Yolun yarısı...

Anjina Pectoris

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2016
237
454
Merhaba hanımlar.
Başlıktan anlaşılacağı üzere yolun yarısı gibi hissediyorum oysa yaşım 22. Herşey çok anlamsız geliyor . Yataktan çıkmak istemiyorum. Bana ait olan 24 saatim var ve ben kendim için hiç bir şey yapmıyorum. Kpss'ye 2. Kez girdim atanamadım hala, sanki tüm umutlar bitmiş gibi. Henüz çalışmıyorum ve kendimi işe yaramaz hissediyorum.
Çocukluğumda ailem tarafından hep bir baskı altındaydım ve hala öyleyim. Onları çok seviyorum ama kızmaktan da kendimi alamıyorum. Özgüvensiz yetiştirildim. Hep başkalarıyla karşılaştırılma hissettim. Küçüklüğümden beri tiklerim var. Her dönem farklı şekillerde ortaya çıktı. Bu konuda ailem ya kızdı için yada dalga geçip taklidimi yaptılar. Yeni anlıyorum aslında ne kadar yaralandığımı.
Şu sıralar bir garip hallerdeyim. Oturmaya bile halim yok. Sürekli yatma isteği. Evden 1 hafta hiç çıkmadığım oluyor. Kalabalık yerlerde çok kasıyorum. Metroda bile kendimi sıkıyorum. Bir kitapçıya girip istediğim kitabı incelemeye bile çekiniyorum. Her zaman sağlığım için şükür ediyorum ama hayatım çok sıkıcı geliyor. Yapmak istediğim şeyleri erteliyorum, bahane buluyorum. Yaşantımı sürekli başka yaşantılar ile kıyaslıyorum . Etrafıma negatif enerji vermeye başladım.
Nasıl çıkarım bu durumdan tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim.

sanki benim gencligimi bekarligimi anlatmissiniz. .lütfen ama lütfen bu günlerinizin değerini bilin. .bende sizin gibi bekarligimi en güzel yıllarımi anlamsız gereksiz depresyonlarla geçirdim. .yok işsizlik yok okul ailem in ilgisizligi öz güven eksikliğim derken mahfoldu en güzel yıllarım. .keşke geri verseler o günler meğer en güzel en sorunsuz günlermis ah kafam hayatı boşu boşuna gereksiz abartilar la mahfetmisim kendime. .
şimdi evliyim evliligim iyi şükür ama sorumluluk bazı sorunlar gerçek hayata başlamak mis. . hiç ama hiç bişeyi takmayin lütfen bu gencecik yaşınızın kıymetini bilin bu en güzel yıllarınız. .
özgüven eksikliği de zaman la düzeliyor. .sevgiliniz var mı? ??

sanki benim gencligimi bekarligimi anlatmissiniz. .lütfen ama lütfen bu günlerinizin değerini bilin. .bende sizin gibi bekarligimi en güzel yıllarımi anlamsız gereksiz depresyonlarla geçirdim. .yok işsizlik yok okul ailem in ilgisizligi öz güven eksikliğim derken mahfoldu en güzel yıllarım. .keşke geri verseler o günler meğer en güzel en sorunsuz günlermis ah kafam hayatı boşu boşuna gereksiz abartilar la mahfetmisim kendime. .
şimdi evliyim evliligim iyi şükür ama sorumluluk bazı sorunlar gerçek hayata başlamak mis. . hiç ama hiç bişeyi takmayin lütfen bu gencecik yaşınızın kıymetini bilin bu en güzel yıllarınız. .
özgüven eksikliği de zaman la düzeliyor. .sevgiliniz var mı? ??

Farkındayım . Bu zamanlarım geri gelmeyecek diyorum ama yine de kılımı kıpırdatasım gelmiyor.:KK43: Evet nişanlıyım.

İlk gün çık sadece 10 dakika yürü.
2. Gün yarım saat.
Her gün arttır.
Günler geçtikçe sana iyi geldiğini hissediceksin emin ol. 1 hafta sonra o inceleyemediğin kitapları incele. İnceledikce zevk aldıkça daha da yapasın gelir.
Nişanlıymışsın sanırım.belkide evlendiğinde zamanı gelince çoluk çocuk bunları yapamadığın için çoook pişman olacaksın.
Önce yataktan çıkmalısın.Bunu başaramadın mı nafile.

İlk gün çık sadece 10 dakika yürü.
2. Gün yarım saat.
Her gün arttır.
Günler geçtikçe sana iyi geldiğini hissediceksin emin ol. 1 hafta sonra o inceleyemediğin kitapları incele. İnceledikce zevk aldıkça daha da yapasın gelir.
Nişanlıymışsın sanırım.belkide evlendiğinde zamanı gelince çoluk çocuk bunları yapamadığın için çoook pişman olacaksın.
Önce yataktan çıkmalısın.Bunu başaramadın mı nafile.

