Evinizi nasl dzenli ve temiz tutarsnz?

ben cogu isimi kizim uyuyunca yapiyorum. o ayagimin altindayken pek bisey yapamiyorum. cunku bir yerden dagitiyor, dokuyor. aksamdan mutfagimi toplarim, mutlaka tatli tuzlu biseyler yaparim ertesi gun gelen olur, ya da esim ister. haftada 1 camasir yikarim kuruturum utulerim. banyolari 2 gune bir ciflerim. bos vakitlerimde butun cekmeceleri bosaltip duzenlerim. 15 gunde bir temizlikci gelir cam, kapi, hali siler, ince islere girmez. gunumun buyuk cocunlugu mutfakta geciyor.

aslında eve misafir çağırmak çözüm olabilir o zaman mecbur toparlıyosun :) çalışırken daha düzenliydim. 5 dk lık işler toplanıyo toplanıyo kaç saat uğraşmak gerekiyor. burda benim görüştüğüm komşularım pazartesileri temizlik günleri bende öyle alıştım :) diğer günler ev için yarım saat ayırsan yetiyo zaten :))

ya akşamları ben sadece mutfağı topluyorum başka iş yapmıyorum.yapsam bundada eşimin yanında oturamıyorum.zaten zor görüyorum adamı.siz eşiniz yatıncamı topluyorsunz gece toplarım diyen arkadaşlar

birinden duymuştum hegün bir saat temizlik yapılsa hiç iş kalmaz diye herhalde günlük temizliklerin haricinde dedi diye tahmin ediyorum çünkü günlük temizlik bile bayağı sürüyor.

her gun kalktıgımda ılk ıs evımı derlıyıp toparlarım..
lavoboları ovar;hereyerı sıler toz alırım asla bulasık bırakmam..
boyle olunca da evım her an duzenlı ve temız oluyor..
cok sukur kızım da cok dagınık degıl :nazar:

benim on aylık bebeğim olduğu için işimi ancak o uyuyunca yapabiliyorum. bir yandan mutfağı topluyorum bir yandan yemeği yapıyorum. oturma odamıda hergün temizleyip süpürsemde sağolsun oğlum 5 dakika geçmeden dağıtıyor. çamaşırlarımı ,bulaşıklarımı geceden hallediyorum. aslında en güzel temizlik kirletmemektir ama yapabilene tabii:nazar:

Benim evim her saat temiz ve düzenlidir.Hatta bana gelenler süpriz yapıp gelir çünkü sen hep hazırlıklısın derler.Evet ama gelin bide bana sorun hiç oturmadan evi düzeltirim silerim, süpürürüm.Her ay büyük temizlik yaparım.Mesela şuan halılar yıkamada evin içindeki tüm örtüler yıkandı.Haftasonuna kadar serdim mi ev miss gibi olur.Ama işin kuralı akşamdan toplamak.Bu arada evlendiğimden beride çalışırım.

kızlar temilemek ve düzenlemekten kendimizi unutuyoruz her gün ev işiyle canım çıkıyor bide kolu komşuya gidiyorum umursamıyorlar bile tabi istisnalar kendi kendime soruyorum bunlarda kadın bende hangisi daha iyi diye sadece yıpranıyoruz yorulunca kocalarada faydalı olamıyoruz

bende mutfağım temizse heryer temiz gelir zaten derler kadının temizliği mutfağından belli olur....

temizlemekten çok evi temiz tutmak önemli der hep annem bende hep buna dikkat ediyorum ..nankör ev işleri malesef bitmiyo..

kızlar temilemek ve düzenlemekten kendimizi unutuyoruz her gün ev işiyle canım çıkıyor bide kolu komşuya gidiyorum umursamıyorlar bile tabi istisnalar kendi kendime soruyorum bunlarda kadın bende hangisi daha iyi diye sadece yıpranıyoruz yorulunca kocalarada faydalı olamıyoruz

Doğru söylüyorsun canım ama can çıkar huy çıkmaz.Ev dağınık olsa , pis olsa kafama takarım kocaya hiç faydam olmaz ki zaten.Ama dağınık ve pis bayanların eşten yana daha şanslı olduklarını düşünüyorum.Öylelerinin eşi aşırı duyarlı , temiz (kendileri yapar) olur.Kadında yan gelir yatar.

