yeri geliyor annene bile yabancılaşıyorsun kimi zaman..

Bunu karsi tarafin söylemesine gerek var mi? Siz bu kadar esinizin ailesiyle vakit gecirirken aileniz de aynisini istemez mi saniyorsunuz? Ayrica annenleri neden kayinvalideyle ziyaret edip, kayinvalideni kendi ailenle niye ziyaret etmiyorsun?
anlamadan dinlemeden derken boşuna yazmamışım dimi.
ilk anlattığım şeyde ilk gün bayram ziyaretine eşimle gittiğimi yazdım
kv ayrıca kendi de ziyaretlerine gelmek istedi

Anne baba bu yahu ötesi var mı? Maharet onlar demeden bunu idrak edip yapmakta zaten.

cepte gibi görüp ne demek?
kız arkadasından habire ayrılan, durmadan kavga çıkartan ergen erkek miyim ben?
siz konumu çoook yanlış anlamışsınız

Keşke sizde aynı hassasiyeti kendi annenize gösterseniz
sanırım canınız sıkıldı saracak yer arıyorsunuz böyle bir msja bile bu şekilde saldırı niteliğinde bir cvp yazıyorsunuz. abartmayın bence. ben normal zamanlarda da gereken tüm ilgiyi gösteriyorum. siz bilecek veya yadırgayacak durumda değilsiniz.

Anne baba bu yahu ötesi var mı? Maharet onlar demeden bunu idrak edip yapmakta zaten.
evet şu anda tüm sorumluluğu ve suçu anında üzerime yıktınız.
konumu bir kez daha tüm önyargılarınızı yıkıp okusaydınız biraz olsun objektif değerlendirebilirdiniz.
ama durmadan yorum yapma sevdanız hızlıca konumu okuyup acele bir şekilde yorum yapmanızı gerektirdi.

cepte gibi görüp ne demek?
kız arkadasından habire ayrılan, durmadan kavga çıkartan ergen erkek miyim ben?
siz konumu çoook yanlış anlamışsınız
Konunu okurken herkes ailenin neye bozuldugunu anladi. Senin acaba ailem neden böyle yapti gibisinden konu acman cok garip geldi. Her sey bariz ortada yani. Cepte görmek derken de sunu kasttetim: bir önceki yorumunda esim annesi konusunda hassas yazdin. Senin esin senin hakkinda esim ailesi konusunda hassas der mi? Demek ki ona bu izlenimi vermemissin

Beklediğiniz doğrultuda verilmeyen cevaplar nedense hızlıca ve ön yargıyla verilmiş oluyor sizin gözünüzde.
Konudaki haksız kişiyi bulmak için saatler harcamaya gerek yok.

Şöyle bir cevaplarınıza baktım da siz yorum istemiyorsunuz bizden sizi desteklememizi istiyorsunuz. Negatif bir görüşte heme agresifleşiyorsunuz. Hiç gerek yok böyle davranmaya.
Anneler babalar bazen biraz alıngan olabiliyorlar. Ben konunun sadece bayramdan ibaret olduğunu düşünmüyorum. Bilemiyorum ama daha öncesinde kv'nizle çok iyi olup annenizi ihmal ettiyseniz bazı şeyler birikmiş olabilir. Annenizde bizim kız bizden koptu artık deyip tavır koymuş olabilir. Bence onu kırmadan durumun böyle olmadığını izah edebilirsiniz. Küçük bir hediyeyle gönlünü alabilirsiniz. Aile sonuçta, aileye (çok büyük bir sorun olmadıkça) tavır yapılmamalı diye düşünüyorum.

böyle yapıcı yorumlara her zaman açığım lakin konuyu tam olarak idrak edemeden kocamköylü türevi fazla duygusal ve agresif yorumlara gelemiyorum evet haklısınız.

Bence bu kadar basit bir şey için kv yanında evet kalkalım gibi bir şey demeniz yanlış Size kv yanında tavırlı konuşsalar bile alttan alıp susuverin ne olacak

böyle yapıcı yorumlara her zaman açığım lakin konuyu tam olarak idrak edemeden kocamköylü türevi fazla duygusal ve agresif yorumlara gelemiyorum evet haklısınız.
Ben de kendi annemle aynı durumu yaşamıştım. Çok büyümedi olay ama çözümü şu şekilde buldum. Annemle asla kv ile ilgili konuları konuşmadım. Onun yanında kv övücü şekilde konuşmadım. Sen benim biricik annemsin şeklinde pohpohladım. Tavsiye ederim işe yapıyor :)

kv yi hiç övmem annemin yanında aksine şikayet ediyorum beni kırdığı zaman falan
ama güzel bi yöntemmiş teşekkür ederim ben de uygulayacağım:))

Sen bize kizdin ama ailen onlari sizden ayri gördügünü düsünüp kirilmis. Bu genelde yasanan bir durum. Benim erkek kuzenimde bayrami hep esinin ailesinin yaninda gecirdi, teyzem üzülmüs yani acikca söyledi bize. Eger esin de kabul ediyorsa ki etsin bence, sende onun annesiyle vakit geciriyormussun. Bir kac gün kayinvalidesiz aileniz ve babaannenizle vakit gecirin. Beraber pisirin edin orasi sonucta hala sizin eviniz.

İyi de o senin ailen, kayınvaliden değil ki yabancı değil ki davet bekleyesin ailende kalıp onlarada vakit ayırabilirdin benim çocuğum olsa bu hareketine bende kırılırdım ,demek ki sende düşünmemiş istememişsin ki aklına bile gelmemiş ,herkes aynı fikirde olmayabilir dışardan bakılan gözle böyle anlaşılıyor

doğru söylüyorsunuz ama normalde mesela yazlığa gittiğimizde bir haftasonuna annemlerde, bi hafta sonu kv de diye adaletli bir sistem oluşturmuştuk.
bayramda sadece uyumak için kv deydik. o da yalnız diye. gündüz zaten hiç evde değiliz yeri geliyor annemde yeri geliyor sahilde veya misafir gezmesindeyiz.
ama bu andan sonra ne kv de ne de annemlerde kalırım böyle dargınlıklar yüzünden.. yazlığa gitmem yani haftasonları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…