yeri geliyor annene bile yabancılaşıyorsun kimi zaman..

La vie en Rosee

Kendinin En İyi Versiyonu👑
Pro Üye
1 Haziran 2018
5.010
12.702
merhabalar,
evleneli 1 sene oldu. bu bilgiyi belki anlattıklarımı daha iyi yorumlarsınız diye yazıyorum..
bayram ziyaretine babaannemlere gittik. annemler ve eşimle biz aynı anda babaannemi ziyaret ettik. akşam arkadaşlarla buluşacaktık, o yüzden biz yaklaşık 45 dk kadar ziyaretimizi yaptıktan sonra kalkmak istedik. -babaannem yaşlı 90 yasında- babaannem ısrar etti yemeğe kalın vs diye. biz de teşekkür ettik bir dahaki sefere diye ayrıldık nazikçe. bayramlarını kutladık ama.

neyse daha sonra evimize geri döndük. -yazlık yerdeyiz bu arada, bayramda kv de kaldık 4 gün-
ilk Gün annemler bize geldi - kvlere- bayramı kutlamaya. daha sonra da iade-i ziyaret için biz annemlere bayram tebriğine gittik. orda olaylar koptu. anne nasılsın? dedim. iyiyim sen dedi ağzının ucundan ve bana kara kayıpsın nerelerdesin diyor. -hep ziyaret ederim-
karşıladıkları ilk andan beri bize tavırlı davranmaya başladılar. yüzümüze bile bakmıyorlar ağız burun kıvırıyorlar falan. bi noldu dedik. neyse, geçtik, oturduk yerimize. annemler falan hala tavırlı. bi an dediki eşimle bana dönerek, babaannene ayıp oldu kadın yaşlı gittiniz falan dedi. bidaha gitmeniz gerekir çok üzüldü kadıncağız vs. bende zaten tavrına karşı sinirliydim, biz görevimizi yaptık. bayram tebriğine gittik bu kadar üzülecek ne var dedim. -babanneme değil tepkim, annemin kv yanında bana bu şekilde trip atması ve öğüt vermesi-

bu olaydan önce de bana oldukça tavırlıydı. WhatsApp üzerinden ve yüzyüze görüşmemizde tribi çok vardı bana karşı. anlam veremedim. malum bi sebep yok, yaptığım bi durum yok tavır alması için.
sahile iniyorduk eşimle, kardeşim abla beni de alır mısın sahile inerken dedi. ben de tamam diyip inerken aradım. yok abla sağol biz babamla inicez dedi.
babam daha sonra aradı elif denize inicek diye. ben de seninle inecekmiş diye söylemedim dedim. yani düşünüyorum düşünüyorum aklıma gelmiyor sebep. bahane mi anlayamadım.
babam da bana tripli. onlarda şöyle bir durum da var. birisi trip atınca hepsi bana cephe alıyor sanki. ben de hiç konuşmuyorum babamla. o da yüzüme bakmıyor zaten. içimden gelmiyor. çok darıldım hem eşime de tavırlılar kv min yanında da edilecek laf ve davranış değildi onlarınki.

görüşmeden sonra da annem whatsaptan okkalı bir msj attı. biz senin aileniz kızım yabancın mıyız. sen böyle yaparsan milleti kendine çok güldürürsün şok olduk yazmış. ben o tavırdan sonra kv hadi kalkalım diyince evet kalkalım demişim diye bunu yazdı.

evlenince ister istemez canından bildiklerin bile yabancılaşıyor diye düşünmeme vesile oldu bu yaşananlar.. hiç tahmin etmezdim, evet yabancı gibilerdi. bir gün önce nasıl içtense konuşmalar, bir gün sonra ne olduysa buz gibi..

karmaşık anlatmış olabilirim kusura bakmayın ama evet gerçekten çok karmaşığım....

düzenleme: bayramdan önceki hafta annemlerde kalıyorduk. Bayramda kv lerde kalma durumuna annemlerin alınma durumu söz konusuu değil. Yazlıkta kalırken bir haftasonu annemlerde bir haftasonu kv lerde kalırız diye adaletli bir karar aldık.

Son düzenleme:
Ziyaretine gıtmıssın hal hatır sormussun, genc ınsanlarsınız belki isiniz var belki arkadaslarınızla sozlestınız.
Annenlere bakan hıc gitmediniz sanır.
Bence bu kadarı fazla.
Iyıce abartmışlar.
Trıplıyseler arama sende kendileri arayana kadar.
Hersey hep karsı tarafın ıstedıgı gıbı olmaz olmayabilir, saygı duyacaklar.

