odalarda biraz sakinleştirebilirdiniz.
Ne denir ki hepsi doğru çok yanlış şekild soldu herşey , tüm bunlara rağmen ben abim olacağa ağzımı açmasaydım olaylar öylece kapanıp gidecekti …Bilemiyorum
Kimsenin evliliği tehlikeye gitsin istemem , diler çocuğun annesi de yanımızdaydı ve bence o saatte diğer çocuğun uykusu gelmişti , amacım asla başka bir küçük çocuğu kötülemek değildi , gelinimiz yeğenim evime geldiği zaman önce bir bakar sağa sola neyi kırsam diye , annesi babası nasıl eğiteceğiz bunu derler vs vs demişti bana , onları yazdım sonuç olarak o da bir çocuk . O çocukla annesi ve babası nöbetleşe ilgilendiler o ortamda , babanın vurması çok yanlış bunjn için o annenin ne hissettiğini ben de merak ettim ,
Ortamda halası babaannesi dedesi de olunca çocuk ilgisiz ve bakımsız kalır gibi bir seçenek gelmedi hiç aklıma ….
Olanlar oldu maalesef

Siz neden sustunuz ki o anda ?
Oğlunuza bağırırken susmayacaktınız , bu saatten sonra ne deseniz anlayacağını zannetmiyorum .
Bende buna cok uzuldum oglunuza bagirilkrken susmayacaktiniz .millet kendi cocuguna sahip cikamiyor diye ne hakla sizin cocuga bagiriyor .sizde acip agzinizi bagiracaktiniz

Hangendi sizin akliniz yerinde mi . Sizin cicugunuz yuzunden öteki cocuk tokat yedi demissiniz .ne alaka ?
Hanfendinin cocugu yuzunden fakan degil .kendinize gelin

Hangendi sizin akliniz yerinde mi . Sizin cicugunuz yuzunden öteki cocuk tokat yedi demissiniz .ne alaka ?
dayısı da yanı şeyi söyledi zaten en içimi yiyen de o cümle oldu,,
senin yüzünden diye bağırdı avazı çıktığı kadar dayısı

Dayı demişsiniz de bu bildiğiniz ayı!
Sizin tek hatanız, çocuğunuzla iyi anlaşamayan bir akranı olduğunu bile bile o eve ziyarete gitmeniz, hadi ziyarete gittiniz yemeğe de kalmanız olmuş. Ben olsam çocuk huysuzlandı der kalkar gelirdim. Bir de gelininizin ailesi yani, kel alaka. Yakın akraba bile değilsiniz bence. Olayların bu noktaya geleceği en başından belli olmuş aslında. Kardeşinizin yaptığı çok büyük terbiyesizlik. Konuşmayın görüşmeyin anlasın ayı efendi!

Alıntı yapmaya uğraşıyorum umarım yapabilmişimdir.
Okuduğunuzu anlamamışsınız, tekrar okumanızı tavsiye ederim.
Baba ve dayının haklı denecek tarafı yok ki ikisi de öfkelerini kontrol edememiş. Baba muhtemelen misafir çocuğa oyuncağını paylaş vs. diyemedeği için kendi çocuğuna vurmuş şeklinde durumu analiz ettim orda, baba böyle düşünmekte haklı demedim, demem. Hiç kimse başkasının çocuğuna bağıramaz. Kendi çocuğuna da vurmamalı.
Konu sahibinin çocuğu oyuncağını paylaşmak istemiyorsa paylaşmamalı, paylaşmaya zorlanmamalı. Umarım açıklayıcı olmuştur bu defa.

Kardeşiniz çok çirkef bir adam. Eşi belki bu olayda bosanmaz ama notunu vermiştir kocasının. Böyle bir adam yarın birgün o kızcağıza da aynı şeyleri yapar zaten.
Sizin çocuğunuzu kıskandığını düşündüm ben olaylari okurken. Evin tek erkek çocuğuydu, şimdi bir erkek torun geldi diye kıskanmış olabilir. Var böyle akıl hastaları. Uzak durun.

Kardeşiniz çok çirkef bir adam. Eşi belki bu olayda bosanmaz ama notunu vermiştir kocasının. Böyle bir adam yarın birgün o kızcağıza da aynı şeyleri yapar zaten.
Sizin çocuğunuzu kıskandığını düşündüm ben olaylari okurken. Evin tek erkek çocuğuydu, şimdi bir erkek torun geldi diye kıskanmış olabilir. Var böyle akıl hastaları. Uzak durun.
uzağım...

Nasıl çıkar acısı bilemiyorum , yaşlarımız çok yakın saygısı yok , sevgs zaten yok belli ki , ne işim var benim erkek kardeşimin Kv sinin evinde ? Onun hatrına ben teklif ettim üstelik , aileler iyi oldukça çiftler huzurlu oluuor diye
Kendi kendinize cevabı vermişsiniz. Bende bunları yazacaktım. Diyelim ki gittiniz baktınız çocuklar anlaşamıyor dönecektiniz. Ama sanırım mesafe var arabayla gidilmiş vs tek dönme şansınız yok gibi bla bla.

Kız çocukları çocuğuyla kocasız baba evine gezmeye gidince sahipsiz sanılıyor sanırım ne sevgi ne saygı önüne gelen şamar oğlanı gibi azarlıyor sanırım.

X