Haklısınız.. Evde durdukça daha kötü oluyor. Ama çıkana kadar da kendimle savaşıyorum resmen

Kendi başına bu durumu alamıyorsanız psikolojik yardım alsanız iyi olmaz mı?

Bir ara karar verdim psikoloğa gittim . İçeri girdim iki dakika sonra adam ben hastayım , yorgunum da başka zamana erteleyelim dedi .:olamaz: Çıktım , bir daha da gitmedim zaten . Tikler için ilaç kullandım o daha çok uyuttu.

Bir anınıza bakar.Kalkmanız gerektiği anda kalktığınız an %80 iş bitiyor zaten. Ve her seferinde daha kolay yapacaksınız bunu. Biraz azim.
Haklısınız.. Evde durdukça daha kötü oluyor. Ama çıkana kadar da kendimle savaşıyorum resmen

Bir ara karar verdim psikoloğa gittim . İçeri girdim iki dakika sonra adam ben hastayım , yorgunum da başka zamana erteleyelim dedi .:olamaz: Çıktım , bir daha da gitmedim zaten . Tikler için ilaç kullandım o daha çok uyuttu.
Araştırıp daha iyi bir psikolog bulmanı tavsiye ederim. Evlenecekmişsin mutlu evliliğin sırrı mutlu bireylerden geçiyor.
Çocukluktan ailenin cehaletinden kalma sorunların var ama çabalarsan aşabilirsin gibi geliyor. Başlangıç olarak kendini eve kapatmamakla başlayabilirsiniz. Dışarı çık yürüyüş yap bu bile biraz iyi gelir.

Nişanlı isen onunla vakit geçirmek kendini sev. Canım ve bende çok özgüven eksikliği vardı üni okumaya gittim tke başıma calsitin babamdan para istemedim kendi ayaklarimin üstünde durdum bence bı ise girin derim en azından birşey ile meşgul olursun nisanli olamna rağmen hala böyle isen bence çalış canım

Araştırıp daha iyi bir psikolog bulmanı tavsiye ederim. Evlenecekmişsin mutlu evliliğin sırrı mutlu bireylerden geçiyor.
Çocukluktan ailenin cehaletinden kalma sorunların var ama çabalarsan aşabilirsin gibi geliyor. Başlangıç olarak kendini eve kapatmamakla başlayabilirsiniz. Dışarı çık yürüyüş yap bu bile biraz iyi gelir.

Tekrar psikoloğa gitmeyi düşünüyorum aslında ama ilk deneyimim iyi geçmediği için tereddütlü yaklaşıyorum. Sağolun tavsiyeleriniz için :)

Nişanlı isen onunla vakit geçirmek kendini sev. Canım ve bende çok özgüven eksikliği vardı üni okumaya gittim tke başıma calsitin babamdan para istemedim kendi ayaklarimin üstünde durdum bence bı ise girin derim en azından birşey ile meşgul olursun nisanli olamna rağmen hala böyle isen bence çalış canım

Nişanlım la uzak şehirlerdeyiz yine de destek oluyor. Çalışma konusunda da sabit bir yerde duramıyorum yaklaşık 4 5 aydır. Ablamlara gidiyorum yardım amaçlı o nedenle iş b

Ne gibi tikleriniz var? Arkadaşlık kurarken zorlanıyor musunuz? Sık sık eleştirilme yada rezil olma kaygısı yaşar mısınız?

Tiklerim dönem dönem değişiyor. Göz kırpma tuhaf mimikler ve baş sallama gibi küçük olan örnekleri verebilirim. Arkadaşlık kurarken zorlanmam sıcak kanlıyım. Genelde de eğlenceli bir yapım vardır ancak son zamanlarda bu hallere büründüm. Eleştirilmeye bağışıklık kazandım artık ama rezil olma kaygısı bazı durumlarda olabiliyor.

Bı doktora gitsen canım belki çok iyi gelecek arada ben bile giderim konuşur rahatlarim git yani ne olacak nişanlini bilmesine de gerek yok ama kesinlikle senin fikrin ama çok gençsin canım benim hayatı sev

Bı doktora gitsen canım belki çok iyi gelecek arada ben bile giderim konuşur rahatlarim git yani ne olacak nişanlini bilmesine de gerek yok ama kesinlikle senin fikrin ama çok gençsin canım benim hayatı sev

Gitmeyi düşünüyorum. Yardım almadan atlatamam gibi geliyor zaten. Gencim ama herşey için geç kalmış gibi hissediyorum. :/

Ben 28 yaşındayım evliyim ve önümüzdeki sene KPSS için calisacam mesela ben bile geçmiş görmüyorum git sen canım bı dertles falan ama yapma böyle gerçekten asılabilir kitap oku kitap okumakta bana çok iyi geliyor mesela

X