Aslında sorun çok bariz. Ama göremiyorsunuz. Aileniz 4 gün bayramın 1 gününü olsa ailecek beraber geçirmek istemiş. Bize gelin kalın dememiş bile babaannenizde birlikte yemek yemek bile onları mutlu edecekmiş. Kv de 4 gün kalip kendi ailen tarafına 45 dk ligina ziyaretlere gitmek onlara kendini değersiz hissettirmis.

Buna benzer yorum yapacaktim yazilmis zaten bende olsam bende bozulurdum anladigim kadari ilede konu sahibi kayinailesinde kalirken kendi ailesi ilk ziyarete gelmis tekrar kayinailesi ile kendi ailesine gitmis cok durmadan da kalkilmis belki anneniz sizinle zaman gecirmek istiyordu

Biraz kocam köylü olmuşsunuz evlenince. Kv evinde 4 gün kalıp anne evinden jet hızıyla kalkmak benim ailem olsa daha kötü tepki verirdi

bayram tatili 4 günse, ilk gün annemleri ziyarete gittik.
ikinci gün onlar bize geldi,
üçüncü günü ise babaannemlere gittik.
son günü de kv ile tekrar gittik.
konuyu okuyup idrak edecek zamanınız yoksa rica ediyorum yazmasaydınız. kocam köylü anlamı çıkartıcak içerikler yazmadım.

ilk günü zaten onlara gittik ilk iş. hatta işleri vardı erken kalkmak zorunda kaldık..
diğer zamanlar da oradaysak sık sık gideriz..
ikinci günü babannemlerdeydik, üçüncü günü ise kv ile tekrar gittik.
4 günü full kv de değildik yani...

Ailenize hak verdim. Iki aileye esit davranmamissiniz. Kendi ailenizi nasil olsa cepte gibi görüp vakit ayirmamis olabilirsiniz. Kayinvalideyle ailenize gelip o kalkalim deyince kalkmakta cabasi olmus. Belki ailen sen ve esinle kayinvaliden olmadan da zaman gecirmek istiyor. Biz senin aileniz kizim demisler, ben anliyorm aileni.

4 gün gece gündüz orda kalmışsınız 2 gün ailenizde 2 gün kv de kalabilirdiniz. Sanırım üslup sıkıntınız yüzünden ailenizle bile aranız açılmış bu kadar agresyona gerek yok

Ee sonuç olarak dört gün kvde de kaldın annenlerde hiç kalmadınız?

Siz kendinizi yanlis ifade etmissiniz. Yazdiklarinizdan dört gün kayinvalidenlerde kaldiginiz ailenin de ziyaret ici oraya geldigi anlasiliyor.

4 gün gece gündüz orda kalmışsınız 2 gün ailenizde 2 gün kv de kalabilirdiniz. Sanırım üslup sıkıntınız yüzünden ailenizle bile aranız açılmış bu kadar agresyona gerek yok
üslup sıkıntısı derken?
hangi söylediğim şeye dayanarak bunu dediniz şaşırdım doğrusu

evet belki istiyor. ve evet BELKİ.
ama dumanla haberleşme çağında olmadığımız için benim bunu anlamam pek mümkün görünmüyor.
bana bu derdini veya isteğini anlatsaydı, veya yemeğe veya çaya çağırsaydı hiç düşünmeden atlar gelirdim..
durup dururken sebebi bilinmeyen bir trip yemek..

kk tayfa yine aynı
anlamadan dinlemeden -fazla subjektif- yapılan bir yoruma, bu yoruma devam niteliğinde balıklama atlanan aynı türevdeki yorumlar.. şaşırtmadı
Dogruyu söyleyen dokuz köyden kovuluyormus demek ki. Tamam ailenin sana garezi varmis durduk yere böyle yapmislar. Cok ayip etmisler.

Dogruyu söyleyen dokuz köyden kovuluyormus demek ki. Tamam ailenin sana garezi varmis durduk yere böyle yapmislar. Cok ayip etmisler.
evet doğru yaşadığım şeyi benden çok daha iyi bileceksiniz..
ve evet en doğruyu siz söylüyorsunuz.
doğruyu söyleyeni kovuyormuşum. ha ha .

Bunu karsi tarafin söylemesine gerek var mi? Siz bu kadar esinizin ailesiyle vakit gecirirken aileniz de aynisini istemez mi saniyorsunuz? Ayrica annenleri neden kayinvalideyle ziyaret edip, kayinvalideni kendi ailenle niye ziyaret etmiyorsun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…