ev dağınık yada pis oldumu bunalıma giriyorum ama tembellikten yapamayıp iyice bunalıyorum kısır döngü oluyor.

kalkayım temizlik yapayım bari:) bidaha temizlik yapmak yerine pc nin başına oturduğumda bu bölümü açıcam acayip iştah geliyor temizlik konusunda

bende sabah işe giderken her tarafı toplar öyle çıkarım evden akşamları yemekten sonra mutfağı toparlarım(hergün) haftasonra temizlik yaparım genel anlamda bazende haftaiçi erken geldiysen evimi temizlerim sabah yataktan kalkınca yatağı toparlarım herakşam yatarken kulazete domestos dökerim bakteri olmasın diye 1 ayda 1 tül perde yıkarım oğlum yatınca onun dağıttıklarını toparlarım sağolsun kitaplarını oyuncaklarını etrafa dağıtır eşyalarını onun odasın dışında heryerde görmek mümkündür
bide ben dağıklıktan nefret ediyorum eğerki biryer dağınıksa sinirim bozulur
aslında artık bu saydıklarım bana çok ama kolay geliyor öyle bir alışmışımki bir iş yapmadığımda boşluk hissediyorum sanki
bide ütümü falan biriktirir boş zamanımdada onları yaparım çamaşırları sabah işe giderken makinaya atar akşam işten gelince yemek hazır olana kadar onları asarım
ama ben akşam dan yemek yapmam eşim dünkü yemekleri yemez çünkü
herakşam yemek yaparım (beyimiz ne isterse)
bayağı uzun oldu ama benim hergün yaptığım şeyler bunlar

ayyyy kızlar bende bugün temizlik yapacaktım üşendim ama yarın yapmalıyım.hele de burdaki yazıları okuduktan sonra.kk da marifetli ve hamaratlar ne kadar da fazla.maşallah maşallah...

ya akşamları ben sadece mutfağı topluyorum başka iş yapmıyorum.yapsam bundada eşimin yanında oturamıyorum.zaten zor görüyorum adamı.siz eşiniz yatıncamı topluyorsunz gece toplarım diyen arkadaşlar

Akşam toplayanlardan biri olduğum için ben cevap veriyim size...
Canım toplamaktan kastım sadece evdeki oyuncak(çocuk var 2 tane), onların giysileri, eşimin işten geldikten sonra etrafa fırlattığı çoraplar,giysileri yani sadece bunları yerlerine koyup dağınıklığın giderilmesini sağlıyorum...Bunuda çocuklar uyuduktan sonra yapıyorum 15 dk. bile almıyor...Eşim tv izlerken o arada işlerimi hallediyorum...
Sabah kalktığımda evimi dağınık görmek, morelimi bozup o günümede yansıyabileceğini düşünüyorum..
a.s.

ahhh bende cok dagınıkbırısı oldum kayın validem eşim benden cok sikayetci:çok üzgünüm:eskıden boyle degıldım temiz dagınıklardanım kızım cok pıs agzındakını bıle tukurur yere atar herseyı saatlerce yemek yedırmeye ugrasırım bırde cok oyuncakları var kızın mutfak heryer dagınık içimiçimi yıyor temizlemek için ama kalkıp temizlemiyorum senağlamadepresyondayım

valla 2 günde bir bütün evi alt üst ederim dip köşe silerim yatak odamıda 2 gündebir dibini köşesini yatağın altını filan siler temizler tozunu alır yerleştiririm bazen çok belim ağrıyo eğer bulaşık kalmışsa bu yüzden gece uyuyamam gün aşırı herköşe temizlerim hergün ise rutin yine süpürür siler toz alırım domestosum bu yüzden hiç dayanmaz erzurumun soğuğunu düşünün camları geçen hafta sildim ama şimdi silmiyorum çünkü üşütmek istemiyorum yumurtlama ilacına başladım ama ev içi işlerim böyle yazında 15 günde bir cam siler tülleri yıkar duvarları silerim evde olduğum için rahatım yani biraz temizlik takıntım vaardır .evde bu yüzden hep derli topludur.

temizlik gibisi varmı heleki o güzel kokusu yani domestos benim parfüm kokum gibi evim çamaşır suyu ve bingosilin yüzey temizleyicisi ve yumoş kokar eşim derki aynı kokun yatağa siniyor napım bayılıyorum temizliğe

X