yeri geliyor annene bile yabancılaşıyorsun kimi zaman..

kv yi hiç övmem annemin yanında aksine şikayet ediyorum beni kırdığı zaman falan
ama güzel bi yöntemmiş teşekkür ederim ben de uygulayacağım:))

bir gece geçiremedin mi annenlerde? duşunemedin mi bunu gerçekten?
istiyorlar ki biraz yanlız kalalım zor mu bunu anlamak.
maşallah uslubun da çok yumuşak.
kv n kalkalım diyince evet bence de kalkalım gibi bir tavır guzel mi?
valla kocamköyluden daha tatlı bir sıfatı vardı da bu durumun diyemedim.
neyyse.

Ben de bunu düşündüm. Kendi ailenize bayram da kayın ailenizle gitmissiniz üstelik. Sanki siz bir aile onlar ayrı bir aile gibi olmuş.

Kendinden de ödün verme yine eşitliği sağlayın büyüklerimiz bizi çok zor emeklerle büyütüyor sonra evlatlarından ayrı ilk bayram olmuş olabilir özlem olur hasret olur alışılmışlığın dışında olan bişey olduğu için kendi içlerinde gerginlik olur büyükler yaşları ilerledikçe çocuklaşır derler ,alttan alalım bizlerde anne baba olucaz ileride empati yapalım

Senin yazdigin yorumdan ve annenin biz senin ailenizden buna kirildiklari sonucu cikiyor. Peki o günden sonra konustun mu annenle sorsana bir neden öyle dedin neye kirildiniz diye.

evet herkesin içinde annem de olsa beni yerin dibine geçirmeye çalışan birinden haksız yere bir trip yiyince -önceki triplerini de varsayarak- kendimi istemsiz savundum
o sıfatı söyleyin söyleyin çekinmeyin alınmam ben ama siz zaten bandan korkuyorsunuz ondan yani

Babaanneye gidip hemen kalkmakta olmamis arkadaslarla bayram sonuda bulusulabilirdi. Bayramda büyüklere gidilince yemekte yenir hemen misafir gibi oturulup kalkilmaz ama herkes kendi bilir tabi.

kol kırılır yen içinde kalır, annen öyle dese de yutulamayacak tarafı yok, sanki öz ailen eş ailesi gibi evet bence de kalkalım hıh diyerek kalkman bana yanlış geldi, ki yanlış da zaten.
buldumcuk diyecektim bandan korkmadım sadece alınma ihtimalini duşundum madem alınmayacaksın bana fazla buldumcuk geliyor böyle tavırlar.

Değil mi mesela onlar bize geldi derken, siz kimsiniz kayınvalideniz, eşiniz ve siz. Onlar kim anneniz, babanız ve kardeşiniz değil mi? İşte onlar tam olar buna bozulmuşlar ve haklılar bence.
biz kimiz ?
eşim ve ben olarak yazdım
bi sakin ya arkadaşlar
tüm kv ye karşı nefret dolu olan üyeler bir araya toplanmış

peki görüşümüz bir olmasa da teşekkür ederim saygı dolu yorumunuz için
-ima yapmadım ciddiyim-

Babaanneye gidip hemen kalkmakta olmamis arkadaslarla bayram sonuda bulusulabilirdi. Bayramda büyüklere gidilince yemekte yenir hemen misafir gibi oturulup kalkilmaz ama herkes kendi bilir tabi.
Bana kalırsa bu pandemi döneminde babaanneye hiç gidilmemesi gerekirdi. Malum büyüklerimiz esas risk grubunda.

biz kimiz ?
bi sakin ya arkadaşlar
Valla bariz ailenize hata yapmissiniz o yüzden. Bugün burda bir konu acildi kayinvalidesine sesini yükseltmis diye herkes konu sahibini haksiz buldu. Nefret dolu degiliz ama ailenize haksizlik yapmissiniz yazdiklarina göre.

Her günde gitseniz misafir gibi uğrayıp kalkmaniza bozulmuş aileniz siz daha iyi tanırsınız ama anlattıklarınızdan bunu çıkarıyorum.

Ee tek başınıza gidin bi konuşun. Noluyor bişey mi var deyin. Onlar sizin aileniz yedi kat yabancı gibi davranırsanız karşılığı da öyle olur. Bu kafada giderseniz sonunda ailenizle tüm bağı koparırsınız haberiniz olsun.

biz kimiz ?
bi sakin ya arkadaşlar
Nefret değil ki bu. Sadece aileniz neden bu tepkiyi vermiş onu görmeniz için yazdım. Sizden neden nefret edeyim, yanlış yorumluyorsunuz mimik ve ses tonu olmadığından.
Bence nedeni kayın ailenizde kalıp kendi ailenize misafir olarak gitmeniz.
Benim ailem de bozulurdu böyle bir duruma ki bence aileniz haklı ben olsam ben de bozulurdum. Bir iki gece de kayın valideniz vs olmadan siz ve eşiniz ailenizde kalmalıydınız.

Ben sizi haksız bulmadım sonucta bayram ziyaretinizi yapmışsınız ıkı gün gitmişsiniz ailenize de sadece kalmak ıcın kv de kalmışsınız vs. Ayrıca bir sorun varsa bunu onların yanında size tavırlı davranarak degil siz yalnız olduğunuz bir an sizinle paylaşarak cözebilirlerdi. Bir de bayramın dört günü de full time birlikte olmak zorunda değilsiniz, bayram ziyareti yapılır edilir oturulur cay kahve başka yere gidersiniz, sonucta evli insansınız babaannenizde bir saat oturmuşsunuz belkı eşinizin de bir akrabasına gideceksiniz ya da bir sekılde başkasına sözünüz var. Dört gün tatil yani, çalışan ınsanlar sadece bayramdan bayrama tatil yapıyor ya da arkadaşlarıyla program yapıyor. Bizim bir üst jenerasyon bazen cok anlayışsız olabiliyor, bırkac güne bence tavırlarının yersiz olduğunu anlarlar. Yani kaldı ki diyelim siz gercekten yüzde yüz haksız ve vefasızsınız, yine de bunu size birebir söylemeleri daha iyi olurdu başkalarının yanında böyle yaparak asıl milletin ağzına laf verip kendilerine güldüren sizin aileniz olmus :/ asırı tepki göstermişler sok olduk falan biz senin aileniz kendine gel tarzı tepki verilecek bir olay olmamıs ki hic. Bir olay olmamıs yani. Ben size hak verdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…